Як розмити фон у Photoshop (реально) за хвилини

Розмиття фону, яке часто називають "боке" після японського слова "розмиття", як правило, асоціюється з висококласними камерами з ширококутними об'єктивами. Ефект популярний для портретів, і наслідується - з деякими обмеженнями - «портретними режимами», які зараз є на багатьох смартфонах. Але навіть без високоякісної камери чи портретного режиму ви все одно можете створити чудово м’які фони в Adobe Photoshop.

Окрім простого надання вам можливості, до якої ви, можливо, не мали доступу в камері, вибір додавання розмитості у Photoshop може надати вам більше контролю та гнучкості щодо того, де застосовується розмиття та як він виглядає. Програма включає в себе безліч різних інструментів для вибіркового розмиття фону фотографії, а також безліч варіантів контролю типу розмитості. Однак одним із найпростіших способів перейти від блакитного до розмитого є використання інструмента розмиття поля Photoshop, який створює реалістичне розмиття фону, не вимагаючи при цьому витрачати години перед комп’ютером.

як розмити фон у фотошопі dsc 0903 із зменшенням розміру ефектуяк розмити фон у фотошопі dsc 0903 раніше
  • 1. Після
  • 2. Раніше

Перш ніж почати

Photoshop включає в себе кілька різних варіантів розмиття фону, кожен з яких пропонує різний рівень контролю та рівень складності. Спробувавши все - від детального вибору до повної карти глибини, інструмент розмиття поля запропонував найкращі, найбільш реалістичні результати за найменший проміжок часу.

Боке - це складна штука, яку потрібно спробувати імітувати у Photoshop, оскільки справжнє розмиття об’єктива базується на багатьох факторах, включаючи фокусну відстань об’єктива, форму та розмір діафрагми та відстань від об’єкта. З них, мабуть, найважливішим є правильний ефект відстані. У Photoshop вам слід сказати комп’ютеру, які об’єкти знаходяться найближче і найдальше від камери, щоб отримати розмиття, яке нагадує справжнє і змінюється з відстанню - тобто об’єкти, що знаходяться далі від об’єкта, повинні мати більше розмитості, ніж об’єкти що ближче. Ви можете витратити годину на створення детальної карти глибини, але інструмент розмиття поля дозволяє наблизити це набагато менше роботи.

Слід зазначити, що методи Photoshop майже завжди є більшою роботою, ніж отримання ефекту в камері, але інструмент розмиття поля швидко імітує боке більш дорогого об’єктива. Під час роботи розгляньте, як виглядає розмиття на реальному зображенні. Лінза фокусується на двовимірній площині в просторі, при цьому все на цій площині є гострим. Рівень розмитості зростає із віддаленням від площини фокусування, тобто до камери або від неї, але будь-які предмети, які потрапляють на ту саму площину, що і ваш об'єкт, повинні залишатися у фокусі.

Як розмити фон у Photoshop

1. Відкрийте інструмент розмиття поля.

Відкривши зображення у Photoshop, перейдіть до Фільтр >Галерея розмиття >Розмиття поля. Усередині вікна розмиття поля ви виберете, які ділянки вашого зображення слід розмити, тоді як інструменти розмиття праворуч контролюватимуть величину та тип розмиття.

2. Встановіть свою першу розмиття.

Шпильки розмиття повідомляють Photoshop, де і скільки розмити. Коли ви відкрили вікно розмиття поля, Photoshop автоматично розмістив для вас цей перший штифт. Перетягніть цю шпильку на задній план або в область, найдальшу від фокусної точки. Праворуч перетягуйте повзунок розмиття, поки не досягнете бажаної кількості розмиття. (Ви також можете змінити величину розмиття, натискаючи та перетягуючи часткове коло поза шпилькою.)

Оскільки цей перший штифт є найвіддаленішою точкою від фокусної точки, цей штифт буде мати найбільше розмиття. На зразку зображення я використовував розмиття 100, але цифри будуть змінюватися залежно від ефекту, який ви шукаєте. Ви завжди можете повернутися назад і уточнити розмиття будь-якого штифта, просто натиснувши на нього.

3. Встановіть шпильку розмиття на об'єкті нулем.

Коли ви вперше відкриваєте інструмент розмиття поля, все ваше зображення буде розмитим. Встановіть шпильку безпосередньо на об'єкт, натиснувши на нього, а потім перетягнувши повзунок розмиття до нуля. Тепер у вас повинен бути загалом розмитий фон і загалом різкий предмет.

Продовжуйте накладати розмиті шпильки на об'єкт, встановлюючи кожен на нуль, поки весь об'єкт не стане чітким. Використовуйте якомога менше шпильок, але не хвилюйтеся, якщо фон виглядає більш різким, коли ви розміщуєте штифти.

4. Продовжуйте вдосконалювати розмиття.

У цей момент на нашому зразковому зображенні обличчя коня було різким, а фон розмитим - але решта тіла коня була так само розмитою, як і фон. Щоб виправити це і досягти більш природного результату, просто додайте більше шпильок. Відрегулюйте розмиття, виходячи з відстані від початкової точки фону - об'єкти, розташовані ближче до фону, повинні мати розмиття ближче до цієї вихідної точки (ближче до 100, у нашому випадку), тоді як об'єкти, розташовані ближче до об'єкта, повинні мати значно нижчий рівень розмитості (ближче до нуля).

Продовжуйте розміщувати точки та регулювати розмиття, доки всі частини зображення не будуть розмитими залежно від відстані від об'єкта. Якщо це почне заважати розмитості фону, не хвилюйтеся - просто розмістіть додаткові точки фону, щоб переконатися, що фон залишається належним чином розмитим. На нашому зразковому зображенні фон зліва від обличчя коня все ще був трохи різким, тому ми додали туди ще одну точку, встановивши для нього те саме значення розмитості 100.

5. За потреби відрегулюйте ефекти розмиття.

Коли ви задоволені розміщенням та рівнем розмитості на різних відстанях на зображенні, ви можете (або не захочете) використовувати варіанти ефектів розмиття, залежно від вашого зображення. Ось що робить кожен:

  • Елемент управління «легке боке» дозволить скрасити найяскравіші точки в зоні, що не фокусується, для імітації боке об’єктива. Уникайте цих елементів керування, якщо у вас немає точкових вогнів у фоновому режимі. «Колір боке» регулює колір цих яскравих областей, тоді як «світловий діапазон» регулює, які тони включаються в ефект боке.
  • Вкладка шуму відновить будь-який розмитий шум, щоб фон відповідав об'єкту зйомки. Наприклад, якщо ви працюєте із зображенням, знятим із високим рівнем ISO, вам потрібно буде скористатися цією опцією, щоб у об'єкта не було більше шуму, ніж у фоновому режимі, що виглядало б неприродно. Використовуйте повзунки, щоб змінити кількість та розмір зерна, щоб найкраще відповідати зерну в предметі. Якщо на вашому оригінальному зображенні просто не було помітного шуму, ви можете залишити це налаштування недоторканим.

Коли ви задоволені рівнем розмитості, ефектів боке та шуму, натисніть гаразд, а Photoshop надасть ефект.

Існує ряд інших способів додати розмиття у Photoshop, але інструмент розмиття поля - чудове місце для початку. Він пропонує гнучкі, реалістичні ефекти, не вимагаючи складних масок та карт глибини.

Останні повідомлення