Наскільки точні фітнес-трекери? Ми запитали експерта

Ми всі можемо допомогти нам зберегти форму. Вправа, пов’язана із забороною пересування, у напруженому житті може бути важкою, і часто це перше, що потрапляє під удар, коли щось з’являється. Найкращі фітнес-трекери надають нам дружні нагадування про вставання та вихід; вони відстежують кроки, вимірюють наш пульс, оцінюють спалені калорії та дають нам загальну інформацію про те, наскільки ми активні.

Тож не дивно, що мільйони людей щодня носять якийсь пристрій для фітнесу і що світовий ринок коштує мільярдів. Але наскільки точні фітнес-трекери?

"Коротка відповідь: це залежить", - сказала доцент кафедри кінезіології та епідеміології Університету штату Вісконсін-Медісон Ліза Кадмус-Бертрам. “Довга відповідь полягає в тому, що вони досить точні, щоб бути корисними для більшості людей для більшості цілей. Але це також залежить від того, що саме ви намагаєтесь виміряти ".

Майже всі фітнес-трекери підраховують ваші кроки та пройдену відстань, і все частіше вимірюють пульс. Як правило, вони також надають деяку оцінку ваших витрат енергії або спалених калорій, і вони можуть оцінити якість вашого сну. Ви знайдете більшість тих самих функцій, які можна очікувати у спеціальних фітнес-трекерах у всіх найкращих розумних годинниках.

Підрахунок кроків

Дрібний кінець відстеження фітнесу - це простий підрахунок кроків. Ціль у 10000 кроків на день може бути довільною, але не можна заперечувати, що для вас більше активності, і це забезпечує приємне, акуратне число для людей, на які можна стріляти. Питання: Чи можете ви довірити своєму фітнес-трекеру, щоб точно виміряв ваш прогрес?

"Вимірювання ступенів, як правило, є досить точним", - говорить Кадм-Бетрам. "З двома основними застереженнями - люди, які рухаються дуже повільно або мають незвичну ходу, зазвичай виявляють, що їхні кроки недооцінені, іноді досить багато, і це вірно навіть для дослідницьких крокомірів".

Для більшості людей кількість рахунків є досить хорошою, але перевірте свою кількість кроків на двох різних фітнес-трекерах або порівняйте її з оцінкою вашого смартфона, і ви побачите відмінності. Підрахунок кроків, можливо, був точнішим із ранніми пристроями для закріплення, які були розроблені для носіння на стегні.

«Стегно - це найкраще місце для вимірювання кроків, а також більшості видів фізичної активності, - каже Кадм-Бетрам. "Смартфон, одягнений у кишеню штанів, повинен дуже точно розраховувати кроки".

"У будь-який момент ваш трекер може бути на 20 ударів занадто високим або низьким".

Пристрої, що носяться на зап’ястях, неминуче реєструватимуть багато сторонніх рухів, які мало пов’язані з фізичною активністю. Навіть якщо ви носите фітнес-трекер на недомінантному зап’ясті - що є рекомендацією - він реєструє всі ваші рухи руками.

Ваш смартфон може точніше підраховувати кроки, але це не чудова альтернатива в реальному світі. Враховуйте, що ваш телефон не завжди в кишені штанів; ніхто не хоче телефон у кишені, коли вони тренуються; а у багатьох жіночих речах і так не вистачає кишень.

Виробники відійшли від закріплених трекерів, тому що люди втрачали пристрої, забували їх прикріпити або випадково відправляли через білизну, прикріплену до потів спітнілого тренувального одягу. Але перехід на зап'ясті трекери також відкрив двері для датчиків серцевого ритму.

"Наявність цих кількох потоків даних дозволяє поєднувати дані про частоту серцевих скорочень з даними про рух, щоб спробувати придумати кращу здогаду", - пояснює Кадм-Бертрам. "Що дуже допомагає - телефон не має таких додаткових потоків даних".

Вимірювання частоти серцевих скорочень

Підняти фітнес-трекер або розумні годинники з датчиком серцебиття сьогодні набагато простіше і дешевше, ніж раніше, але наскільки ці датчики точні?

"Прилади, що вимірюють частоту серцевих скорочень, як правило, досить добре вимірюють частоту серцевих скорочень у стані спокою, але мають набагато більшу мінливість при вимірюванні частоти серцевих скорочень під час фізичних вправ", - говорить Кадм-Бертрам.

"Проблема в тому, що насправді я не можу знати певних речей про своє тіло".

Фітнес-трекери можуть не зовсім відповідати вашому фактичному пульсу під час тренування. Коли ви спітнієте, вони часто не можуть повністю записати ваш пульс. Було проведено кілька різних досліджень, які показують, що фітнес-трекери та розумні годинники досить добре вимірюють частоту серцевих скорочень у стані спокою чи відновлення, але стають менш точними, оскільки інтенсивність фізичних вправ зростає.

"У будь-який момент ваш трекер може бути на 20 ударів занадто високим або низьким", - припускає Кадм-Бертрам. "Але хоча це не обов'язково буде точним для будь-якого з цих конкретних моментів, тому що воно однаково падає вище і нижче істини - це не постійно завищує або недооцінює - якщо ви подивитесь на середній показник протягом більш тривалого періоду, це буде досить точно ".

Питання про те, наскільки точним є достатньо точний, залежить від того, для чого ви його використовуєте, і що ви очікуєте. Функціонал ЕКГ в останній версії Apple Watch не настільки точний, як ЕКГ на 12 відведень, який вони можуть робити в клініці чи лікарні, але все одно може бути корисним для потенційного попередження людей про проблеми та заохочення їх до подальших розслідувань.

fitbit заряд 3 грані Бренда Столяр / Цифрові тенденції

Якщо ви біжите марафон або серйозно тренуєтесь до якоїсь події, то варіація датчика серцевого ритму в типовому фітнес-трекері може бути занадто високою, щоб зробити це дійсно корисним. У цьому випадку нагрудний ремінець буде набагато точнішим, ніж трекер, який носиться на зап’ясті. Але для більшості людей, які прагнуть отримати загальне відчуття свого пульсу, фітнес-трекери, мабуть, досить точні.

Однак те, з чим справді борються фітнес-трекери, вимірює витрати енергії.

Спалювання калорій

"Калорії, що спалюються, насправді важко оцінити", - пояснює Кадм-Бертрам.

Більшість трекерів активності вимірюють рух вашого тіла та поєднують його з вашим зростом, вагою, статтю та віком. Іноді вони могли задати вам деякі запитання щодо способу життя під час налаштування, і ці дані можуть бути додані в суміш.

"Навіть найдешевші трекери мають усі найважливіші функції".

"Проблема в тому, що насправді неможливо знати певні речі про своє тіло", - говорить Кадм-Бертрам. "Наприклад, це здогадка про ваші відносні пропорції м'язів і жиру, і ці речі мають багато спільного з вашими витратами енергії в спокої".

Нещодавній мета-аналіз, що охоплював 60 раніше опублікованих досліджень, показав, що фітнес-трекери не дуже точно вимірюють витрати енергії, особливо для менш енергійних занять, таких як ходьба або робота по дому. Але ще раз це не означає, що вони марні. Якщо ви прагнете схуднути і хочете підрахувати спалені калорії як частину дієти та фізичних вправ, тоді фітнес-трекери можуть допомогти вам це зробити.

Якщо ви прагнете отримати дефіцит у 250 калорій на день, наприклад, який, за словами Кадмуса-Бертрама, повинен дорівнювати півфунту втрати ваги на тиждень, тоді ви можете попрацювати над калібруванням фітнес-трекера. Носіть його протягом місяця і підрахуйте всі свої калорії, точно вписуючи їжу, яку ви їсте. Це точна робота, щоб точно підрахувати калорії, але перехресне співставлення цього з вагою та відстежуваною активністю дозволяє вам побачити, наскільки далеко знаходиться ваш фітнес-трекер, і відповідно налаштуватися, тому він все одно може бути корисним інструментом.

Енді Боксолл / Цифрові тенденції

Незважаючи на всі потенційні неточності, є також безліч доказів того, що фітнес-трекери можуть заохотити вас бути більш активними та допомогти вам підготуватися до роботи, за умови, що ви взаємодієте з вашим пристроєм та ставите цілі, над якими ви насправді працюєте.

"Це в кінцевому підсумку функціонує як наручний годинник, якщо ви насправді з ним не взаємодієте", - говорить Кадм-Бетрам.

Вам потрібно попрацювати, щоб увійти в хороші звички, але вам також потрібен відповідний пристрій.

Як вибрати фітнес-трекер

Перш за все, важливо врахувати сумісність із телефоном. Apple Watch стане чудовим вибором, якщо у вас iPhone, але не так вже й багато, якщо немає. Доступно також багато різних функцій, і вам потрібно вирішити, чи хочете ви щось, щоб просто відстежувати вашу активність або також служити розумним годинником.

"Навіть найдешевші трекери мають усі найважливіші функції", - говорить Кадм-Бертрам. "Справжнє обмеження: чи є у нього датчик пульсу чи ні?"

Датчик серцевого ритму важливий; це не просто додає відстеження серцебиття. Метааналіз дає зрозуміти, що пристрої, що використовують лише акселерометрію, також набагато менш точні при оцінці витрат енергії, ніж трекери з датчиками серцевого ритму.

Бюджет, очевидно, теж буде врахований у вашому рішенні, але вам не обов'язково потрібно багато витрачати.

"Я б рекомендував найменш дешеву модель, що постачається з датчиком серцевого ритму", - говорить Кадм-Бертрам. "Ви могли б витратити вдвічі більше, але насправді не збираєтесь отримувати додаткові функції, які мають значення".

Останні повідомлення