Як виправити проблеми з клавіатурою, розбиті клавіатури

Ви намагаєтеся ввести електронний лист, але нічого не відбувається. Або, можливо, ти може типу, але або конкретні літери не з’являються, або на екрані з’являється 15 а. Якщо ви страждаєте від цих чи подібних проблем, вам може здатися, що все втрачено, і ваша клавіатура підсмажена.

"Зламаний" - це широкий термін. Багато проблем можуть «зламати» клавіатуру як на апаратній, так і на програмній стороні. Ми не можемо вирішити проблеми з клавіатурою, якщо ви використовували її як бейсбольну биту, але ми може ознайомити вас із варіантами, які допоможуть вирішити типові проблеми, що впливають і навіть запобігають введенню.

Типи клавіатури

Перш ніж копатись, визначте, яку клавіатуру у вас є. Багато клавіатури для ноутбуків постачаються з клавішами Chiclet, які притискаються до гумового купола, щоб завершити електричний контакт. Ви також знайдете версії, які покладаються на дизайн ножиць на основі X, який все ще використовує гумовий купол, але скорочує відстань переміщення клавіш та забезпечує швидше відчуття. Сучасні клавіатури для ноутбуків, як правило, покладаються на останню конструкцію ножичного перемикача.

Останні клавіатури MacBook використовують дизайн Apple-метелика, який нагадує "V", а не "X". Apple використовувала цю конструкцію для створення більш тонких MacBook, але в процесі цього представила клавіатуру, яка більш схильна до збирання пилу та сміття, ніж моделі на основі ножиць. Не вдавшись вирішити проблеми, Apple повернулася до ножичних клавіш, починаючи з недавнього 16-дюймового MacBook Pro.

Нарешті, є механічні вимикачі. Клавіатури на їх основі, як правило, мають більш високі, легко знімні накладки. Тут немає гумових куполів, а замість цього є закрита пружина та шток, які спрацьовують при натисканні на клавішу, коли торкаються контакту. Механічні клавіатури, як правило, гучні.

Різні типи комутаторів можуть застосовувати різні способи їх виправлення і стійкі до різних спроб очищення та очищення. Але те, що впливає на всі клавіатури, - це програмне забезпечення.

Виправлення програмного забезпечення

Перезавантажте ПК

Перезавантажте Windows 10

Це має бути вашим першим кроком у вирішенні проблем із клавіатурою. Іноді на стороні програмного забезпечення виникають конфлікти, через які драйвер клавіатури не реагує, як конфлікт з іншим драйвером або додатком. Перезавантаження може допомогти вирішити цей конфлікт або помилку.

Для MacOS вам може знадобитися скинути налаштування контролера управління системою, щоб вирішити проблему. Це означає вимкнення, виймання шнура живлення та очікування 15 секунд перед перезапуском. Для MacBooks одночасно утримуйте клавіші CTRL + Option + Shift, а потім кнопку живлення протягом 10 секунд. Далі відпустіть усі клавіші та натисніть кнопку живлення.

Оновіть або переінсталюйте драйвери

Диспетчер пристроїв Видаліть клавіатуру

Якщо перезавантаження не працює, спробуйте оновити або перевстановити драйвер. Зазвичай під час підключення клавіатури операційна система встановлює сумісний драйвер. На ноутбуках цей драйвер уже встановлено, якщо ви не підключите зовнішню клавіатуру, тоді як ігрові клавіатури можуть мати власний диск, який ви завантажили з офіційного веб-сайту.

Цей драйвер може бути пошкоджений, що спричиняє проблеми зі зв’язком між вашим ПК та периферією.

Тут ви хочете оновити драйвер, щоб замінити можливу пошкоджену версію, або повністю видалити його та перевстановити нову версію.

Для Windows:

Крок 1: Клацніть правою кнопкою миші на кнопці Пуск і виберіть Диспетчер пристроїв у спливаючому меню.

Крок 2: Розгорніть Клавіатури введення та клацніть правою кнопкою миші на своєму пристрої.

Крок 3: Виберіть Оновити драйвер у спливаючому меню та дотримуйтесь інструкцій. Це лише оновлює драйвер, що постачається у Windows. Якщо цей метод не вирішить вашу проблему, перейдіть до наступного кроку.

Крок 4: Повторіть перші два кроки, але виберіть Видаліть пристрій натомість у спливаючому меню.

Крок 5: Клацніть Дія на панелі інструментів Диспетчера пристроїв та виберіть Проведіть пошук апаратних змін у спадному меню. Це має перевстановити драйвер клавіатури.

Примітка. Якщо ви використовуєте клавіатуру з драйверами, які потрібно самостійно завантажити від виробника, відвідайте їх веб-сайт, щоб отримати останню версію драйвера, і запустіть виконуваний файл, щоб переінсталювати його.

Перевірте налаштування регіону чи мови

Налаштування регіону Windows 10

Чи змінилися налаштування вашого регіону та / або мови? Дотримуйтесь цих вказівок, щоб дізнатись.

Для Windows:

Крок 1: Натисніть кнопку «Пуск», а потім піктограму шестірні, розташовану в меню «Пуск»

Крок 2: Виберіть Час та мова.

Крок 3: Виберіть Регіон у списку ліворуч і переконайтеся, що для Windows встановлено правильний регіон.

Крок 4: Виберіть Мову у списку ліворуч і переконайтеся, що для Windows встановлено правильну мову. Клацніть на "+" під Мови, які ви бажаєте якщо ви віддаєте перевагу іншій мові. Після встановлення натисніть Варіанти , щоб вибрати тип клавіатури.

Для MacOS:

Крок 1: Клацніть на Системні налаштування значок шестірні, розташований на док-станції.

Крок 2: Виберіть Мова та регіон (піктограма прапора).

Крок 3: Підтвердьте свій регіон або натисніть сині стрілки вгору / вниз, щоб змінити.

Крок 4: Перевірте бажану мову. Якщо він неправильний, натисніть кнопку "+", щоб додати іншу мову.

Перевірте налаштування введення

Властивості клавіатури панелі керування

Можливо, ваша клавіатура поводиться дивно через неправильні налаштування повтору та затримки. Ось як ви можете налаштувати ці налаштування:

Для Windows:

Крок 1: Тип Панель управління у полі пошуку та виберіть отриману програму.

Крок 2: Клацніть Обладнання та звук слідом за ним Пристрої та принтери.

Крок 3: Клацніть правою кнопкою миші на клавіатурі та виберіть Налаштування клавіатури у спливаючому меню.

Крок 4: З'явиться інше спливаюче вікно з Швидкість вкладка завантажена за замовчуванням. Відрегулюйте Повтор затримки налаштування, щоб перевірити, чи це вирішить вашу проблему.

Крок 5: Якщо крок 4 не працює, поверніться до головного меню Панелі керування та виберіть Легкість доступу слідом за ним Центр простоти доступу. Якщо зможете, ігноруйте настирливий голос робота.

Крок 6: Прокрутіть вниз і виберіть Зробіть клавіатуру простішою у використанні.

Крок 7: Зніміть прапорець Увімкніть липкі ключі та / або Увімкніть клавіші фільтра якщо вони перевірені на даний момент. Клацніть Подати заявку слідом за ним гаразд щоб зберегти ці установки.

Для MacOS:

Крок 1: Клацніть логотип Apple у верхньому лівому куті, а потім - Системні налаштування у спадному меню. Крім того, ви можете натиснути піктограму шестерні, розташовану на док-станції.

Крок 2: Клацніть Клавіатура.

Крок 3: Відрегулюйте параметри затримки та повторення, щоб побачити, чи це вирішить вашу проблему.

Видаліть програми та програми

Додаток або програма, що працює у фоновому режимі, може спричинити проблеми з клавіатурою. Якщо на ньому встановлені драйвери, вони також можуть заважати роботі клавіатури. Визначте, коли ваша клавіатура почала дивно діяти, і видаліть будь-яке програмне забезпечення, яке ви встановили до неналежної поведінки. Наприклад, якщо ви встановили програмне забезпечення для настільних ПК, яке керує новою клавіатурою, але ви все ще використовуєте програмне забезпечення для старої клавіатури, ці два можуть конфліктувати.

Виправлення апаратного забезпечення

Перевірте підключення

Для зовнішніх клавіатур проблемою може бути фізичне з'єднання. Чи є кабель коротким, що спричиняє непостійну поведінку у Windows та MacOS? Чи є накопичувач в USB-роз'ємі? Пошкоджений роз'єм? Чи пошкоджено USB-порт вашого ПК? Ці фактори спричинять проблеми.

Одним із способів, який ви можете спробувати, є відключення та повторне підключення клавіатури. Якщо це не вирішує проблему, підключіть клавіатуру до іншого порту. Поточний порт USB може мати проблеми з програмним або апаратним забезпеченням, що вимагає окремого дослідження та виправлення.

Перевірте наявність активних функцій

Cooler Master MK850 Cooler Master

Є такі клавіатури, які ви можете придбати та включають спеціальні функції, які ви вмикаєте натисканням клавіші. Наприклад, MK850 Cooler Master включає технологію "Aimpad", яка додає аналогові елементи управління, схожі на геймпад, до клавіш WASD. Якщо цю функцію випадково ввімкнути, кожне введене вами слово включає додаткові літери, такі як Q, E та Z. Ваші проблеми можуть виникати через подібні функції.

Подібним чином деякі клавіатури дозволяють тимчасово вимкнути такі корисні клавіші, як клавіша Windows. Переконайтеся, що їх не вимкнено, якщо вони доставляють вам проблеми.

Перевірте батареї (бездротові)

Бездротові батареї для клавіатури

Якщо ви використовуєте бездротову клавіатуру, перевірте батареї, чи не розряджені вони. Низький рівень заряду акумулятора спричинить проблеми з підключенням, якщо ваша клавіатура покладається на Bluetooth. Клавіатуру із вбудованою акумуляторною батареєю підключіть до ПК або джерела живлення для зарядки, якщо вона померла.

Повторно підключіть клавіатуру (Bluetooth)

Windows 10 Видаліть пристрій Bluetooth

У клавіатурах на основі Bluetooth може виникнути проблема із підключенням. Видалення та повторне додавання пристрою може усунути будь-які проблеми, пов'язані з обміном Bluetooth.

Для Windows:

Крок 1: Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть у меню «Пуск» піктограму «шестерня».

Крок 2: Виберіть Пристрої.

Крок 3: Bluetooth та інші пристрої панель відкривається за замовчуванням. Виберіть клавіатуру Bluetooth і натисніть на Видаліть пристрій кнопку.

Крок 4: Клацніть на "+" поруч із Додайте Bluetooth або інший пристрій і підключіть клавіатуру Bluetooth. Дотримуйтесь інструкцій щодо сполучення.

На MacOS:

Крок 1: Клацніть логотип Apple у верхньому лівому куті та виберіть Системні налаштування у спадному меню. Крім того, ви можете натиснути піктограму «шестерня», розташовану на Dock.

Крок 2: Клацніть на Bluetooth значок.

Крок 3: Виберіть клавіатуру Bluetooth, після чого натисніть кнопку «X», щоб видалити її.

Крок 4: Знову з'єднайте клавіатуру Bluetooth.

Очистіть клавіатуру

Механічна клавіатура Без клавіатури

Примітка: Перед будь-яким фізичним очищенням обов’язково відключіть клавіатуру від мережі та / або вийміть акумулятори.

Бруд та бруд - це, мабуть, ваш найбільший супротивник щодо роботи клавіатури. Там немає пилу, частинок їжі, падіння волосся, носових снарядів та іншого, що атакує наші клавіатури щодня.

Механічні клавіатури, швидше за все, легше чистити, оскільки ви можете зняти кришки клавіш. У цьому випадку від'єднайте клавіатуру від комп'ютера, винесіть її на вулицю та використовуйте балон зі стисненим повітрям під кутом 75 градусів, щоб виселити клопіткий сміття. Для упертого сміття зніміть кришки клавіш і знову використовуйте стиснене повітря. Мета полягає в тому, щоб переконатись, що немає сміття, що заважає штоку перемикача спрацьовувати.

Клавіатури на основі чикла та ножиць перемикаються складніше, особливо на ноутбуках. Знову ж таки, ви хочете використовувати стиснене повітря для вибуху сміття, яке може перешкодити повноцінному зв’язку між кришкою клавіші та верхнім шаром мембрани. Накопичення між кришками клавіш та корпусом клавіатури також може перешкоджати нормальному переміщенню клавіш.

Інші методи очищення включають використання м’якої зубної щітки, тканини з мікрофібри або тампона, змоченого теплою водою. Не використовуйте миючі засоби і ніколи не розпорошуйте безпосередньона клавіатурі, особливо на ноутбуці.

Тестова клавіатура без акумулятора ноутбука

Акумулятор для ноутбука

Проблемою може бути зовсім не ваша клавіатура, а акумулятор ноутбука. Хорошим тестом є повне вимкнення пристрою, виймання акумулятора, якщо це можливо, підключення зовнішнього джерела живлення та перезавантаження. Якщо клавіатура працює без проблем, то батарея може мати проблеми з постійним струмом і потребує заміни, наданої OEM.

Замінити перемикач (механічний)

На механічних клавіатурах перемикач під кришкою клавіш може бути несправним або просто вийти з ладу через постійне використання. ти може вручну замінюйте ці вимикачі, але для цього зазвичай потрібні паяльник, знімач припою, можливий знімач вимикачів та інші інструменти. На YouTube є безліч підручників, які показують, як безпечно видалити механічні перемикачі, не пошкоджуючи клавіатуру, але це непростий процес.

Існують також механічні клавіатури із засувними перемикачами, такі як Dygma Raise та Logitech G Pro X. За допомогою них ви просто витягуєте клавішу, а потім несправний перемикач. Дослідіть свою клавіатуру, щоб побачити, чи можете ви легко зняти перемикачі.

Використовуйте іншу клавіатуру

Коли все інше не вдається, від'єднайте несправну клавіатуру та використовуйте іншу модель - можливо, навіть на іншому порту. Якщо ваша проблема не зникає, то проблема глибша, ніж ухвалення, які ми надаємо тут. Зробіть крок назад і визначте, чи є інші проблеми поза клавіатурними проблемами. Можливо, вам доведеться виконати скидання системи, щоб усунути будь-яке суперечливе програмне забезпечення, що ховається глибоко під поверхнею ОС, або розглянути можливість віднести його до майстерні ремонту ПК.

Останні повідомлення