Як керувати комп’ютером із телефону

Існує безліч причин мати пульт дистанційного керування для комп’ютера. Можливо, вам потрібен спосіб отримати доступ до ваших файлів поза домом, або ви використовуєте «безголову» систему без монітора, або хочете простий спосіб керувати ПК для домашнього кінотеатру, не заважаючи миші та клавіатури на вашому журнальному столику.

Існує два загальних способи досягнення дистанційного управління. Ви можете використовувати повноцінний клієнт віддаленого робочого столу, який передаватиме зображення з монітора (а іноді навіть звук динаміка) на ваш телефон або планшет. Цей варіант, як правило, є більш потужним, але він також дещо складніший і надається перевагу більш досвідченим користувачам.

Стандартний додаток для миші та клавіатури не передає відео чи звук і працює більш-менш як пульт дистанційного керування телевізором для вашого комп’ютера. Для всіх них вам знадобиться активне з’єднання в локальній мережі (бажано Wi-Fi, але ви можете підключити комп’ютер до маршрутизатора через Ethernet). Більшість клієнтів віддаленого робочого столу також пропонують контроль над Інтернетом.

Ось п’ять найкращих варіантів для Android, iOS та Windows Phone.

Віддалений робочий стіл Google Chrome

Віддалений робочий стіл Chrome

Якщо ви звичайний користувач веб-переглядача Google на робочому столі, це, мабуть, найкращий вибір для дистанційного керування вашим ПК. Після встановлення цього розширення Chrome на комп’ютері (Windows або OS X) ви матимете легкий доступ до нього із відповідного офіційного додатка на Android або iPhone.

Незважаючи на назву "Chrome", програма, насправді, може отримати доступ до будь-чого вашого комп’ютера, як ніби ви сидите перед ним - браузерів файлів, інструментів адміністратора, що завгодно. Інтерфейс Google полегшує підключення до комп’ютерів, навіть у мобільних мережах. Встановивши розширення в браузер Chrome на робочому столі, ви також можете отримати доступ до нього з інших операційних систем для ноутбуків або настільних ПК.

Google Play iTunes

Віддалений робочий стіл Microsoft

Віддалений робочий стіл Microsoft

Довгі користувачі Windows будуть знайомі з основним рішенням віддаленого робочого столу від Microsoft. Незважаючи на те, що він буде підключатися лише до машин Windows (і навіть тоді, лише "професійних" версій Windows або вище), він доступний на Android, iOS та (природно) Windows Phone. Microsoft оновлює цю програму досить регулярно; Користувачі Android можуть навіть запустити бета-програму для нових виправлень та функцій.

Google play iTunes Windows Phone Store

Клієнт віртуальної мережі (різний)

Клієнт віртуальної мережі

Протокол VNC давно був улюбленим рішенням віддаленого доступу для інженерів та досвідчених користувачів - задовго до появи смартфонів. Оригінальний дизайн з відкритим кодом, тому на робочих столах та смартфонах є безліч клієнтів, деякі платні, деякі безкоштовні. Більшість з них повинні працювати між собою, хоча різні версії та гілки можуть створювати проблеми сумісності. Для безкоштовних користувачів TightVNC на робочому столі є звичним фаворитом Windows, і доступна крос-платформна версія Java. OS X насправді включає вбудовану функцію віддаленого робочого столу, сумісну з VNC.

Розробники TeamViewer мають офіційний безкоштовний клієнт віддаленого доступу для Windows, iOS, Android, Blackberry та Mobile. Додаток віддаленого робочого столу Microsoft можна використовувати як на пристроях iOS, так і на Android і безкоштовно використовувати для Windows 10 через Windows 7. На iOS Splashtop Personal - це безкоштовна опція для MacOS 10.7+, з платними програмами з популярних RealVNC Viewer та iTeleport пропонуючи більше підтримки та надійності за високою ціною.

Якщо вам потрібно безкоштовне програмне забезпечення для віддаленого робочого столу, яке працює на комп’ютерах з ОС Windows, MacOS та Linux, а також на пристроях iOS та Android, NoMachine - чудовий варіант. На Windows Phone TinyVNC наразі є улюбленим і безкоштовним. Пам’ятайте, що програми VNC призначені для більш досвідчених користувачів - якщо ви не знаєте, як знайти IP-адресу комп’ютера, можливо, ви захочете пошукати щось інше.

iTeleport Remote Desktop VNC Viewer TinyVNC

Віддалена миша

Віддалена миша

На відміну від наведених вище варіантів віддаленого робочого столу, цей додаток імітує лише мишу та клавіатуру комп’ютера. Вам потрібно буде бачити ваш екран або монітор, щоб використовувати його, і він працює лише в локальних мережах Wi-Fi.

Тим не менш, використання більш простого додатка іноді є кращим, особливо для функціональності миші / тачпада. Remote Mouse - це безкоштовна програма для завантаження як на Android, так і на iOS, як і серверна програма Windows, OS X або Linux, яку вам потрібно буде запустити на комп’ютері для її роботи. Додаткові функції, такі як засоби управління мультимедіа та доступ до функціональних клавіш, вимагають оновлення в програмі. Це, мабуть, найкращий вибір для тих, кому просто потрібно використовувати основні команди через свій телефон або планшет.

Google play iTunes Windows Phone Store

Уніфікований пульт ($ 4)

Уніфікований пульт дистанційного керування

Ця програма схожа на Remote Mouse, але включає більше вбудованих функцій, таких як підтримка підключення до локальної мережі, голосові команди, інфрачервоні та NFC-інструменти для підтримуваних телефонів, а також елементи керування різними музичними сервісами, такими як iTunes, Spotify та VLC. Варто зазначити, що Chromebook та Chrome OS наразі не підтримуються цим програмним забезпеченням.

Додаток є безкоштовним і працює з безкоштовним сервером у Windows та OS X, але вам потрібно буде розблокувати повну версію для всіх розширених функцій. На Android це робиться за допомогою окремого додатка. На iPhone та iPad ви можете розблокувати функції за допомогою покупки в додатку, а на Windows Phone ви можете або оплатити, або скористатися ознайомчою функцією Магазину Windows. Вам обійдеться в 4 долари в будь-якій версії, яку ви використовуєте, що не є нерозумним для розширеної функціональності.

Google play iTunes Windows Phone Store

Альтернативи

Це не єдині варіанти дистанційного керування, але вони є найбільш економічними та найкращими. Якщо ви готові витратити трохи більше грошей, наскрізні рішення, такі як Splashtop та TeamViewer, пропонують платні рівні з доступними інтерфейсами та більше практичної підтримки користувачів. Деякі клієнти віддаленого робочого столу пропонують передачу файлів прямо в додатку, але загалом набагато простіше використовувати хмарний інструмент зберігання, такий як Dropbox або Google Drive, для переміщення файлів на телефон і з нього.

Останні повідомлення