Налаштування конфіденційності Facebook: Як знайти, змінити та зрозуміти їх

Каталог Unsplash / Думки

Після скандалу з Cambridge Analytica та нових законів про конфіденційність у Європі налаштування конфіденційності Facebook можуть виглядати не так, як коли ви вперше створювали обліковий запис. Крім того, налаштування конфіденційності Facebook розділені на кілька різних місць і поєднані з довгою юридичною угодою про конфіденційність. Якщо ви не відвідували свої налаштування конфіденційності на Facebook або навіть не уявляєте, де їх знайти, можливо, час перевірити конфіденційність.

Конфіденційність Facebook 101

Кожен може бачити ваше ім’я, фотографію профілю та назви робочих та шкільних мереж, частиною яких ви є. Так само для сторінок, які ви любите. Ви не можете сказати Facebook, що не хочете, щоб їх публічно перелічували - тому, якщо ви завантажуєте фотографію профілю, єдиним варіантом конфіденційності є загальнодоступний. Якщо ви стурбовані тим, що потенційний роботодавець дізнається про химерний фетиш чи неортодоксальну політичну схильність, уникайте прихильників таких груп у Facebook. Ваша стать та поточне місто також доступні, якщо ви вирішите вказати їх. Ви можете зняти прапорець біля пункту «Показувати мій секс у моєму профілі» під час редагування свого профілю, якщо ви не хочете, щоб він був у списку, і залишити «Поточне місто» порожнім.

Facebook оснащений різними рівнями конфіденційності

Facebook може похвалитися низкою рівнів конфіденційності, що стосуються різного вмісту, будь то ваш список друзів, оновлення статусу чи фотографії. Користувачі можуть в будь-який час налаштувати параметри конфіденційності та обмежити доступ до профілю, дозволяючи більшу конкретність при виборі, хто може переглядати вибраний вміст.

  • Всім: Надає доступ кожному в Інтернеті.
  • Друзі: Надає доступ лише тим, хто є вашим другом у Facebook.
  • Друзі друзів: Надає доступ тим, хто є вашим другом у Facebook, а також їх друзям.
  • Друзі, крім: Надає доступ усім друзям, крім певної групи або окремих користувачів, яких ви вибрали.
  • Конкретні друзі: Надає доступ лише друзям, яких ви обрали, або окремо, або через списки друзів.
  • Тільки я: Надає доступ лише вам. Корисно, якщо ви хочете, щоб публікація з’явилася у ваших спогадах Facebook через рік або якщо вам потрібно надати додатку доступ до публікації від вашого імені.

Як зберегти приватні повідомлення приватними (ish)

Налаштування конфіденційності публікації у Facebook під час публікації не змінилося особливо за останні кілька років. Вбудований селектор аудиторії дозволяє користувачам конкретно вибирати, з ким вони діляться своїм вмістом - незалежно від того, чи є публікація посиланням, фотографією, життєвою подією, реєстрацією або простим оновленням стану - безпосередньо у вікні розміщення. Доступні аудиторії включають друзів, групи та конкретних людей, з додатковою опцією вибору лише себе. Інструмент запам'ятовує аудиторію, з якою ви востаннє ділилися, зберігаючи ту саму аудиторію, доки ви її не зміните, але ви також можете вибрати параметр за замовчуванням для нових публікацій у налаштуваннях конфіденційності.

Щоб скористатися засобом вибору аудиторії, створіть свою публікацію, як зазвичай, і натисніть спадне меню прямо ліворуч від синього Опублікувати кнопку. Після цього виберіть потрібну аудиторію для публікації та натисніть вищезгадану Опублікувати кнопку для публікації. Параметри "друзі за винятком" та "конкретні друзі" можуть використовувати списки друзів, про які ми докладніше поговоримо на наступній сторінці.

Як отримати доступ до налаштувань конфіденційності

Панель налаштувань конфіденційності та інструментів дозволяє користувачам обмежувати доступ до майбутніх публікацій та персональних контактних даних, а також про те, хто може шукати їх за вказаною електронною адресою та номером телефону.

Щоб отримати доступ до налаштувань конфіденційності та інструментів, на настільному комп’ютері натисніть тонкий значок стрілки у верхньому правому куті головної синьої панелі інструментів Facebook. У спадному меню виберіть опцію налаштувань до кінця, щоб перейти до головного меню налаштувань - параметри конфіденційності знаходяться під кількома розділами на цій головній сторінці налаштувань.

Ці самі налаштування доступні і в додатку Facebook. Торкніться піктограми меню - тієї, що має три рядки, - потім торкніться налаштувань та конфіденційності, після чого виберіть параметри облікового запису. Ви можете побачити деякі параметри в розділі "Ярлики конфіденційності", але щоб отримати повний огляд ваших налаштувань конфіденційності, виберіть натомість налаштування облікового запису.

Коригування стандартних параметрів конфіденційності, запитів друзів та інформації про пошук

Хоча параметри конфіденційності розташовані в декількох різних місцях, потрапивши всередину налаштувань Facebook, розділ ліворуч із написом Параметри конфіденційності є першою зупинкою. У верхній частині цього розділу ви можете встановити параметри конфіденційності за замовчуванням для майбутніх публікацій, тому наступного разу, коли ви почнете писати нову публікацію, вам не доведеться пам’ятати про зміну параметрів конфіденційності, якщо ви не хочете виходити на вулицю ваша норма. Натисніть редагувати та виберіть зі спадного меню потрібну аудиторію за замовчуванням.

У нижній частині верхнього розділу знаходиться інструмент для обмеження аудиторії минулих публікацій - отже, якщо у вас був обліковий запис на Facebook, оскільки ви були підлітком, і, можливо, ви розмістили певний сумнівний вміст або просто зараз зрозуміли, що у вас є налаштування конфіденційності за замовчуванням збережений для загального користування, це інструмент для вас. Ця опція обмежить усі ваші попередні публікації - звичайно, ви не можете змінити, хто вже бачив публікації, але ви можете запобігти перегляду в майбутньому. Зміни також не стосуються жодної аудиторії, встановленої на замовлення, і будь-які публікації з позначеними друзями все одно будуть видимими для друзів друзів.

У наступному розділі описується, хто може зв’язатися з вами у Facebook, якщо ви не ініціювали контакт, включаючи запити друзів. Якщо ви отримуєте небажані запити на друзів від незнайомих вам користувачів, саме тут ви хочете це зупинити. Facebook нещодавно видалив можливість шукати користувачів за номером телефону, виявивши, що у більшості користувачів інформація, скребкована таким чином, відключена, тому для забезпечення конфіденційності вимкніть опцію пошуку електронної пошти.

Налаштування шкали часу та налаштування позначок

Користувачі Facebook можуть швидко налаштувати, хто може, а що не може розміщувати повідомлення на їхній шкалі часу, гарантуючи, що ваша сторінка складається з публікацій друзів, яким ви довіряєте. Facebook навіть дозволяє користувачам контролювати, хто може бачити публікації, до яких вас позначили, а також хто може бачити те, що інші публікують на вашій шкалі часу.

Щоб контролювати, хто може розміщувати публікації на вашій шкалі часу, натисніть опцію “Графік часу та позначення” в меню ліворуч у налаштуваннях Facebook. Клацніть синій Редагувати посилання поруч Хто може додати речі до моєї шкали часу? Потім виберіть будь-який Друзі або Тільки я з випадаючого списку.

Мітка часу

Щоб контролювати, хто може бачити речі на вашій шкалі часу, натисніть синій Хто може бачити публікації, до яких вас позначили у вашому слогані або Хто може бачити, що інші публікують на вашій хронології. Потім виберіть потрібну аудиторію з випадаючого меню, що з’явиться.

Ви також можете затвердити публікації, до яких вас позначили, перш ніж хтось із ваших друзів побачить їх. Ви можете знайти ці налаштування на тій самій сторінці в розділі "Огляд" - просто натисніть синє посилання "вимкнено", щоб замість цього увімкнути цю опцію.

Увімкнення та вимкнення розпізнавання обличчя

Інструменти розпізнавання облич Facebook дозволяють програмі пропонувати позначати вас тегами, коли друг завантажує вашу фотографію. Однак налаштування є відмовою, тому ви можете дозволити Facebook розпізнати ваше обличчя, не усвідомлюючи цього.

Щоб вимкнути розпізнавання обличчя, натисніть опцію Розпізнавання обличчя на лівій панелі інструментів. Виберіть варіант редагування, щоб змінити свою відповідь на те, чи хочете ви, щоб Facebook міг ідентифікувати ваше обличчя.

Приховати або скасувати авторизацію сторонніх програм

Вікторини та ігри приносять задоволення, але спочатку потрібно дозволити кожному отримати доступ до інформації вашого профілю перед використанням, навіть якщо ви зробили це доступним лише для своїх друзів. Користувачам Facebook слід з обережністю надавати доступ до будь-яких сторонніх додатків - Cambridge Analytica купує інформацію у стороннього додатка, і тепер колишній співробітник припускає, що багато з цих додатків для вікторини призначені для відстеження ваших даних.

Щоб скасувати авторизацію або іншим чином відрегулювати налаштування програми, всередині тієї ж панелі налаштувань конфіденційності та інструментів виберіть вкладку Програми та веб-сайти у стовпці меню ліворуч на сторінці (або зі сторінки меню налаштувань конфіденційності на смартфоні). Щоб відредагувати параметри конфіденційності для окремої програми, виберіть «переглянути та редагувати» з-під певної програми зі списку. У спливаючому вікні ви можете побачити, до якої інформації звертається програма.

Ви можете встановити або зняти галочку на даних, до яких програма має доступ, а також вибрати видимість програми, яка визначає, чи бачитимуть ваші друзі, що ви користуєтеся додатком. Щоб обмежити, якою особистою інформацією ви ділитесь з іншими, перегляньте список особистих даних під списком авторизованих програм і зніміть прапорець біля кожного варіанту, яким ви не хотіли б ділитися - наприклад, вашого дня народження, біографії, рідного міста, посилань, фотографій тощо. Пам'ятайте, що програми можуть отримати доступ до вашої публічної інформації, незважаючи ні на що.

Щоб масово видалити програми, поставте галочку біля кожної програми, яку потрібно видалити, а потім натисніть кнопку видалення.

Facebook втратить доступ до програми, якщо ви давно не користувались нею, тому, якщо ви не можете знайти конкретну програму, натисніть вкладку "Термін дії" у верхній частині сторінки. Тут у вас є ті самі елементи керування, що й у активних додатках, лише ви можете натиснути, щоб відредагувати програму, а також поновити доступ, якщо це програма, якою ви користуєтесь і хочете бути пов’язаною з вашим профілем. Щоб переглянути додатки, яким ви раніше дозволяли доступ, натисніть вкладку "Вилучено".

Блокування користувачів Facebook, ігор та вмісту

Блокування заважає обом сторонам переглядати хронологію один одного, а також забороняє їм обмінюватися повідомленнями, додавати теги та іншим чином спілкуватися між собою. Заблоковані користувачі не матимуть права запитувати вас про друзів і не отримуватимуть сповіщення про дію. Користувачі можуть також заблокувати додаток та запрошення на події від конкретних людей, а також цілком вказані додатки. Більше немає Candy Crush Saga запитів.

Щоб заблокувати користувача Facebook та запрошення на певний вміст, на тій самій панелі налаштувань конфіденційності та Інструменти виберіть Блокування посилання зі стовпця меню в лівій частині сторінки (або меню налаштувань на мобільному телефоні). Тут ви можете заблокувати інших користувачів, повідомлення, запрошення додатків, запрошення на події, програми та сторінки. Перейдіть до відповідного поля для типу вмісту, який ви хочете заблокувати, а потім введіть ім’я (ім’я людини або програми). У списку, що з’явиться, виберіть конкретну особу чи програму, яку потрібно заблокувати. Потім натисніть синій Блок кнопку.

Блокування двох

У верхній частині цієї сторінки ви також можете переглянути свій "обмежений список". Друзі з обмеженого списку не бачитимуть ваших дописів, позначених лише як Freinds - вони бачитимуть лише ваші загальнодоступні дописи або публікацію, до якої ви їх позначаєте. Щоб обмежити друзів, потрібно перейти до їхнього профілю, щоб додати їх до обмеженого списку .

Налаштування конфіденційності та реклами

Ви не можете вимкнути рекламу на Facebook, але, якщо ви вирішите, ви можете уникнути своїх особистих даних.

У верхній частині налаштувань реклами категорія з вашими інтересами включає будь-які інтереси, які Facebook може використовувати для розміщення цільової реклами. Ці інтереси базуються на Сторінках та Оголошеннях, на які Ви натискали раніше. Якщо є певний інтерес, який ви не хочете використовувати Facebook, наведіть курсор на інтерес і натисніть X.

У наступному розділі перелічені рекламодавці, з якими ви взаємодіяли раніше - компанії можуть вибрати націлювання на користувачів, які вже спілкувались із ними раніше. Перший розділ - це список контактів - це означає, що рекламодавець отримав ваш електронний лист звідкись ще і завантажив список у Facebook, щоб вони могли взаємодіяти з користувачами, які вже зацікавлені. Інші вкладки цього розділу включають веб-сайти та програми, якими ви користувались, оголошення, які ви натискали, та сторінки, які ви відвідували. Видалення будь-якого рекламодавця тут те саме - просто наведіть курсор на піктограму та натисніть X.

В інформаційній категорії ви можете вибрати, які деталі профілю ви дозволяєте рекламодавцям використовувати для націлювання. На першій вкладці "про вас" просто натисніть перемикач, щоб увімкнути або вимкнути доступ до такої інформації, як ваша робота, стан стосунків та освіта. Друга вкладка, яка називається "ваші категорії", дозволяє видалити категорії, які ви розміщуєте для реклами.

У налаштуваннях реклами ви можете вибрати, дозволяти партнерам використовувати дані про вашу діяльність в Інтернеті поза Facebook, якщо Facebook може використовувати ваші дані в рекламі поза Facebook, а ваші друзі бачитимуть, чи сподобалася вам реклама чи іншим чином. .

У розділі "Сховати теми оголошень" ви можете вибрати приховування оголошень на теми, які деякі можуть вважати образливими або невідповідними, або які ви просто хочете заборонити з особистих причин. Клацніть на тему за допомогою вкладок, а потім за допомогою перемикача вимкніть цей тип реклами на шість місяців, один рік або на невизначений час. Щоб додати більше тем, натисніть на посилання, щоб запропонувати більше тем.

Хочете повністю вимкнути націлювання оголошень? Це можливо, але цей варіант не вбудований у сам Facebook. Для настільних користувачів відмова від націленої реклами можлива за допомогою програм відмови з різними ресурсами для користувачів у США, Канаді та Європі. Користувачам потрібно зареєструватися, щоб відмовитись від відповідних платформ.

Користувачі також можуть вимкнути націлювання оголошень із мобільного пристрою. На пристрої iOS перейдіть до налаштувань (не налаштувань Facebook, а самих налаштувань пристрою), потім торкніться конфіденційності, а потім реклами. Знайдіть опцію «Обмежити відстеження оголошень» і увімкніть її. За допомогою пристрою Android перейдіть у Налаштування Google, а потім - рекламу та виберіть параметр "Вимкнути рекламу на основі інтересів".

Блокування відстеження дзвінків та текстових повідомлень Facebook

Під час першого завантаження програми Facebook або Messenger, можливо, ви помітили запит із запитом, чи не хочете ви прискорити процес налаштування, імпортуючи свій список контактів. Звучить добре, так? Не для захисту конфіденційності. Погодитися з цим запитом також означає погодитися дозволити Facebook постійно отримувати доступ до ваших контактних даних - на Android користувачі знайшли запис про те, кому вони телефонували та коли знаходились у своїх даних Facebook.

Щоб вимкнути постійне використання своїх контактів, перейдіть на сторінку інструментів контактів Facebook і виберіть «видалити всі контакти», потім виберіть вкладку журналів дзвінків і виберіть «видалити всі журнали дзвінків».

Приховати особисту інформацію з розділу про

Про на вкладці подається основна частина інформації - від вашої роботи та навчання до членів вашої родини та улюблені цитати, і все це легко доступно з вашої шкали часу. Однак користувачі можуть вказати, якими гранями вкладки Про програму вони хочуть поділитися, обмежуючи доступ до вибраної аудиторії на власний вибір.

Щоб налаштувати, хто бачить інформацію в розділі Про мене, клацніть на Про під обкладинкою під час перегляду часової шкали Facebook. Під кожним записом ви можете змінити видимість кожного елемента, натиснувши піктограму параметрів і вибравши редагувати. (Деякі параметри не мають випадаючого списку і просто кажуть «редагувати».) Унизу біля кнопки збереження змін виберіть зі спадного меню потрібну аудиторію та збережіть зміни. Ці зміни можна застосувати у розділі Про програму, від історії роботи до вашого рідного міста.

Приховуйте друзів, послідовників і тих, за ким ви стежите

Facebook розглядає загальнодоступну інформацію, включаючи ваш список друзів та список людей, за якими ви стежите. Прихильники конфіденційності турбуються про те, що із зазначених списків можна почерпнути багато, але є спосіб приховати одного або всіх обох, якщо ви стурбовані.

Щоб зробити списки приватними, натисніть вкладку Друзі під вашою обкладинкою під час перегляду часової шкали Facebook, потім клацніть піктограму олівця поруч із кнопкою «знайти друзів» у верхньому правому куті та виберіть «редагувати конфіденційність». Виберіть, чи хочете ви, щоб ваш список друзів залишався загальнодоступним, щоб його бачили лише ваші друзі чи лише ви. Ви навіть можете вказати осіб за допомогою На замовлення варіант. Повторіть процес для речей, яких ви дотримуєтесь.

Оновіть свій список друзів

Захистити

Середній дорослий користувач Facebook має 338 друзів. Але багато людей взаємодіють із значно меншою групою, коментуючи оновлення статусу, фотографії та посилання. Тому не заважає час від часу переглядати список своїх друзів, щоб отримати уявлення про те, хто повинен переглядати ваші публікації про статус, фотографії з відпусток та кумедні меми, якими ви поділилися протягом багатьох років. Не відчувайте обов’язку додавати когось у друзі. Для професійного знайомства ви не хочете кидатися, надішліть їх у профіль LinkedIn, який ви можете налаштувати. Деякі робочі місця та школи мають правила щодо взаємодії Facebook між начальниками та працівниками чи студентами та вчителями.

Щоб зняти дружбу з друга, натисніть вкладку Freinds під вашою обкладинкою під час перегляду часової шкали Facebook. Прокрутіть список друзів, наведіть курсор на Друзі праворуч від людини, яку ви хочете видалити, та виберіть Роздружуватися з випадаючого меню, що з’явиться.

Створіть власні списки друзів

Якщо ви спілкувались із багатьма людьми, сортуйте їх. Подумайте про групи, з якими ви взаємодієте в реальному житті - колеги, приятелі в коледжі, сім’я, знайомі - і також організуйте своїх друзів на Facebook у ці групи. Це дозволяє встановити різні рівні доступу для кожної групи, надаючи людям обмежений доступ до публікацій про стан, фотографій та іншого вмісту.

Facebook автоматично створює для вас деякі списки друзів на основі інформації, яку ви вже надали, наприклад, збирання ваших даних про освіту, щоб створити список друзів, з якими ви ходили до середньої школи. Ці списки називаються розумними списками. Щоб переглянути або редагувати списки друзів, перейдіть на вкладку друзів у власному профілі.

Наведіть курсор на піктограму "друзі" біля імені друга та натисніть "додати до іншого списку". Потім натисніть на один із існуючих списків у наступному меню (розумні списки позначені блискавкою) або натисніть на опцію “новий список” і введіть нову назву та натисніть Enter. Фрейндс може бути в декількох списках одночасно, і Facebook не псується і не повідомляє друзям, в якому списку вони перебувають.

Після створення списку друзів, коли ви пишете нову публікацію, тепер ви можете вибрати «конкретних друзів» зі спадного меню та вибрати список друзів, що дозволить вам дозволити бачити публікацію лише певним друзям.Інший варіант - скористатися опцією “друзі за винятком” і ввести назву списку, який потрібно виключити.

Останні повідомлення