Як користуватися OBS

Одним з найкращих інструментів для трансляції ваших ігор на YouTube або Twitch є Open Broadcast Studio. Якщо ви хочете розпочати трансляцію до шанувальників по всьому світу, OBS - чудовий під'їзд.

Однак навчитися користуватися OBS - це подорож сама по собі. Ви хочете ознайомитися з програмою мовлення, перш ніж розпочати відкривати своє життя та навички гри у світі. Але не хвилюйтесь, ми вас покрили. Ось як розпочати роботу з OBS та деякі корисні прийоми OBS.

Як налаштувати OBS

Перш ніж почати трансляцію, вам потрібно буде налаштувати програмне забезпечення OBS. Це означає завантаження, встановлення та форматування відповідно до ваших уподобань. На щастя, програмне забезпечення є абсолютно безкоштовним, і завдяки вибуху, який використовувався протягом останніх кількох років, він сьогодні зручніший для користувачів, ніж будь-коли.

Крок 1: Завантажте OBS з офіційного сайту. Встановіть його, як і будь-яку іншу програму. Якщо ви відчуваєте великодушність і відчуваєте, що будете багато використовувати OSB, подумайте про пожертви розробникам з відкритим кодом.

Крок 2: Клацніть правою кнопкою миші ярлик OBS і виберіть “Запустити від імені адміністратора.

Крок 3: Перш ніж підключати OBS до вибраної вами платформи для потокового передавання, вам потрібно вибрати параметри вашого потоку. Для цього натисніть кнопку «Налаштування» в нижньому правому куті та відкрийте вкладку «Відео» в меню ліворуч.

Крок 4: Виберіть роздільну здатність, з якою ви будете знімати кадри та потокову передачу, а також частоту кадрів, на якій ви хочете транслювати. Якщо ви не впевнені, YouTube, Twitch та Facebook мають посібники, які допоможуть. Вам також потрібно переконатися, що швидкість завантаження вашого Інтернету це впорається. Якщо ви не впевнені, дізнайтеся швидкість завантаження за допомогою тесту на швидкість в Інтернеті.

Крок 5: Перейдіть на вкладку «Відео» за допомогою лівого меню та виберіть потрібний BitRate для відео.

Якщо ви не впевнені в чомусь із цього, майстер конфігурації OBS може зробити процес дещо спрощеним. Доступ до нього можна отримати з головного вікна OBS на вкладці “Інструменти”. Крім того, просто залиште все як слід для початку, а потім внесіть зміни, коли ви дізнаєтесь більше про використання програмного забезпечення та потокової передачі в цілому.

Якщо ваші потоки закінчуються відстаючими, вам потрібно зменшити бітрейт, роздільну здатність або FPS. Якщо ваші відеоматеріали погані і у вас є пропускна здатність, ви можете дозволити собі підвищити бітрейт і роздільну здатність, щоб покращити якість вашого потоку.

Пов’яжіть OBS із потоковою службою

Наступним кроком є ​​пов’язання OBS із обраною вами платформою потокового передавання. У цьому посібнику ми розглянемо YouTube, Twitch та Facebook, хоча процес є подібним для деяких альтернативних варіантів.

Крок 1: Запустіть OBS як адміністратор.

Крок 2: Натисніть кнопку «Налаштування» в нижньому правому куті.

Крок 3: Виберіть “Потік” у меню ліворуч.

Крок 4: Переконайтеся, що для параметра «Тип потоку» встановлено значення «Потокові послуги». Потім за допомогою спадного меню поруч із "Сервіс" виберіть платформу для потокового передавання, на яку ви хочете передавати свої кадри.

З цього моменту вам потрібно буде ввести свій унікальний ключ потоку. Спосіб придбання цього залежить від обраної вами платформи. Використовуйте відповідний розділ нижче, щоб знайти його.

Примітка: Ключ вашого потоку - це те, що дозволяє вам транслювати безпосередньо на відповідні канали чи служби. Обов’язково тримайте це в таємниці, оскільки хтось може використовувати його для трансляції на ваше ім’я!

YouTube

Крок 1: Перейдіть на сторінку Творчої студії для свого каналу та, якщо потрібно, увійдіть. Якщо у вас ще немає каналу YouTube, ось як його розпочати.

Крок 2: У меню ліворуч виберіть «Інші функції», а потім - «Пряма трансляція».

Крок 3: На сторінці прямої трансляції прокрутіть униз, поки не з’явиться розділ „Налаштування кодера“. Натисніть кнопку «Розкрити» та скопіюйте ключ потоку.

Крок 4: Поверніться до OBS і вставте його в розділ «Ключ потоку». Потім натисніть «Застосувати», а потім «ОК».

Посмикування

Крок 1: Перейдіть на свою інформаційну панель Twitch TV і увійдіть, якщо потрібно.

Крок 2: Виберіть вкладку "Налаштування" вгорі сторінки, а потім "Ключ потоку". Натисніть "Показати ключ", а потім скопіюйте розкритий ключ.

Крок 3: Поверніться до OBS і введіть свій ключ Twitch Stream у відповідне поле. Натисніть "Застосувати", потім "Добре".

Facebook Live

Крок 1: Перейдіть на сторінку створення Facebook Live і за потреби увійдіть.

Крок 2: Натисніть кнопку «Створити прямий ефір». Не хвилюйтеся про те, щоб ще розпочати трансляцію, це лише термін для налаштування вашої можливості трансляції на Facebook Live.

Крок 3: Якщо ви хочете зробити одноразовий потік, скопіюйте "Ключ потоку". Якщо ви хочете регулярно транслювати на Facebook Live, поставте прапорець «Використовувати постійний ключ потоку» та скопіюйте отриманий ключ.

Крок 4: Поверніться до OBS і вставте його в поле «Ключ потоку». Натисніть «Застосувати», а потім «ОК».

Налаштуйте свою гру, відео та аудіо

Дві основні складові прямої трансляції - це відео та аудіо. Незалежно від того, транслюєте ви гру, ви самі або обидва, для продовження вам потрібні аудіо та відео. Ось як налаштувати кожен компонент окремо.

Примітка. Ми не будемо вдаватися до вибору обладнання тут. У нас є інші путівники для чудових камер.

Захоплення гри

Якщо ви плануєте трансляцію ігор своїм глядачам, вам потрібен OBS, щоб зробити відеозаписи цієї гри в дії. Ось як це зробити.

Крок 1: Відкрийте OBS, якщо ви цього ще не зробили. У вікні “Джерела” внизу клацніть піктограму “+” і виберіть “Захоплення гри” зі списку. Назвіть це щось, що вам запам’ятається.

Крок 2: Виберіть режим, який ви хочете використовувати, будь то захоплення будь-якої програми, яка працює на повноекранному режимі, конкретного вікна або будь-якої програми на передньому плані, яку ви призначите за допомогою гарячої клавіші. Який з них вибрати, залежить від ваших особистих уподобань та гри. Більшість ігор можна захопити з легкістю, але іноді гру не буде захоплено, якщо ви виберете її як конкретне вікно. У цьому випадку може працювати будь-який повноекранний додаток.

Крок 3: Вирішіть, чи хочете ви обмежити частоту кадрів або змінити роздільну здатність, виходячи з бажаної якості потоку та швидкості з’єднання, і чи хочете ви захопити курсор чи ні. Просто поставте галочки у відповідних полях.

Закінчивши, натисніть OK. Ваша гра тепер готова до захоплення.

Відео з веб-камери

Незалежно від того, чи знімаєте ви своє обличчя для тих солодких реакцій на стрибки, чи ви є головною привабливістю у відео в стилі vlog, веб-камера може зробити довгий шлях до персоналізації вашого потоку. Ось як це налаштувати.

Крок 1: Переконайтеся, що веб-камера підключена до ПК (ось деякі з наших улюблених).

Крок 2: У вікні "Джерела" натисніть піктограму "+" і виберіть "Пристрій відеозахоплення". Назвіть те, що вам найбільше підходить.

Крок 3: За допомогою спадного меню «Пристрій» виберіть камеру зі списку опцій.

Крок 4: Використовуйте кнопки конфігурації та спадні меню, щоб налаштувати якість відео та FPS.

Коли будете готові, натисніть кнопку OK.

Захоплення аудіо

Немає значення, чи ви записуєте лише свій голос, звук у грі або і те, і інше, глядачі повинні почути вас. Ось як налаштувати звук вашого потоку.

Крок 1: Натисніть кнопку «Налаштування» в нижньому правому куті.

Крок 2: Виберіть вкладку “Аудіо” в меню ліворуч.

Крок 3: OBS має ряд аудіовходів, які ви можете використовувати. Налаштуйте кожен, який вам потрібен, окремо, щоб у вас звук вашого ПК передавався через потік на одному, а мікрофон - на іншому - якщо ви хочете, щоб і ваш голос був почутий.

Існують також варіанти вимкнення і відключення звуку, якщо ви хочете, щоб певні джерела звуку використовувались лише тоді, коли це потрібно.

Коли ви все налаштували за бажанням, натисніть кнопку «Застосувати», а потім «ОК».

Почніть трансляцію

Коли ви все налаштуєте і будете готові до роботи, ми рекомендуємо натиснути кнопку "Почати запис". Це не приведе вас у прямому ефірі, але дасть вам можливість пройти швидкий тест, щоб переконатися, що все працює як слід. Це теж не поганий спосіб подолати тремтіння вперше. Тестовий запуск ніколи нікому не зашкодив.

Якщо ви віддаєте перевагу зануренню всередину, або ви всі протестовані і готові до роботи, натисніть "Почати трансляцію". Якщо все добре, вам слід надсилати відео та аудіо прямо в очі та вуха своїх шанувальників.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found