Як визначити, чи не було зламано вашу веб-камеру

Існує поважна причина, через яку багато людей наклеюють касету на свої комп’ютерні веб-камери або використовують спеціальну обкладинку веб-камери, щоб вимкнути їх: веб-камери можуть бути зламані, що означає, що хакери можуть їх увімкнути та записати вас, коли захочуть, як правило, з “ЩУРОМ” або інструмент віддаленого адміністрування, який був таємно завантажений.

Цей тип атаки може бути націлений на кого завгодно. Випробувальні програми зазвичай намагаються взяти під контроль все, що може бути використано для заробляння готівки. Як результат, багато шкідливих програм намагається заразити веб-камери, щоб хакери могли (потенційно) отримати вміст, придатний для вимагання. Щоб зберегти конфіденційність веб-камери, важливо мати хороше програмне забезпечення проти зловмисного програмного забезпечення, але ви також повинні знати ознаки, якщо хтось отримав контроль над вашою камерою. Ось за чим слідкувати.

Світло на веб-камері вмикається у дивні часи

Dell XPS 13 Райлі Янг / Цифрові тенденції

Це одна з найпростіших проблем: веб-камера вашого комп’ютера повинна мати крихітний індикатор поруч. Ви бачите, як він вмикається, коли веб-камера активована для чогось типу відеоконференції.

Однак, якщо ви помітите, що цей індикатор вмикається в непарні часи, особливо коли ви не є використовуючи його, це яскравий підказка того, що хтось взяв під контроль вашу веб-камеру здалеку і використовує її, щоб подивитися.

Якщо ви помітили, що це сталося, вам слід швидко перевірити свої активні програми, включаючи програми, які зараз працюють у фоновому режимі. Перевірте, чи не запускають додатки самі веб-камеру. У більшості випадків жодна програма не повинна ніколи увімкніть веб-камеру без вашого явного дозволу, тому це вже є вагомою причиною, щоб видалити будь-які програми, які ви вважаєте відповідальними ... або, принаймні, внести серйозні корективи в їх налаштування та доступ. Але в деяких випадках це може бути проблемою з налаштуваннями програми, що активують веб-камеру, коли програма вмикається, і важливо виключити це, перевіряючи, чи вас зламали.

Розширення браузера вмикають веб-камеру

Веб-камера LG Gram PC 2017 Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Розширення веб-переглядача - ще одна потенційна причина увімкнення веб-камери без вашого відома. Перевірте, чи здається, що індикатор веб-камери вмикається кожного разу, коли ви відкриваєте Інтернет-браузер (Chrome, Firefox тощо). Це підказка того, що у вас є розширення або доповнення у вашому браузері, який використовує вашу камеру.

Ви можете вимкнути всі свої розширення, а потім увімкнути їх знову по одному, а потім щоразу перезапускати браузер, щоб звузити, яке розширення може спричинити проблему. Це розширення активно намагається вас зламати? Можливо, ні - це може бути просто погано розроблене розширення. У будь-якому випадку, вам краще без цього. Видаліть винуватця і шукайте іншого рішення.

На вашому комп’ютері зберігаються несподівані відеофайли веб-камери

Аріф Бахус / Цифрові тенденції

Скажімо, хакеру вдається взяти дистанційне управління вашою веб-камерою, увімкнути її та спробувати записати за допомогою неї. Що тоді трапляється? Ну, шкідливе програмне забезпечення може бути дещо вдосконаленим, але в інших обмежене, а це означає, що ці записані відео все ще зберігаються на вашому жорсткому диску, навіть якщо хакер намагається їх зібрати.

Це означає, що одним із найпростіших способів перевірити, чи вас не зламали, є відкриття папок жорсткого диска та перевірка дивних відеофайлів веб-камери, які ви не зберегли. Ви були б здивовані тим, як багато людей ніколи не помічають, що ці файли існують, або як легко вони можуть загубитися в брудних файлових системах. Відеофайли можуть мати випадкові імена чи теги, тож перевірте будь-які дивні відеофайли та перевірте, чи не схоже це на те, що деякі з них були створені зі зловмисними намірами.

Щоб їх знайти, спробуйте знайти спеціальну папку веб-камери, оскільки більшість веб-камер автоматично зберігають відео у власні файли, коли вони використовуються для запису. Зазвичай це є у розділі ваших документів. В іншому випадку перевірте інші папки з відео, які ваш комп’ютер створив у цій області.

Ваші налаштування безпеки були змінені дивним чином

Шкідливе програмне забезпечення може також змінити налаштування безпеки, щоб полегшити управління веб-камерою та надсилання або отримання відеофайлів (серед інших зловживань). Відкрийте програму веб-камери та перевірте її налаштування безпеки та доступності, щоб побачити, чи виглядає щось недоречне чи підозріло відключено. Особливо стежте за зміненими або видаленими паролями веб-камери та дивними програмами, які мають доступ до вашої камери. У Windows 10 ви також можете вимкнути можливість доступу програм до вашої камери взагалі, що може бути чудовим вибором.

Якщо у вас є антивірусне програмне забезпечення, перевірте, чи не було відключено чи змінено захист веб-камери - шукайте функції з обмеженим доступом, які вимкнуто, та сповіщення веб-камери (попередження, які повідомляють, коли веб-камера використовується), які вимкнено, як зазвичай автоматично вмикаються при активації програмного забезпечення. Не всі антивірусні програми мають функції веб-камери, але їх, безумовно, варто перевірити.

Перевірте також безпеку операційної системи, щоб переконатися, що нещодавно було відключено якісь брандмауери чи інші заходи безпеки. Слідкуйте за цими налаштуваннями з часом, щоб ви знали, чи не схоже вони були раптово змінені.

Сканування вірусів виявляє підозрілі програми

Антивірусний інтерфейс Cylance

Хороше антивірусне програмне забезпечення вміло сканує ваш комп’ютер на наявність підозрілих файлів або активності. Якщо у вас є антивірусна програма, запустіть перевірку вручну та перевірте, чи повідомляє вона про шкідливе програмне забезпечення чи підозрілу активність на вашому комп’ютері. Погляньте на особливості, щоб перевірити, чи не зламана ваша веб-камера, і обов’язково видаліть антивірусне програмне забезпечення будь-які підозрілі програми чи вміст.

Шкідливе програмне забезпечення може спробувати встановити RAT у вашій системі, щоб отримати доступ до вашої веб-камери, таку практику іноді називають "розмиванням". Серед широко розповсюджених атак шкідливого програмного забезпечення, які використовували цю тактику, є Blackshades, Rbot-GR, Mirai та InvisiMole. Якщо ваше антивірусне програмне забезпечення згадує про можливе зараження чим-небудь подібним, то ви знаєте, що могло статися з вашою камерою.

Якщо у вас немає антивірусної програми, то вам сподобається наш путівник з найкращих безкоштовних доступних варіантів.

Ви отримуєте повідомлення від хакера

Awesome Tech YCBY 01-20-2017

Якщо гірше стане гіршим, хакер надішле вам повідомлення та спробує якийсь побір через відео з веб-камери. Саме так вони намагаються отримати гроші - часто через незрозумілу адресу біткойн-гаманця або подібний спосіб оплати.

Ставтеся до цих повідомлень, як до будь-якої спроби фішингу. Вони майже завжди містять брехню про те, що зробив хакер або до чого вони мають доступ, і вони часто є транспортним засобом для встановлення програм-вимог на ваш комп’ютер. Зазвичай хакери забирають інформацію про контакти та паролі зі списків у темній мережі та надсилають тисячі таких листів одночасно, сподіваючись, що хтось злякається, щоб надіслати їм гроші. Немає підстав вважати, що хтось має контроль над вашою веб-камерою, якщо вони насправді не надають докази відеозаписів веб-камери.

Якщо ви отримали повідомлення, не відповідайте. Не натискайте будь-які файли чи посилання, навіть якщо повідомлення повідомляє, що воно містить докази відео з веб-камери. Не надсилайте гроші нікому. Натомість просто встановіть та запустіть надійне програмне забезпечення проти зловмисного програмного забезпечення, щоб допомогти перевірити наявність проблем, і змініть свої паролі, щоб підвищити вашу безпеку. Хороший менеджер паролів може допомогти вам автоматично створювати надійні паролі, або ви можете практикувати наші поради щодо вибору кращих паролів, якщо ви створюєте власні.

Останні повідомлення