Як налаштувати VPN

Віртуальна приватна мережа або VPN заважає іншим відстежувати ваші пересування в Інтернеті та робить вашу IP-адресу непростежуваною. У такі часи може бути корисно використовувати VPN для захисту вашої мережі та даних. Якщо VPN у вашому майбутньому, але ви не впевнені, як його налаштувати, це керівництво для вас. Ми обговоримо, як налаштувати та використовувати вашу VPN на ПК з ОС Windows та MacOS.

Крок 1: Зареєструйтесь та встановіть вибраний вами VPN

Незалежно від того, чи ви виберете улюбленого фірму, як NordVPN, чи наш поточний вибір - приватний доступ до Інтернету, вам потрібно буде встановити VPN-клієнт. Більшість провідних мереж VPN пропонують програми для Windows, MacOS, Linux та мобільних пристроїв Android та iOS, тому завантажте програму з відповідного магазину програм або з офіційного веб-сайту та встановіть її як завжди.

Вам потрібно буде зареєструватися в сервісі, щоб отримати офіційний обліковий запис, але після завершення візьміть свою реєстраційну інформацію та введіть її в програмне забезпечення для доступу до служби VPN.

Крок 2: Швидке підключення або вибір сервера

Протон VPN-клієнт ProtonVPN дозволяє вибрати сервер за картою, списком або за допомогою кнопки Швидке підключення.

У більшості мереж VPN передбачена кнопка швидкого підключення, тому, якщо ви не проти, до якого сервера ви підключаєтеся, просто натисніть на неї. Через хвилину чи дві ви під’єднаєтесь до найшвидшого із доступних на той момент серверів.

Якщо ви хочете, здається, знаходитесь у певній країні або хочете передавати потокові послуги, такі як Netflix, під’єднавшись до вашої VPN, вам потрібно вибрати конкретний сервер. Ваша вибрана послуга VPN матиме список країн і може визначити, які з них найкращі для потокового передавання. Використовуйте браузер сервера, карту або, однак, конкретна VPN організовує свої параметри, щоб вибрати правильний сервер для вас.

Потім, якщо буде запропоновано, клацніть наПідключіться і зачекайте сповіщення про те, що ви підключені.

Крок 3: Тримайте вручну або автозапуск

Клієнт NordVPN У NordVPN є цілий розділ меню налаштувань, присвячений автоматизованим підключенням.

Якщо ви із задоволенням вручну вибираєте сервер або, принаймні, вручну підключаєтесь до нього кожного разу, коли система запускається, ви можете підкреслити лінію відповідно до сьогоднішніх зусиль і розпочати безпечний та приватний перегляд завдяки вашій новій VPN. Якщо ви хочете, щоб це було ще більш зручним, ви можете подивитися, чи пропонує ваша VPN автоматичне підключення та параметри запуску. Більшість це робить.

Знайдіть меню налаштувань і знайдіть там відповідні галочки. Дозвольте клієнтові запускати вашу операційну систему та автоматично підключатись. Щоразу, коли ваша система завантажується, ви повинні виявити, що вона автоматично підключає вас до найшвидшого сервера, доступного на той момент.

Альтернатива: налаштуйте свою VPN вручну під Windows 10

Якщо ви хочете повністю контролювати своє з’єднання VPN і у вас працює Windows 10, ви можете замість цього налаштувати все за допомогою інструмента конфігурації VPN для Windows 10. Це набагато більш поглиблений метод, але дає вам більше підказок щодо того, як працює тунелювання. Вам потрібно знати, як обійти Windows 10, і перед початком роботи слід прочитати додаткові матеріали.

Маючи це на увазі, ось побічний курс для протоколів VPN, який варто прочитати, перш ніж заглибитися в покрокові інструкції нижче.

Як розуміти протоколи

Старі протоколи, такі як протокол тонельного тоннелювання (PPTP), може бути простішим у налаштуванні, але вони мають вразливості, які роблять їх більш сприйнятливими до атак. Якщо це можливо, слід уникати використання PPTP.

Новіші протоколи, такі як протокол тунельного зв'язку другого рівня (або L2TP), мають 256-розрядний ключ шифрування, який вважається безпечним для надсекретного зв'язку для користувачів Windows та MacOS. Однак L2TP може бути вразливим до атак, якщо налаштовано за допомогою спільних ключів, тому ви також хочете бути в курсі того, як ви проходите автентифікацію за допомогою служби VPN.

Іншим популярним стандартом є протокол OpenVPN, який легко налаштовується та захищається. Він може працювати на будь-якому порту і підтримує протоколи UDP і TCP, що ускладнює блокування. Недоліком є ​​те, що оскільки він настільки налаштовується, його налаштування може бути складним завданням, і часто потрібне стороннє програмне забезпечення.

У своєму налаштуванні ми спираємось на IKEv2 (версія обміну ключами Інтернету 2). Перевага цього стандарту полягає в тому, що він забезпечує надійніший захист, ніж старі протоколи, підтримує швидке з’єднання, а також підтримується мобільними операційними системами на додаток до Windows та Mac. Налаштування відносно легке, і IKEv2 може швидко відновити зв’язок, якщо ваше VPN-з’єднання припиниться. Ця остання функція є надзвичайно важливою, оскільки простота перемикання та повторного підключення до різних мереж є великим пунктом продажу завдяки новій системі постійно підключених ПК з підтримкою LTE.

Оскільки IKEv2 заснований на стандартах Mobility і Multihoming, він дозволяє користувачам переключатися між мережами Wi-Fi та LTE, не перериваючи з’єднання VPN. Однак, оскільки IKEv2 є новішим стандартом, зараз він може підтримуватися не всіма провайдерами VPN.

Налаштування віртуальної приватної мережі в Windows 10

Крок 1: Перейдіть до інструменту конфігурації VPN для Windows 10, набравши VPN у рядок пошуку Windows і виберіть Налаштування VPN. Ви також можете перейти до Windows Налаштування меню, натисніть на Мережа та Інтернет, і виберіть VPN на лівій колонці.

Крок 2: Клацніть на + знак, щоб додати з'єднання VPN.

Крок 3: Має з’явитись синій спливаючий майстер. Клацніть на спадне меню для Постачальник VPN і вибрати Windows (вбудований).

В Назва з'єднання поле, ви можете назвати його як завгодно. Ми вирішили назвати це з’єднання комбінацією імені нашого постачальника послуг VPN, розташування сервера та номера сервера. У цьому випадку, оскільки ми використовуємо послугу NordVPN і підключаємось до американського сервера з ідентифікатором 2093 з каталогу серверів NordVPN, ми обрали NordVPN США 2093 як ім'я мого з'єднання. Опис опису допоможе вам ідентифікувати сервер зі списку в майбутньому, якщо ви вирішите додати кілька розташувань сервера.

Кожен провайдер VPN публікує свій каталог доступних з'єднань, і ви хочете проконсультуватися зі своїм провайдером щодо деталей щодо адрес серверів. У нашому випадку ми обрали сервер NordVPN в США за адресою us2093.nordvpn.com. Це буде адреса, яка піде в Ім'я або адреса сервера поле.

Для кращої швидкості з’єднання та надійності ви хочете вибрати сервер поблизу вас. Однак, якщо ви хочете зменшити географічні обмеження, ви також можете вибрати сервер, розташований в іншій країні.

Під Тип VPN, виберіть тип з'єднання, який ви хочете використовувати для з'єднання та автентифікації зі своєю службою VPN. Як зазначено у розділі керівництва по протоколах вище, вибрано IKEv2.

Для Тип інформації для входу, ми вибрали Ім'я користувача та пароль. Існують різні способи входу в VPN та аутентифікації за допомогою служби, включаючи використання смарт-картки, одноразового пароля або сертифіката. Ви бажаєте звернутися до своєї служби VPN, щоб отримати вказівки щодо найкращого способу входу. Більшість служб приймають ім’я користувача та пароль.

Закінчивши, натисніть Зберегти.

Крок 4. Ваше нещодавно створене ім’я VPN має з’явитись у списку вже зараз. Для більшості типів підключень ви повинні бути готові до підключення, і в цьому випадку вам потрібно буде перейти до кроку 19 у цьому розділі посібника. Однак для підключення IKEv2 вам слід продовжувати завантажувати сертифікат та змінювати деякі додаткові налаштування, перш ніж зможете підключитися.

Ваш провайдер VPN дасть вам вказівки щодо того, де завантажити сертифікат зі свого веб-сайту. Для цього прикладу ми перейшли на сторінку завантаження сертифіката NordVPN. Завантаживши сертифікат, натисніть його, щоб відкрити. З’явиться попередження про безпеку, і ви захочете натиснути відчинено.

Крок 5. На першій вкладці сертифіката позначено Загальні, ти натиснеш Встановіть сертифікат розташована біля дна.

Крок 6. З'явиться майстер сертифікатів із запитом, куди ви хочете встановити сертифікат. Переконайтеся, що міхур поручМісцева машинаe вибрано. Клацніть Далі а потім клацніть Так у наступному спливаючому вікні безпеки.

Крок 7. Виберіть міхур для Помістіть усі сертифікати в наступний магазин а потім клацніть Перегляньте.

Крок 8. З'явиться спливаюче вікно з каталогом. Вибирайте Довірені органи кореневих сертифікатів і натисніть гаразд.

Крок 9. Клацніть Далі а потім клацніть Готово. Клацніть гаразд а потім клацніть гаразд ще раз, щоб підтвердити, що сертифікат встановлено.

Крок 10. Тип Панель управління на панелі сезону Windows. Натисніть на Панель управління щоб запустити його.

Крок 11. Клацніть Мережа та Інтернет.

Крок 12. Клацніть Центр мереж та спільного використання.

Крок 13. У лівій колонці натисніть Змініть налаштування адаптера.

Крок 14. Ви повинні побачити тут ім’я свого з’єднання VPN (NordVPN USA 2093). Клацніть правою кнопкою миші та виберіть Властивості. Потім натисніть на Безпека вкладку.

Крок 15: Вибирайте IKEv2 під Типом VPN, якщо він ще не вказаний. Під Шифрування даних, обов’язково виберіть Вимагати шифрування (відключити, якщо сервер відмовляє). Під Аутентифікація, виберіть Використовуйте розширений протокол автентифікації (EAP) і виберіть Microsoft: захищений пароль EAP-MSCHAPv2. Клацніть гаразд коли закінчите.

Крок 19: Тепер ви готові до зв’язку. Клацніть на символ Wi-Fi праворуч на панелі завдань Windows. Угорі ви побачите своє ім’я VPN. Клацніть на ньому, а потім виберіть Підключіться. Якщо ви не зберегли своє ім’я користувача та пароль під час налаштування, вам доведеться ввести своє ім’я користувача та пароль для автентифікації в службі. Після підключення послуги ви зможете насолоджуватися більш безпечним інтернетом.

Існує одне обмеження, на яке слід звернути увагу, коли ви використовуєте вбудований інструмент підключення VPN, наприклад, той, який постачається з Windows 10. Коли ви налаштовуєте службу, ви визначаєте певний сервер для підключення до ПК. Залежно від ваших потреб, ви можете повторити наведені вище кроки, щоб додати кілька серверів до списку.

Наприклад, якщо поточний сервер стає занадто перевантаженим, ви можете від'єднатись та підключитися до іншого сервера, щоб перевірити, чи швидкість швидша. Деякі користувачі матимуть сервери для конкретної країни, щоб уникнути географічних обмежень для деяких потокових служб, а також кілька локальних серверів для швидкого та безпечного перегляду веб-сторінок.

Налаштування віртуальної приватної мережі у Windows 7 та 8.1

Інструмент конфігурації Windows VPN також працює в старих версіях Windows, таких як 7 і 8.1, хоча кроки для його використання трохи відрізняються.

Крок 1: Запуск Панель управління. Ви можете перейти до Панелі керування будь-якою кількістю способів, але найпростіший спосіб - це ввести текст Панель управління у рядку пошуку Windows.

Крок 2: Натисніть на Мережа та Інтернет і потім Центр мереж та спільного використання.

Крок 3: Під Змініть налаштування мережі заголовок, натисніть на Налаштуйте нове підключення або мережу.

Крок 4: З'явиться майстер, який проведе вас через налаштування. Клацніть на останній варіант, щоб Підключіться до робочого місця, що дозволить вам ввести налаштування від свого постачальника VPN на наступних кроках. Потім натисніть Далі продовжувати, а потім - Використовувати моє з’єднання з Інтернетом (VPN) у наступному підказці.

Крок 5: В Інтернет-адреса поле, ви хочете проконсультуватися зі своїм постачальником VPN, щоб отримати інформацію про сервер. Як правило, вибирайте сервер у вашій країні або найближчий до вас, щоб отримати найвищу швидкість з'єднання. Крім того, якщо ви намагаєтеся замаскувати своє місцезнаходження під час спроби отримати доступ до вмісту, обмеженого регіоном, наприклад, до каталогу Netflix іноземної країни, ви також можете вибрати сервер в країні, до якого ви хочете отримати доступ, або сервер, оптимізований для потокової передачі. Ваш провайдер VPN матиме список доступних серверів, які ви зможете вибрати.

У цьому прикладі ми збираємось вибрати сервер США з NordVPN, а саме сервер США № 2093. Інтернет-адреса цього сервера знаходиться за адресою us2093.nordvpn.com, і це те, що ми в поле.

В Назва призначення поле, ви можете назвати своє з’єднання VPN як завгодно. У цій частині процесу вступає в дію обмеження налаштування VPN через вбудований клієнт Windows. У той час як додаток NordVPN дозволяє переходити між серверами, ви зможете одночасно підключатись до одного сервера лише за допомогою Windows.

Варто зазначити, що назва пункту призначення має бути конкретною, щоб уникнути плутанини в майбутньому. Ми назвали цей зв’язок NordVPN США 2093. Наприклад, якщо ви хочете підключитися до сервера NordVPN в Австралії або Великобританії, наприклад, у майбутньому, вам доведеться встановити нові VPN-з’єднання з серверами в цих країнах. Присвоєння VPN-зв’язку конкретної назви зменшить плутанину при виборі, який сервер підключати.

Ви хочете переконатися, що поле для Запам’ятай мої посвідчення встановлено, якщо ви не хочете вводити свою реєстраційну інформацію кожного разу, коли ви підключаєтесь до VPN. І залежно від того, як ви користуєтесь комп’ютером і ділитеся ним, ви також можете встановити прапорець Дозвольте іншим людям використовувати цей зв’язок. Клацніть на Створити , коли закінчите.

Крок 6: За допомогою з’єднання IKEv2 вам потрібно буде встановити сертифікат. Якщо це підтримується, ваш провайдер VPN підкаже, куди звернутися, щоб завантажити та встановити сертифікат. Для NordVPN ви захочете завантажити файл із його веб-сайту. Збережіть сертифікат, а потім відкрийте його після завершення завантаження. З'явиться попередження про безпеку. Клацніть відчинено.

Крок 7: На першій вкладці сертифікату позначено Генерал, натисніть Встановіть сертифікат розташована біля дна.

Крок 8: З'явиться майстер сертифікатів із запитом, куди ви хочете встановити сертифікат. Переконайтеся, що міхур поручМісцевівибрана машина. Клацніть Далі а потім клацніть Так у наступному спливаючому вікні безпеки.

Крок 9: На цьому кроці ви захочете вибрати місце, де ви хочете розмістити свій сертифікат. Виберіть міхур для Помістіть усі сертифікати в наступний магазин а потім клацніть Перегляньте.

Крок 10: З'явиться спливаюче вікно з каталогом. Вибирайте Довірені органи кореневих сертифікатів і натисніть гаразд.

Крок 11: Клацніть Далі а потім клацніть Готово. Клацніть гаразд а потім ще раз, щоб підтвердити, що сертифікат встановлено.

Крок 12:Поверніться до Центр мережі та спільного використання знову. Натисніть на Зміна адаптер налаштування на лівій колонці.

Крок 13: Клацніть правою кнопкою миші на щойно створеній VPN та виберіть її Властивості, потім натисніть на Безпека вкладку.

Крок 14: Вибирайте IKEv2 під Тип VPN. Під Шифрування даних, обов’язково виберіть Вимагати шифрування (відключити, якщо сервер відмовляє). Під Аутентифікація, виберіть Використовуйте розширений протокол автентифікації (EAP) і виберіть Microsoft: захищений пароль EAP-MSCHAPv2. Клацніть гаразд коли закінчите.

Крок 15: Клацніть на символ Wi-Fi або дротової мережі праворуч на панелі завдань Windows. Угорі ви побачите своє ім’я VPN. Клацніть на ньому, а потім виберіть Підключіться. Вас попросять ввести ім’я користувача та пароль, і тоді ви вирушите до більш безпечного інтернету.

Як налаштувати віртуальну приватну мережу на Mac

Налаштування VPN-з'єднання в MacOS дуже схоже на процес у Windows. Вам потрібно буде підготувати своє ім’я користувача, пароль, адресу сервера та сертифікати, якщо для входу в систему використовуєте IKEv2.

Крок 1: Ви захочете завантажити свій сертифікат VPN. Будь ласка зверніться до Крок 8 у розділі Windows для завантаження сертифіката та переходу до вашого провайдера VPN за певною URL-адресою, за якою ви можете перейти, щоб завантажити сертифікат. Після того, як сертифікат буде завантажений, він буде розміщений у вашому Завантаження папку на вашому Mac. Клацніть на ньому, щоб відкрити.

Крок 2: Потім MacOS відобразить нове вікно, запитуючи, чи хочете ви Додати сертифікати. Ви захочете натиснути Додати внизу праворуч, щоб додати сертифікат до логін брелок.

Крок 3: В Доступ до брелока вікно, ви захочете увійти в систему під Брелоки меню зліва. З’явиться ваш сертифікат VPN - на цьому етапі ми використовуємо NordVPN. Клацніть правою кнопкою миші на сертифікаті та виберіть Отримати інформацію.

Крок 4: На цьому кроці ви захочете вибрати Завжди довіряй у спадному меню поруч із При використанні цього сертифіката. Після затвердження нових змін MacOS попросить вас ввести пароль для збереження.

Крок 5: Ви захочете піти на Системні налаштування набравши його в пошуку Spotlight. В Системні налаштування, виберіть Мережа значок.

Крок 6: Клацніть на + (плюс) внизу ліворуч, щоб додати нове з'єднання. Ви хочете вибрати VPN для інтерфейсу та виберіть IKEv2 для типу. Назва послуги може бути будь-якою, що вам заманеться.

Тим не менше, вам слід назвати його комбінацією імені вашого провайдера VPN, номера сервера та місцезнаходження, щоб мати можливість швидко ідентифікувати підключення. Ви можете посилатися на Крок 7 у посібнику Windows для отримання детальної інформації. Для цього кроку ми вибрали NordVPN США 2093 тому що ми підключились до сервера 2093 NordVPN, який знаходиться в США. Після завершення натисніть Створити.

Крок 7: Ви зможете ввести адресу сервера та віддалений ідентифікатор. Ви можете звернутися до посібника вашого провайдера VPN для отримання детальної інформації - NordVPN публікує список своїх серверів. Для цього кроку введіть us2093.nordvpn.com в поля Адреса сервера та Віддалений ідентифікатор. Місцевий ідентифікатор залиште порожнім.

Крок 8: Далі виберіть параметр Налаштування автентифікації. Коли з’явиться спливаюче вікно, виберіть Ім'я користувача для свого методу та введіть свою реєстраційну інформацію. Коли ви натискаєте OK, спливаюче вікно зникне.

Ви можете за бажанням перевірити статус «Показати VPN» у полі рядка меню, і радимо це зробити для швидкого доступу до VPN.Клацніть Застосувати. З'явиться спливаюче вікно з проханням підтвердити нові зміни. Натисніть Застосувати ще раз.

Крок 9: Після встановлення мережі VPN у рядку меню з’явиться нова піктограма. Ви можете натиснути на цю піктограму, вибрати Підключити VPN і розпочати користуватися новою віртуальною приватною мережею. Весь ваш інтернет-трафік тепер буде проходити через цю мережу.

Останні повідомлення