Пропаганда соціальних мереж зросла більш ніж удвічі, але не звинувачуйте ботів

Боти зазвичай несуть провину за пропаганду соціальних мереж, але нещодавнє дослідження, проведене Великобританією, свідчить не лише про те, що за останні два роки організовані політичні кампанії дезінформації зросли більш ніж удвічі, але і про те, що боти займають друге місце після маніпуляцій, керованих людиною.

Дослідження "Глобальний порядок дезінформації", проведене Оксфордським університетом, виявило докази маніпуляцій із соціальними мережами з боку урядової установи або політичної партії в 70 країнах - збільшення з 48 у 2018 році та 28 у 2017 році. Дослідження збирало дані щороку з 2017 року , але припускає, що політична пропаганда використовувала соціальні медіа протягом останнього десятиліття.

У дослідженні, співавторами якого є Саманта Бредшоу та Філіп Н. Говард, зібрані звіти з усього світу про кібервійська, які визначаються як «урядові чи політичні партії, яким доручено маніпулювати громадською думкою в Інтернеті». Хоча звіт зосереджений на пропаганді, яку можна простежити до державного агентства, політика чи політичних партій, дослідники знайшли офіційну координацію з приватними фірмами зв'язку та у понад 40% країн, громадськими організаціями та громадянами.

Значну частину пропаганди створюють фактичні люди: 87% країн використовують людські рахунки порівняно з 80% країн, які використовують ботів. У деяких випадках під час дослідження навіть було виявлено країни, які наймають студентські або молодіжні групи для обчислювальної пропаганди, включаючи Росію та Ізраїль.

Зростання в країнах з організованою дезінформацією, ймовірно, частково збільшує активність, але також завищується зростаючою здатністю виявляти таку діяльність. «Кількість випадків, які ми виявили, було найдивовижнішим у дослідженні цього року. Частково зростання пов’язане з тим, що більша кількість державних акторів розглядає соціальні медіа як інструмент геополітичної сили », - сказав Бредшоу, співавтор дослідження та дослідник Проекту обчислювальної пропаганди, Digital Trends. “Але не всі випадки були новими, як такі. Багато з них були давнішими прикладами, розкритими журналістами та іншими незалежними дослідниками, які тепер оснащені кращими інструментами та кращим словником для виявлення випадків обчислювальної пропаганди у контексті їх власної країни ".

Цього року дослідники також визначили нову категорію рахунків, що використовуються для маніпуляцій - крім облікових записів людей, ботів та рахунків "кіборгів", які використовують обидва, 7% країн зламали або викрали реальні акаунти для використання в своїх кампаніях. Серед країн, де використовувались зламані або викрадені рахунки, були Гватемала, Іран, Північна Корея, Росія та Узбекистан.

Більше половини країн із свідченнями політичної пропаганди - 45 із 70 - застосовували тактику під час виборів. Дослідження припускає, що серед цих прикладів є політики з фальшивими послідовниками, націлена реклама з використанням маніпульованих засобів масової інформації та мікро-націлювання.

Отже, який тип інформації використовують кампанії? Напад на політичну опозицію був найпоширенішим у 89% країн, після чого розповсюдження провладної або пропартійної пропаганди та 34% поширення інформації, спрямованої на створення поділу.

Хоча майже 75% використовували такі тактики, як меми, фейкові новини та відео, ці тактики також підпадали під більш приховані типи маніпуляцій, крім поширених ЗМІ. Близько 68% використовували державних тролів для нападу на опонентів, таких як журналісти та активісти. Багато хто також використовував інструменти звітування для цензури мовлення, сподіваючись, що автоматизований процес видалить вміст, який не порушує жодних правил платформи. Ще 73% відсотків країн затоплюють хештеги, щоб зробити повідомлення більш поширеним.

Більша частина діяльності кібервійськ залишається у найбільшій соціальній мережі Facebook, але дослідники побачили збільшення кількості кампаній на платформах, орієнтованих на фотографії та відео, включаючи Instagram та YouTube. Дослідники також побачили посилену активність на WhatsApp.

Сполучені Штати ввійшли до групи "високої спроможності кібервійськ", що вказує на штатну операцію з великим бюджетом, орієнтованим як на внутрішню, так і на іноземну пропаганду. У звіті пропонується, щоб США використовували дезінформацію, дані та штучне посилення вмісту з облікових записів людини, бота та кіборга (або змішаних людей-ботів). Дослідження також показало докази того, що США використовували всі п’ять категорій обміну повідомленнями, включені в дослідження: підтримка, напади на опозицію, відволікання, керування підрозділами та придушення.

Бредшоу каже, що компанії соціальних медіа повинні робити більше для створення кращого місця для спілкування та обговорення політики. «Визначити, чи є посада частиною маніпуляційної кампанії, є непростим завданням. Часто це вимагає розгляду широких тенденцій у соціальних мережах та розмов, що ведуться щодо певної теми », - сказала вона.

Хоча Бредшоу каже, що виявлення дезінформації не повинно залишатися виключно користувачеві, деякі дезінформації можна знайти, шукаючи облікові записи, які публікуються на різних мовах, проводячи зворотний пошук зображень та використовуючи безкоштовні онлайн-інструменти для виявлення автоматизованих облікових записів.

Дослідження 2019 року висвітлює зміни в політичній пропаганді, які існували задовго до Інтернету, але, ймовірно, використовували соціальні медіа протягом десятиліття. Автори дослідження закінчують звіт запитанням: «Чи справді платформи соціальних медіа створюють простір для публічного обговорення та демократії? Або вони посилюють вміст, який тримає громадян залежними, дезінформованими та злими? "

Останні повідомлення