Що таке ефект мильної опери та як його можна відключити?

Ви ніколи не замислювались, чому всі ваші улюблені фільми виглядають так, ніби ви зняли їх на чиюсь стару відеокамеру, а не на професійне обладнання? Швидше за все, це не дешеве обладнання або погане освітлення, а технічні проблеми з телевізором. Особливо схильні до цієї проблеми нові телевізори.

Відеоінтерполяція, або ефект мильної опери, може зробити якість зображення на вашому телевізорі дивним, але це легко виправити, якщо ви знаєте, що робити.

Що таке ефект мильної опери?

Підсвітка РК-телевізора Panasonic TC 58AX800U

З того, як люди говорять про це, ви можете подумати, що ефект мильної опери - це якась помилка, але насправді це спеціально створена функція, яку можна знайти в багатьох сучасних телевізорах. Він називається багатьма назвами, як ми докладно розповімо пізніше, але технологія, що лежить в його основі, відома як відеоінтерполяція, або частіше згладжування руху. Ця функція, навмисно додана до більшості сучасних РК / світлодіодних телевізорів, з’явилася як спосіб вирішити проблема, а не її створення.

На відміну від старих ЕЛТ та плазмових телевізорів, РК-дисплеї мають проблеми із розмиттям руху. Деякі чутливіші до нього, ніж інші, але коли РК-телевізор повинен відображати швидкі рухи - наприклад, швидкі спортивні або відеоігри - розмиття може бути надмірним, затінюючи деталі зображення. Щоб допомогти вирішити цю проблему, виробники телевізорів почали використовувати дисплеї з вищою частотою оновлення, переходячи від рідної частоти оновлення 60 Гц, що використовується у старих телевізорах, до більш сучасних панелей 120 Гц.

Оскільки більшість джерел відео, включаючи трансляцію та потокове передавання, не передаються з такою частотою кадрів, згладжування руху з'явилося способом "підробити" вищу частоту кадрів, вставляючи зображення між фактичними 30 або 60 кадрами в секунду які надходять від вашої кабельної коробки, ігрової консолі або антени. Ці нові зображення створюються, коли телевізор аналізує зображення та вгадує, які нові зображення можна вставити. Ця гра на відгадування кадрів використовується навіть на деяких телевізорах OLED.

Згладжування руху чудово підходить для спортивного програмування та відеоігор завдяки способу запису та / або виробництва вмісту, але насправді ми звикли бачити нижчу частоту кадрів у багатьох телевізійних шоу та фільмах, більшість з яких знімаються з частотою 24 кадри на друге. Ось чому люди були знервовані спостерігаючи Хоббіт зі швидкістю 48 кадрів в секунду, на відміну від 24 кадрів в секунду, які ми спостерігаємо з кінокатушок протягом десятиліть, і які згодом імітували цифрові камери та проектори. Багато людей, які бачили фільм, вважали, що він виглядає неприродно, і часто коментували, що він виглядає занадто реальний.

Звучить знайомо? Більше того, показ вмісту 24 кадрів в секунду з інтерполяцією кадрів на 120 Гц відображає невмілі каденції, оскільки дисплей додає кадри, яких ніколи не було. Він буквально фальшивий і видаляє тремтіння між кадрами, які ми насправді очікуємо побачити. Ось чому це може так дратувати. Тим не менш, згладжування руху - це не завжди погана річ.

Переваги згладжування руху

Як зазначалося вище, згладжування руху може бути чудовим для занять спортом та відеоігор, оскільки воно призводить до більш плавного вигляду. Насправді, навіть якщо ефект мильної опери вас турбує (деякі люди до нього більш чутливі, ніж інші), ви цілком можете вважати його кращим для занять спортом.

Не всіх турбує згладжування руху, а деякі люди навіть люблять переглядати телевізійні шоу залежно від того, як їх знімають. Є навіть деякі люди, хоч і рідкісні, які віддають перевагу перегляду фільмів із увімкненим згладжуванням руху. Тоді є люди, які - з тих чи інших причин - просто не помічають цього. Якщо ви читаєте цю статтю і дивуєтесь, чому ви ніколи не бачили так званого ефекту мильної опери, ви можете бути одним із них, і це теж нормально.

Якщо ви не помічаєте згладжування руху або якщо вам здається, що ви віддаєте йому перевагу, тоді немає шкоди залишати його включеним. Згладжування рухів не шкодить вашим очам або тому подібному (настільки, наскільки ті, кого це турбує, можуть вважати інакше). Якщо, навпаки, ви не можете цього терпіти, ось як його вимкнути.

Вбивство ефекту мильної опери

Samsung HU8550 TV 65 великий пульт

Практично у всіх випадках вам потрібно лише відрегулювати одне налаштування на телевізорі, і ефекту мильної опери вже давно не буде. Найскладніше буде знайти, як саме називається це налаштування, а потім переконатися, що його вимкнено для всіх джерел.

Гра назви

Здається, кожен виробник телевізорів використовує свій власний термін для згладжування руху. LG називає його TruMotion, Samsung - Auto Motion Plus, Sony - MotionFlow. Окрім кількох крайових випадків, у налаштуваннях телевізора, можливо, є десь у назві слово "рух". Визначним винятком є ​​Hisense, який називає згладжування руху UltraSMR.

Саме ця проблема з іменами на Дикому Заході є основною плутаниною у більшості людей щодо ефекту мильної опери та способу її відключення. Це така поширена проблема. UHD Alliance запропонував усім виробникам телевізорів додати на пульт дистанційного керування кнопку, що називається "Режим кінопродюсера". Якщо натиснути на нього, миттєво вимкнеться всі форми згладжування руху, незалежно від того, як це називає виробник телевізора, або наскільки глибоко прихований цей параметр.

Такі компанії, як Vizio, LG, Samsung та Panasonic, взяли на себе зобов'язання щодо додавання режиму Filmmaker до своїх телевізорів. Поки не існує режиму режисера фільмів, однак, ось як знайти згладжування руху на телевізорі та вимкнути його:

Це майже напевно під налаштуваннями зображення, але саме там, де воно знаходиться, буде змінюватися від виробника до виробника. Можливо, у вас навіть є кнопка, яка виконує еквівалент режиму кінорежисера на пульті дистанційного керування, однак із загальною тенденцією спрощення пультів від телевізора це, швидше за все, не застосовуватиметься, якщо у вас новіший телевізор.

Щоб знайти згладжування руху, потрібно зайти в меню Налаштування та знайти підменю Налаштування зображення. У багатьох випадках згладжування руху відображатиметься внизу, після того, як ви пройдете більш традиційні налаштування, такі як Яскравість, Контраст і Чіткість. У деяких випадках вам може знадобитися перейти в окремий розділ, який іноді називають Додатковими налаштуваннями зображення або чимось подібним.

Деякі телевізори використовують згладжування руху лише у певних режимах зображення, тому можливо, що телевізор може використовувати його в налаштуваннях Спорт або Яскраві зображення, але автоматично вимикає його в налаштуваннях Кіно, щоб уникнути ефекту Мильної Опери. Це може полегшити ситуацію, але якщо ви любите налаштовувати власні налаштування телевізора для найкращого зображення для вашого оточення, вам доведеться вишукати це налаштування та вимкнути його.

Крім того, якщо ви використовуєте вбудовані програми на смарт-телевізорі, налаштоване налаштування зображення може не застосовуватися до потокового вмісту в таких програмах, як Netflix або Hulu. У цьому випадку, можливо, доведеться ще раз вимкнути налаштування, перебуваючи всередині програми. У деяких випадках ви можете знайти опцію “Глобально” для всіх налаштувань налаштувань, яку ми рекомендуємо, оскільки вона повинна застосовувати будь-які налаштування, які ви робите в усіх джерелах.

Очистіть розмиття, загубіть мило

Отже, ви позбулися страшного ефекту мильної опери, але тепер ви виявляєте, що речі виглядають трохи розмитішими, ніж раніше. Для деяких телевізорів це просто компроміс, і вам доведеться з цим боротися. Однак інші, особливо ті, що працюють на вищому рівні, пропонують технології зменшення розмитості, які не покладаються на згладжування руху, або пропонують цілий ряд згладжувань, які можна регулювати, щоб це не було таким неприємним явищем.

У двох словах, чим більше налаштувань пропонує ваш телевізор, тим вище шанс, що ви зможете зменшити розмитість і тремтіння (ефект заїкання, який найбільш помітний у каструлях камери), не маючи справу з неприємними побічними ефектами.

Чи читаєте ви це як частину свого дослідження щодо придбання нового телевізора? Не забудьте поглянути на наш посібник із купівлі телевізорів та наш список найкращих телевізорів, які ви можете придбати.

Останні повідомлення