Як отримати програми для Android на Chromebook

Однією з найцікавіших змін, яку Google вніс у свою платформу Chrome OS за останні роки, стало додавання підтримки програми Android. Хоча ОС Chrome вже могла запускати розширення браузера Chrome, веб-програми та додатки Chrome, додавання мільйонів програм для Android різко збільшило цінність платформи.

Більшість сучасних комп’ютерів Chromebook постачаються з Google Play Store нестандартно, що дозволяє швидко встановити більшість улюблених програм Android.

Якщо ваш Chromebook був представлений у 2017 році або пізніше, то він гарантовано запускатиме більшість програм Android. Якщо ви не впевнені, чи відповідає ваш Chromebook, Google надає великий перелік, який ви можете перевірити. Google випускає сумісність з Android для кожного пристрою, тому, якщо це можливо, радимо знайти свою конкретну модель.

Якщо вас немає в цьому списку, все ще є спосіб це зробити, просто перейдіть до нашого другого розділу.

Якщо ваш Chromebook вже підтримує програми для Android, почніть тут

Спочатку переконайтеся, що на вашому Chromebook встановлена ​​остання версія Chrome OS. Вам потрібна версія 53 або новіша.

Крок 1: Клацніть панель швидких налаштувань (системний годинник), а потім - Налаштування cog у спливаючому меню.

Крок 2: Відкриється вікно Налаштування. Виберіть Про ОС Chrome вказаний у нижньому лівому куті під Розширений.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 3: Під Про ОС Chrome, ви побачите, що платформа автоматично оновлюється, якщо доступна новіша версія. Перезапустіть за запитом. Якщо оновлення не відбувається автоматично, натисніть Перевірити наявність оновлень і перезапустіть за запитом.

Після оновлення Chromebook поверніться до Налаштування екран.

Крок 1: Прокрутіть вниз до Програми розділ.

Крок 2: Клацніть на Ввімкнути біля кнопки Google Play Store налаштування.

Крок 3: Клацніть синій Прийняти кнопку.

Відкриється додаток Google Play Store, і вас попросять прийняти деякі додаткові умови та положення. Після цього ви можете перейти до Як завантажити… крок нижче, щоб встановити обрані вами програми.

Якщо ваш Chromebook ще не підтримує додатки Android, почніть тут

Перехід на канал розробника ставить ваш Chromebook на звичайні ризики, пов’язані із запуском програм попереднього перегляду. Можуть виникати помилки, речі можуть зламатися, і, загалом кажучи, ви будете в основному самостійні з точки зору підтримки. І ось величезне застереження: щоб повернутися до звичайного стабільного каналу, вам доведеться Powerwash свій Chromebook, саме так Chrome OS посилається на заводські налаштування.

Іншими словами, перед початком цього процесу переконайтеся, що всі ваші дані створено резервну копію. Якщо вам не подобається запускати неперевірене програмне забезпечення, пам’ятайте, що канал розробника ОС Chrome підтримуватиме ваш Chromebook на найменш перевіреній доступній версії.

Варіант 1. Перехід на канал розробника для ОС Chrome

Після того, як ви вирішили ризикнути, переключення Chromebook на канал розробника Chrome OS є відносно простим процесом.

Крок 1: Клацніть панель швидких налаштувань (системний годинник), а потім - Налаштування cog у спливаючому меню.

Крок 2: Відкриється вікно Налаштування. Виберіть Про ОС Chrome вказаний у нижньому лівому куті під Розширений.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 3: ВиберітьДодаткові подробиці щоб розгорнути сторінку та заглибитися в деталі встановлення вашої ОС Chrome.

Крок 4: Клацніть на Змінити канал , щоб відкрити діалогове вікно, де ви можете вибрати новий канал для свого Chromebook.

Крок 4: У вас є два варіанти, Бета і Розробник - нестабільний. Виберіть Розробник - нестабільний і уважно прочитайте попереджувальне повідомлення. Якщо ви впевнені, що хочете продовжити, виберіть синій Змінити канал кнопку.

Крок 5: ОС Chrome продовжить оновлення вашого пристрою та розмістить його на каналі розробника. Дочекайтеся закінчення, а потім виберіть Перезапустіть кнопку.

Марк Коппок / Цифрові тренди Марк Коппок / Цифрові тренди

Крок 6: Після того, як ваш Chromebook перезавантажиться після застосування оновлення, щоб перенести вас на канал розробника, увійдіть як зазвичай. Тепер у вас на панелі програм буде додаток Google Play Store (бета-версія).

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 7: Відкрийте додаток Play Store і перегляньте умови надання послуг, параметри резервного копіювання та запит дозволити Google збирати анонімні дані про місцезнаходження.

Крок 8: Якщо у вас все добре, виберіть Погодьтеся кнопку.

Крок 9: Буде створено Play Store. Вам буде запропоновано прийняти умови використання Google Play. Виберіть Прийняти продовжувати.

Відкриється Play Store, і ви можете вже ввійти в систему, якщо ваш обліковий запис Android той самий, що і для входу на ваш Chromebook. Якщо вас попросять налаштувати обліковий запис Play Store, дотримуйтесь інструкцій.

Варіант 2: Використовуйте Linux для додаткового завантаження додатків

Ви також можете скористатися Linux (Crostini на Chromebook), щоб завантажити додатки для Android, якщо хочете. Це може бути корисно для тих, хто віддає перевагу командам Linux і може зробити деякі програми Android більш стабільними на Chromebook. Крім того, додаткове завантаження додатків означає, що вам не потрібно завантажувати свої програми через Play Store, що може спростити доступ до деяких програм, якими ви можете скористатися.

Однак є кришка - процес непростий. Щоб все це працювало, вам має бути комфортно з APK-файлами для Linux та Android. Якщо ви хочете розпочати, виконайте такі дії:

Крок 1: Клацніть панель швидких налаштувань (системний годинник), а потім - Налаштування cog у спливаючому меню.

Крок 2: Відкриється вікно Налаштування. Виберіть Linux (бета-версія) перераховані зліва.

Крок 3: Виберіть Ввімкнути і дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Крок 4: Якщо ввімкнено Linux, поверніться до розділу Linux (бета-версія) та виберітьРозробка програм для Android.

Крок 5: Переключити на Увімкнути налагодження ADB налаштування.

YТепер ви можете запускати різні команди через термінал Chrome, щоб встановити інструменти ADB, підключити Android до Linux і переконатися, що все сумісне. Після цього вам потрібно буде знайти та завантажити Android-файли .apk для потрібних вам програм і використовувати команди терміналу для завантаження додатків у бік, тоді він буде завантажений як файл Linux.

Ось повний посібник, яким ви можете скористатися, якщо хочете пройти певні команди, необхідні для запуску процесів налаштування та завантаження програм. Це, звичайно, не для всіх, але ті, хто із задоволенням користується Linux, знайдуть для нього чудовий спосіб запускати всі програми Android з високою продуктивністю.

Завантажте та встановіть свої програми для Android

Процес встановлення додатків Android із магазину Play на Chromebook схожий на процес встановлення на пристрої Android. Ви побачите, що Play Store буде відформатовано для екрану у стилі планшета. Інші програми Android можуть працювати так само - програма буде використовувати інтерфейс користувача планшета, якщо розробник увімкнув її. В іншому випадку вони масштабуються на більший екран Chromebook або візуально залишаються в режимі смартфона. Для останніх вони можуть зірватися, якщо примусити повноекранне вікно.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 1: Щоб встановити програму, просто знайдіть її в Play Store, клацніть на її запис та виберіть Встановити кнопку. Якщо ви не бачите кнопки, програма не сумісна з обладнанням вашого Chromebook.

Крок 2: Додаток почне встановлюватися, а потім зробить паузу, щоб запитати про необхідні дозволи. Прийміть їх за запитом. Після встановлення програми вона з’явиться у вашому лотку додатків для ОС Chrome. Виберіть його значок, щоб запустити його.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Ви можете керувати програмами для Android, як іншими програмами для ОС Chrome. Ті самі елементи керування вікном розташовані у верхньому правому куті, тоді як клавіша зі стрілкою «назад» знаходиться у верхньому лівому куті, що дозволяє легко переміщатися по програмі.

Примітка. Деякі програми можуть бути „миттєвими”, що означає, що ви можете їх відкрити та спробувати перед завантаженням. Це чудовий спосіб перевірити, як функціонує програма Android, перш ніж ви вирішите повністю її встановити.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Додаткові поради щодо додатка Android

Вік Chromebook: Якість роботи програми Android буде залежати від вашого Chromebook. Наприклад, Chromebook із сенсорними екранами, і особливо 2-в-1, забезпечить найкращий досвід роботи з Android. Такі системні компоненти, як акселерометри, також зроблять ігри та інші завдання приємнішими. Пам’ятайте, завжди оновлюйте свій Chromebook, перш ніж намагатися завантажувати програми для Android!

Синхронізація: Ваші програми для Android, як і інші програми, намагатимуться автоматично синхронізувати дані на будь-яких інших Chromebook, на яких ви ввійшли в систему. Однак вони можуть не синхронізуватися, якщо ви використовуєте програму на пристрої, що не є Chrome.

Дозволи: Ваші додатки Android також мають налаштування дозволів, тому ви можете налаштувати, до яких даних програма має доступ на вашому Chromebook, щоб краще захистити вашу конфіденційність. В Google Play Store, Ви можете вибрати Керуйте налаштуваннями Android і шукайте Програми можливість налаштувати дозволи для певних програм та дізнатись більше.

Адміністратори: Налаштування адміністратора можуть заблокувати можливість додавання магазину Chrome або додатків Android на ваш комп’ютер. Якщо ви перебуваєте на роботі чи в школі, можливо, вам доведеться захистити дозволи або перейти до іншої мережі.

Найближчі зміни з Android 11

Android 11 з’явиться незабаром, і коли він з’явиться, можна очікувати багато змін у процесі використання програм Android на Chromebook. Очікується, що Android працюватиме як окрема віртуальна машина, яка буде власною для ОС Chrome - подібний до нашого методу Linux вище, але набагато доступніший. Це зробить програми для Android набагато простішими у використанні та набагато безпечнішими - теоретично. Оскільки він все ще у бета-режимі, важко сказати, наскільки великий вплив матиме Android 11, але ми будемо стежити за цими змінами та продовжуватимемо оновлювати наш посібник на основі того, що ми розкриємо.

Хороша новина полягає в тому, що бета-версія зараз доступна для завантаження, якщо у вас є Google Pixel 2, 3, 3a або 4. Розробники будуть особливо зацікавлені у можливості тестування програм через емулятори Pixel та Android Runtime, забезпечуючи плавність інтеграція з самого початку. Бета-тестування складається з трьох етапів з червня по серпень 2020 року з акцентом на остаточні API та стабільність платформи перед виходом повного клієнта на ринок десь у ІІІ кварталі 2020 року.

Також були помітні оновлення безпеки, включаючи автоматичне скидання дозволів, одноразові дозволи та вдосконалене забезпечення зберігання. Що стосується API та функцій, то зараз бета-версія пропонує засоби управління мультимедіа та пристроями, візуальні індикатори 5G, безпечний обмін великими наборами даних та багато іншого. Оскільки більше інформації стане доступною для Android 11, ми будемо продовжувати додавати до цієї статті, тож, не забувайте перевіряти пізніше.

Останні повідомлення