Як захистити свій смартфон від хакерів і зловмисників

Якщо ваш смартфон зламаний, здається, що хтось пограбував ваш будинок - або, можливо, навіть гірше. Це масове вторгнення в приватне життя, порушення вашого особистого простору, і може знадобитися деякий час, щоб з’ясувати, чого не вистачає. Ваш смартфон не просто зберігає ваші цінності; це сигналізує зловмисникам, які з ваших цінностей є для вас найголовнішими. Якщо щось є на телефоні, який ви завжди маєте при собі, то за визначенням це оцінює.

Смартфони - це маленькі пристрої, які легко можна загубити або вкрасти, і вони постійно відправляють та отримують сигнали в Інтернеті, тому вони завжди є мішенню для злочинців. Щоб ваш телефон та його вміст не потрапляли від сторонніх очей та липких пальців, вам потрібно розробити стратегію захисту вашої цінної інформації. Ось кілька порад, як захистити свій смартфон від хакерів і зловмисників.

Оновіть свою ОС та програми

Оновіть мобільні програмияк захистити свій смартфон від хакерів і зловмисників img 9967

Програмні компанії постійно оновлюють програмне забезпечення, і не тільки з косметичних міркувань. Багато оновлень програмного забезпечення та виправлення помилок містять поліпшення безпеки, які допомагають захистити ваш смартфон від проникнення даних і вторгнень, а також закрити вразливі місця, що ускладнює проникнення хакерів. Коли буде оголошено оновлення для операційної системи вашого смартфона або для будь-якої з програм, якими ви користуєтесь, встановіть його без затримки.

Уникайте загальнодоступного Wi-Fi

На сьогоднішній день кожен повинен знати про небезпеку використання відкритого Wi-Fi для чого завгодно, оскільки безкоштовний громадський Wi-Fi у торгових центрах, кафе, аеропортах чи будь-якому іншому громадському місці - це сезон відкритих сезон для будь-яких зловживань в Інтернеті. Спробуйте використовувати лише своє приватне стільникове з’єднання, коли це можливо, і взагалі вимикайте Wi-Fi на своєму мобільному телефоні, коли ви перебуваєте в громадському місці. Якщо це неможливо, розгляньте можливість використання програми VPN, утиліти, яка тунелює мережеві комунікації через зашифроване з’єднання. Але вибирайте уважно - не всі VPN однакові за якістю. Також подумайте про те, щоб вимкнути Bluetooth, коли ви перебуваєте поза маршрутом, окрім випадків, коли ви носите розумний годинник, який цього вимагає.

Заблокуйте свій смартфон

Паролі для смартфонівяк захистити свій смартфон від хакерів і зловмисників img 9968

Завжди вводьте чотири або шість цифр пароля, щоб ввести пристрій. Парольні коди можуть бути не надто зручними, але душевний спокій диктує, що якщо ваш смартфон випадає з кишені, коли ви випробовуєте нові дивани в Ikea, перша людина, яка його підніме, не зможе отримати вашу історію життя з вашого електронна пошта, контакти, фотографії та банківська інформація. Подумайте про встановлення ще довшого пароля з цифрами та літерами. Не великий шанувальник пароля? Без турбот. Сканування відбитків пальців та ідентифікатор обличчя - це легка, швидка альтернатива набору цифр. Поки ви все робите, переконайтеся, що додатки з особистою інформацією також заблоковані за паролями.

Зберігайте номер свого мобільного телефону приватним

Подібно до того, як ви не передавали б старий номер стаціонарного телефону кожному, хто його попросив, не пропонуйте автоматично свій номер мобільного телефону будь-якій програмі, яка вас запитує. Чим більше місць має ваш номер, тим ви вразливіші до вторгнень та шахрайства через SMS та навіть до вторгнення у ваші захищені 2FA-рахунки. Подумайте про додавання другого рядка до свого мобільного телефону. Google Voice - це чудовий спосіб захистити свій номер телефону від зловмисників в Інтернеті, як і програми, такі як Sideline, Line2 та Hushed, які полегшують додавання другої лінії до вашого мобільного телефону.

Не перекривайте в соціальних мережах

Хоча добре використовувати своє справжнє ім’я в соціальних мережах, таких як Facebook і Twitter, уникайте обміну інформацією про себе в соціальних мережах. Уникайте перерахування рідних міст, конкретних адрес, конкретних робочих місць, номерів телефонів, прізвищ та інших деталей, які хакери можуть використовувати для відстеження вас. У наші дні Facebook дозволяє приховувати величезну частину інформації про себе за допомогою своїх налаштувань конфіденційності та інструментів, включаючи більшість фотографій, списки друзів тощо. Підготуйте та впорядкуйте свій канал, щоб позбутися старої, застарілої інформації, яка може виявити про вас більше, ніж ви хотіли б. А ще краще, використовуйте Facebook на домашньому комп’ютері, на відміну від доступу до нього на телефоні, якщо можете.

Подорож світло

Не зберігайте особисту інформацію, документи чи файли на своєму телефоні та обмежуйте кількість фотографій із геотегами у вашому рулоні камери. Зробіть собі звичку зберігати телефон відносно незайманим, завантажуючи зображення та документи на комп’ютер та виключаючи конфіденційні електронні листи з фінансових рахунків, рахунків роботодавців та здоров’я.

Використовуйте двофакторну автентифікацію

Ось ще один неприємний захід безпеки, який більшість людей не витримує. Двофакторну автентифікацію (2FA) ненавидять, оскільки вона вимагає додаткового кроку, і насправді боляче, якщо ви забудете мати телефон або годинник поруч. Але як і паролі, він має певну мету, забезпечуючи додатковий рівень захисту на випадок, якщо хтось отримає ваш пароль.

Використовуйте надійні паролі

генератор паролів

Усі ненавидять паролі. Але що стосується їх призначення, не вживайте половини заходів. Використовуйте лише надійні паролі, які хакери нелегко зламати. Вони повинні містити 16-20 символів із поєднанням букв і цифр, великих та малих літер та символів. Зловмисники паролів грубої сили все одно демонтуватимуть багато надійних паролів, але полегшити хакерам використання вашого дня народження, імені вашого улюбленця або того самого пароля для всього - справді жахлива ідея.

В Інтернеті існує безліч безпечних генераторів паролів, тому вам не потрібно їх придумувати самостійно. Змінюйте свої паролі кожні шість місяців до року або, як тільки почуєте про порушення даних будь-якої програми, якою ви користуєтесь. О, і слово про питання безпеки: Брехня. Не відповідайте на питання безпеки чесно, а міняйте свої відповіді для різних налаштувань. Ви можете використовувати відповідь у стилі пароля для таких запитань, що складається з літер та цифр, замість імені вашого першого вихованця, наприклад. Це робить хакерам важче зрозуміти, як увірватися у ваш телефон на основі загальнодоступної інформації про вас в Інтернеті.

Остерігайтеся спаму та фішингу

Один із найпростіших способів хакерів вторгнутися у ваш телефон та отримати доступ до вашої інформації - через поштову скриньку електронної пошти. Фішинг-шахрайство призначене для того, щоб змусити вас передати доступ до ваших облікових записів. Не натискайте на посилання в рекламних листах, не відкривайте підозрілі вкладення та не запускайте оновлення програм, запропоновані електронною поштою. Не намагайтеся отримати доступ до фінансових рахунків через випадкові електронні листи, а натомість перейдіть безпосередньо на веб-сайт фінансової установи та увійдіть, використовуючи належне ім’я користувача та пароль.

Використовуйте вбудований захист пристрою

Знайди мій пристрійяк захистити свій смартфон від хакерів і зловмисників img 9971

Їх даремно не називають "смартфонами". Якщо ваш телефон загубиться або викрадеться, ви можете запобігти пошкодженню за допомогою служб відстеження пристроїв, таких як Find My iPhone та Android Find My Device, які можуть знайти ваш зниклий телефон на карті та, в деяких випадках, автоматично стерти його. Ці служби також можуть змусити телефон дзвонити, щоб допомогти вам знайти пристрій, який ви тимчасово втратили. Ви також можете домовитись, щоб телефон видалив всю інформацію після встановленої кількості помилкових спроб введення пароля.

Використовуйте антивірусну програму

Хакери віддають перевагу зловмисному програмному забезпеченню для викрадення паролів та інформації про обліковий запис. Але ви можете боротися з цим за допомогою антивірусної програми для смартфонів - деякі з них є відгалуженнями популярних настільних програм, таких як Avast, McAfee та Panda. Варіанти додатків для смартфонів забезпечують підвищений захист, забезпечуючи не завантаження програм, PDF-файлів, зображень та інших завантажених файлів шкідливим програмним забезпеченням до їх відкриття.

Керуйте дозволами додатків

дозволи додатківяк захистити свій смартфон від хакерів і зловмисників img 9972

Перевірте програми на телефоні, щоб визначити, чи мають вони більше привілеїв, ніж їм потрібно. Ви можете надати або заборонити такі дозволи, як доступ до камери, мікрофона, ваших контактів або вашого місцезнаходження. Відстежуйте, які дозволи ви надавали своїм програмам, та відкликайте непотрібні дозволи. Що стосується iPhone, перейдіть на Налаштування> Конфіденційність, де ви побачите список усіх програм та дозволи, які ви їм надали. Точний шлях до дозволів додатків на пристрої Android залежить від пристрою, але на Google Pixel ви знайдете їх Налаштування> Програми та сповіщення> Додатково> Менеджер дозволів або на Samsung Galaxy загляньте в Налаштування> Програми> Дозволи додатків (через три вертикальні крапки вгорі праворуч).

Резервне копіювання

Одне, до чого потрібно бути пильним, - підготуватися до найгіршого, переконавшись, що на вашому телефоні створено резервну копію, щоб захистити важливі документи та зображення на випадок, якщо телефон загублено або викрадено. У нас є посібник із створення резервної копії смартфона Android, а також резервного копіювання iPhone. Принаймні таким чином, якщо ваш телефон загублений або стертий, ви все одно можете отримати доступ до цих дорогоцінних фотографій або файлів. Якщо для вашого iPhone створено резервну копію, ви можете запрограмувати його на автоматичне стирання після 10 послідовних невдалих спроб введення пароля.

Знайте, звідки беруться ваші програми

як захистити свій смартфон від хакерів та зловмисників img 9973

Не просто завантажуйте будь-яку стару програму на свій телефон. Незважаючи на те, що ваш вибір програм для iPhone обмежений App Store від Apple, який перевіряє всі програми, що продаються на платформі, легко завантажувати програми на Android, що просто означає завантажувати та встановлювати їх з іншого джерела, ніж Google Play Store. Однак вам доведеться заглибитися в налаштування і дозволити це. Найкращий спосіб уникнути зловмисного програмного забезпечення на Android - це дотримуватися вибраних варіантів, доступних у Google Play Store, які перевіряє Google. Ніколи не завантажуйте програми за допомогою текстових повідомлень, оскільки це хаотичний метод, який хакери використовують для введення зловмисного програмного забезпечення безпосередньо у ваш телефон.

Тримайтеся подалі від державних зарядних пристроїв

Заряджайте телефон лише на надійних USB-портах, таких як комп’ютер, та у вашому автомобілі. Злочинці можуть зламати загальнодоступні порти USB-зарядки, такі як ті, які ви зустріли в кафе чи аеропорту, для викрадення особистої інформації. Якщо ви подорожуєте, візьміть із собою адаптер розетки на додаток до кабелю USB. Хакери не можуть отримати доступ до даних вашого телефону через ваш USB-адаптер.

Не робіть джейлбрейк

У той час як джейлбрейк дозволяє власникам iPhone отримувати доступ до програм та програмного забезпечення, недоступних в App Store від Apple (справжнє заборону в Apple Land), він також піддає ваш телефон вірусам та шкідливим програмам. Розбитий телефон, який вийшов з ладу, не призведе до співчуття з боку Apple - однак це призведе до втрати вашої гарантії, і персонал Apple, ймовірно, не допоможе вам, якщо трапиться щось погане.

Нижня лінія

Якщо ви робите позитивні кроки, щоб захистити свій смартфон від хакерів і зловмисників, ви повинні бути впевнені, що зробили все можливе, щоб захистити свою важливу інформацію. Це робить значно меншою ймовірність того, що злодії зможуть викрасти вашу особистість, заглибитися у ваше особисте життя, відібрати гроші, керувати телефоном і загалом зробити ваше життя нещасним.

Останні повідомлення