Як очистити батарейну кислоту

як очистити батарею кислотою 38783934 дві помаранчеві лужні батареї макрос на білому pioneer111 / 123RF Середній власник житла чи любитель, можливо, в якийсь момент зіткнеться з зламаними або корозійними батареями, будь то при спробі відремонтувати особливо добре використаний пульт дистанційного керування або заміни акумулятора автомобіля, щоб заощадити трохи грошей.

Витік кислоти з акумулятора шкідливий - він пошкоджує навколишні матеріали, а також створює фізичний ризик для тих, хто намагається її очистити. Крім того, його важко видалити, особливо традиційними методами очищення, які можуть виявитися не особливо ефективними. Тож, замість того, щоб хапати ганчірку і намагатися самостійно її почистити, знайдіть хвилину, щоб ознайомитися з нашим посібником з найкращих методів очищення проблеми з кислотою акумулятора розумним способом.

Кислотна батарея небезпечна: Носіть захисний одяг

Захисні окуляри Flickr | Карен Блаха Карен Блага / Flickr

Його даремно не називають кислотою - вона горить, і ми не просто говоримо про вашу шкіру. Для середньої корозійної батареї типу АА слід принаймні обладнати себе гумовими рукавичками та довгими рукавами. Більші батареї становлять більшу небезпеку: використовуйте захисні окуляри, щоб закрити очі, зав'яжіть волосся назад, якщо це необхідно, і закрийте рот базовою маскою від алергії. Ви здивуєтесь, як легко потрапити акумуляторна кислота у очі та рот, особливо під час ремонту чи заміни проколотих та розбитих батарей. Оскільки ми говоримо про постійну фізичну шкоду, знайдіть трохи часу, щоб ефективно підготуватися.

Ця порада стосується і вашого оточення. Для невеликих проектів з батареями відкладіть кілька аркушів газети перед початком роботи. Для великих проектів ми радимо створити безпечну зону для роботи.

Зробіть попереднє прибирання

Корозійний акумулятор Flickr | Роб Марквардт Роб Марквардт / Flickr

Спочатку утилізуйте акумулятор, якщо це необхідно. Помістіть корозійні батареї в пластиковий пакет або сміттєвий пакет, де вони не зможуть розповсюджувати корозію на що-небудь інше. Потім відкладіть їх убік, щоб повністю сконцентруватися на чищенні. На жаль, сильно корозійні батареї можуть не вийти легко або (у гіршому випадку) можуть назавжди застрягти. Як правило, виймання їх за допомогою викрутки або скребка для фарби, як правило, спрацьовує - тепер ви бачите, чому захисні окуляри є важливим обладнанням безпеки, коли зламані батареї можуть полетіти.

Почніть з рушника або кількох паперових рушників і приберіть, що можете. Ваша мета тут - виявити пошкодження, спричинені кислотою акумулятора, а також усунути бруд та пил, що заважає вашій справжній роботі. Не використовуйте жодної тканини, яку ви хочете зберегти, для інших цілей - це правильна робота з ганчіркою, і ви захочете викинути будь-яку ганчірку, коли закінчите. Не намагайтеся ще витерти будь-яку кислоту або залишки батареї, просто добре огляньте, що відбувається. Пам’ятайте, навіть сушені білі пластівці все ще можуть мати небезпечні кислотні якості.

Нанесіть належний засіб для чищення

Хімічна реакція Flickr | Liesl Liesl / Flickr

Давайте розберемося з технічними: "Акумуляторна кислота" - неправильне слово. Середній споживчий акумулятор у вашій дистанційній або бездротовій миші насправді лужний завдяки гідроксиду калію. Він все ще горить, але на іншому кінці шкали рН це все. Це означає, що вам потрібно буде використовувати кислоту для нейтралізації залишків або залишків розчину електроліту. Але коли ви переходите до свинцевих батарей та інших більших батарей, розчин електроліту зазвичай складається із справжньої сірчаної кислоти або подібних хімічних речовин, що вимагає іншого підходу. Ми розберемо його:

Лужні батареї: Для типових батарейок типу АА та ААА для розщеплення залишків або розливу вам знадобиться розчин кислоти. На щастя, на кухні у вас є саме те, що вам потрібно. Візьміть спочатку білий оцет або пляшку лимонного соку, якщо вам не вистачає оцту. Нанесіть кілька крапель на залишок і зачекайте, поки він почне діяти - це нормально, щоб відбувалася така хімічна реакція, як газування. Якщо це трапиться, просто почекайте, поки воно затихне. Крім того, ви хочете уникати замочування ділянки відразу, тому наносіть кислоту повільно.

Кислотні акумулятори: Тут традиційний розчин харчової соди та води набагато ефективніший. Змішайте столову ложку соди в склянці води і розмішайте. Використовуйте гарячу воду, щоб харчова сода розчинялася ефективніше. Після повного розчинення харчової соди короткими цівками розлийте розчин навколо ураженої ділянки. Маючи справу з великими акумуляторами, набагато краще використовувати занадто багато розчину, ніж занадто мало. Застосовуйте рясно, зачекайте, поки шипування припиниться, а потім застосовуйте більше. Ви хочете нейтралізувати якомога більше кислоти.

Великі проекти: Якщо ви маєте справу з розливом кислоти в акумуляторі у професійній або лабораторній якості, вам слід замість цього використовувати професійні продукти. Для цих цілей компанія Ramsey Group має кілька корисних комерційних продуктів, включаючи Fizz pHree, кислотний адсорбер та нейтралізуючі подушки для великих розливів. Зверніть увагу також на вимоги OSHA та лабораторії.

Витріть усі залишки

Мочалка Flickr | Стів Джонсон Стів Джонсон / Flickr

Після того, як нейтралізуючий агент закінчить свою роботу, прийшов час очистити всі залишки залишку. Проведіть цей етап у два етапи для досягнення найкращих результатів на жорстких залишкових залишках кислоти.

  1. М'яке чисте: Почніть із рушників, що викидаються, та менших засобів для чищення, таких як Q-поради. Пошарово очищайте клейкий безлад, що залишився після чистячого засобу, дивлячись, що залишилось, а що потребує додаткової роботи.
  2. Більш груба чистота: Ви можете знайти плями залишків кислоти, які не відіймуться м’якими засобами. Тримайте під рукою чистячу подушечку, сталеву вату та зубну щітку, якщо, здається, вам знадобиться додаткова змазка для ліктя. Не забувайте час від часу застосовувати більше миючого засобу, якщо це необхідно. Після закінчення поверніться до м’яких матеріалів, додайте трохи води і почистіть все, поки воно не стане новим.

Перевірте пошкодження

Пошкодження акумулятора Flickr | essers essers / Flickr

Погляньте на шкоду, яку кислота акумулятора завдає навколишнім матеріалам, компонентам та підлозі. Іноді не про що турбуватися, але, можливо, вам доведеться замінити схеми або трубки, які могли бути пошкоджені. Тканина та дерево можуть також пошкодитись або забруднитись від кислоти акумулятора, але для уникнення цього не потрібно багато робити, окрім очищення пошкоджених ділянок. Для бетону розгляньте можливість використання цементного наповнювача, призначеного для ремонтних робіт, щоб приховати будь-які пошкодження.

Утилізуйте акумулятори належним чином

Акумулятор Flickr | Бенджамін Чун Бенджамін Чун / Flickr

Правила утилізації акумулятора залежать від регіону. Ми не хочемо, щоб у вас траплялися проблеми, тому, якщо у вас є акумулятори - особливо великі батареї - подивіться на правила і подивіться, що робити. Зазвичай достатньо скинути батареї в певних сховищах, на полігонах та в інших місцях для належного захоронення.

Останні повідомлення