Як користуватися Cortana

Ви можете знати Кортану як цифрового голосового помічника на неіснуючій мобільній платформі Windows Phone. Однак, починаючи з Windows 10, Cortana перейшла на робочий стіл.

Кортана, названа на честь персонажа ШІ в серії ігор Halo від Microsoft, є віртуальним помічником, який пропонує безліч настроюваних та особистих функцій. Ось як налаштувати та використовувати Cortana в Windows 10.

Увійдіть, щоб розпочати

скріншот входу в Cortana скріншот

Cortana має кілька основних функцій, якими ви можете користуватися, не входячи в систему, але ви можете отримати від неї найбільшу кількість функцій, якщо ви ввійшли у свій обліковий запис Microsoft. Для цього виберіть Кортана значокна Панель завдань (розташована праворуч від рядка пошуку), а потім у вікні меню Cortana виберіть Будинок значок на лівій стороні. Потім натисніть кнопку із написом: “Cortana може зробити набагато більше”. Коли з'явиться відповідний запит, клацніть на Увійти і дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Налаштуйте Кортану

скріншот налаштувань cortana - скріншот

Клацніть на Кортана значок на Панель завдань. Потім натисніть Налаштування значок шестірні у вікні меню Cortana, що з’явиться. Розділ Cortana у меню налаштувань Windows 10 має тут безліч опцій, але перший керує фразою голосової активації функції пошуку, "Hey Cortana". Однак вам насправді не потрібен увесь цей "привіт" бізнес.

Ви також можете вимкнути це виявлення, перемкнувши Ей Кортана перейти до Вимкнено. Це корисно, якщо ви хочете заощадити час автономної роботи ноутбука або якщо ви використовуєте робочий стіл без мікрофона. Ви можете вручну активувати голосовий пошук, натиснувши на Кортана значок на панелі завдань або одночасним натисканням клавіш Windows + C. Ця комбінація клавіш працює лише тоді, коли її ввімкнено. Увімкніть це, перейшовши до НалаштуванняПоговоріть з Кортаною>Нехай Cortana слухає мої команди, коли я натискаю клавішу з логотипом Windows + C. На вкладці "Розмова з Кортаною" також містяться налаштування для використання Кортани на екрані блокування Windows 10 та для встановлення вибраної мови.

Вкладка "Дозволи" також важлива для ознайомлення. Cortana може отримати доступ до великої кількості інформації про вас та ваш пристрій, тому вирішити, чим вам зручно ділитися з Cortana - і, розширюючи це, Microsoft - варто.

Якщо вам потрібна додаткова інформація про те, як працює Cortana, або ви хочете керувати параметрами конфіденційності Windows 10, натисніть на Детальніше , щоб переглянути ці параметри.

Показати або сховати піктограму Cortana

Знімок екрана панелі завдань піктограми cortana скріншот

Якщо ви не хочете бачити піктограму Cortana на панелі завдань, її можна приховати. Клацніть правою кнопкою миші на Панель завдань. У меню, що з’явиться, виберіть Показати кнопку Cortana, який зніме галочку біля нього. Видалення галочки приховує піктограму Cortana. Якщо ви хочете, щоб піктограма з’явилася знову, просто виберіть Показати кнопку Cortana опція знову додати галочку поруч.

Кортана додому

Знімок екрана головного меню Cortana - - скріншот

Коли ви натискаєте на Кортана значок на панелі завдань вас привітає головне меню опцій Кортани та сама Кортана, які чекають, коли ви промовляєте свої команди. Існує три основні розділи цього меню, які слід знати: Домашня сторінка, Зошит та Пристрої. Домашня секція (піктограма у формі будинку в лівій частині меню) - це місце, де живе Кортана і чекає, щоб почути ваші вказівки.

У розділі «Блокнот» ви можете керувати такими речами, як нагадування, списки справ та навички, які Кортана може використовувати для управління життям та роботою.

Примітка. Ряд навичок, які в даний час мають попередньо завантажену Cortana, припинено, такі як спорт, поїздки на роботу та проїзд. Є ще деякі корисні навички, які все ще активні, такі як погода, музика та бронювання ресторанів.

У розділі Пристрої ви керуєте та додаєте пристрої Cortana або інші підключені пристрої, такі як пристрій Amazon Alexa або навушники Surface.

Зошит Кортани

скріншот ноутбука cortana - скріншот

Це ваш спосіб отримати доступ до вивченої інформації Кортани про вас як користувача та налаштувати навички та завдання, якими вона може допомогти вам керувати. У меню для різних навичок та завдань ви можете додати чи використовувати різноманітні інструменти, які допоможуть вам керувати своїми захопленнями чи щоденними завданнями.

Блокнот розділений на два розділи: Організатор та Управління навичками. Організатор допомагає вам відстежувати ваші списки справ, завдання та нагадування. Управління навичками дозволяє вам Cortana допомогти вам бути в курсі певних тем (наприклад, погода) або керувати певними завданнями (наприклад, бронювання ресторанів) за допомогою попередньо встановлених навичок. Ви також можете використовувати ці навички для управління такими речами, як побутова техніка, потокова музика, соціальні медіа та облікові записи електронної пошти. Кожна навичка має підменю, яке ви можете легко налаштувати.

Керуйте обліковими записами

Cortana керувати знімками екрана - скріншот

Навичка керування обліковими записами дозволяє вам керувати будь-якими службами Microsoft або сторонніми службами, до яких Cortana може отримати доступ. Ви можете отримати доступ до таких облікових записів, як Office 365, Gmail, Outlook, Skype і навіть Spotify та LinkedIn.

До навички керування обліковими записами можна отримати, перейшовши на Панель завдань> Піктограма Кортани> Піктограма блокнота> Управління навичками> Керування обліковими записами. Потім натисніть кнопку Посилання поруч із будь-яким обліковим записом, який потрібно зв’язати.

Нагадування

скріншот нагадувань про Кортану - скріншот

Якщо ви хочете, щоб Кортана нагадувала вам щось робити, перейдіть до Блокнот> Нагадування. Ви також можете керувати наявними нагадуваннями або додавати такі вручну. Якщо ви хочете видалити наявне нагадування, все, що вам потрібно зробити, це натиснути на нагадування, яке ви намагаєтеся змінити. Щоб створити нове нагадування, просто натисніть на маленький знак плюса, що ховається в нижньому правому куті.

Останні повідомлення