Як відкалібрувати телевізор

Скільки б ви не витратили на новий телевізор, калібрування зображення є необхідним кроком для отримання найкращого досвіду домашнього кінотеатру. Оскільки телевізори, що виставляються в магазинах, повинні конкурувати з освітленням виставкового залу, налаштування зображення за замовчуванням часто не є ідеальними для домашнього використання. Навіть телевізори з декількома попередньо встановленими зображеннями потребують певної роботи.

Будь-хто здатний калібрувати телевізор, якщо ви дотримуєтесь правильних кроків. За допомогою правильних налаштувань ви можете мати дисплей, який найкраще підходить для вашого будинку. Наш посібник з налаштування телевізора допоможе вам швидко встановити найкращу якість зображення.

Виберіть свій процес

Цей посібник призначений для допомоги тим, хто хоче виконати ручне регулювання без допомоги калібрувального диска. Насправді, ми рекомендуємо спочатку почати калібрування «очного яблука», навіть якщо ви збираєтесь використовувати диск для допомоги. Це наблизить вас до ваших ідеальних налаштувань і полегшить швидше точне налаштування пізніше. Однак калібрувальний диск може вивести ваш телевізор на новий рівень.

Доступний ряд дисків для калібрування відео, але у нас є два обраних. Хоча багато хто може задатися питанням щодо окремих методів налаштування телевізорів 4K Ultra HD - особливо тих, що мають високий динамічний діапазон (HDR) - ми з жалем констатуємо, що в даний час для широкої громадськості доступно дуже мало життєздатних калібрувальних дисків. Ви знайдете декілька доступних для завантаження тестових зразків, але вони дорогі тим, що вони є, і не є універсальними рішеннями, якими є калібрувальні диски. Однак наступні приклади все ще надзвичайно корисні, що дозволяє швидко відточити зображення телевізора, щоб отримати вражаючі результати.

Нашим улюбленим і найдоступнішим для пересічного Джо є Blu-ray-диск Disney WOW: World of Wonder. Хоча гордим відеофілам важко визнати це, цей диск Діснея є вичерпним та інтуїтивно зрозумілим, і чим більше ми його використовуємо, тим більше він нам подобається. Як бонус до всього, що стосується оптимізації дисплея, він поставляється з декількома прекрасними HD-кліпами популярних фільмів про Дісней та Піксар, ідеально підходить для насолоди від вашого добре відрегульованого нового телевізора.

Для більш технічно схильних нам подобається Blu-ray Edition Spears та Munsil High Definition Benchmark Edition. З нашого досвіду, це один з найбільш інтуїтивно зрозумілих калібрувальних та випробувальних дисків, доступних ентузіастам. Він надає чіткі, зрозумілі на екрані інструкції, а також підтримку в Інтернеті, а також позбавляє часто банальних і сирних кадрів, пов'язаних з іншими калібрувальними дисками. Єдиним недоліком є ​​те, що він не включає налаштування звуку, але якщо вам потрібна аудіодопомога, ми вас тут розглянемо.

Інші часто рекомендовані варіанти включають основи цифрового відео: Основи HD та Посібник з домашнього кінотеатру Avia II.

Якщо ви хочете спробувати зовсім інший підхід - такий, що не стосується диска, а скоріше вашого пристрою iOS або Android - відвідайте додаток Tune-Up від THX. Він підключається до телевізора через HDMI (потрібен окремий адаптер) і використовує камеру вашого пристрою iOS або Android, щоб допомогти вам. Ви можете дізнатись більше про програму в App Store (iOS) або магазині Google Play (Android).

Обговорити розмову

При обговоренні якості зображення та його різних аспектів існує багато термінів. Хоча багато з цих термінів, як правило, легко підібрати і зрозуміти негайно, виробники телевізорів, здається, мають намір зробити речі більш заплутаними, застосувавши власну патентовану номенклатуру до таких термінів, як контраст, насиченість тощо, або назви торгових марок до таких технологій, як локальне затемнення або підсвічування.

Незважаючи на те, що ми будемо використовувати основні терміни в цій статті, вони можуть відрізнятися від тих, що перелічені у вашому телевізорі. Щоб допомогти зрозуміти ситуацію, ми включили наступну таблицю, щоб описати, як різні виробники телевізорів посилаються на базову термінологію.

LGSamsungГострийSonyВізіо
ПідсвічуванняПідсвічування / OLED-світлоПідсвічуванняПідсвічуванняЯскравістьПідсвічування
ЯскравістьЯскравістьЯскравістьЯскравістьРівень чорногоЯскравість
КолірКолірКолірКолірКолірКолір
Колірний простірКерування кольоромКолірний простірC.M.S.Покращена кольорова температураКольоровий тюнер
Колірна температураКолірна температураКолірний тонКолірна температураКолірна температураКолірна температура
КонтрастКонтрастКонтрастКонтрастКонтрастКонтраст
Динамічна контрастністьДинамічна контрастністьДинамічний контрастAquoDimmingПокращений контрастний підсилювачЧорна деталь
Повний / обмежений RGBРівень чорногоРівень чорного HDMIРівень чорногоДинамічний діапазон
Місцеве затемненняСвітлодіодне локальне затемненняРозумний світлодіодНе застосовуєтьсяАвтоматичне локальне затемненняОтримати світлодіодні зони
Інтерполяція руху / згладжування рухуTruMotionАвтоматичний рух плюсПосилення рухуMotionflowЗменшити тремтіння / зменшити розмитість у русі
Видалення шумуЗменшення шуму та зменшення шуму MPEGЦифровий чіткий огляд та фільтр шуму MPEGЦифрове зменшення шумуВипадкове зменшення шуму та цифрове шумозаглушенняЗменшити шум
Режим зображенняРежим зображенняРежим зображенняAV-режимРежим зображенняРежим зображення
ГостротаЧіткість H & VГостротаГостротаГостротаГострота
ВідтінокВідтінокВідтінокВідтінокВідтінокВідтінок
баланс білогобаланс білогобаланс білогоПокращена кольорова температураПокращена кольорова температура11-бальний баланс білого

Готуватися, збиратись

Перш ніж ми почнемо вносити будь-які зміни в налаштування телевізора, є кілька речей, які нам потрібно зробити спочатку, щоб переконатися, що етап встановлений для безпроблемного та успішного калібрування.

Виберіть свої джерела

Наша основна рекомендація щодо джерел - програвач дисків Blu-ray - як стандартного, так і різновиду Ultra HD - або ігрова консоль. Ці пристрої забезпечують повне зображення 1080p, а в деяких випадках - дозвіл 4K та / або HDR. Такі деталі стануть в нагоді пізніше. Крім того, калібрування телевізора для отримання найкращого можливого джерела зображення безпосередньо біля воріт просто має сенс. Якщо у вас немає плеєра Blu-ray, найкращою альтернативою буде кабель HD / супутникове телебачення з відеореєстратором. Головне - отримати найкраще можливе джерело, зберігаючи можливість призупиняти зображення за необхідності. Яке б джерело ви не вибрали, вам потрібно підключити його до телевізора за допомогою кабелю HDMI.

Для вихідних матеріалів ми рекомендуємо фільм або телевізійну програму високої чіткості, яка була записана у форматі HD або 4K Ultra HD, оскільки це стосується вашого дисплея. Виберіть щось, що має гарне поєднання яскравих і темних сцен, а також багато кольорів. Уникайте сумних, ненасичених шоу, таких якГра престолів. Комп’ютерно-анімаційні фільми можуть створити чудові джерела яскравих кольорів та деталей роздільної здатності, але фільми в режимі реального життя будуть кращими для оцінки таких тонких аспектів, як точність відтінку шкіри та деталізація тіні.

Виберіть режим зображення

Телевізор буде оснащений декількома різними режимами зображення та попередньо встановленими налаштуваннями. Це, як правило, ярлики спорту, ігор, яскравих фільмів, кіно, кінотеатрів або стандартів - деякі навіть отримують конкретну інформацію про те, який вид спорту. Більшість із них жахливо втрачають розум. Тримайтеся подалі від спортивних та яскравих або «яскравих» режимів, оскільки це незмінно найгірші правопорушники та, оскільки вони занадто яскраві, зменшать тривале життя вашого телевізора. Фільм, кінотеатр або стандартні налаштування служать найкращими панелями запуску для створення власних налаштувань. Спочатку вони можуть здатися трохи темними на ваш смак, але ми це виправимо. Після того, як ваші налаштування зроблені, вони можуть бути збережені в "спеціальному" налаштуванні, а не змінювати заводські попередньо встановлені налаштування. Ті, хто змінює заводські налаштування, зазвичай надають опцію скидання до заводських налаштувань, а також можливість зробити налаштування "Глобальними" для всіх джерел.

Матеріали для вимкнення

Сучасні телевізори мають довгий перелік різних процесорів, призначених для того чи іншого покращення зображення. Хоча деякі з них можуть виявитися цінними, найкраще перемогти їх під час коригування - ви завжди можете знову включити їх пізніше, коли закінчите. Майте на увазі, що образ диска Blu-ray дуже високої якості і в будь-якому випадку не потребує майже ніякої допомоги в обробці.

рух руху

Найперше, що ми пропонуємо вам вимкнути, - це функція згладжування руху, наприклад, MotionFlow, CineMotion, TrueMotion, CineSpeed ​​120Hz, 240Hz, 480Hz або щось інше в цих напрямках (перевірте таблицю вище). Ці процесори роблять все, що ви дивитесь, схожим на мильну оперу та перемагають кінематографію, завдяки якій фільми виглядають приголомшливо.

Інші покращення зображення, які часто можна вимкнути для покращення якості, можуть включати, серед іншого, корекцію країв, цифрове зменшення шуму (DNR), виправлення помилок MPEG, плотський тон, динамічну контрастність, покращення чорного та рівень чорного HDMI.

Внесення змін

У наступному розділі ми розглянемо більшість основних налаштувань, які можуть вносити користувачі, не вриваючись у заблоковані "налаштування служби" вашого телевізора. Ми трохи поговоримо про те, що роблять ці налаштування та на що слід дивитись, щоб переконатися, що у вас найкраще налаштування.

(Примітка. Ми настійно рекомендуємо лише кваліфікованим сервісним спеціалістам потрапляти в заблоковані сервісні меню. Всього одне налаштування в неправильному напрямку може відкинути безліч інших налаштувань - ось чому вони заблоковані!)

Підсвічування

Це регулювання регулює інтенсивність підсвічування на РК-телевізорі. Для тих, у кого телевізор знаходиться в темній кімнаті чи підвалі, цей параметр не повинен бути надзвичайно високим. Для тих, хто перебуває у світлих кімнатах, буде потрібна більша інтенсивність підсвічування. Намагайтеся уникати цього регулювання, коли сонце світить прямо на екран, оскільки це призведе до неприродно високого рівня. Натомість внесіть свої корективи, коли освітлення в кімнаті буде середнім для перегляду, і виберіть програму або сцену з фільмом, в якій багато білого - наприклад, денне світло на засніженій горі, наприклад. Якщо після перегляду сцени протягом 10 хвилин ви починаєте примружувати очі, підсвітка занадто сильна. Зменште підсвічування і повторюйте, поки не зрадієте.

Яскравість

Термін "яскравість" трохи вводить в оману, оскільки налаштування насправді більше пов'язане з рівнем чорного вашого телевізора. Якщо встановити занадто високу яскравість, це призведе до затемнення сірого і втрати розмірів. Якщо яскравість встановлена ​​занадто низькою, ви втратите деталі в темних областях екрана (так зване відсікання). Найпростіший спосіб налаштування яскравості - це використання чорних смужок поштових скриньок у верхній і нижній частинах фільму.

Ці смуги мають бути чорно-чорними і, як правило, темніші за чорний фон, який часто зустрічається у фільмах. Зробіть паузу на вибраній сцені та збільште яскравість, доки смужки поштових скриньок не стануть сірими. Потім зменште яскравість, поки чорні смуги не стануть повністю чорними.

Після цього знайдіть сцену, яка включає великі темні ділянки, які все ще містять деталі. Якщо яскравість встановлена ​​занадто низькою, у темних сценах та тіньових місцях відсутні деталі. Майте на увазі, що існує таке поняття, як «чорніше чорного». Не всі деталі в тіні мають бути видимими.

Контраст

Контраст - це, як і яскравість, оманливий термін, оскільки це регулювання насправді стосується яскравості та деталізації білих частин зображення.

Зрештою, налаштування контрастності будуть зводитись до особистих уподобань, але ми радимо відмовлятись від бажання просто підняти контраст. Знайдіть сцену з яскравим білим зображенням і натисніть кнопку паузи. Налаштуйте контрастність до точки, де білий об'єкт яскравий, але все одно містить деталі та чіткі краї. Хорошим початковим місцем є половина шляху. Звідти у вас не повинно виникнути проблем з пошуком налаштування, яке вам підходить.

(Примітка. Можливо, вам доведеться переходити між налаштуваннями контрасту та яскравості, щоб знайти оптимальну комбінацію. Це нормально і може зайняти трохи часу, але остаточний результат вартий зусиль.)

Гострота

Поширена помилкова думка, що якщо максимально збільшити різкість телевізора, це забезпечить чіткіше зображення. Правду кажучи, зображення високої чіткості зазвичай потребують незначного або взагалі не підвищують різкість. Ви можете пограти з цим налаштуванням, зупинивши джерело на сцені, яка забезпечує безліч прямих ліній; наприклад, сцена з великою кількістю будівель або інших рівномірних форм, таких як трибуни стадіонів.

Якщо ви збільшите різкість до максимальної, ви повинні помітити, що прямі лінії стануть нерівними. Це телевізор, який вносить у зображення артефакти, яких там не повинно бути. Зменште різкість до точки, коли краї здаються чистими і прямими, а потім нехай буде.

Колір

Багато випробуваних нами телевізорів високого класу мають неперевершену точність передачі кольорів прямо з коробки. Але на телевізорах середнього та нижчого рівня регулювання кольору можна вважати найскладнішим з усіх. Без калібрувального диска та оптичного фільтра (або можливості перешкодити червоному та зеленому виходу телевізора) може бути важко дізнатись, чи правильно ви отримали колір. Наскільки зеленим повинен виглядати листок? З цієї причини настійно рекомендується калібрувальний диск для досягнення максимально точних налаштувань кольору. Однак ми маємо запропонувати кілька хитрощів.

Ми настійно рекомендуємо робити нотатки кожного налаштування та зберігати їх для подальшого використання.

По-перше, з’ясуйте, чи пропонує ваш телевізор регулювання кольорової температури. Налаштування кольорової температури зазвичай виражаються як прохолодна або тепла. Виберіть найтепліше налаштування, яке вам доступне, як вихідну точку. Звідти знайдіть сцену з великою кількістю облич, а потім натисніть паузу.

Поверніть колір до кінця і зауважте, як здається, у всіх жовтяниця або свіжий сонячний опік. Ви цього не хочете. Тепер поверніть колір майже до кінця і зауважте, як всі виглядають так, ніби вони належать до морга. Ви теж цього не хочете. Тепер відрегулюйте колір назад, поки обличчя не будуть виглядати природними. Обличчя кожної людини має мати свій виразний відтінок. Якщо це схоже на справжній тон шкіри, ви знатимете, що зблизилися.

Відтінок

Ми рекомендуємо залишити налаштування відтінку в спокої, якщо ви не використовуєте калібраційний диск. Рідкісний випадок, коли налаштування відтінку потребують значного коригування, але це трапляється.

Завершуючи свою роботу

Набравши ідеальні налаштування телевізора, не втрачайте їх. Ми рекомендуємо взяти до відома кожне налаштування для подальшого використання. Зрештою, хтось обов’язково прийде і випадково зіпсує це в якийсь момент. Особливо розумно записувати налаштування, якщо у вас є діти - або просто домогосподарство з великою кількістю периферійних пристроїв (або ігрових систем). Крім того, не всі телевізори передають ваші попередньо встановлені налаштування через кілька входів (наприклад, HDMI 1). Якщо вам потрібно часто відключати пристрої, це може створити проблему. Паперова копія ваших налаштувань гарантує, що у вас завжди є посилання на цю ідеальну картинку.

Знову ж таки, якщо ви все ще сподіваєтесь вдосконалити зображення телевізора, можливо, у вас є запитання щодо інших інструментів. Калібрувальний диск - це один із способів мікроконтролювати вихід телевізора. Зразки тесту на цих дисках, звичайно, зроблять процес менш суб’єктивним. Але ви завершите калібрування із покращеною впевненістю в тому, що оптимізували налаштування телевізора якнайкраще. Калібрувальний диск - це трохи інвестицій, але якщо у вас є сумніви щодо якості зображення, це шлях.

Нарешті, пора насолоджуватися плодами своєї праці. Якщо ви не впевнені, що дивитись, у нас є списки найкращих дисків Blu-ray та Blu-ray Ultra HD, щоб максимально використати ваш домашній кінотеатр. Ми виявляємо, що холодний, освіжаючий напій часто підвищує задоволення від добре виконаної роботи. Тож візьміть одного, сядьте і насолоджуйтесь своїм блискучим новим телевізором, знаючи, що він виглядає найкраще. Навіть краще, ви новоспечений експерт, який це здійснив.

Щоб зробити домашній кінотеатр ще більшим, перегляньте наш посібник із ручної калібрування динаміків для найкращого звуку. Врешті-решт, чудова картина не така дивовижна без не менш фантастичного звуку, який її супроводжує.

Останні повідомлення