Як протирати жорсткий диск на ПК або Mac

Багато людей витрачають багато часу, намагаючись зберегти свої жорсткі диски або навіть оновити їх, але не кожен день ви намагаєтесь повністю його витерти. Якщо ви плануєте замінити комп’ютер, ви, мабуть, не хочете, щоб вся конфіденційна інформація потрапляла в руки незнайомця.

Незважаючи на те, що стирання жорсткого диска з ПК чи Mac може бути складним, ми надали всі кроки, необхідні для виконання роботи, щоб захистити вашу особу та інформацію.

Як стерти диск у Windows

Крок 1: Завантажте гумку

Кілька програм відмінно справляються з очищенням жорсткого диска або твердотільного накопичувача, але Eraser - наш улюблений. Це безкоштовно, інтуїтивно зрозуміло та всебічно. Оскільки він повинен працювати в Windows, ви не можете стерти диск, з якого він працює. Якщо у вас немає альтернативного диска для завантаження, можливо, ви захочете розглянути альтернативний інструмент, такий як DBAN.

Завантажте Eraser з офіційного сайту та встановіть його, як і будь-яку іншу програму.

Крок 2: Створіть нове завдання

Відкрийте програму Eraser. Клацніть правою кнопкою миші (або торкніться та утримуйте) в основному Стерти розклад вікно. ВиберітьНове завдання. У вікні, що з’явиться, переконайтеся Запустити вручну , а потім виберітьДодати дані внизу вікна. ЗмінитиТип цілі на ваш вибір.

Крок 3: Виберіть спосіб стирання

На вибір є кілька методів стирання, кожен із яких має певні переваги. Щоб зробити речі простішими, a Псевдовипадкові дані (1 прохід) достатньо для базової особистої інформації та твердотільних накопичувачів. Однак, якщо ви витираєте жорсткий диск або вас турбує те, що з вашого диска буде відновлено що-небудь конкретне, більша кількість пропусків означає, що менше шансів відновити ці дані, тому виберіть один із більшою кількістю пропусків для кращого спокою.

Крок 4: Запустіть завдання

Незважаючи на те, що ви можете налаштувати завдання на автоматичний запуск або в запланований час, ми встановили це завдання вручну, щоб дати нам можливість перевірити все. Переконайтеся, що всі дані, які ви не можете втратити, надійно резервно копіюються та що для цього завдання ви вибрали правильний диск та спосіб стирання.

Переконавшись, що все готово, клацніть правою кнопкою миші завдання в Eraser, а потім виберітьБіжи зараз.

Альтернатива: Протріть диск Windows за допомогою внутрішніх інструментів

Форматувати жорсткий диск

Є вбудована можливість витирати додатковий диск у Windows 10. Це не той самий повний набір опцій, який має Eraser, але це зручний варіант для очищення вторинного диска. Я теж швидкий.

Крок 1: У рядку пошуку Windows 10 введіть "Цей ПК". Шукайте опцію, щоб перейти до програми Цей ПК та вибрати її.

Крок 2: У новому вікні перегляньте нижній розділ для Пристрої та накопичувачі, де відображатимуться всі ваші поточні диски. Клацніть правою кнопкою миші на диску, який потрібно стерти, а потім виберіть Формат. Це призведе до стирання та переформатування накопичувача відповідно до ваших специфікацій.

Крок 3: З'явиться нове вікно форматування. Це забезпечить параметри перевірки ємності накопичувача, розподілу, назви тощо. За необхідності виберіть правильні параметри накопичувача, а потім виберіть Почніть коли ви будете готові. Майте на увазі, що перевіряти не слід Швидкий формат якщо ви хочете, щоб ваші дані було неможливо відновити.

Тепер у вас повинен бути порожній і відформатований диск. Майте на увазі, це не буде працювати для вашого основного диска Windows - це робить його занадто простим для того, щоб Windows t0 видалявся сам. Однак існують способи відновлення заводських налаштувань навіть основного диска.

Як стерти диск на Mac

Крок 1: Запустіть Disk Utility

Яблуко

Вбудований в MacOS інструмент стирання диска є фантастичним і більш ніж достатнім для середнього витирання жорсткого диска. Доступ до нього, завантаживши MacOS Recovery, увімкнувши Mac і утримуючи Command + R. Продовжуйте утримувати, поки не побачите логотип Apple або глобус. Вікно утиліти MacOS має відкритися незабаром після.

Зі списку опцій виберіть Дискова утиліта.

Крок 2: Виберіть диск для стирання

ВиберітьПереглянути з верхнього рядка меню, а потім -Показати всі пристрої. За допомогою лівого меню виберіть диск, який потрібно стерти.

Крок 3: Виберіть параметри стирання

Яблуко

ВиберітьСтерти у верхньому меню. Виберіть нову назву тома після того, як його буде стерто. Виберіть APFS формат, якщо ви не плануєте встановлювати версію MacOS до High Sierra на накопичувач після цього (у цьому випадку виберіть Mac OS Extended). Для схеми виберіть Карта розділів GUID.

Якщо ви стираєте твердотільний диск, перейдіть до наступного кроку. Якщо ви використовуєте жорсткий диск, ви можете зробити стирання трохи продуктивнішим. Для цього виберітьПараметри безпекита використовуйте повзунок на наступній сторінці, щоб змінити кількість проходів, які інструмент стирання робить над накопичувачем. Досить більше одного, і все, що більше трьох, імовірно, вважається надмірним.

Крок 4: Видаліть дані

Якщо ви впевнені, що створили резервну копію всіх важливих даних (після цього кроку повернення назад немає), виберіть Стерти.

Фізично знищити диск

Альтернативним кроком до вищезазначеного цифрового методу видалення даних або вторинного, якщо ви хочете подвоїти переконатись, що ваші дані ніким не відновити, є фізичне знищення накопичувача.

Поки ви знаєте, що робите, ви можете фактично видалити фізичний жорсткий диск і диски, що зберігають дані на вашому пристрої. Видаливши привід, ви можете або зашліфувати поверхні, або кілька разів вдарити його молотком. Крім того, тертя рідкоземельного магніту над приводом матиме той самий ефект. Зрештою, ці три варіанти зроблять дані нечитабельними.

SSD-накопичувачі - це дещо інша історія. Завдяки тому, як сучасні твердотільні накопичувачі зберігають дані, багато даних все одно можна відновити, якщо ви просто спробуєте просвердлити отвори або навіть розбити молотком. Якщо ви хочете переконатися, що абсолютно жодні дані на накопичувачі не можуть бути переглянуті, вам доведеться вжити інших заходів. Для легкого виправлення деякі люди повністю зашифровують жорсткий диск і просто викидають його. Без ключа шифрування пересічний злодій ніколи не зможе зрозуміти дані.

Звичайно, ви завжди можете віднести свої твердотільні накопичувачі до фахівця за допомогою. Ці компанії використовують промислові блендери або пристрої для перфорації (як заліза для вашого жорсткого диска), щоб знищити їх, не вкладаючи жодних даних.

Останні повідомлення