Як налаштувати масштабування з високим DPI у Windows 10

Як видалити Windows 10

У Windows 10 і MacOS є свої шанувальники. Деякі віддають перевагу зовнішньому вигляду Windows та широті екосистеми ПК для Windows, тоді як інші оцінюють елегантність MacOS та тісну інтеграцію між програмним та апаратним забезпеченням Apple. Одне, що MacOS завжди робив краще, ніж Windows, - це скористатися перевагами дисплеїв з високою роздільною здатністю, але Windows 10 це наздоганяє. Ось як налаштувати масштабування з високим DPI у Windows 10.

Дисплеї із високою роздільною здатністю та Windows

Хоча дисплеї Full HD (1920 x 1080) та новіші набагато частіше, дисплеї 4K UHD (3840 x, ​​2160) надходять на все більшу кількість машин. Деякі, такі як HP Spectre x360 15, пропонують лише екрани 4K UHD. Інші виробники використовують власні роздільні здатності, виділені лінією Microsoft Surface, яка використовує дисплеї з високим рівнем DPI у співвідношенні 3: 2, порівняно з більш поширеним широкоформатним співвідношенням 16: 9.

Високі роздільні здатності - це чудово, але коли вони упаковані на менші дисплеї, елементи на екрані можуть стати дуже маленькими, і тому їх важко побачити та використовувати. Це вимірюється, дивлячись на PPI. Чим менший дисплей та / або вища роздільна здатність, тим вищий PPI. Корпорація Майкрософт спочатку визначила “високий DPI” від 120 до 144 PPI, і вона почала підтримувати дисплеї з високим DPI в Windows 7. З тих пір дисплеї постачаються із значно вищими PPI, і через це виникає кілька проблем.

Перша серйозна проблема з дисплеями з високим DPI у Windows 10 полягає в тому, що переважна більшість програм Windows не були написані для таких високих дозволів. Нові додатки більше знають про дисплеї з високою роздільною здатністю, а деякі розробники встигають за часом і пристосовують свої старі програми. Однак, все ще існують мільйони програм Windows, які просто погано відображаються на найкращих сучасних дисплеях, коли вони працюють із рідною роздільною здатністю.

Розглянемо наступний знімок екрана, на якому показано 4K UHD із власною роздільною здатністю, а додаток для налаштувань Windows 10 розгорнуто.

Марк Коппок / Цифрові тренди Марк Коппок / Цифрові тренди

Інтерфейси користувачів Windows 10 та додатків на такому дисплеї просто замалі для використання. Тут з’являється масштабування Windows 10.

Налаштування масштабування Windows 10

Найосновнішим налаштуванням, на яке слід звернути увагу при переході Windows 10 на дисплей із високим DPI, є масштабування дисплея, що по суті означає коригування PPI на деякий відсотковий множник. Збільшивши масштаб дисплея, ви можете зробити елементи на екрані, такі як текст та піктограми, більш суттєвими та зручнішими для читання та використання.

Наприклад, ось той самий дисплей 4K UHD та програма «Налаштування» із масштабуванням 250 відсотків (клацніть на зображення, щоб чітко побачити його в повній роздільній здатності). Усі екранні елементи, такі як текст та піктограми, тепер набагато легше переглядати та маніпулювати ними.

Марк Коппок / Цифрові тренди Марк Коппок / Цифрові тренди

Крок 1: Щоб відрегулювати масштаб, просто відкрийте програму Налаштування, натиснувши на Усі налаштування в Центрі дій, а потім клацніть на Налаштування значок. Ви також можете набирати текст Налаштування у Windows Search або клацніть піктограму шестірні в меню «Пуск». У головному меню налаштувань натиснітьСистема. Потім клацнітьДисплей в меню ліворуч, а потім погляньте на Масштаб та макет розділ.

Крок 2: Шукайте Масштаб та макет розділ у цьому вікні. Тут ви побачите параметри регулювання розміру програм та тексту, зміни роздільної здатності, встановленої для Windows, та налаштування орієнтації екрана. Зазвичай вони встановлюються на "рекомендовані" цифри на основі того, що Windows 10 знає про ваш дисплей. Якщо Windows 10 не знає, про що мова, натисніть на стовпці, щоб внести зміни. Зміна розміру тексту та програм - це простий спосіб налаштування масштабу. Просто виберіть відсоток зі списку, де б там не було від 100% до 300%, це більше відповідає тому, що потрібно вашому дисплею.

Нехай Windows допоможе

Іноді деякі настільні програми можуть виглядати розмито, коли ви змінюєте параметри масштабування та відображення та налаштовуєте DPI. Якщо ви використовуєте оновлення Windows 10 квітня 2018 року або новіше, система може автоматично спробувати вирішити ці проблеми, коли виявить проблему. Ви можете знайти цю опцію, шукаючиРозширені налаштування масштабування у програмі налаштувань Windows 10.

У цьому вікні у вас є два критичні варіанти. Перший - переконатись, що варіант Нехай Windows намагається виправити програми, щоб вони не були розмитими увімкнено, тому Windows буде активно намагатися виправити проблеми. Другий - це можливість додати власний номер масштабування для використання Windows. Другий варіант не повинен бути необхідним, якщо ви не працюєте з унікальним дисплеєм, для роботи якого потрібне персоналізоване масштабування, але він є там, якщо вам це потрібно.

Настільні програми Windows

Проблеми можуть виникнути із старими настільними програмами Windows. Коли багато хто з 16 мільйонів або близько того настільних додатків Windows були вперше написані, дисплеї з високим DPI були рідкістю, а тим часом для багатьох розробників просто було надто дорого оновлювати свої програми, щоб працювати з усіма роздільними здатностями дисплея, доступними сьогодні ( хоча все-таки непогано перевірити наявність оновлень для своїх програм).

Проблеми в основному виникають, коли ви використовуєте масштабування Windows 10, щоб зробити дисплеї з високим DPI більш керованими. Багато настільних додатків Windows просто погано масштабуються з такими симптомами, як розмитий текст та піктограми. Корпорація Майкрософт внесла деякі зміни в підтримку Windows 10 із високою роздільною здатністю (DPI) та в тому, як вона обробляє ці старі програми, і сьогодні вони обробляються набагато ефективніше.

Навіть з усіма вдосконаленнями Microsoft, настільні програми Windows все одно можуть зіткнутися з проблемами. На щастя, є хитрість, за допомогою якої деякі з цих програм можуть виглядати краще на дисплеях із високою роздільною здатністю.

Щоб змінити налаштування дисплея на ПК з Windows 10, слід вибрати Налаштування в меню логотипу Windows, а потім натисніть на Легкість доступу>Дисплей >Змініть розмір тексту, програм та інших елементів.

У попередніх системах Windows клацніть правою кнопкою миші на піктограмі програми, наприклад, за допомогою ярлика на робочому столі, та виберіть Властивості. Потім виберіть вкладку Сумісність. У налаштуваннях натисніть Змініть високі налаштування DPI. Це відкриває нове вікно, де ви можете встановити галочку Замінити поведінку масштабування з високим DPI коробці. Для цього налаштування передбачено три варіанти - Програма, Система та Система (Розширена). Ми занурюємось у них пізніше.

Розглянемо наступну програму, оскільки вона працює на дисплеї 4K UHD, встановленому на 250 відсотків масштабування. Хоча це можна використовувати, воно неймовірно розмито, що не є ідеальним досвідом.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Застосування

Перший варіант, Додаток, дозволить програмі контролювати, як вона відображається. Це призводить до того самого, що ніби у вас система Windows 10 налаштована на 100 відсотків масштабування - зауважте, як піктограми в меню крихітні.

Марк Коппок / Цифрові тренди Марк Коппок / Цифрові тренди

Система

Другий варіант, Система, дозволяє системі Windows 10 керувати речами, це те саме, що залишити це налаштування вимкненим.

Марк Коппок / Цифрові тренди Марк Коппок / Цифрові тренди

Система (покращена)

По-третє, ви можете вибрати розширену версію масштабування системи. Це не буде працювати з усіма програмами, але для тих, які він підтримує, це може спричинити чіткіший текст та точніший загальний інтерфейс користувача.

Марк Коппок / Цифрові тренди Марк Коппок / Цифрові тренди

До оновлення для Windows 10 Creators існували більш детальні налаштування, які можна було налаштувати для управління розміром тексту, піктограм та інших елементів. Однак Microsoft видалила ці параметри, тож тепер у вас залишилися ці більш обмежені можливості. Пограйте з ними, щоб побачити, що найкраще підходить для вашого ПК та додатків.

Шукаючи нові програми для Windows 10, спробуйте переконатися, що це програми UWP (Універсальна платформа Windows). Ці програми розроблені із вбудованим масштабуванням, яке забезпечує, щоб програми завжди відповідали вашому екрану, тож це простий спосіб уникнути наведених вище проблем.

Останні повідомлення