Як використовувати Nova Launcher, щоб стати суперзіркою Android

Нова пускова установкаНабридло дивитись на той самий старий домашній екран? Якщо у вас є смартфон з операційною системою Android від Google, хороша новина: вам більше не доведеться миритися з одноманітністю. Android підтримує такі сторонні програми запуску, спеціальні програми, які перезаряджають ваш домашній екран новими функціями, темами та оптимізаціями. На вибір є досить великий перелік пускових установок, але мало хто з них наближається до рівня полірування та настроюваності Nova Launcher, безкоштовного (і необов’язково платного) запуску Android для всіх пристроїв під управлінням Android 4.0 та новіших версій.

Nova Launcher замінює ваш домашній екран і шухляду програм, прокручуючий список піктограм додатків, до якого зазвичай можна пройти пальцем вгору на головному екрані вашого телефону. Але в налаштуваннях за замовчуванням ви не помітите великих змін - це тому, що Nova Launcher дотримується досить ванільного духу на головному екрані Android. Але Nova Launcher може зробити багато, що не одразу стає очевидним. Вам не подобається форма чи стиль піктограм додатків? Їх легко поміняти місцями. Набридає перехід анімації між головними екранами та програмами? Просто виберіть різні. Як Тут ми поговоримо з деякими основними моментами.

Вибір Nova Launcher та початок роботи

Nova Launcher (безкоштовно) проти Nova Launcher Prime

launcher nova store прем'єр-магазин

Перше, що потрібно зробити: для завантаження потрібно завантажити Nova Launcher. Встановіть його, як і будь-який інший додаток, зайшовши до магазину Google Play, де перед вами буде перше важливе рішення: чи погодитись на безкоштовну версію Nova Launcher, чи навесні на платну версію - Nova Launcher Prime (5 доларів США).

У чому різниця між Nova Launcher та Nova Launcher Prime? Це зводиться до налаштування. Nova Launcher Prime дозволяє призначати жести (наприклад, стискання, подвійне торкання) програмам на головному екрані та додає кількість непрочитаних - невеликі значки накладання, що вказують на непрочитані повідомлення, - через панель запуску. Ви також отримуєте власні групи шухляд, які дозволяють створювати нові вкладки або папки в шухляді програм; можливість приховати програми з панелі програм; власні жести пальцем по папці та значку; і розширений список ефектів прокрутки.

Це багато для розгляду, але ось наша рекомендація: якщо немає функції Nova Launcher Prime, без якої ви не думаєте, що зможете жити, спробуйте спершу безкоштовну версію. Проведіть його по кроках і подивіться, чи сподобався вам, і якщо ви виявите, що зіткнетеся з його обмеженнями, подумайте про здійснення покупки.

Крім того, розгляньте можливість придбання Nova Launcher Prime і спробу на день. Якщо ви не впевнені, попросіть повернути гроші - Google Play Store дозволяє повернути кошти за будь-які покупки додатків, здійснені менше 48 годин тому.

Початок роботи з Nova Launcher

Домашня сторінка програми запуску

Тепер, коли встановлено Nova Launcher, ви повинні встановити його як запуск за замовчуванням. Якщо на вашому телефоні встановлено Android 7.0 Nougat або новішої версії, знайдіть програми підменю (це залежатиме від вашого телефону) і торкніться піктограми гвинтика налаштувань у верхньому правому куті. Звідти прокрутіть униз, поки не з’явиться програма Home, торкніться його та виберіть зі списку Nova Launcher.

Якщо ваш телефон працює на будь-якій версії Android між 4.4 KitKat та 6.0 Marshmallow, процес дещо відрізняється. Коли ви перейдете в Налаштування меню, знайдіть Дім підменю, торкніться Додатково та оберіть Nova Launcher з доступних варіантів.

На телефонах, що працюють до Android 4.4 KitKat, у меню налаштувань немає вибору головного екрану. Вам потрібно зайти в меню Налаштування, торкнутися Програми, провести пальцем до вкладки Усі та прокрутити вниз, поки не знайдете свій поточний панель запуску. Натисніть на нього, а потім натисніть Очистити за замовчуванням внизу екрана вибору. Потім натисніть домашню клавішу та виберіть Nova Launcher із запропонованих параметрів.

Деякі виробники Android ускладнюють зміну панелі запуску за замовчуванням, ніж інші.

  • На більшості пристроїв Samsung спробуйте перейти до Налаштування та торкнутися опції Програми. Шукайте програми за замовчуванням і виберіть зі списку Головний екран.
  • Телефони Huawei з інтерфейсом Emotion (EMUI) приховують налаштування в підменю. Відкрийте Налаштування меню, торкніться Програми, прокрутіть вниз до кнопки Додатково та торкніться Установки програми за замовчуванням. На наступному екрані виберіть Launcher і виберіть Nova Launcher зі списку.
  • На телефонах Oppo під управлінням ColorOS ви знайдете панель запуску в меню Додаткові налаштування. Торкніться Програма за замовчуванням, а потім - Домашня сторінка.
  • Телефони LG переносять варіанти запуску на спеціальний головний екран меню. Відкрийте Налаштування, торкніться Дисплей, і прокрутіть вниз до головного екрана, і виберіть Nova Launcher зі списку варіантів.

Після того, як ви переключили запуск за замовчуванням на Nova Launcher, ви отримаєте привітальне повідомлення, яке проведе вас через основну налаштовану тему.

Налаштування зовнішнього вигляду Nova Launcher

основні налаштування панелі запуску

Якщо ви ніколи раніше не використовували Nova Launcher, ви можете бути здивовані тим, наскільки він схожий на основний екран Android. Основні параметри налаштування не так різні: натискання та тривале натискання на головному екрані відкриває меню з трьома кнопками, що дозволяє змінити шпалери головного екрана, вставити віджети або запустити меню налаштувань. Одна зручна відмінність - кнопка вибору головного екрана вгорі екрана; його вибір призначає головний екран за замовчуванням тому, який із них зараз переглядається.

Натискання кнопки Віджети відкриває список віджетів із встановлених вами програм, а натискання та утримання будь-якого з них дозволяє розміщувати їх на головному екрані. Але ви помітите щось інше, коли натискаєте та утримуєте віджет. Як тільки ви піднімаєте палець, ви отримуєте меню акордеона з чотирьох різних опцій меню: Видалити, Змінити розмір, Інформація про програму та Налаштування.

  • Видалити видаляє згаданий віджет
  • Змінення розміру збільшує довжину та / або ширину віджета
  • Прокладка потовщує або стоншує межі віджета
  • Інформація про програму відображає відповідне меню віджета на екрані налаштувань Android.

Ви можете використовувати ці параметри, щоб змінити віджети відповідно до дизайну вашого домашнього екрану.

Налаштування робочого столу

Меню Робочий стіл дозволяє налаштувати макет, прокрутку, індикатор сторінки тощо. У меню Макет ви можете точно налаштувати розмір домашнього екрану. Натисніть на сітку робочого столу, і ви отримаєте спливаючу схему розташування головного екрана. Повзунки ліворуч та праворуч додають або віднімають рядки та стовпці. Хочете надзвичайно щільну сітку піктограм додатків 12 на 12 або комічно маленьку, два на два? Вибір за вами. Прапорець знизу вимикає функцію прив’язки до сітки на головному екрані, надаючи вам більшу свободу розміщення.

Меню макета піктограм Nova Launcher занурюється в дизайн піктограм програми. Ви можете налаштувати загальний розмір, але також переключити зовнішній вигляд текстових міток під ними. Повзунок прогресу дозволяє збільшувати або зменшувати їх розмір, а прапорці дозволяють додавати тінь, багаторядкове обгортку та перемикатися на інший колір шрифту та стиль.

Налаштувавши макет робочого столу та піктограм налаштувань на ваш смак, ви готові перейти до кількох наступних налаштувань. Заповнення ширини та відстані висоти налаштовують відстань межі головного екрану від межі екрана - чим більший відступ, тим далі від екрана будуть ваші ярлики та віджети. Постійний рядок пошуку та стиль панелі пошуку дозволяють базікати з пошуковою панеллю Google, яка встановлена ​​за замовчуванням на деяких екранах блокування телефону Android. Звичайно, його можна вимкнути або перейти в меню стилю панелі пошуку та вибрати між чотирма різними стилями панелей та шістьма різними стилями логотипів Google.

Далі: Прокрутка. Якщо вам набридла анімація переходу, яку ви бачите між головними екранами, спробуйте таку, як Cube, який переосмислює ваші домашні екрани як обличчя на цифровому 3D-кубі або стеку карток, який на наступному домашньому екрані повільно зникає з фона, коли попередній ковзає вліво або вправо. Крім того, ви можете вибрати прокрутку шпалер, яка застосовує ефект паралаксу до головного екрану вашого телефону. (Якщо ви вибрали відповідно широку шпалеру, ви побачите, як вона "рухається" під час переходу між головними екранами.) Або є нескінченна прокрутка, яка "телепортується" назад до самого лівого головного екрана, коли ви проводите повз крайній правий головний екран (і навпаки).

Крім того, спробуйте возитися з Індикатором сторінки та нові програми налаштування. Перший дозволяє змінити дизайн та колір точок внизу екрана, які вказують, який головний екран переглядається. Останнє дозволяє вимкнути (іноді дратує) звичку Play Store автоматично додавати ярлики додатків на головний екран, хоча і частково - вам потрібно відключити відповідні налаштування Play Store, щоб уникнути повідомлень про помилки.

Занурення на робочий стіл меню Додатково налаштування надає ще більше можливостей. Ви можете дозволити змінити розмір віджетів зверху або під ярликами програм (так, щоб вони перекривались). Ви можете заблокувати головний екран, щоб запобігти змінам (зручно, як тільки вам сподобається), і перемикати тінь у верхній і нижній частині екрана.

Ящики для програм та віджетів, док-станція та папки

Ящики для додатків та віджетів

Налаштування програми запуску програми Nova

Отже, ви налаштували свій домашній екран. Ви можете залишити його там, але є також варіанти зміни ящика програми відповідно до ваших бажань. Торкніться панелі програм і віджетів, щоб побачити наш наступний набір опцій.

У параметрах шухляди Додатки та віджети почніть із сітки додатків Ящик. Ви побачите знайомий візерунок сітки з цифрами збоку. За допомогою цього інструменту ви можете додавати додаткові рядки та стовпці до панелі програм. Якщо ви використовуєте пристрій із великим екраном, ви можете максимально використати свій додатковий простір, додавши додаткові програми на кожному екрані - максимум до 12 на 12 програм. І навпаки, якщо вам не подобається мати на екрані багато програм одночасно, ви можете зменшити їх аж до чотирьох програм на кожному екрані.

Розмітка піктограм перелічує ваші варіанти зміни самих піктограм, від простої зміни розміру піктограми до зміни кольору тексту внизу, додавання тіні, зменшення розміру тексту і навіть його повного видалення.

Часто використовувані додатки - це перемикач, який може виявитися корисним для людей, які постійно користуються певними програмами - при увімкненні він перелічує найпопулярніші програми у верхній частині ящика програм, готових до доступу до них кожного разу, коли ви отримуєте доступ до своєї шухляди.

Якщо ви ностальгуєте за днями наявності шухляди додатків, яка прокручується вертикально, ви можете ввімкнути цю опцію за допомогою стилю шухляди програми. В іншому випадку ви можете залишити його в більш поширеному методі горизонтальної прокрутки або навіть упорядкувати свої програми у вертикально прокручуючий список, якщо ви відчуваєте себе унікальним. Параметр внизу, Фон карти, видаляє звичайне прозоре накладання та додає колір тла в шухляду програми, який ви можете змінити, вибравши параметр Фон нижче.

Проведіть пальцем, щоб відкрити, і ви можете скористатися кнопкою шухляди додатків у старому стилі або просто провести пальцем вгору від нижньої частини екрана, щоб переглянути свої програми. Ваш вибір із цього питання суто особистий, і ми рекомендуємо змішати його та випробувати кожен інший стиль, щоб зрозуміти, який саме ви віддаєте перевагу.

Ви також можете додати параметр пошуку в шухляду програми, встановивши параметр постійної панелі пошуку або перемикаючи опцію "Витягніть для пошуку", яка дозволяє натиснути на верхню частину екрана, щоб відкрити панель пошуку. Якщо ви така людина, яка постійно втрачає додатки, це може бути для вас добре - і навіть якщо вам не подобається ідея панелі пошуку вгорі, можливість витягування та пошуку може бути корисною ситуації.

Однією з переваг використання Nova Launcher Prime є більший контроль над тим, які програми ви бачите у своїй шухляді. Якщо ви основний користувач, тоді ви можете знайти можливість приховати певні програми в розділі "Шухляди"> "Сховати програми". Хоча це корисно, тут є більше можливостей контролю для основних користувачів. Злегка прокручуючи резервні копії параметрів та увімкнувши панель вкладок> Панель вкладок дозволяє створювати власні групи програм і відображати їх у формі вкладок над панеллю програм. Шукаєте саме своїх ігор? Створіть групу "ігор" у розділі "Шухляди"> "Групи шухляд", додайте свої ігри, і ви отримаєте швидкий та простий спосіб розпочати ігрову перерву, коли вам захочеться.

Параметри док-станції

Налаштування док-станції Nova Launcher -

Вистачило ще налаштувати? Звичайно, ні! Ви витривалий дослідник Android і готові зайти в інші меню.

Меню Dock дозволяє повозитись із піктограмами внизу головного екрана. За замовчуванням це місце зарезервовано для вашої програми для телефону, повідомлень, веб-переглядача та, можливо, кнопки ящика додатків посередині, і ви, можливо, вже розмовляли з цим налаштуванням на своїй старій панелі запуску. За допомогою Nova Launcher ви можете зробити це ще далі, маючи можливість збільшити кількість доступних слотів на док-станції, змінити відступ на краю док-станції або додати основу до док-станції для додаткових точок стилю. Якщо максимум семи піктограм недостатньо, ви також можете додати прокрутку до док-станції, щоб ви могли ще більше накласти на дно пристрою.

Під Розширений варіантів, ви знайдете можливість накладання док-станції на верхню частину фону робочого столу. Це дійсно працює лише з жестами, які відкривають і приховують док-станцію, тому не турбуйтеся цим, якщо ви не заглибилися в меню жестів (про це пізніше).

Папки

Тут ви знайдете параметри щодо папок, які ви можете розмістити на головному екрані. Дві папки розміщені на домашній сторінці Nova Launcher за замовчуванням, тому ви можете легко бачити будь-які зміни, які ви вносите у вигляд піктограми та розгорнутого вікна.

Якщо ви не впевнені, як створити папку, це дуже просто. Просто візьміть два значки на домашній сторінці, які ви хочете помістити в папку, а потім перетягніть один на інший. Вони повинні сформуватися у папку, до якої ви можете додавати додаткові програми, переставляти та перейменовувати, як вам зручно.

Знову ж таки, це чудовий спосіб отримати додатковий вміст на домашню сторінку, не займаючи більш дорогоцінний екран.

Зовнішній вигляд, нічний режим, жести тощо

Дивитися і відчувати

налаштування вигляду панелі запуску

Якщо ви хочете змінити вигляд телефону, це меню для вас.

Ми почнемо з першого варіанту у списку - теми піктограм. Багато стандартних та поширених програм на вашому телефоні - різні програми Google, SMS-месенджер та Facebook - мають різні власні значки, які можна завантажити для них. Їх можна знайти в магазині Google Play у поєднанні як безкоштовних, так і платних додатків. Для більшості з них потрібна власна програма запуску, і саме тут ця настройка з’являється. Просто встановіть пакет значків, який ви хочете спробувати, перейдіть до розділу «Пошук і відчуття»> Тема піктограм та виберіть обрану програму.

Новим доповненням безпосередньо під темами піктограм є адаптивні значки в стилі Android 8.0 Oreo, увімкнені вибором Адаптивний значки варіант. У параметрах стилю адаптивного значка ви можете додатково налаштувати цю тему, примушуючи піктограми набувати певної форми відповідно до теми. Переформувати спадщину значки продовжує це, переробляючи або додаючи фон до програм, які зазвичай не відповідають цьому стилю.

Якщо ви не прихильник нових дозволів Google для різних розмірів піктограм, тоді завжди слід увімкнути нормалізацію розміру піктограм. Коли його ввімкнено, ця опція масштабує більші піктограми відповідно до менших, переконуючись, що всі ваші програми мають однаковий розмір.

Швидкість прокрутки та швидкість анімації визначають дуже схожі ефекти, і ми ставимо ставку на те, що більшість людей надто не турбуються з цього приводу. І все ж, якщо ви хочете, щоб ваш шухляда додатків відкривався швидше, або ви дійсно хочете, щоб гортання через вашу домашню сторінку набирало віку, ця можливість відкрита для вас.

Цікавим варіантом анімації є анімація додатків. Це налаштування регулює екранну анімацію під час входу та виходу з програми, і її можна змінювати різними способами. Якщо ви любите спосіб переходу певної версії Android між програмами, то вам пощастило, оскільки Nova Launcher зазначає, який перехід був поширеним у кожній версії Android. Як завжди, поспілкуйтеся з усіма цими варіантами і подивіться, що вам більше подобається; тут мало що важко змінити тут.

Останні варіанти в цьому розділі керують панеллю сповіщень у верхній частині екрана, де ховаються індикатор заряду акумулятора, рівень сигналу та інші сповіщення. Більшість з цих варіантів досить зрозумілі, хоча Темні піктограми - це варіант, якого ви, можливо, захочете уникати, якщо у вас немає білого тла.

Нічний режим

За останні кілька років було зроблено багато ефекту, який екрани смартфонів можуть мати на ваш сон. Синє світло вашого дисплея може порушити ваш циркадний ритм, обманюючи ваше тіло думкою, що це день, і ускладнюючи засинання. Додатки Android, такі як Сутінки, допомагають, підфарбовуючи екран у червоний відтінок, допомагаючи запобігти потраплянню такої кількості синього світла в очі. Багато виробників підхопили це за останні кілька років, додавши підтримку фільтрів синього світла у свої збірки Android.

Нічний режим у Nova Launcher не тонує екран. Натомість він змінює всі білі або світлі фонові ділянки телефону на темнішу тему, яка стає простішою для очей за умов слабкого освітлення. Ви можете встановити таймер за розкладом нічного режиму, а також налаштувати його відповідно до сходу та заходу вашого місцезнаходження за допомогою Поліпшення місцезнаходження. Якщо ви хочете, щоб певні області були виключені з темної теми, ви можете вимкнути ефект за допомогою окремих повзунків для панелі пошуку, ящика, піктограми шухляди або папок.

Жести та введення

налаштування жестів лаунчера

Ось ще один із основних варіантів. Ми бачили, як виробники експериментують з жестами; Huawei має свою систему інтуїтивних жестів, і нещодавно ми побачили, як iPhone X скинув кнопку головного, щоб повністю зосередитися на жестах для навігації. Якщо вам цікаво випробувати кілька жестів для себе, тоді Nova Launcher - чудове місце для початку.

Перший варіант, який ви бачите, - це кнопка Home. Це дозволяє переназначити домашню кнопку для доступу до таких дій, як пошук додатків, нещодавні програми або Google Асистент, або повністю окремий додаток. Наведена нижче опція «Тільки за замовчуванням» гарантує, що ця додаткова дія спрацьовує лише тоді, коли вона вже на головному екрані, гарантуючи, що ви все одно зможете легко отримати доступ до домашнього екрану. Ми рекомендуємо залишати цю опцію галочкою, якщо у вас не налаштовано інший жест, який переведе вас на головний екран.

Якщо говорити про ці жести, то тут ви можете знайти варіанти для них. Деякі жести ввімкнені за замовчуванням, і ми пропонуємо вам взяти до відома, який із них ви могли б використати для вашої зручності; їх важко викликати без сенсу.Як кілька прикладів, проводячи пальцем вниз, ви зменшите тінь сповіщень, проводячи двома пальцями вгору, відкриється меню налаштувань Nova Launcher, а розтискання (як на карті) - ваші останні програми.

Значки сповіщень

Цей варіант лише для простих користувачів - це досить просте доповнення, але з великою кількістю налаштувань. Значки сповіщень - це маленькі цифри, які відображаються на піктограмі, щоб повідомити вас, коли ви отримали сповіщення в цій програмі. Використовуючи Nova Launcher, ви можете змінити спосіб, що з’являється, від звичайного динамічного значка, точок у стилі Oreo в стилі Android 8.0 або кількості непрочитаних повідомлень із додаткових програм. Або, якщо хочете, ви можете його повністю вимкнути.

Налаштування резервного копіювання та імпорту

Налаштування резервного копіювання запуску

Це останній розділ налаштувань, який ми тут розглянемо, але це один з найважливіших, якщо ви хочете зберегти свої налаштування або імпортувати їх зі старої інсталяції.

Імпорт дозволяє взяти макет домашнього екрану з початкового екрана, тиражуючи макет, де це можливо. Якщо ви все ще любите свій оригінальний домашній екран і просто хочете отримати деякі додаткові функції, які пропонує Nova Launcher, то це, мабуть, найкращий вибір. Як і слід було очікувати, резервне копіювання дозволяє зробити резервну копію поточних налаштувань, зберігаючи їх на потім. Ви можете керувати ними за допомогою Відновлення або керування резервними копіями. Швидкий старт дозволяє вам знову запустити процес запуску, тоді як Скидання за замовчуванням дає вам чистий аркуш для початку заново.

Це наш обширний путівник основними виконаними функціями Launcher Nova. Однією з найбільших радостей відкритої платформи, як Android, є настроюваність, яку вона пропонує, і це ніде не стає очевидним, ніж безліч варіантів, представлених Nova Launcher. Початок роботи може бути страшним, але наша найкраща порада для вас - просто зануритися, возитися і подивитися, що вам подобається. У налаштуваннях дуже мало можливостей, які порушать роботу вашого телефону, тому ви можете сміливо випробувати різні стилі ящика додатків, жестів та загального вигляду. Веселіться!

Останні повідомлення