Як усунути ті надокучливі високі гальмівні скрипи

Технічне обслуговування автомобіля 101

 • Як перевірити автомобільний акумулятор
 • Як змінити свічки запалювання
 • Як виправити спущену шину
 • Як замінити масло у вашому автомобілі

У всіх нас у гірші часи з’являвся пронизливий вух скрипучих гальм. Незалежно від того, збираєтесь ви забрати начальника на обід або намагаєтесь виїхати з під’їзду рано вранці, гарячих гальм немає.

На щастя, кілька інструментів на день у вашому гаражі швидко вирішують цю проблему. Ми зібрали необхідні вам елементи, кроки та кілька порад щодо усунення несправностей.

Чому скиглити?

Перш ніж заглибитися у деякі причини та способи усунення гальмівного болю, варто зазначити, що гальма іноді видають шум. Переривчастий цвірінькання є нормальним явищем, особливо якщо ви живете в суворому кліматі. Якщо ви все ще відчуваєте педаль гальма і можете нормально знизити швидкість, немає про що серйозно турбуватися.

Простіше кажучи, писк гальм - це, як правило, вібрація. Зокрема, шум виникає внаслідок взаємодії гальмівного диска, супорта та колодки. Постраждалі системи видаватимуть шум при натисканні на супорт на диск. Ви можете натиснути на педаль гальма або використовувати більше / менше швидкості під час кожного гальмівного маневру, але ваші гальма все одно можуть вити через контакт між накладкою та диском.

Якщо ви помітите, що ваші гальма лише іноді видають шум, це може бути пов’язано з іржею, яка перетворилася на вологу на поверхні диска або колодки. Це може статися так швидко, як за ніч, і може бути якийсь писк, поки вся іржа не буде очищена від компонентів. Знову ж таки, це не про що турбуватися.

Ентузіасти треку з гоночними майданчиками повинні звикнути до якогось писку. Матеріал, що використовується для виготовлення гальмівних колодок, є більш стійким до нагрівання і створює більше тертя, що збільшує резонансну частоту в чутному діапазоні. З цієї причини багато гонщиків вихідних або вибирають склад накладки, який недостатньо агресивний, щоб шуміти, або міняють колодки на поїздках у будні.

У цих двох випадках причина для тривоги відсутня, але якщо ви починаєте чути пронизливий металевий шум, а не постійний високий писк, вам потрібно негайно схилити гальмо. У цьому випадку ви, ймовірно, зносили прокладки до металу і гальмуєте автомобіль, не маючи жодного складного буфера.

Які інструменти та продукти вам знадобляться

Ось деякі найважливіші інструменти та продукти, які вам знадобляться, щоб загальмувати свої гальма:

 • Якась форма захисту рук (ми рекомендуємо пару механічних рукавичок з деяким вбудованим хватом)
 • Домкрати та підставки (Harbor Freight має цілісні угоди на цілий рік)
 • С-затискач
 • Гайковий ключ
 • Гайковий ключ (з декількома розмірами гнізд відповідно до вашого автомобіля)
 • Тефлонова прокладка
 • Мастило для гальм або протизадирне
 • Анаеробний клей

Як заглушити цей шум

Гальмівні колодки Baranq / 123RF Baranq / 123RF

По-перше, вам потрібно буде вирішити, чи потрібно приглушувати шум, або змінювати компоненти, щоб повністю зупинити звук.

Якщо ви не хочете міняти місця накладками, інший варіант - вставити тефлонову прокладку між накладкою та поршнем супорта. Це не спрацює для кожної гальмівної системи - деякі сконструйовані без будь-якого простору для того, щоб підкладка підходила, не змушуючи колодку тягнути диск. Ви можете зносити свою підкладку до такої міри, що вона більше не затягується з підкладкою, але це буде марною тратою грошей.

Якщо ви просто шукаєте швидке виправлення, ви завжди можете скористатися гальмівною мастилом або засобом протизадирних властивостей на задній частині гальмівної колодки, що повинно усунути звук на деякий час (але не назавжди).

Останній, і, мабуть, найкраща модифікація (згідно з популярною механікою) - це прикріплення опорної пластини колодки до поршня або корпусу супорта. Це збільшує масу поршня і змінює частоту вібрації до такої міри, що вона не буде скрипіти. Щоб пластинка трималася довше кількох днів, тижнів чи місяців, вам знадобиться відповідний клей. Популярна механіка пропонує анаеробний клей, який наноситься як плівка або мух. Коли ви щільно притискаєте пластину до поршня / корпусу, клей буде прилипати, як лещата, і протистояти корозії від бруду та води.

Заключні думки

Якщо ви випробували наведені вище методи, і шум не зникає, ви завжди можете перевірити, чи має модель вашої машини відкликання, пов’язане з гальмами. Швидкий пошук у Google повинен сказати вам, чи є відкликання, але ви завжди можете перевірити найближчого дилера, щоб переконатися.

Останні повідомлення