Як створити резервну копію Mac

Завдяки онлайн-сховищам, таким як iCloud або навіть Google Drive, деякі люди припускають, що на вашому Mac немає потреби у зовнішньому жорсткому диску. Однак це не обов'язково правда. Завжди корисно мати кілька форм резервного копіювання (локальне резервне копіювання та віддалене резервне копіювання), коли це можливо.

Якщо ви хочете переконатись, що не відчуваєте сильного болю, спричиненого втратою даних, ми розробили найкращий спосіб зробити резервну копію свого Mac і захистити вашу інформацію.

Переконайтеся, що ваш диск правильно відформатований

Переформатуйте Mac Drive

Якщо ви збираєтеся використовувати зовнішній жорсткий диск або зовнішній твердотільний накопичувач для резервного копіювання даних Mac, спершу сформулюйте їх для розширеної файлової системи MacOS - окрім деяких винятків, більшість зовнішніх жорстких дисків не попередньо відформатовані для Mac. На щастя, це простий процес, який також може навчити вас трохи більше про ваш драйв.

Крок 1: Підключіть новий диск до свого Mac.

Тут ідеально підійде новий привід. Якщо ви використовуєте старіший диск, справа ускладнюється, якщо на ньому вже зберігаються дані. Повторне форматування видалить усі старі дані, які ви маєте на диску, тому вам доведеться ще раз перевірити та перенести всі цінні дані на інший пристрій, перш ніж рухатися далі.

Крок 2: Запустіть Disk Utility.

У рядку меню Mac натисніть Іди, тоді Комунальні послуги. У вікні, що з’явиться, відкрийте Disk Utility.

Крок 3: Знайдіть диск, який потрібно переформатувати.

Усі диски та томи на вашому Mac будуть перелічені в Disk Utility, тому переконайтеся, що ви вибрали правильний.

Крок 4: Видаліть диск.

ВиберітьСтерти у вікні Disk Utility підтвердьте, що саме ви хочете зробити, і підготуйтеся до перейменування диска - бажано назвати це як «Mac Backup», якщо ви використовуєте цей диск в основному для резервного копіювання даних.

Крок 5: Виберіть нову схему карти.

Тепер вам буде запропоновано вибрати новий формат, включаючи Розширений (Журнал), Розширений (З урахуванням регістру, Журнал), Розширений (Журнал, Зашифрований) тощо. Формат Mac OS Extended (Журнал) використовує журнал HFS Plus для збереження всіх ваших даних.

Параметр Зашифрований додає пароль та шифрування, тоді як чутливий регістр відрізняє папки з великими / малими літерами («вересень» та «вересень» залишаються розділеними тощо). Виберіть оптимальний варіант для вашої ситуації - ми рекомендуємо четвертий формат, який включає всі три можливості, якщо ви не впевнені, що робити.

Крок 6: Перейдіть до Параметри безпеки.

Вибирайте Параметри безпеки і переконайтеся, що накопичувач налаштований на запис попередніх даних принаймні три рази (лише для жорстких дисків, а не SSD).

Крок 7: Видаліть і підтвердьте.

Ваш диск буде переформатовано!

Резервне копіювання великих обсягів даних за допомогою машини часу

Вікно машини часу

Машина часу дозволяє створювати резервні копії Mac за допомогою автоматизованих резервних копій за розкладом. Якщо ви не проти постійно підключати зовнішній диск до Mac, Time Machine вимагає багато роботи з процесом резервного копіювання. Ось що потрібно зробити, щоб його активувати:

Крок 1: Відкрийте Машину часу та переконайтеся, що її ввімкнено.

Ви можете знайти Машину часу в Системні налаштування, який знаходиться у док-станції. У лівій частині вікна «Машини часу» є прапорець «Автоматично створювати резервні копії» - поставте цей прапорець, щоб увімкнути «Машину часу».

Крок 2: Виберіть диск.

Під Виберіть Диск, виберіть диск для резервного копіювання даних. Якщо ви виконали кроки форматування в першому розділі, це не повинно бути проблемою, хоча, можливо, доведеться ввести пароль для зашифрованого диска.

Машина часу HD

Крок 3: Перевірте Параметри.

Під Варіанти кнопки, ви можете вибрати, які обсяги даних ви хочете зробити для резервної копії, що зручно, якщо ви не хочете зберігати всі дані, які ви зберігаєте на MacOS. Якщо все виглядає доречно, то вам добре піти.

Машина часу автоматично почне резервне копіювання ваших даних і дозволить вам отримати минулі дані 24 години тому, якщо щось піде не так, а також дані за будь-який день минулого місяця та будь-які щотижневі дані з моменту початку роботи Time Machine.

Вибірково зберігайте дані на накопичувачі вручну

iTunes Зовнішній HD

Можливо, ви хочете лише створити резервну копію свого Mac за допомогою певних файлів - більш відповідне рішення, якщо ви зацікавлені в збереженні певного типу носія, або в резервному копіюванні лише даних, що стосуються вашої роботи тощо.

Крок 1: Відкрийте Finder.

Ви можете відкрити Шукач вікно в будь-який час із док-станції. Перевірте ліву частину вікна Finder, щоб побачити, чи присутній на бічній панелі зовнішній жорсткий диск. Як правило, якщо ваш привід підключений і правильно відформатований, ви побачите його тут. Якщо ні, натисніть Шукач тоді Преференції у рядку меню та виберіть Бічна панель, де ви можете налаштувати те, що відображається на бічній панелі Finder. Переконайтеся, що ваш привід налаштовано там відображатися.

Крок 2: Створіть усі необхідні папки.

Файли, для яких потрібно створити резервну копію, вже можуть бути у відповідних папках, добре організованих, і в цьому випадку ви можете пропустити цей крок. Але якщо ваші файли трохи розкидані, можливо, ви захочете перейти до значка папки у Finder і створити нові папки, щоб правильно зібрати цінні дані.

Перетягування файлу

Крок 3: Перемістіть папки на зовнішній диск.

Перетягніть папки, які потрібно зберегти, на зовнішній диск на бічній панелі; вони будуть автоматично скопійовані на цей жорсткий диск. Якщо ви шукаєте певний файл для збереження, але не можете його знайти, скористайтеся функцією пошуку у верхній правій частині екрана Finder, щоб уважніше розглянути його.

Сторонні рішення для резервного копіювання

Є ще один варіант резервного копіювання даних: Сторонні рішення для резервного копіювання, такі як Carbonite або CrashPlan. Обидві компанії пропонують недорогі та прості у налаштуванні послуги резервного копіювання для Mac та Windows. Незалежно від того, з якою компанією ви вирішили піти, після реєстрації вам потрібно буде завантажити та встановити відповідну програму резервного копіювання, яка надасть вам змогу розпочати процедуру початкового резервного копіювання. Усі дані, резервні копії яких знаходяться на Carbonite або CrashPlan, надійно розміщуються на їх серверах і можуть бути відновлені, коли може виникнути така ситуація.

Як зробити резервну копію Mac за допомогою CrashPlan

Той факт, що ваші резервні копії існують деінде (в "хмарі"), є головним недоліком використання такої послуги, як Carbonite або CrashPlan. Іншими словами, для повного відновлення резервних копій може знадобитися трохи більше часу (це залежить від того, наскільки швидкою є швидкість вашого Інтернету, і обсягу даних, який потрібно відновити). Однак для більшості це не аспект, що робить або робить перервою.

Ще одне, на що варто згадати, - це те, що початкове резервне копіювання займе певний час, залежно від того, скільки даних ви хочете створити для резервного копіювання. Причина того, що це займає більше часу, полягає в тому, що ваш комп’ютер може завантажувати ваші дані на свої сервери лише з такою швидкістю, як швидкість завантаження в Інтернет. Майте на увазі, що нерідкі випадки, коли початкове резервне копіювання займає дні або довше, якщо у вас є сотні гігабайт (або навіть терабайт) даних. Однак, як тільки початкове резервне копіювання буде завершено, ці служби використовують інкрементальну технологію резервного копіювання, подібну технології Apple Time Machine, що означає, що в подальшому лише зміни файлів призведуть до їх повторного завантаження на сервери резервного копіювання. Це надзвичайно зручно і важливо мати на увазі при виборі плану резервного копіювання.

Ціни на карбоніт починаються з 6 доларів на місяць, і вони включають 128-бітове шифрування, автоматичне резервне копіювання в хмарі, віддалений доступ до файлів вашого комп’ютера, підтримку сім днів на тиждень та додаткове резервне копіювання зовнішнього жорсткого диска. CrashPlan починається з 10 доларів на місяць за кожен комп’ютер, серед іншого він включає захист зовнішнього жорсткого диска, відновлення за допомогою настільного додатка, спеціальну підтримку та 256-бітове шифрування. Обидві компанії мають безкоштовні 30-денні пробні версії та пропонують необмежену кількість резервних копій

Останні повідомлення