Як перейти з MacOS Catalina на Mojave

Ви встановили на своєму Mac новий MacOS Catalina від Apple, але у вас можуть виникнути проблеми з останньою версією. На жаль, ви не можете просто повернутися до Мохаве. Пониження вимагає очищення основного диска Mac та перевстановлення MacOS Mojave за допомогою зовнішнього диска. Якщо ваш Mac спочатку постачався з Mojave, ви можете пропустити інструкції щодо зовнішнього диска.

Подальше читання

  • Найкращі програми для Mac
  • Найкращі комбінації клавіш для Mac
  • Як створити резервну копію Mac

Крок 1. Створіть резервну копію Mac

Перш за все, створіть поточну резервну копію Машини часу, щоб зберегти файли, або надішліть все в хмару, будь то Dropbox, OneDrive, iCloud тощо. Швидше за все, у вас вже є резервна копія перед установкою Catalina. Якщо ні, створіть його зараз, перш ніж переходити до наступного кроку. Як зазначалося, перехід на Mojave вимагає витирання диска Mac.

Якщо вам потрібна допомога у створенні резервної копії вашого Mac, дотримуйтесь цих покрокових інструкцій.

Крок 2: Увімкніть завантаження із зовнішнього носія

Цей крок стосується моделей MacBook Pro, MacBook Air та Mac mini, випущених у 2018 році та новіших. Це також стосується iMac Pro, випущеного в 2017 році та новішого. Ці пристрої включають мікросхему безпеки T2 від Apple, що забезпечує безпечне завантаження, зашифроване сховище, активні команди "Hey Siri" тощо.

Щоб переконатися, що у вас є цей чіп, дотримуйтесь цього шляху: Кнопка Apple> Про цей Mac> Системний звіт> Контролер (або iBridge).

Якщо ваш Mac не включає чіп безпеки T2 від Apple, вам не потрібно буде вмикати завантаження із зовнішнього носія. В іншому випадку перезапустіть Mac і утримуйте Команда і Р. клавіші, доки пристрій не завантажиться в режим відновлення.

Коли режим відновлення відкритий, натисніть Комунальні послуги на панелі інструментів, а потім - Утиліта безпеки запуску у спадному меню. Введіть дані адміністратора, коли буде запропоновано, а потім поставте прапорець біля Дозволити завантаження із зовнішніх носіїв варіант, зазначений у Зовнішнє завантаження.

Крок 3: Завантажте MacOS Mojave

Вам потрібно буде завантажити MacOS Mojave з магазину Mac App Store. Найкращий спосіб отримати копію - перейти за цим посиланням на Mac, оскільки Mojave не відображається під час пошуку в самому магазині Mac App Store.

Натискання посилання має автоматично завантажити сторінку продукту Mojave у програмі Mac App Store.

Крок 4: Підготуйте диск

Щоб продовжити, вам потрібно відформатувати зовнішній диск. Підключіть зовнішній диск і дотримуйтесь цього шляху:

Finder> Програми> Службові програми> Disk Utility

Виберіть свій диск, зазначений у розділі Зовнішні і натисніть на Стерти вкладку. Назвіть диск, виберіть відповідний формат (MacOS Extended або APFS), виберіть карту розділів GUID, якщо така є, а потім натисніть Стерти. Виберіть Готово після завершення форматування.

Тепер зовнішній диск повинен бути завантажувальним. Дотримуйтесь цього шляху:

Finder> Програми> Службові програми> Термінал

Введіть у термінал наступне. Не забудьте замінити YourExternalDriveName з фактичною назвою диска, яку ви створили на етапі форматування.

sudo / Applications / Install macOS Mojave.app/Contents/Resources/createinstallmedia –volume / Volumes / YourExternalDriveName

Натисніть кнопку Вхід / повернення після введення команди. Вам буде потрібно ввести пароль адміністратора, коли буде запропоновано, а потім - Y клавіша для підтвердження.

Крок 6: Витріть диск Mac

Коли MacOS Mojave тепер встановлено на зовнішньому диску, ви готові стерти диск Mac. Поки що не підключайте диск. Замість цього перезапустіть і утримуйте Команда і Р. клавіші, доки пристрій не завантажиться в режим відновлення.

Далі натисніть Дискова утиліта варіант, а потім - Продовжуйте. На наступному екрані виберіть основний диск вашого Mac і натисніть на Стерти кнопку. Дотримуйтесь інструкцій, щоб вибрати ім'я диска, формат файлу та карту розділів GUID.

Крок 7: Встановіть Mojave

Якщо ваш Mac постачається з MacOS Mojave, перезапустіть і утримуйте Shift, Варіант, Команда, і Р. клавіші одночасно. Це автоматично встановить Mojave із зображення, розташованого на виділеному розділі.

В іншому випадку підключіть свій Mac до Інтернету, підключіть зовнішній диск і перезапустіть за допомогою піктограми Apple у верхньому лівому куті. Коли Mac перезавантажується, утримуйте клавішу Варіант ключ.

На наступному екрані буде представлений список параметрів завантажувального диска. Виберіть зовнішній диск, який містить інсталятор MacOS Mojave. Потім натисніть Продовжуйте .

Крок 8: Використовуйте машину часу

Тепер, коли MacOS Mojave запущений і працює, ви хочете використовувати Машину часу, щоб відновити свої налаштування та файли до стану, що передує Каталіні.

Перезапустіть Mac і утримуйте Команда і Р. клавіші для переходу в режим відновлення. Клацніть на Відновити з резервної копії машини часу параметр, перелічений у спливаючому вікні утиліт MacOS. Клацніть Продовжуйте щоб увійти в цей режим. Далі - інший Продовжуйте кнопку, де ви підтвердите інформацію.

Почніть відновлення резервної копії, вибравши джерело резервної копії. Нарешті, виберіть останню резервну копію Mojave, щоб продовжити.

Як і будь-яка інша операційна система, ваш MacOS може відчувати свою частку проблем. Можливо, вам не подобаються аспекти оновлення Catalina або ви стикаєтеся з помилками, яких у вас не було з Mojave. У будь-якому випадку наш посібник якомога швидше поверне вас до базового рівня, навіть якщо він більш інтенсивний, ніж кілька кліків. На щастя, Apple спрощує резервне копіювання вашої інформації та обмін даними - навіть якщо ви відмовляєтесь від їх новітньої ОС і запускаєтеся назад до Mojave.

Останні повідомлення