Як вибрати зовнішній жорсткий диск

Хоча хмарне сховище зручне, воно не гарантовано буде завжди у вас під рукою. Врешті-решт ми перейдемо від хмарного сховища до чогось, що нам ще потрібно уявити. До цього часу передача копій ваших файлів на зовнішній диск - це лише хороша практика.

Навіщо створювати резервну копію? Щоб гарантувати, що вся ваша життєво важлива інформація є безпечною, незалежно від того, що станеться з вашим комп’ютером чи Інтернетом. Надішліть все на зовнішній диск і використовуйте хмару як вторинне джерело.

Але з безліччю доступних опцій, з чого ви починаєте? Читайте далі, щоб дізнатись, як вибрати зовнішній диск для кращого спокою.

Ємність для зберігання

Огляд твердотільного накопичувача Samsung T5

Мабуть, найважливішою специфікацією, яку слід враховувати при купівлі зовнішнього диска, є місце для зберігання. Недобре купувати високошвидкісний пристрій із шифруванням та віддаленим доступом, якщо він недостатньо великий для зберігання вашої інформації. Ви також не хочете платити носом за проїзд, який ви ніколи не наблизитесь до заповнення.

Який розмір тоді найкращий? Це залежить від вас.

Якщо вам потрібен пристрій, який підходить для передачі документів, фотографій чи інших носіїв з одного пристрою на інший, або просто ви хочете розширити простір для зберігання ноутбука або планшета низького класу, тоді флешка середнього класу може бути ідеальною .

Хоча найбільші з них можуть розтягнути до 2 ТБ місця для зберігання, вони дорого коштують і надмірно великі для простих передач. Натомість заощаджуйте свої гроші і купуйте накопичувач об’ємом 64 ГБ, який може коштувати менше 20 доларів. Ви можете придбати накопичувачі подвійного розміру не набагато більше.

Якщо ви хочете зберігати набагато більше або зберігати файли та папки надовго, вам знадобиться щось більш важливе. Привід на 1 ТБ повинен відповідати більшості потреб у найближчому майбутньому. І все-таки, якщо ви передбачаєте зберігати сотні фільмів - можливо, ви зірвали колекцію DVD-дисків - або просто ніколи не хочете втратити місце, сьогодні є диски, що пропонують кілька терабайт простору.

Наприклад, Seagate Backup Plus доступний від 1 до 5 ТБ. Модель 1 ТБ коштує не більше 90 доларів, тоді як модель 5 ТБ досягає 160 доларів.

SSD проти HDD

Зовнішні накопичувачі обслуговуються у двох варіантах: жорсткі та жорсткі диски. Ми детальніше говоримо про відмінності між ними в окремій статті та нижче, де це впливає на характеристики. Проте, по суті, це два різні способи зберігання та доступу до даних.

Тверді диски (жорсткий диск) використовують обертаються магнітні диски для зберігання даних. Голови читання / запису змінюють ці дані за необхідності, щоб ви чули їхні знакові обертаються звуки. Твердотільні накопичувачі (твердотільні накопичувачі) використовують крихітні транзистори затвора в комірках, які можуть включатися або вимикатись на основі електричних імпульсів. У них немає рухомих частин, звідси і назва.

У багатьох випадках твердотільні накопичувачі значно швидші, ніж жорсткі диски, але можуть подорожчати. Жорсткі диски дешевші, але також більші, повільніші та легше пошкоджуються. Для зовнішніх накопичувачів зазвичай краще вибрати твердотільний диск, за винятком особливих обставин.

Швидкість передачі

macbook usb type c Мауріціо Пеше / Flickr

Розмір - це не все, навіть якщо мова йде про зовнішні накопичувачі. Швидкість передачі є надзвичайно важливою. Якщо ви регулярно передаєте файли туди-сюди на величезний диск, ви не хочете вічно чекати завершення передачі.

Два основних фактори відіграють роль у швидкості роботи вашого диска: основна технологія зберігання даних та роз’єм, який він використовує.

Хоча деякі диски швидші за інші, загалом твердотільні накопичувачі можуть обробляти дані швидше, ніж жорсткі диски. Зовнішні твердотільні накопичувачі, як правило, дорожчі, ніж їх аналоги, і часто мають меншу ємність. Вам не потрібні ні ті, ні інші, оскільки є більші твердотільні накопичувачі, які ви можете придбати за преміум-ціну.

Що стосується з'єднувача між зовнішнім дисководом та ПК або мобільним пристроєм, слід розглянути кілька стандартних варіантів. Сьогодні більшість накопичувачів використовують інтерфейс USB, але кілька поколінь мають певні відмінності - особливо з швидкістю передачі даних.

USB 2.0 - це старий стандарт, і якщо ви робите щось, крім рідкісних передач невеликих файлів, уникайте цього - його максимальна швидкість передачі досягає лише 480 Мбіт / с. Порт, як правило, не має кольорового кодування на ПК.

Підключення USB понад 2.0 може дещо заплутати. Ви можете побачити специфікації, перелічені як USB 3.0, USB 3.1 Gen1 або USB 3.2 Gen1. Всі три по суті однакові, забезпечуючи швидкість до 5 Гбіт / с і, як правило, кольорово позначені синім кольором. Тим часом USB 3.1 Gen2 та USB 3.2 Gen2 також однакові, кольорово позначені червоним кольором і пропонують передачу 10 Гбіт / с.

Найшвидший, USB 3.2 або 3.2 2 × 2, пропонує до 20 Гбіт / с.

USB-A - це найпоширеніший (читайте: стара школа) тип роз’єму, який має прямокутну коробку та підключення лише цим боком. USB-C є новішим, меншим і більш округлим, пропонуючи оборотний роз'єм. Цей порт підтримує протокол DisplayPort для виведення відео. Деякі роз'єми використовують порт USB-C, але експлуатують протокол Thunderbolt 3 зі швидкістю передачі до 40 Гбіт / с.

Деякі старі пристрої використовують альтернативні роз'єми, такі як eSATA та Firewire, але через їх знижену актуальність їх слід уникати.

З усього сказаного, вам спочатку потрібне з'єднання Thunderbolt 3. Якщо це занадто дорого або ваш пристрій не має порту USB-C (або Thunderbolt 3), знайдіть наступну підтримку USB 3.1 / 3.2 Gen 2 або перейдіть по лінії вниз.

Переносимість і довговічність

LaCie міцний тип-C Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Якщо вам просто потрібен зовнішній накопичувач для резервних копій, що зберігаються у вашому домі, краще підключити мережеві пристрої зберігання даних (NAS). Зазвичай вони працюють як окремий дротовий пристрій у вашій локальній мережі, упаковуючи кілька дисків та режими зберігання. Promise Technology, QNAP та Synology - лише три виробники, які спеціалізуються на пристроях NAS.

Однак, якщо ви хочете, щоб ваш привід постійно тримався на вашому місці, перенесення дуже важливе. Він повинен бути легким і маленьким, тому ви можете запхати його в кишеню або сумку, щоб негайно та швидко отримати до нього доступ. В ідеалі вам потрібен той, для якого також не потрібен зовнішній кабель живлення.

Більшість зовнішніх накопичувачів далеко не вагомі, а деякі крихітні, як Samsung T5, пропонуючи величезну ємність цифрового сховища, хоча і фізично менші. З іншого боку, твердотільні накопичувачі, як правило, трохи менше, ніж їхні аналоги на жорсткому диску, оскільки вони не містять магнітних дисків, складених між собою.

Ще однією причиною розглядати твердотільний диск порівняно з жорстким диском є ​​довговічність. Хоча сучасні зовнішні накопичувачі часто оснащені міцними кожухами, щоб захистити їх від пошкоджень, ці дві технології мають дуже різний фізичний склад. Без рухомих частин твердотільний накопичувач стійкіший до пошкодження, ніж традиційний жорсткий диск.

Безпека

Якщо дані, що зберігаються на зовнішньому накопичувачі, будь-яким чином чутливі, шифрування - це гарна ідея. Багато дисків сумісні з програмними рішеннями для шифрування, і це добре для більшості людей.

Тим, хто серйозніше ставиться до захисту даних, потрібно знайти диск з апаратним шифруванням. Якщо ви надзвичайно уважні до безпеки, ви можете навіть вибрати таку систему фізичної безпеки, як введення пін-коду на приводі Apricorn Aegis Padlock.

Деякі накопичувачі постачаються з міцними кожухами, щоб запобігти фізичному втручанню. Хоча флеш-накопичувачі Ironston Ironkey не пропонують таку ж ємність, як повномасштабні, вони мають вторинний захисний рівень, вбудований у друковану плату (PCB), змочений смолою. Ця конструкція ускладнює доступ до фізичних чіпів пам'яті, встановлених всередині.

Сумісність

Звичайно зовнішні жорсткі диски регулярно форматуються для певної операційної системи. Наприклад, зовнішній диск, відформатований для Windows 10, може мати проблеми з роботою з MacOS, і навпаки. Деякі жорсткі диски також відформатовані спеціально для Linux.

Однак це налаштування не є незворотним. Ви можете переформатувати жорсткий диск або розділити його, щоб мати різні можливості. Але якщо ви хочете уникнути клопоту, переконайтеся, що зовнішній диск сумісний з цільовою операційною системою.

Ігри

Хочете зовнішній накопичувач для ігор на ходу або для збільшення пам’яті консолі? Ваші потреби можуть дещо відрізнятися від звичайних користувачів.

Тут швидкість SSD ще більш критична, оскільки повільніший привід може вплинути на час очікування та швидкість реагування гри. USB 3.1 / 3.2 також є досить важливим, хоча нові ігрові консолі та комп’ютери, швидше за все, перейдуть на більш високі швидкості порівняно з USB-C, тому будьте готові.

Геймерам слід шукати функції автоматичного резервного копіювання та універсальну сумісність. Деякі моделі, такі як привід Silicon Power Armor A60, також мають вбудований накопичувач для кабелів та військовий захист, який може відповідати вашим вимогам.

Нарешті, деякі накопичувачі, такі як сімейство Seagate Game Drive, спеціально розроблені з урахуванням кольорів PS4, тоді як інші моделі мають оптимізацію для Xbox.

Додаткові функції

Незважаючи на те, що всі перераховані вище функції та технічні характеристики варто розглянути перш за все, є й інші аспекти, на які слід звернути увагу, якщо ви все ще не впевнені, який диск вибрати.

Якщо вас турбує збій жорсткого диска через рік-два, вам, мабуть, слід вибрати диск, який постачається з розширеною гарантією.

Не забувайте про те, який кабель буде поставлятися з вашим диском. Якщо ваш ноутбук або телефон мають підключення USB-C або Thunderbolt 3, а ваш привід постачається лише з кабелем USB-A, варто придбати інший кабель або адаптер.

Деякі диски йдуть ще далі, ніж Wi-Fi, завдяки чому доступ до файлів стає простішим. Більш просунуті моделі, як ця, зазвичай перезаряджаються і мають USB-кабель для зарядки.

Останні повідомлення