Як вимкнути Кортану

Cortana - віртуальний голосовий помічник Microsoft. Вона є однією з важливих особливостей Windows 10. Поряд із можливістю голосового пошуку, голосовий помічник може давати вам поради. Сюди входять нагадування про заплановані події у вашому календарі, ідеї, коли ви щось шукаєте в Інтернеті, тощо.

Якщо ви вважаєте, що це більше дратує, ніж корисно, і ви не використовуєте Cortana для розумних пристроїв чи інших завдань, ви можете вимкнути її. Не має значення, яку версію Windows 10 ви використовуєте. Однак пам’ятайте, що, вимкнувши Cortana, ви також втратите деякі функції. Це може вплинути на пошук природної мови та можливість користуватися іншими розумними помічниками в Windows 10, такими як Alexa. Ось як вимкнути Cortana в Windows 10.

Вимкнення Cortana у Windows Home

Вимкнути Cortana у версіях Windows до оновлення Anniversary було так само просто, як перемикання перемикача, але в новіших версіях це дещо складніше. Вам доведеться сміливо реєструвати Windows.

Примітка: Реєстр Windows не такий страшний, як колись, але за ним все ще є багато сили. Якщо ви не впевнені, що робите в будь-який момент, створіть резервну копію та перечитайте інструкції.

Крок 1: Відкрийте редактор реєстру Windows, шукаючи його в рядку пошуку Windows, або натисніть клавішу Windows і Р., типу regedit, потім клацніть на гаразд кнопку. Надайте адміністративне схвалення на запит.

Крок 2: Використовуйте ліве меню для переходу до HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindows.

Крок 3: Якщо ви можете отримати доступ до папки з іменем Пошук Windows, зроби так. Якщо ця папка не існує, створіть її, клацнувши правою кнопкою миші на правій панелі та створивши новий ключ. Перейменуйте його на Пошук Windows.

Крок 4: Переконайтеся, що Пошук Windows папку, потім клацніть правою кнопкою миші правою панеллю ще раз і створіть нове значення DWORD (32-біт). Назвіть це Дозвольте Кортану, і переконайтеся, що для його значення встановлено значення 0.

Крок 5: Перезавантажте ПК.

Під час наступного запуску Windows ви виявите, що Cortana зникла з вашого рядка пошуку.

Якщо ви хочете відновити його в майбутньому, просто змініть Дозвольте Кортану, значення до 1 натомість.

Вимкнення Cortana в Windows Pro або Enterprise

Користувачі Windows Pro та Enterprise все ще можуть використовувати метод реєстру для відключення Cortana, але вони також мають доступ до редактора групової політики, що робить процес дещо швидшим.

Крок 1: Відкрийте редактор групової політики, шукаючи його в рядку пошуку Windows або натискаючи Клавіша Windows + R, набравши текст gpedit.mscта вибравши гаразд кнопку.

Крок 2: За допомогою лівої системи меню виберіть Конфігурація комп'ютера, після чого Адміністративні шаблони, Компоненти Windows, і, нарешті, Пошук.

Крок 3: Шукати Дозвольте Кортану на правій панелі. Клацніть правою кнопкою миші та виберіть Редагувати, з меню.

Крок 4: Для вибору використовуйте три кнопки перемикання ліворуч Інваліди. Потім натисніть Подати заявку, після чого - гаразд кнопку.

Тепер ви повинні побачити Дозвольте Кортану, як Вимкнено у вікні Редактора групової політики. Перезавантажте свій ПК, щоб використовувати його Cortana безкоштовно.

Щоб знову ввімкнути помічника пізніше, повторіть наведені вище кроки та встановіть його на Увімкнено натомість.

Вимкнення функції "Гей Кортана"

Якщо ви хочете частково вимкнути Кортану, але голосовий асистент все одно залишається функціонувати для пошуку та допомоги в роботі в Інтернеті, ви можете відключити його можливість слухати ваш заклик до дії, вимкнувши його функцію “Гей Кортана”. Це також може покращити час роботи від акумулятора на ноутбуці.

Крок 1: Шукати Кортана у вікні пошуку Windows та виберіть відповідний результат. Або відкрийте меню налаштувань Windows, натиснувши Клавіша Windows + I і натисніть на Кортана значок.

Крок 2: Під заголовком Ей Кортана, встановіть перемикач на Вимкнено положення.

Керуйте тим, що може зробити Кортана

Якщо ви хочете обмежити те, що може робити Cortana, або контролювати її функціонування, а не просто повністю її вимкнути, є кілька варіантів, які ви можете налаштувати.

Крок 1: Шукати Кортана у вікні пошуку Windows та виберіть відповідний результат. Або відкрийте меню налаштувань Windows, натиснувши Клавіша Windows + I і натисніть на Кортана значок.

Крок 2: Виберіть Дозволи та історія з лівого меню.

Там ви знайдете кілька параметрів, які ви можете налаштувати, наприклад, чи обмежує Cortana пошукові запити, що стосуються вмісту для дорослих, чи має Cortana доступ до ваших хмарних даних та чи відображає вам вашу історію використання хмари та локальних пристроїв.

Увімкніть або вимкніть будь-який із цих параметрів, як завгодно. Якщо ви хочете зробити чистий старт, Очистити історію мого пристрою кнопка може повернути вас до початку, що стосується Кортани.

Останні повідомлення