Як перенести фотографії з Picasa в Google Photos

Як перенести фотографії з заголовка Picasa Google 2 Даниїл Пєшков / 123RF Millions завантажили та продовжують використовувати Picasa, безкоштовне програмне забезпечення для управління фотографіями Google, яке працює як на Mac, так і на ПК. Але додаток майже не бачив любові від Google за останні роки - насправді, останнє велике оновлення відбулося більше п'яти років тому, в 2011 році, і це оновлення було останнім, яке коли-небудь бачили користувачі Picasa. Нещодавно Google оголосив, що повністю відмовився від платформи на користь свого хмарного продукту, відомого як "Google Photos", який вийшов у минулому році як самостійний продукт із майже тією самою функціональністю, що була включена в Picasa та соціальну мережу компанії Google+ .

Більше Google Фото: Оновлення Google Photos "скасувати редагування" виключає копії, щоб зменшити безлад

То що це означає для людей, які все ще користуються Picasa?

Як дотримуватися Picasa, поки що

Google припинив підтримку Picasa 15 березня 2016 року. Це означає, що більше версій не буде випущено, виправлення помилок не буде видано, а підтримка пропонуватися не буде. Однак якщо у вас вже встановлено програмне забезпечення, воно буде продовжувати працювати. Ні, ваші фотографії раптово не зникнуть, як і саме програмне забезпечення. Якщо ви хочете продовжувати використовувати Picasa, ви можете це зробити абсолютно. Якщо ви йдете цим шляхом, моя порада - повторно завантажити останню версію Picasa (3.9) для Mac або Windows прямо зараз і тримайте інсталятор десь у безпеці - ви ніколи не знаєте, коли вам може знадобитися перевстановити його, і хто знає, як легко його буде знайти пізніше.

Ось що змінилося. Якщо ви скористалися функцією безкоштовних веб-альбомів Picasa, станом на 1 травня 2016 року єдиний спосіб отримати до них доступ - через Google Фото. Якщо вам цікаво, як це виглядатиме, просто увійдіть до Google Фото за допомогою облікового запису Google, який ви використовували для створення веб-альбому - і вуаля - вони вже там. Ви можете переглядати, завантажувати або видаляти свої веб-альбоми Picasa з інтерфейсу "Фотографії", але станом на 1 травня ви не можете їх створювати, організовувати чи редагувати.

Ви також можете виявити, що функції Picasa, які потребують з’єднання з Інтернетом, такі як замовлення відбитків або публікація в Blogger, можуть в якийсь момент не працювати. Однак Google мовчав про те, коли і як це могло статися.

Як перейти на Google Фото

Існує причина, чому Google не використовує термін "перенести", заохочуючи користувачів Picasa прийняти Google Фото. Це тому, що - за винятком вищеописаної функції веб-альбомів - Google не створив шлях переходу від одного продукту до іншого. Компанія називає це "перемиканням", оскільки саме так ви повинні про це думати.

Знімок екрану 04.03.2016 о 14.20.58Щоб розпочати користуватися Google Photos, просто завантажте інструмент Google Photos Backup, скажіть, де шукати ваші фотографії, а потім дайте йому зробити своє. Щоб усі ваші фотографії потрапили у хмару, потрібні години (або дні), але це відбувається у фоновому режимі і не вимагає жодного втручання з вашого боку. Це зовсім нескладно. Чи ми вже згадували, що Google надає користувачам Фото необмежений кількість місця на своїх серверах? Поки ваші фотографії мають розмір менше 16 мегапікселів, стиснення, яке виконує Фотографія, повинно бути практично непомітним. Якщо ви бажаєте, ви можете вибрати нестиснуту опцію, яка дозволяє завантажувати RAW-файли без будь-яких змін. Однак цей варіант не необмежений. Він з’їсть ваш загальний обсяг доступної пам’яті для вашого облікового запису Google.

Легко, але не безболісно

Знімок екрану 08.03.2016 о 2.42.34 PMЯк легко перенести ваші фотографії в хмару, для користувачів Picasa він має велику ціну. Практично вся кров, піт і сльози, які ви вклали в такі завдання, як редагування фотографій та субтитри, ігноруються в процесі завантаження. Оскільки Picasa зберігає всю цю інформацію у власній базі даних, вона не вбудована у ваші фізичні файли фотографій. Це був правильний спосіб зробити щось для того, щоб зміни не стали «руйнівними», але це також означає, що якщо Google також не завантажить вашу базу даних Picasa, немає можливості включити її до вашої колекції Google Фото. Це наче ви починаєте з нуля. Це не велика справа для незначних редагувань, таких як обрізання, але для інших це може бути величезною втратою.

І стає гірше. Незважаючи на те, що Google Photos пропонує декілька фільтрів на зразок Instagram та ряд інструментів для редагування, серед яких є, зокрема, інструменти для обрізки, обертання та регулювання контрастності, - це незначний вибір у порівнянні з тим, що пропонує Picasa. Він навіть не пропонує найкорисніший із усіх коли-небудь винайдених інструментів: ефект "червоних очей".

Звучить жахливо. Чому я хочу перейти?

Шукати фотографії в Google Фото набагато простіше

Ракети. Ракети? Я ніколи не позначав ці фотографії як Ракети. Ракети? Я ніколи не позначав ці фотографії як "ракети", проте Google Photos якимось чином знав, що це вони.

Пам’ятаєте, коли з’явився Gmail, і раптом просто не мало значення, наскільки добре ви підтримували свою електронну пошту? Та сама потужна магія, яка допомогла Google знайти потрібні веб-сторінки, тепер була доступна, щоб допомогти вам знайти ці заховані повідомлення. Google Photos по суті робить для фотографій те, що Gmail робив для електронної пошти. Більше того, оскільки Photos - це хмарна платформа, ви можете отримати доступ до всіх своїх фотографій на будь-якому пристрої, куди б ви не пішли.

Крім того, якщо ви використовуєте програму «Фотографії» на своєму смартфоні або планшеті, кожна нова зроблена вами фотографія автоматично додається до колекції. Це робить Фотографії набагато більше, ніж послугу резервного копіювання - це візуальний архів усього вашого життя, який може поміститися у вашій кишені.

Усередині Google Photos всі ваші зображення зберігаються в єдиній, “плоскій” базі даних - папок взагалі немає. Оскільки розмір цієї сфери бази даних завдяки цій необмеженій можливості зберігання, алгоритми стають більш вправними у використанні метаданих, щоб допомогти людям знайти те, що вони шукають, а структури папок починають ставати громіздкими. Як і в Gmail, слід помітити помітний рядок пошуку у верхній частині інтерфейсу. Введіть все, що вам подобається - Фотографії мають той самий дивовижний хист для пошуку речей. Пошук «Флориди» у моїх Фотографіях виявив знімки, зроблені мною за допомогою дзеркальної фотокамери в Космічному центрі імені Кеннеді, хоча ці фотографії ніколи не мали геотегів. Імовірно, Photos використовує величезний індекс зображень Google з Інтернету, щоб краще зрозуміти, що є у вашій колекції.

Цей асистент автомагії розгойдується

Помічник Google Photo автоматично створюватиме для вас альбоми, анімації, відео та колажі. Зберігати їх чи ні - вирішувати вам. Помічник Google Photo автоматично створюватиме для вас альбоми, анімації, відео та колажі. Зберігати їх чи ні - вирішувати вам.

Тоді є Асистент. Як відомо кожному, хто має величезну колекцію фотографій, ціла концепція "Одного разу я сяду і зроблю щось справді круте з усіма своїми фотографіями та відео", чудова, за винятком того, що "один день" ніколи не настає. У Google Photos Assistant кожен день - це один день. Завантажуючи нові фотографії та відео, помічник аналізує вміст і починає створювати з них колажі, історії, фільми та анімацію. Це все робиться у фоновому режимі без будь-якої вашої допомоги, і програма "Фото" сповіщає вас, коли створює нову.

Колажі можуть містити від трьох до 12 фотографій і, як правило, з’єднують зображення, зроблені тієї самої дати чи місця. Історії - це щось на зразок презентацій, які проводять вас через серію фотографій із такої події, як відпустка. Вони коливаються за екраном справа наліво за вашою командою, і часто супроводжуються невеликими нотатками, такими як інформація про місцезнаходження та час.

Фільми, мабуть, найдивовижніші, просто з точки зору економії часу. Ці короткі кліпи, які лежать в межах від 30 до 60 секунд, редагуються разом із відео та фотографій, стилізовані за допомогою фільтра, такого як "Гламур", і супроводжуються музичним твором. Іноді він вибирає ідеальне поєднання стилю та музики, створюючи відео-віньєтку, яка є настільки ж чудовою, як і дивною, тоді як інколи її вибір викликає жахливий поганий результат. Неможливо повторно відредагувати ці відео з вашого Mac або ПК за допомогою веб-сайту "Фото", але якщо ви завантажите програму "Фотографії" на свій пристрій iOS або Android, ви можете змінити тему, музику та використані відео та фотографії.

Анімація - це анімовані GIF-файли, які "Фотографії" створюють, коли знаходять фотографії, які явно є частиною послідовності (скажімо, дитина грає у футбол або реактивний літак, який злітає з злітно-посадкової смуги). Вони можуть бути приголомшливими, особливо коли у програмі Фотографії є ​​понад п’ять зображень, з якими можна працювати, але, можливо, ви виявите, що коротші з трьома кадрами є просто видом.

Звичайно, ви все ще можете переглядати всі свої фотографії, як і в Picasa. За замовчуванням вони будуть упорядковані за датою. Це не поганий спосіб зробити це, але, на жаль, це наразі єдиний спосіб це зробити. Фотографії не пропонують жодного способу пересортувати чи фільтрувати фотографії на основі будь-яких інших критеріїв.

Однак ви можете створювати альбоми

Єдиною організаційною функцією Picasa, яку зберігає Фото, є Альбоми. Ви можете створити їх скільки завгодно, і ними можна поділитися з іншими лише для читання або з дозволами співавторів, тобто вони можуть додавати власні фотографії.

Фотографії також підтримують власний набір альбомів, які автоматично створюються та оновлюються, як тільки ви починаєте завантажувати. Сюди входять Люди, Місця, Речі, Відео, Колажі, Анімація та Фільми.

Люди: Користувачі Picasa негайно ознайомляться з програмою People; це та сама технологія розпізнавання обличчя, яка вразила голови, коли вона вперше з’явилася. Фотографії додадуть до цього альбому "людей", оскільки вони виявляють нові обличчя серед ваших зображень, але вам все одно потрібно визначити, хто вони. Це завдання стає дещо приємнішим, якщо ви використовуєте Google для зберігання своїх контактів (наприклад, з Gmail), оскільки під час введення фотографії вам запропонують пропозиції з цього списку. Великим мінусом альбому People є те, що Photos вибирає, який образ пов’язати з людиною, і немає можливості його змінити.

Найкращі програми для iOS для червня Google Фото

Місця: Функція Місця Picasa працювала одним із двох способів. Програма може витягувати інформацію про геотеги з метаданих зображення, якщо її створив телефон або інший пристрій із підтримкою GPS, або ви можете призначити дані про місцезнаходження вручну. У Фотографіях географічне позначення все ще використовується, але неможливо додати місце до фотографії вручну. Але, як зазначалося вище, Photos все ще може призначати місця для фотографій, які взагалі не мають геоданих.

Речі: Цей альбом справді демонструє цінність Google Фото, коли йдеться про пошук конкретних фотографій серед вашої колекції. Фотографії аналізують ваші знімки та створюють загальні групування на основі об’єктів або сцен, які він розпізнає. Наприклад, він може визначити, коли на пострілі кішка, і додає це зображення до альбому "Кішки". Те саме робить із ярликами, такими як водоспади, машини, захід сонця, ліси, дитячі майданчики та навіть не дуже схожі на такі категорії, як День Незалежності та Хелловін. Фотографії навіть надають зручну категорію "селфі". Алгоритми не ідеальні - наша ялинка була подана під “їжа”, тоді як зроблена мною фотографія на біговій доріжці була з’єднана з “човнами” - але коли у колекції фотографій є понад 10000 зображень, ми можемо отримати будь-яку допомогу цінується.

Відео: Пояснювальне пояснення - ваші відео тут.

Колажі: Тут Photos зберігає всі колажі, створені Асистентом, а також усі, що ви робите самостійно.

Анімація: Те саме, що і колажі, але з анімацією.

Фільми: Ви здогадалися. Але в цьому випадку це лише фільми, які створив асистент. Немає можливості додати свій власний.

Як уникнути використання місця на Google Диску та виправити зображення

Найбільша проблема, коли йдеться про завантаження фотографій, якими ви керували в Picasa, - проблема орієнтації. Оскільки всі редагування фотографій залишаються в базі даних Picasa, доки ви не вирішите експортувати відредаговане зображення, якщо ви просто завантажите всі свої фотографії, вони приєднаються до хмари у вихідному стані, що часто означає, що їх буде повернено неправильно. Це особлива проблема із старими цифровими камерами, які не записують орієнтацію як частину даних EXIF.

Якщо ви забудете експортувати змінені фотографії в Picasa, вам доведеться виправити їх вручну в Google Фото. Якщо ви забудете експортувати змінені фотографії в Picasa, вам доведеться виправити їх вручну в Google Фото.

Єдиний обхідний шлях - це експорт всі ваших фотографій із Picasa на нове місце. Це займе багато часу - і багато дискового простору, - але перевагою є збереження всіх ваших редагувань (а не лише зміни орієнтації), щоб принаймні Google Photos працював з оптимізованим набором зображень. Ніщо не викликає розчарувань, ніж бачити всі ті колажі, фільми та GIF, створені асистентами, використовуючи зображення, котрі стоять убік, коли вони повинні бути вертикальними.

Якщо ви користувач Google+ Фото, ви, напевно, вже помітили, що ваша бібліотека фотографій уже автоматично перенесена в Google Фото. Принаймні перехід був безболісним!

Якщо ви користувач Google Диска, вам слід знати деякі речі про те, як цей продукт взаємодіє з Google Фото.

По-перше, ви можете вибрати доступ до своїх Google Фото як єдиної папки на Диску. Для цього перейдіть до Диск> Налаштування> Загальне> Створити папку Google Фотоі встановіть прапорець. Коли ви побачите, що папка Google Фото відображається у вашому списку папок, ви можете поділитися до неї доступ, як і будь-який інший об’єкт на Диску. Це прекрасний спосіб поділитися всіма своїми фотографіями, але будьте обережні, оскільки ці запрошені бачать усі ваші поточні знімки та кожну нову, доки ви не скасуєте їхні права на спільний доступ.

Крім того, перегляд фотографій на Диску є досить простим і не включає жодних основних параметрів пошуку Google Photos для пошуку або перегляду альбомів. Крім спільного використання, великою перевагою використання цієї опції є те, що ви можете повторно ввести папки у свою колекцію фотографій. Папки, які ви створюєте з подання на Диску, жодним чином не будуть видимі в самій службі Google Фото, але якщо ви пропустите їх із Picasa, це єдиний спосіб повернути їх назад.

Якщо ви використовуєте Диск як місце для зберігання фотографій, вони враховують загальний ліміт пам’яті, який становить 15 ГБ, якщо ви не придбаєте більше. Однак фотографії, які зберігаються як "якісні" у Google Photos, цього не роблять. Отже, тепер у вас є можливість перемістити всі свої фотографії з Диска на Фотографії, щоб повернути місце для зберігання, не жертвуючи корисністю - Google Docs обробляє папку Google Фото так само, як і будь-яку іншу папку на Диску. Це насправді дуже зручно.

Одне, про що слід пам’ятати, - це видалення окремих або декількох вибраних фотографій із папки Google Фото на Диску буде видалити їх також у Google Фото, і навпаки. Однак усі підпапки, створені вами в папці Google Фото на Диску, можна видалити, а їх вміст залишатиметься в безпеці. Це стосується навіть видалення самої папки Google Photos верхнього рівня. Їх більше не буде з Диска, але вони залишаться в продукті Google Фото.

Чи слід зберігати Picasa?

Так. Врешті-решт, це дуже потужна програма для редагування фотографій, і, принаймні, зараз вона має набагато більше можливостей редагування, ніж Google Фото.

Знімок екрану 08.03.2016 о 14.41.54 Редагування в Picasa. Ви не знайдете цих параметрів у Google Фото.

Незважаючи на те, що немає можливості безпосередньо керувати фотографіями між цими двома продуктами, є обхідний шлях, якщо ви відчуваєте авантюру. Щойно ви вирішите додати Google Фото як папку на Диску, ця папка синхронізуватиметься з вашим ПК або Mac за допомогою програми Google Drive, як і будь-яка інша папка на Диску. Завдяки необмеженому обсягу пам’яті Photos, це може швидко знищити залишок місця на вашому комп’ютері, не кажучи вже про копіювання будь-яких фотографій, які у вас там уже є, - але це також означає, що тепер ви можете отримати доступ до своїх хмарних фотографій із Picasa для заради його інструментів редагування. Пам’ятайте, будь-які внесені вами зміни потрібно буде експортувати (як уже згадувалося раніше), щоб вони відображались у Google Фото.

На жаль, це не просто, і не дуже вдале рішення. Однак це працює.

Якщо ви не хочете працювати таким чином, вам доведеться завантажити певні фотографії з інтерфейсу Google Фото, а потім попрацювати над ними локально, перш ніж їх повторно завантажувати.

Зрештою, Google Фото - це потужний, а часом і чудовий спосіб створити резервну копію та поділитися своїми спогадами з необмеженим сховищем, якому немає рівних на будь-якій іншій платформі. Але користувачі Picasa виявлять, що перехід до Фотографії має безліч компромісів. Сподіваємось, тепер, коли Google фокусується на одному фотопродукті, він перетворить його на платформу, яка не залишає за собою жодного користувача Picasa.

Останні повідомлення