Як доглядати за акумулятором вашого ноутбука та продовжити термін його служби

Чи є щось важливіше часу автономної роботи? Гаразд, можливо кисень та деякі інші речі. Але коли ви завжди працюєте в дорозі або маєте один із тих днів, коли ви поспішаєте і забудете зарядний пристрій, час автономної роботи вашого ноутбука є життя.

Навіть у найефективнішого ноутбука в якийсь момент закінчиться сік. Перш ніж панікувати, знайдіть хвилинку та дізнайтеся, як правильно доглядати за акумулятором свого ноутбука та продовжити термін його служби. Зараз це важливіше, ніж будь-коли, оскільки все більше батарей для ноутбуків зараз склеєно і заклеєно всередині корпусів, і їх не можна замінити, якщо вони почнуть вмирати.

Збережіть цикли, заощадите акумулятор

Усі акумулятори для ноутбуків побудовані для певної кількості циклів зарядки, зазвичай десь 500 повних циклів - а іноді навіть більше. По суті, цикл заряду дорівнює одному повному розряду до нуля відсотків, а потім перезаряду до 100 відсотків. Розряд до 50 відсотків, а потім назад до 100 відсотків буде рівним половині циклу. З часом кожен цикл зарядки зменшує ємність акумулятора відповідно до його конструктивних специфікацій, а це означає, що чим менше разів ви його розряджаєте, тим довше працює акумулятор - за інших рівних умов.

І так, з чого ви починаєте? Ви можете розпочати, відвідавши кут налаштувань живлення свого ноутбука та дізнавшись, як працює ваш акумулятор, і які налаштування акумулятора ввімкнути. Також зверніть увагу на режими сплячого режиму. В ідеалі, ви хочете, щоб ваш ноутбук увійшов у сплячий режим до повного розряду акумулятора - а також під час простою, коли ви деякий час не будете користуватися ноутбуком.

Щоб заощадити ще більше енергії, ознайомтеся з додатками та закрийте будь-які з них, які працюють у фоновому режимі та постійно витрачають заряд акумулятора. Наприклад, у Windows 10 радимо шукати та ввімкнути режим економії заряду. Цей режим автоматично вмикається, коли ноутбук досягає приблизно 20% часу автономної роботи (докладніше про те, чому це особливо важливо). Це автоматично заблокує фонові програми, не дозволить синхронізувати або надсилати сповіщення таким функціям, як Календар, знизити яскравість екрану та інші різні зміни, які заощадять заряд акумулятора, щоб ви могли якомога швидше дістатись до торгової точки.

Для MacBooks розгляньте можливість включення Power Nap, щоб ви могли перевести ваш Mac у режим сну, не турбуючись про те, що він пропускає важливі завдання, що дозволяє економити більше часу автономної роботи. Увімкнення автоматичного перемикання графіки може також допомогти Mac заощадити енергію, переключившись на нижчий графічний режим, коли ви займаєтеся простими завданнями (наприклад, текстовою роботою, де графіка не така важлива).

Тут також є багато ручних змін. Послуги хмарного зберігання чи відеоплеєри, якими ви не користуєтесь, також можна безпечно вимкнути. Ви також можете вручну зменшити кількість енергії, яку ви використовуєте, вимкнувши Wi-Fi і Bluetooth, коли ви ними не користуєтесь, вимкнувши такі додаткові функції, як підсвічування клавіатури, і загалом зменшивши кількість спалюваних компонентів. Як у Microsoft, так і у Apple є посібники, які додатково пояснюють процес.

Тримайте акумулятор у зоні

зарядка ноутбука FrameAngel / Shutterstock

У давні, менш освічені часи, існувала проблема, яка називалася «пам’яттю батареї», через яку нікель-метал-гідридні (NiMH) акумулятори «забували» свою повну ємність заряду і починали заряджатись на нижчих і нижчих рівнях. Ця проблема вже не існує завдяки сучасним літій-іонним акумуляторам, але це призвело до багатьох поганих порад та аргументів щодо догляду за акумуляторами на основі застарілої інформації. Пора очистити повітря.

На відміну від деяких рекомендацій, вам не потрібно рутинно повністю розрядити літій-іонну батарею, а потім зарядити її, щоб якось перезавантажити або відкалібрувати - це руйнівна практика, яка дуже важко впливає на вашу батарею. Чи розумна ідея проводити повну розрядку кілька разів на рік, залишається питанням без відповіді. Як правило, консенсус здається таким, що дозволяючи розряджати акумулятор (без знижуючи його - прагніть близько 20 відсотків), а потім заряджайте, коли це можливо, найкраща практика.

Далі був момент, коли користувачам рекомендували утримуватися від утримання пристроїв підключеними до мережі, виходячи з ідеї, що дозволивши зарядити акумулятор до 100 відсотків, можна швидше розрядити акумулятор. Однак сьогодні сучасні пристрої розроблені так, щоб зупинити зарядку на 100 відсотків, і, отже, утримання їх у мережі не впливає на тривалість роботи акумулятора, стверджують в University of Battery.

Як і в багатьох запитаннях, пов’язаних з акумулятором, питання підтримання підключення ноутбука до мережі, коли він досягне повної потужності, гостро обговорюється, тому немає нічого поганого у тому, щоб вимкнути машину та відключити її від мережі, якщо вам зручніше це робити. Але загалом кажучи, найкраще, що ви можете зробити для літій-іонної батареї, - це уникати розрядки нижче 20 відсотків. Підключіть його до мережі і зарядіть, коли зможете, а потім промийте і повторіть. Хороша новина полягає в тому, що з сучасними акумуляторами та системами насправді не потрібно робити багато іншого - за винятком, можливо, розумного сподівання, що ваш акумулятор з часом почне втрачати загальну ємність.

Нарешті, якщо ви збираєтеся зберігати свій ноутбук протягом тривалого часу, не використовуючи його, розрядіть або зарядіть його до 50 відсотків, перш ніж прибрати.

Тут спекотно, тому заховайте свої батареї

Коли акумулятор ноутбука стає занадто гарячим, електрохімічні реакції всередині прискорюються - але це не означає, що батарея стає більш ефективною. Натомість акумулятор зараз виробляє багато енергії, яку він не може використовувати, і не може безпечно перейти до будь-якого обладнання. Це створює ще більше тепла, ускладнюючи проблему. Це не тільки може врешті-решт назавжди пошкодити внутрішню частину батареї, але й зношує акумулятор через безліч хімічних реакцій, які не є необхідними, але в будь-якому випадку прогорає протягом життя батареї.

Сьогодні літій-іонні акумулятори довговічні, але вони можуть забирати лише стільки тепла. Наприклад, якщо ви заряджаєте акумулятор, і він починає надмірно нагріватися, можливо, тому, що процесор або графічний процесор напружено працює або середовище занадто гаряче, вимкніть пристрій і вийміть акумулятор, якщо це можливо. Дайте йому відпочити, щоб воно могло охолонути або ви могли переїхати кудись із нижчою температурою. Багато сучасних ноутбуків мають герметичні батареї, і в цьому випадку настійно рекомендується вимкнути машину та дати їй охолонути, якщо ваша проблема - збільшити термін служби акумулятора.

Так само тримайте ноутбук поза колінами. Якщо пошкодження яєчок та дискомфорт були недостатньо вагомими причинами, то на багатьох машинах ви також погіршуєте проблему, блокуючи вентиляційні отвори. Ви хочете переконатися, що вентиляційні отвори, що втягують прохолодне повітря, і ті, що виганяють гаряче повітря, здатні виконувати свою роботу.

Нарешті, і, мабуть, найголовніше, слід уникати розміщення ноутбука там, де може нагрітися. Це включає вашу машину в спекотний літній день, під вікном, на яке потрапляють прямі сонячні промені, або біля обігрівача. Такі незвичайні умови можуть за короткий проміжок часу сильно пошкодити акумулятор, хоча ви можете не відразу це зрозуміти.

Холодні температури зазвичай не є проблемою до певного моменту, і рекомендується зберігати акумулятор у прохолодному місці, але не залишайте ноутбук за замерзаючих температур. Занадто багато холоду може назавжди вбити акумулятор або зменшити термін його служби.

Якщо ви хочете ще пильніше спостерігати за температурою (скажімо, ви живете в особливо жаркому кліматі), тоді ви можете запустити ряд програм, які контролюватимуть нагрівання ноутбука. Сюди входять CoreTemp та Real Temp для Windows, які ви можете завантажити безкоштовно.

Завантажте програмне забезпечення, щоб отримати звіти про стан акумулятора

З одного погляду може бути важко дізнатися, як працює ваш акумулятор. Такі пристрої, як iPhone, постачаються із власними налаштуваннями обслуговування батареї та попередженнями, які надають принаймні деяку інформацію, але цю діагностику важче знайти на ноутбуках, якщо ви не встановите їх самостійно. Ось кілька варіантів додатків для моніторингу заряду акумулятора, які ви можете розглянути.

Догляд за акумулятором: Цей надлегкий додаток, розроблений для комп'ютерів з ОС Windows, забезпечує сповіщення, показники температури процесора / зберігання, моніторинг циклу розряду та безліч корисної інформації - все в одному місці.

Монітор акумулятора: Створений для MacOS, цей додаток відображає заряд акумулятора у зручному інтерфейсі з інформацією про стан та цикли роботи акумулятора, попередження, показники температури батареї та поточну загальну ємність.

Якщо ви не хочете завантажувати спеціальні програми, у вас все ще є варіанти. Наприклад, ви можете відкрити PowerShell на своєму комп’ютері з Windows і запустити команду “powercfg / batteryreport”, яка надасть вам шлях до файлу до цього дещо секретного звіту: Скопіюйте або перетягніть його у вікно браузера, і ви отримаєте сторінку з повною інформацією про ваш акумулятор, включаючи нещодавнє використання, кількість циклів, історію використання тощо. Він не має плавного інтерфейсу програми для моніторингу, але вам не потрібно завантажувати щось зайве, щоб отримати його.

Увімкніть режими енергозбереження на комп'ютері

Якщо ви подивитеся на налаштування живлення Windows 10, то побачите, що одним із режимів є режим економії заряду акумулятора, який допоможе вашому акумулятору довше працювати, коли він розряджається. Як ми вже згадували, наявність постійного акумулятора до рівня 0% може бути для нього нездоровим, тому ввімкнення режиму економії заряду може запобігти цьому. MacOS має подібні можливості.

Адаптивні режими яскравості - це також гарна ідея, щоб увімкнути! Вони регулюють яскравість екрану відповідно до навколишнього освітлення, щоб допомогти заощадити заряд акумулятора, коли ви перебуваєте на добре освітленому місці. Ця економія енергії з часом зросте і призведе до збільшення тривалості роботи акумулятора. Поки ви це робите, подумайте про те, щоб увімкнути і темний режим вашого ноутбука.

Оновіть свою операційну систему

Нарешті, примітка про ваше програмне забезпечення - постійно оновлюйте його! Компанії наполегливо працюють над вдосконаленням того, як програми використовують енергію за допомогою оновлень програмного забезпечення. Ця ж операційна система на пізніших виправленнях може споживати значно менше енергії акумулятора, що забезпечує довший термін служби акумулятора, не змінюючи нічого іншого. Отже, перегляньте свою ОС і тримайте свою машину та її акумулятор на здоровій дієті.

Останні повідомлення