Як розподілити зовнішній жорсткий диск між Mac і Windows

Проблеми сумісності між операційною системою Microsoft Windows і MacOS від Apple різко зменшилися за ці роки, але це не означає, що ці проблеми повністю зникли. Сьогодні, якщо ви купуєте новий зовнішній жорсткий диск, ви можете помітити, що робота між ними часто є деморалізуючим завданням.

Але це не обов’язково.

На щастя, рішення є. Ви можете “розділити” жорсткий диск або розділити його на різні розділи з різними правилами та функціями. У цьому випадку ви можете розділити диск так, щоб частина його працювала належним чином з MacOS, а частина - належним чином з Windows, уникаючи проблем, які можуть з’явитися. Обидва комп’ютери мають необхідні інструменти, щоб допомогти вам розділити новий диск, як тільки ви підключите його.

Зовнішній жорсткий диск Лео Уотсон / Цифрові тенденції

Це сценарій розколу, ніша

Швидкий пошук у Google може змусити вас повірити, що ви на правильному шляху, відформатувавши весь диск за допомогою розширюваної таблиці розподілу файлів або exFAT. Це більш простий, універсальний метод, якщо кожен файл, який ви зберігаєте, має розмір менше 4 Гб. Однак цей формат не підтримує великі файли, що може бути проблемою для передачі відео 4K тощо між Mac і Windows 10 ПК.

Тим часом система NTFS, яку використовує Windows 10, підтримує великі файли, але MacOS не може читати цей формат із самого початку. Це робить вас своєрідним засолом, обмежуючи будь-який спільний файл між двома платформами 4 ГБ або менше. Якщо ви хочете зберегти великі файли, вам потрібно буде створити другий, виділений простір, використовуючи формат, оптимізований для MacOS (розширений) або Windows 10 (NTFS).

Тим не менш, наш посібник розділяє зовнішній диск навпіл: одна основна секція, здатна зберігати файли розміром більше 4 Гб, і вторинна секція, яка може обмінюватися файлами між MacOS і Windows 10. Це не ідеальне рішення - ми отримуємо це - але воно працює тим не менше.

Перед копанням виберіть основний формат, який ви будете використовувати найбільше: MacOS Extended, якщо ви в основному використовуєте Mac із вторинним розділом exFAT, або NTFS, якщо ви переважно використовуєте Windows 10 із вторинним розділом exFAT.

Нарешті, форматування видаляє всі дані, що зберігаються на диску. Перед початком форматування обов’язково зробіть резервну копію чогось важливого. У нас є посібники для Windows та MacOS на випадок, якщо вам потрібна допомога.

Розділіть диск на Windows 10

Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Тут ми маємо повний посібник із завершення процесу з Windows 10. Але давайте пройдемо важливі кроки, які потрібно знати, щоб швидко розділити диск під час роботи в Windows. На ПК процес менш простий, ніж той, що ви бачите на Mac, але зараз це простіше, ніж будь-коли.

Крок 1: Клацніть правою кнопкою миші на Почніть і виберіть Управління дисками в меню Power User.

Управління дисками Windows 10

Основний завантажувальний накопичувач вашого ПК (C :), що розміщує Windows та інші програми, відображається як Disk 1. Якщо ваш ПК має вторинний накопичувач даних (D :), Disk Management призначає його як Disk 0. Windows 10 зазвичай перелічує зовнішній диск як Диск 2 разом із наступною послідовною алфавітною міткою, якщо у вас немає іншого внутрішнього сховища на основі диска. Windows 10 перелічує оптичні диски по-різному.

Зазвичай зовнішні накопичувачі форматуються нестандартно. Однак при підключенні пристрою до ПК ви можете зіткнутися з помилкою “Не ініціалізовано”. Це означає, що він не правильно відформатований для роботи з Windows. Більше того, він не матиме призначеної букви диска у Провіднику файлів (Цей ПК), і, можливо, навіть не буде виділено місця для збереження даних.

Windows 10 Ініціалізуйте диск

Якщо ви бачите Ініціалізуйте диск спливаюче вікно, воно забезпечує два формати: Master Boot Record (MBR) та GUID Table Table (GPT). Перший є старим і підтримує лише ємність до 2 ТБ, але сумісний зі старими версіями Windows. GPT - це новий формат, що підтримує більші потужності, але не сумісний зі старими версіями Windows.

Виберіть стиль розділу та клацніть на гаразд , щоб продовжити. Якщо ви випадково закрили спливаюче вікно, клацніть правою кнопкою миші на вказаному диску та виберіть у спливаючому вікні “Initialize Disk”.

Якщо ви не отримали спливаюче попередження, перейдіть до кроку 2.

Новий простий том Windows 10

Крок 2: Клацніть правою кнопкою миші на нерозподіленому просторі та виберіть Новий простий том у спливаючому меню, як показано вище.

Крок 3: Новий майстер простого обсягу починається. Клацніть на Далі кнопку.

Новий простий том

Крок 4: Оскільки ми створюємо два розділи, розділіть перелічене фізичне число навпіл. Введіть це число у поле поруч Простий розмір обсягу в Мб і натисніть на Далі , щоб продовжити. У нашому сценарії ми ділимо 1 ТБ твердотільний диск SanDisk Ultra.

Крок 5: Дозвольте майстру призначати букву диска або вручну призначати букву за допомогою спадного меню. Клацніть на Далі , щоб продовжити.

Нова проста файлова система вибору обсягу

Крок 6: Виберіть файлову систему. Оскільки вашим основним ПК є Windows 10, використовуйте NTFS. Введіть також мітку тома (ім'я диска) - ми використовували “Windows 10”, хоча ви можете позначити цей розділ чим завгодно. Клацніть на Далі , щоб продовжити.

Крок 7: Клацніть на Готово кнопку для завершення.

У розділі «Управління дисками» зовнішній диск повинен містити один новий том - «Windows 10» у нашому прикладі - і другу частину з нерозподіленим простором.

Клацніть правою кнопкою миші на цьому нерозподіленому просторі та повторіть крок 1 до кроку 6. Однак цього разу виберіть exFAT як файлову систему під час кроку 6, яку ви будете використовувати для обміну файлами з MacOS. Зверніть увагу, що вам не потрібно вказувати розмір тома.

Результат повинен виглядати приблизно так:

Розділіть диск на Mac

Огляд Macbook Air (2018) Райлі Янг / Цифрові тенденції

Розділення зовнішнього диска в MacOS не так дратує. Тут ми будемо вважати, що ваш зовнішній диск не має розділів, тому нам потрібно буде створити два. Якщо у вас вже є розділ для Mac, перейдіть до кроку 5.

Як і в Windows 10, ви можете побачити помилку "ініціалізувати", оскільки файлова система диска не "читається". Клацніть на Ініціалізувати на маленькому спливаючому екрані, щоб створити перший сумісний розділ, а потім розпочніть із кроку 5. Якщо помилка не з'являється, почніть із кроку 1.

Крок 1: С Шукач виділено, клацніть Іди у рядку меню, а потім - Комунальні послуги у спадному меню.

Крок 2: Двічі клацніть на Дискова утиліта у наступному вікні.

Крок 3: С Дискова утиліта відкрито, ваш диск відображається під Зовнішні розташована зліва. Клацніть Стерти, на верхній панелі інструментів програми.

MacOS Erase External Drive

Крок 4: У наступному спливаючому вікні введіть ім’я та виберіть Розширений MacOS (журналіст) як формат, та Карта розділів GUID як схема. Клацніть на Стерти , щоб внести ці зміни.

Зовнішній диск Створення розділу Mac

Крок 5: Після завершення накопичувач повинен мати єдиний розділ. Виділіть диск знову Дискова утиліта і натисніть Розділ натомість.

Крок 6: На наступному екрані натисніть маленьку кнопку «плюс», розташовану під синьою круговою діаграмою, щоб додати другий розділ.

Крок 7: З'являється друга частина, яка нарізає круговий графік посередині. Введіть назву тома, виберіть exFAT і натисніть кнопку Подати заявку кнопку.

Зовнішній диск Створення розділу Windows

Крок 8: Клацніть на Розділ у додатковому спливаючому вікні, щоб завершити процес.

Результат повинен виглядати приблизно так:

Спільний зовнішній диск для MacOS Windows

Зверніть увагу, що на робочому столі ви побачите піктограми для обох дисків.

Якщо вас турбує фактор надійності файлової системи exFAT або його відсутність, існує спосіб відформатувати вторинний розділ Windows на NTFS, але для цього потрібно підключити жорсткий диск до комп’ютера Windows. Ви можете переглянути наш розділ Windows для отримання додаткової інформації про цей процес.

Заключні примітки

Програмне забезпечення Paragon Програмне забезпечення Paragon

Ось так ви розділяєте жорсткий диск для використання як на Windows, так і на Mac. Крім того, ви можете встановити на своєму Mac таку програму, як програмне забезпечення Microsoft NTFS від Paragon (платно) або відкрите джерело Tuxera (безкоштовно), щоб увімкнути підтримку читання / запису NTFS, але навіть із стороннім програмним забезпеченням, деякі функції, включаючи Time Machine, не працюватиме належним чином з файловою системою NTFS.

Останні повідомлення