Як встановити Windows на Chromebook

Між веб-програмами та програмами для Android в ОС Chrome дуже багато можна зробити на Chromebook. Однак для тих, хто завжди користувався продуктами на базі Windows, це може бути не плавним переходом. Ви можете пропустити деякі функції Windows. Або, можливо, вам просто не вистачає знайомства з Windows.

Можливо, ви і не думали, що це можливо, але у вас є кілька різних варіантів, як перенести частину цієї користі Windows на свою машину з ОС Chrome. Існує безліч способів зробити цю роботу - і ми можемо показати вам, куди йти. Ось як використовувати Windows на Chromebook.

Подальше читання

  • Як скинути Chromebook
  • Як зробити скріншот на Chromebook
  • Як встановити програми Android на Chromebook

Перед тим як ти почнеш

Перш ніж розпочати цю пригоду, є кілька важливих застережень щодо запуску та запуску Windows на вашому Chromebook. Найголовніше, що возиння з операційною системою, прошивкою та BIOS може мати серйозні наслідки для вашої системи. Перш ніж почати, вам потрібно створити резервну копію будь-яких важливих даних.

Якщо щось трапилось, і ви виявили, що не можете користуватися своїм Chromebook, ви можете створити USB-накопичувач з іншого комп’ютера, щоб спробувати відновити систему. Це призведе до видалення всіх ваших даних, тому обов’язково створіть резервну копію всього, що не збережено на Google Диску.

Поки це не буде, почнімо з першого (і найпростішого) методу.

Спосіб 1: Безкоштовні Інтернет-програми

Word Online

Якщо ви в першу чергу зацікавлені у доступі до програм із пакета Office, і вам насправді не цікаві будь-які інші програми, пропоновані в Windows 10, це, безумовно, найпростіший варіант, і ви можете зробити це прямо з браузера Chrome.

Крок 1: Запустіть браузер Chrome і перейдіть до цього веб-сайту Microsoft.

Крок 2: Тут ви побачите вибір програм, доступних для Office Online. В основному, Microsoft знає, що певні основні програми дуже важливі для професіоналів та студентів, тому вони хочуть, щоб люди мали доступ до них із будь-якої операційної системи. Ось чому вони пропонують безкоштовні онлайн-програми для таких опцій, як Word, Excel, PowerPoint, Sway, Mail, Calendar, OneDrive тощо.

Крок 3: Виберіть програму або програми, які ви хочете використовувати. У вашому браузері Chrome відкриється версія, і ви зможете почати користуватися нею. Зверніть увагу, що ці онлайнові версії не матимуть усіх можливостей, які ви отримали б з чимось на зразок Office 365. Однак вони повинні працювати для більшості цілей.

Спосіб 2: Віддалений робочий стіл Chrome

Віддалений робочий стіл Chrome - це розширення, яке просто дозволяє отримати доступ до іншого робочого столу під час використання Chromebook. Подібно до віртуальної машини, це відкриє вікно, яке показує зовсім іншу операційну систему, якою ви можете користуватися. Ключ до цього методу - і застереження - полягає в тому, що вам потрібна ще одна машина Windows 10, підключена до Інтернету, на яку ви можете зробити посилання. Тільки так це працює. Очевидно, що це неможливо в деяких ситуаціях Chromebook, але якщо у вас є комп’ютер з ОС Windows, це може бути ефективним обхідним шляхом.

Крок 1: Перейдіть до Веб-магазину Chrome і завантажте розширення віддаленого робочого столу Chrome на свій Chromebook. Потім перейдіть до комп’ютера з Windows, витягніть веб-переглядач Chrome і переконайтеся, що його оновлено з тими ж можливостями.

Крок 2: Почавши роботу на комп’ютері з ОС Windows, перейдіть до програм Chrome і виберіть Віддалений робочий стіл Chrome, потім виберіть Розпочати. Звідси вибирайте Поділитися. Це створить код доступу та попросить вас визначити комп’ютер, до якого ви хочете підключитися. Надішліть собі цей код електронною поштою, щоб ви запам’ятали його.

Код доступу до віддаленого робочого столу Chrome

Крок 3: Тепер перейдіть на свій Chromebook. Запустіть віддалений робочий стіл Chrome - цього разу він повинен бачити ваш комп’ютер Windows як опцію вибору та підключення. Виберіть його та введіть код доступу, який ви самі надіслали. Потім клацніть Підключіться.

Примітка: Це дуже хороший додаток для віддаленого робочого столу, але рішення віддаленого робочого столу все ще мають свої підводні камені. Вони сильно залежать від підключення до Інтернету, і часом можуть виникати затримки. Це найкраще працює, якщо у вас є високошвидкісний Інтернет на всьому шляху між комп’ютерами.

Спосіб 3: CrossOver

Кросовер Beta

CrossOver від CodeWeavers - це програмне рішення, яке дозволяє запускати певні програми для ОС в інших операційних системах. Завдяки останньому оновленню, яке тепер включає запущені програми Windows на вашому Chromebook. Перш ніж всі вас збудити, потрібно пам’ятати кілька речей, перш ніж рухатись вперед. По-перше, важливо зазначити, що версія ОС Chrome все ще перебуває у бета-версії. Ви можете спробувати, але це ще не гарантує, що ще трохи не буде помилковим і легким.

Друге питання полягає в тому, що через вимоги до програмного забезпечення це завантаження буде доступним не для всіх. Зокрема, ви можете запускати його лише на Chromebook на базі Intel, і якщо ви хочете залучити будь-які пристрої чи програми Android, вони повинні бути сумісними з Android 5.x або пізнішої версії. Крім того, деякі функції, такі як блокування миші (часто використовується в іграх FPS), не працюватимуть.

Хороша новина полягає в тому, що оскільки програмне забезпечення зараз знаходиться в бета-версії, його можна спробувати безкоштовно. Ось що вам потрібно зробити:

Крок 1: Перейдіть до Google Play і виберіть інсталяцію CrossOver на Chrome OS Beta. Це встановить на піктограмі нову піктограму з двох півкіл. Клацнувши на ньому, обов’язково надайте йому доступ до медіа та файлів на вашому Chromebook.

Крок 2: Переконайтеся, що ви скопіювали інсталяційний файл програми у папку для завантажень, навіть якщо вона наразі не працює.

Крок 3: Коли запускається CrossOver, найпростіший спосіб пошуку програмного забезпечення Windows - скористатися рядком пошуку у верхній частині вікна та просто ввести ім’я того, що ви хочете використовувати. Таке програмне забезпечення, як Quicken, а також програми DirectX працюють, тому шукайте все, що завгодно.

Крок 4: У багатьох випадках ви можете підтвердити потрібне програмне забезпечення, і CrossOver без проблем розпочне процес встановлення. У деяких випадках, можливо, доведеться вибрати правильний інсталяційний файл зі списку, тому пильно стежте за іменами файлів і переконайтесь, що ви вибрали той, який хочете. Наразі вам також може знадобитися згода на ліцензійні угоди та подібні контракти.

Крок 5: Після завершення встановлення ви зможете запустити установку безпосередньо. Майте на увазі, що великі програми займуть значний простір, який є не у всіх Chromebook. На щастя, існують способи використання додатків Android на Chromebook та економії місця.

Втрачений проект Google, Campfire

Режим намету Google Pixelbook Ден Бейкер / Цифрові тенденції

Протягом кількох років Google відповідав на бажання споживачів використовувати Windows на своїх Chromebook. Насправді, Google, здавалося, працював над кроссплатформенним методом, щоб дозволити користувачам Chromebook власноруч запускати Windows 10 на Chromebook. Ореолові користувачі знайшли посилання на "AltOS" у коді ОС Google Chrome від Google. «Project Campfire», здається, працював над об’єднанням двох операційних систем.

На жаль, остання інформація з цього питання свідчить про те, що Google зупинив цей проект наприкінці 2018 року. Зараз, схоже, Google не планує відроджувати проект. Можливості AltOS і подвійного завантаження зараз здаються малоймовірними, принаймні як пропозиція Google. Ми можемо лише припустити, що запуск Windows 10 займає значно більше ресурсів, ніж ОС Chrome. Тільки висококласні комп’ютери Chromebook, такі як лінійка Pixelbook, цілком могли б це впоратись. Google, можливо, вирішив, що це не вартує зусиль, принаймні наразі. Однак якщо ви також використовуєте Linux, для Linux існує підтримка Chromebook. Нові оновлення означають, що через Crouton простіше, тому це наразі потенційна альтернатива.

Якщо ви сумуєте за використанням Office Suite або просто не можете зручно керувати ChromeOS, ми розглянули всі можливі кросоверні рішення тут. Принаймні, наразі варіанти - ми все ще сподіваємось, що Google запропонує власне рішення. Тим часом одружити Windows на своєму Chromebook може бути непросто. Але є обхідні шляхи, щоб зробити ваш ChromeOS приємнішим (і простішим в навігації).

Останні повідомлення