Як використовувати керування за допомогою жестів в Android 10

Остання версія мобільної операційної системи Google, Android 10, має безліч чудових нових функцій. Навігація жестами - яка використовує свайпи та інші дії для управління телефоном, а не натискання кнопок - стала універсальним режимом навігації на сучасних телефонах. В операційній системі Android 10 Google зробив останні штрихи в керуванні жестами, відмовившись від кількох останніх програмних клавіш та створивши систему, схожу на навігацію жестами в iOS від Apple.

Як зняття останнього тренувального колеса, для нових жестів може знадобитися трохи практики та м’язової пам’яті. Ми тут, щоб розбити всі найновіші зміни, щоб ви в найкоротші терміни могли швидко гортати, перетягувати та швидко переходити по своєму пристрою Android.

Як увімкнути навігацію жестами

як користуватися жестовою навігацією в android 10 жести ввімкнути 1як використовувати навігацію жестами в android 10 жести ввімкнути 2як використовувати навігацію жестами в android 10 жести ввімкнути 3

Якщо ви хочете випробувати нові елементи керування навігацією або повернутися до перевіреного методу, вам потрібно буде знати, як змінити спосіб навігації. Щоб переключатися між методами навігації, перейдіть до вашого Налаштування , а потім торкніться Система >Жести >Система навігації. Перед вами буде три варіанти:

  • 3-кнопкова навігація це традиційна навігаційна система Android з кнопкою "Назад", "Домашня сторінка" та перемикачем додатків у нижній частині екрана.
  • 2-кнопкова навігація - це навігація жестами, введена в Android 9.0 Pie, з можливістю проведення пальцем кнопки «Головна» та окремою кнопкою «Назад».
  • Угорі списку знаходиться Навігація жестами - Нова система Android 10. Натисніть цю опцію, щоб увімкнути її. Щоб вимкнути його, просто торкніться одного з інших параметрів у тому ж меню.

Як користуватися навігацією жестів Android 10

Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції

Отже, ви вирішили спробувати новий метод навігації жестами, але всі ваші знайомі кнопки зникли, і ви вже не уявляєте, як керувати телефоном. Не хвилюйтеся, ми зібрали всі корисні жести, які вам потрібно знати.

Повернення на домашню сторінку в Android 10

Повернення на домашню сторінку - одна з найважливіших здібностей телефону, але зробити це без кнопки домашнього екрану здається неможливим. Щоб повернутися додому, покладіть палець внизу екрана - біля тонкої панелі - і проводьте пальцем вгору, доки відкрита програма не зникне.

Повертаючись до Android 10

Як і повернення додому, ви можете припустити, що повернутися назад важче без кнопки "Назад", але це також не так. Щоб повернутися назад, просто перетягніть праворуч або ліворуч від екрана, щоб витягнути значок стрілки назад, і відпустіть, щоб повернутися назад. Ви можете зробити це практично з будь-якої точки ліворуч або праворуч на екрані, що ідеально підходить для великих екранів.

Якщо чутливість функції задньої панелі вам здається не зовсім приємною - незалежно від того, чи вона спрацьовує занадто легко, чи навряд чи взагалі - тоді ви можете змінити чутливість налаштування. Просто вирушайте до Налаштування >Система >Жести >Навігація системою, і натисніть на зубчасте колесо праворуч від Навігація жестами для зміни чутливості. Майте на увазі, що підвищена чутливість ускладнить перегортання галерей фотографій, тому радимо помилятися з обережністю.

Як відкрити список останніх програм в Android 10

Марк Янсен / Цифрові тенденції

Як і жести Android 9.0 Pie, доступ до останнього списку програм пов’язаний з подібним жестом, як ваш домашній жест, хоча цього разу він дещо інший. Щоб отримати доступ до списку останніх програм, проведіть вгору від нижньої частини екрана, але не проводьте пальцем до кінця. Замість цього зробіть паузу в будь-якому місці екрана, перш ніж закінчити пальцем, і ви побачите край своєї останньої програми, яка з’явиться. Підніміть палець від екрана, і ваші останні програми з’являться на екрані. Проведіть пальцем ліворуч та праворуч для навігації по списку, проведіть пальцем угору, щоб закрити програми, і торкніться, щоб відкрити програму.

Є останній спосіб перемикатися між програмами, про які ви повинні знати. Щоб швидко перейти до останнього використовуваного додатка, проведіть пальцем зліва направо на панелі внизу екрана.

Активація Google Assistant в Android 10

Навігація Android 10 Assistant Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції

У старих версіях Android доступ до Google Assistant без вимови “добре Google” було легко зробити, утримуючи клавішу додому. Тепер Android 10 залишив домашню клавішу, тож чи зникла ця функціональність? На щастя, ні. Натомість у нижній частині домашньої сторінки тепер є рядок пошуку Google. Щоб активувати Google Assistant, просто торкніться піктограми праворуч від панелі пошуку.

В Android 10 на телефонах Pixel за замовчуванням є панель пошуку, але це не означає, що інші виробники будуть, тому існує інший спосіб отримати доступ до Асистента. Покладіть палець на один із нижніх кутів екрана та перетягніть його по діагоналі до центру. Це, безумовно, більш хитрий жест для освоєння, оскільки він лежить між домашнім жестом та останнім жестом обміну програмами. Проведіть занадто далеко вгору, і ви повернетесь на свою домашню сторінку, тоді як якщо ви перетягнете занадто рівно, то, швидше за все, відкриєте останню програму. Солодке місце знаходиться під кутом 45 градусів від кута. Ви дізнаєтесь, що все правильно, коли побачите різнокольорові лінії Асистента, що з’являються внизу екрана.

Це трохи загадка щодо того, чому Google вирішив, що цей жест є найкращим із можливих жестів для активації Асистента, і важко зрозуміти, скільки людей це виявлять. Тим не менше, тепер ви знаєте.

Поворот екрана в Android 10

Це не традиційний запис у списку навігаційних елементів управління, але з Android 9.0 Pie ви можете вручну повертати екран із панелі навігації. Вимкнення автоматичного обертання та покладання на ручне обертання може здатися дивним, але це надзвичайно корисно, якщо ви коли-небудь користувались телефоном, лежачи на боці в ліжку. Завдяки автоматичному повороту ваш телефон обертається, як тільки ви ставите по горизонталі, і це просто дратує. Набагато простіше просто сказати своєму телефону, коли ви хочете, щоб він обертався.

Щоб вимкнути автоматичне обертання екрана, потягніть панель сповіщень і відкрийте панель швидких налаштувань, а потім натисніть Автоповорот , щоб вимкнути його. Тепер, коли ви захочете повернути екран, поверніть телефон до потрібної орієнтації, а потім торкніться маленької кнопки обертання, яка з’явиться в правому нижньому куті.

Як відкрити режим розділеного екрану

Марк Янсен / Цифрові тенденції

Якщо ви подібні до нас, ви, напевно, забули, що Android має режим розділеного екрану. І все-таки він є, і корисно, якщо ви його використовуєте. З новим методом навігації з’являється новий спосіб доступу до режиму розділеного екрану Android. Тепер ви можете переглядати соціальні медіа, а також стежити за новинками мобільних технологій на своєму улюбленому сайті.

Щоб запустити режим розділеного екрана, відкрийте одну з програм, яку ви хочете відкрити на розділеному екрані. Потім проведіть пальцем угору, щоб відкрити список останніх програм. Торкніться значка програми у верхній частині екрана та виберіть Розділений екран . Потім цей додаток збільшить угору екрана. Під ним ваш останній список програм залишатиметься відкритим. Ви можете прокрутити список, щоб вибрати іншу програму для режиму розділеного екрану. Або ви можете повернутися на свою домашню сторінку та вибрати іншу програму зі своєї скриньки програм.

Тепер ви можете використовувати обидва ці вікна окремо, і якщо ви вирішите, що вам потрібно більше місця на одному, ви можете перетягнути розділювальну лінію, щоб розширити простір, дозволений для будь-якої програми. Щоб закрити одну, повністю протягніть лінію до одного або іншого краю, закривши непотрібну програму.

Нарешті, Google додав схему навігації жестами для Android, яка конкурує з iOS від Apple. Незалежно від того, чи ви пересаджуєтесь з iOS, чи старанний користувач Android, останній випуск вражає. Звичайно, є чому навчитися, але навігація жестами дозволяє скористатися корисними функціями, про які ви могли забути на своєму пристрої Android. Слід визнати, що найскладнішою частиною може бути запам’ятовування, який жест що робить, - але ми із задоволенням продовжуємо практикувати свої навички перетягування та перетягування.

Останні повідомлення