Чи слід підключати ваш телефон до зарядного пристрою на одну ніч?

Це питання, яке переслідує людство з самого заснування мобільного телефону. Ми настільки покладаємось на свої телефони, що вони рідко переживають день, коли не залишається енергії. Багато з нас підключають їх вночі і засинають, задовольняючись знанням того, що ми прокинемось до повністю зарядженого пристрою.

Але чи дійсно безпечно залишати наші телефони підключеними до зарядного пристрою, як тільки вони будуть повністю заряджені? Це пошкоджує акумулятор чи скорочує термін його служби? Як ми можемо забезпечити, щоб батареї наших смартфонів працювали якомога довше? На цю тему існує безліч міфів та сумнівних ідей. Ви знайдете, що Інтернет завалений думками, що маскуються під факти. Що правда? Ми поговорили з деякими експертами та отримали для вас відповіді.

Як працює акумулятор смартфона?

Смартфони покладаються на літій-іонні акумулятори. Елементи акумулятора мають два електроди, один електрод - графітовий, а другий - оксид кобальту літію, а між ними є рідкий електроліт, який дозволяє іонам літію переміщатися між електродами. При заряді вони переходять від позитивного (оксид кобальту літію) до негативного (графіт), а при розряді вони рухаються в протилежному напрямку.

Зазвичай батареї розраховуються за циклами, наприклад, акумулятор iPhone повинен зберігати 80% своєї початкової ємності після 500 повних циклів. Цикл зарядки просто визначається як використання 100% ємності акумулятора, хоча не обов’язково за один прийом від 100 до нуля; може бути, що ви використовуєте 60% одного дня, потім заряджаєте телефон протягом ночі, а потім використовуєте ще 40% наступного дня, щоб завершити цикл.

Ви можете мінімізувати погіршення стану, правильно поводячись з акумулятором.

З часом відбувається погіршення стану, і зрештою, батареї не зможуть утримати заряд, але швидкість погіршення стану батареї залежить від кількох факторів. Ви можете мінімізувати погіршення стану, правильно поводячись з акумулятором.

Що впливає на термін служби акумулятора?

"Час життя дуже залежить від зростання опору або імпедансу всередині акумулятора", - сказав Ян Шао-Горн, професор енергетики Массачусетського технологічного інституту В. М. Кек, Digital Trends. "Тримання батареї повністю зарядженою істотно збільшує швидкість деяких паразитарних реакцій, що призводить до потенційно високого опору та більшого зростання імпедансу з часом".

Те саме стосується повного розряду акумулятора. По суті, це пришвидшує реакції всередині, що змушує її швидше деградувати. Але повне заряджання або розрядження акумулятора - далеко не єдине, що слід враховувати.

"Існує так багато інших факторів, що впливають на тривалість циклу", - сказала Шао-Горн. "Якщо ви підвищуєте температуру, наприклад, ви також збільшуєте швидкість паразитичної реакції".

Занадто багато тепла є основною проблемою, оскільки перегрів може призвести до руйнування рідкого електроліту та прискорити деградацію. Ще одним фактором, який потенційно може негативно вплинути на термін служби акумулятора, є швидкість зарядки. Зараз існує багато різних стандартів швидкої зарядки, але за зручність швидкої зарядки може знадобитися ціна.

"Взагалі кажучи, якщо ми збільшимо швидкість заряджання і будемо рухатися все швидше і швидше, це зменшить термін служби акумуляторів", - сказав Шао-Горн.

Хоча, вона сказала, що це, швидше за все, проблема для електромобілів та гібридів, які потребують набагато більше енергії, ніж телефони.

Якщо ви залишите телефон підключеним до зарядного пристрою на ніч?

Саймон Хілл / Цифрові тенденції

Ваш смартфон здатний розпізнавати, коли він повністю заряджений, і зупиняти вхідний струм, як і сам відключається, коли досягається нижня межа.

"Ви не зможете перезарядити або розрядити клітинку", - сказав Даніель Абрахам, старший науковий співробітник лабораторії Аргонна, у своєму попередньому матеріалі Digital Trends про вплив бездротової зарядки на стан акумулятора.

Ця ідея повного заряджання або розрядження акумулятора смартфона ускладнюється тим, що виробники встановлюють точки відключення. Вони вирішують, що означає повністю заряджений чи порожній, і ретельно контролюють, наскільки можна зарядити або розрядити акумулятор.

Залишаючи телефон підключеним до електромережі на ніч, навряд чи ви зможете завдати серйозної шкоди акумулятору, оскільки він перестане заряджатися на певному рівні; акумулятор знову почне розряджатися, і коли він опуститься нижче певного порогу, встановленого виробником, він зарядиться назад. Ви також продовжуєте час повного заряджання батареї, що потенційно прискорює її погіршення. Наскільки важко оцінити вплив, дуже важко визначити, і він буде відрізнятися від телефону до телефону, оскільки виробники по-різному обробляють управління живленням та використовують різне обладнання.

"Якість використовуваних матеріалів має велике значення для того, як довго працює батарея", - сказав Абрахам. "У підсумку ви можете отримати те, за що платите".

Такі великі виробники, як Apple та Samsung, пропонують різні поради щодо продовження терміну служби акумулятора, але жоден із них не стосується того, чи слід чи не залишати телефон підключеним до мережі та заряджатися на ніч. Ми звернулися до Apple та Samsung із цим запитанням, але ще не отримали відповіді.

Який оптимальний спосіб зарядити телефон?

Угода про бездротове зарядне обладнання Samsung Qi

Заряджання телефону якнайменше призведе до найдовшого терміну служби батареї, тому важливо навчитися максимально вичавлювати батарею смартфона.

Загальний консенсус полягає в тому, що ви повинні прагнути зберегти заряд акумулятора смартфона від 20% до 80%, тому пара поповнення протягом дня, швидше за все, є кращою для тривалості роботи акумулятора, ніж нічна зарядка. Також може бути доцільним економно використовувати швидку зарядку. Кілька хороших бездротових зарядних пристроїв вдома та на роботі можуть бути ідеальним рішенням.

Чого слід уникати

Ви повинні намагатися підтримувати свій смартфон прохолодним, коли це можливо, тому ніколи не залишайте його на приладовій панелі в гарячій машині. Apple пропонує під час зарядки знімати футляр iPhone, щоб зменшити ризик перегріву. Samsung заявляє, що ніколи не дозволяйте заряджати акумулятор нижче 20%, попереджаючи, що "повний розряд акумулятора на вашому пристрої може зменшити термін його служби".

Також поганою ідеєю користуватися телефоном під час заряджання, оскільки це збільшить тепло, яке виробляється. Якщо ви збираєтеся заряджатись за ніч, то подумайте про вимкнення телефону перед підключенням до мережі, щоб зменшити навантаження на акумулятор.

Використовуйте якісні аксесуари

При заряджанні смартфона слід враховувати ще один фактор, який стосується якості використовуваних вами аксесуарів. Завжди найкраще використовувати зарядний пристрій та кабель, що постачаються разом із вашим смартфоном. У противному випадку ви можете придбати інший офіційний зарядний пристрій та кабель.

Іноді офіційні зарядні пристрої та кабелі дорогі. Але ви можете знайти надійні альтернативи, просто не забудьте шукати безпечні аксесуари, які повністю перевірені та сертифіковані подібними компаніями Apple та Samsung та відповідають законодавству. Якщо ви збираєтеся купувати зарядний пристрій у сторонніх виробників, найкраще дотримуватися імен великих брендів.

Важливо також переконатися, що зарядний пристрій та кабель, які ви купуєте, мають правильний рейтинг. Перевірте номінал підсилювача або вати відповідно до технічних характеристик вашого телефону. Реальні ризики виявляються на дешевому кінці ринку. Дешеві підробки не створюються з урахуванням безпеки і можуть бути дуже небезпечними. Вони часто не відповідають стандартам безпеки.

Винос

Хоча це не ідеально, якщо ви хочете, щоб акумулятор працював якомога довше, ви можете залишити телефон підключеним до зарядного пристрою на ніч без зайвого ризику, за умови, що це не підроблене зарядне обладнання, і ви не даєте телефону перегріватися. Для найкращих результатів із заряджанням смартфона ось що слід пам’ятати:

  • Завжди використовуйте офіційні зарядні пристрої та кабелі або сертифіковані альтернативи відомих брендів та роздрібних торговців.
  • Не дозволяйте телефону нагріватися. Зніміть корпус, коли заряджаєтесь на ніч.
  • Для максимально тривалого часу автономної роботи намагайтеся зберігати заряд акумулятора від 20 до 80%.
  • Не дозволяйте повністю розряджати акумулятор телефону.
  • Якщо ви не можете вимкнути телефон, коли він заряджається, розгляньте режим польоту або, принаймні, не грайте в вимогливу до графіки гру, коли він підключений до мережі.
  • Швидку зарядку використовуйте лише тоді, коли це дійсно потрібно.

Останні повідомлення