Як завантажити Вікіпедію

Чи хотіли б ви знати про (майже) все у Всесвіті як на долоні? Що ж, завдяки сучасним технологіям, не потрібно всюди тягати за собою величезні книги. Насправді, Вікіпедія більше не потребує підключення до Інтернету для доступу до своєї бази даних - її можна завантажити за короткий проміжок часу. Поки ви готові довеличезний файл, це можна зробити, і ми тут, щоб показати вам, як.

Виберіть і завантажте Reader

Спочатку потрібно завантажити зчитувач, сумісний із файлом бази даних, який випускає Вікіпедія. Тут є кілька різних варіантів: мабуть, найпопулярнішим є XOWA з відкритим кодом, який дозволяє отримати повну англійську версію Вікіпедії. Він доступний для багатьох платформ, включаючи Windows, Mac OS X, Linux, Raspberry Pi та Android. XOWA зберігає повне форматування сторінок у форматі HTML і дозволяє переміщатися по цих сторінках так само, як і в онлайн-версії.

Оскільки це найбільш широко підтримуваний зчитувач і має найкращу сумісність із вмістом Вікіпедії, ми використаємо його тут, у нашому посібнику. Однак у вас є безліч варіантів, інакше, кожен з різними рівнями підтримки та рівнями складності. Якщо XOWA не відповідає вашим потребам, спробуйте деякі з наступних варіантів:

  • Kiwix - найбільший офлайн-дистрибутив Вікіпедії, сумісний з Windows 10, iOS та Android
  • WikiTaxi - лише для Windows, не підтримує зображення
  • AardDictionary - немає зображень, підтримує Windows, Mac, Linux, Android та Maemo.
  • BzReader - лише для Windows, підтримує швидкий пошук
  • Магазин Wiki-as-ebook - сайт, що дозволяє придбати електронну книгу з вибраних статей

Який би спосіб ви не вибрали, переконайтесь, що у пристрої, який ви використовуєте, є достатньо вільного місця для зберігання файлу. Майже у кожному випадку файл бази даних матиме розмір у кілька (якщо не десятки) гігабайт.

Встановлення XOWA

Перш ніж продовжувати будь-яке подальше, переконайтеся, що на вашому комп’ютері встановлена ​​Java 1.7 або новішої версії. Щоб запобігти будь-яким проблемам незалежно від цього, радимо витратити час, щоб просто оновити програму до останньої версії Java, щоб уникнути будь-яких проблем.

Для більшості версій ви завантажуєте zip-файл, який містить виконувані файли, необхідні для запуску XOWA. У Windows ви захочете розпакувати це в каталог C: \ xowa: для Mac OS X та Linux у ваш / home / your_user_name / xowa, замінивши your_user_name на ім'я вашого облікового запису (версія Android містить файл .apk, який ви використовувати для встановлення програми). Користувачі Windows запустить додаток “xowa.exe”, але користувачам Mac OS X та Linux доведеться зробити трохи більше.

Відкрийте термінал і виконайте таку команду: sh /home/your_user_name/xowa/xowa_linux.sh (або sh /home/your_user_name/xowa/xowa_linux_64.sh в Linux, або sh / Users / your_user_name / xowa / xowa_macosx (або sh / Users / your_user_name / xowa / xowa_macosx_64 для 64-розрядної версії) в Mac OS X.

Виконання вищевказаних кроків має запустити XOWA на вашому комп’ютері. Якщо цього не сталося, зверніться до файлу ‘readme.txt’, щоб отримати конкретні інструкції щодо виправлення помилок (а також ще раз перевірте, чи ви розпакували файли правильним шляхом!).

Використання XOWA

Після запуску XOWA перед вами з’явиться сторінка, схожа на сторінку Вікіпедії. Ось де ви фактично імпортуєте дані Вікіпедії у XOWA. Для початку прокрутіть униз і знайдіть посилання «Налаштування простої Вікіпедії». Клацніть на це, і XOWA розпочне процес завантаження простої англійської версії Вікіпедії, яка значно менша за основну версію. Ви побачите, як повідомлення прокручуються по нижній панелі стану, вказуючи, що процес завантаження розпочато.

Залиште це приблизно 3-5 хвилин. Коли він завершиться, XOWA автоматично завантажить першу сторінку простої англійської Вікіпедії. Тепер ви можете від’єднатися від Інтернету та переглянути різні статті. Якщо все працює добре, і ви смієте, спробуйте завантажити ЦІЛУ англійську версію Вікіпедії.

Справедливе попередження: станом на момент написання статті, це близько 23 ГБ, і завантаження на більшості широкосмугових з’єднань може зайняти кілька годин. Вам також знадобиться стабільне з’єднання, оскільки, якщо воно не вдасться в процесі, вам доведеться завантажити його вручну. Зробити це дуже просто: у програмі XOWA натисніть опцію Інструменти, а потім Завантажити Central. Ви побачите різні варіанти того, що можна завантажити. Будучи відкритим кодом, ці файли не оновлюються постійно, але якщо у вас все в порядку, це найпростіший спосіб.

XOWA дійсно має опцію "в автономному режимі", яка дозволяє завантажувати та / або відкривати "файл дампа" із самої Вікіпедії, але зауважте, що це вимагає трохи більше технологічних ноу-хау, тому переконайтеся, що ви впевнені у використанні Програмне забезпечення XOWA перед спробою.

Останні повідомлення