Як швидко працює 5G? Пояснення швидкості мобільної мережі 5-го покоління

Хвилювання з приводу 5G, п'ятого покоління мобільних мережевих технологій, постійно наростає. Тривалий процес розгортання мереж 5G вже триває, і його доступ до всіх основних гравців зараз обмежений, і принаймні один оператор - T-Mobile - обіцяє загальнонаціональний доступ до 5G до кінця року. 5G приносить багато потенційних переваг, але одне з найважливіших питань, яке негайно виникає в будь-якій дискусії про нього, полягає в наступному: Як швидко працює 5G?

Ми могли б сказати: "Скільки триває шнурок?" Але це буде не дуже корисною відповіддю. Правда в тому, що швидкість, яку ви отримуєте, буде залежати від багатьох факторів, включаючи те, де ви знаходитесь, до якої мережі ви підключаєтеся, скільки інших людей підключається та який пристрій ви використовуєте. Цифри, про які ви побачите, пов’язані між собою, пропонують швидкість завантаження від 1 Гбіт / с до 10 Гбіт / с, хоча теоретично вона може зростати і вище. Час затримки або час, необхідний для надсилання даних, може становити лише 1 мілісекунду.

Це не означає багато окремо, тому ось таблиця, яка порівнює швидкості різних поколінь.

Покоління2G3G3G HSPA +4G4G LTE-A5G
максимальна швидкість0,3 Мбіт / с7,2 Мбіт / с42 Мбіт / с150 Мбіт / с300 Мбіт / с - 1 Гбіт / с1-10 Гбіт / с
Середня швидкість0,1 Мбіт / с1,5 Мбіт / с5 Мбіт / с10 Мбіт / с15 Мбіт / с - 50 Мбіт / с50 Мбіт / с і вище

Середні показники тут приблизні, і всі різні технології ускладнюють результати, оскільки кожне покоління розвивалося і продовжувало зростати, навіть після того, як наступне покоління почало виходити на ринок. Потім виникає питання, що перевізники неправильно маркують свої мережі; багато хто називають HSPA +, який є технологією 3G, як 4G.

Теоретично найновіші версії 4G LTE-A можуть досягати 1 Гбіт / с, нижній кінець 5G. Однак ці швидкості зараз недоступні і в основному залежать від модему у вашому пристрої.

Хоча сучасні телефони в США зараз регулярно підключаються зі швидкістю в середньому близько 31,6 Мбіт / с за даними Open Signal, низькоякісні телефони в середньому менше половини, ніж 14,7 Мбіт / с. Відмінності ще більші в Південній Кореї, яка в даний час є лідером ринку за швидкістю. Користувач смартфонів вищого класу в Південній Кореї в середньому має швидкість 70,6 Мбіт / с, найвищу у світі. Але користувач смартфонів низького класу не бачить швидкості, близької до такої: всього 30,1 Мбіт / с.

Де доступний 5G? На нашій мережевій карті 5G є подробиці. 5G, можливо, поки що недоступний, але він вже там. Ось де ви можете знайти 5G в США Карта 5G

"Прихід 5G, безсумнівно, призведе до вищих швидкостей для кінцевих користувачів, але ці швидкості будуть різнитися залежно від того, як оператори проектують свої мережі та скільки користувачів у мережі", - сказав Ельз Барт, директор з маркетингу та комунікацій у NetComm, Digital. Тенденції минулого року. "Хоча 5G зможе забезпечити більш високу швидкість, основною відмінністю, яку помітять кінцеві користувачі, буде наднизька затримка 5G порівняно з 3G або 4G - це відкриє нові програми в просторі Інтернету речей".

Здебільшого ми вже насолоджуємося швидкою швидкістю завантаження на 4G. Хоча може бути корисно мати можливість завантажити цілий фільм у форматі HD менш ніж за секунду, це нам не потрібно. Швидкість завантаження, навпаки, зараз жахлива. Якщо дивитись на затримку мережі, 3G може бути десь від 60 мс до 200 мс, тоді як 4G в даний час становить від 40 мс до 60 мс. Хоча теоретично 5G міг би прийняти це до 1 мс, більш реалістична цифра може становити 10 мс. Це не тільки змусить усе почуватись більш чуйними, але це також дозволить проводити хмарні ігри, вдосконалювати AR та VR, робототехніку та автомобілі без водіїв. Можливість діяти в реальному часі через мережу має безліч потенційних додатків.

5G не збирається замінювати 4G LTE або Wi-Fi, але буде працювати разом з ними, щоб підтримувати зв’язок на пристойній швидкості, де б ми не знаходились.

Згідно з доповіддю Альянсу мобільних мереж наступного покоління (NGMN), який намагається встановити стандарти, мережі 5G повинні пропонувати затримку 10 мс загалом та 1 мс для особливих випадків, що вимагають меншої затримки. У звіті також пропонується, "швидкість передачі даних до 1 Гбіт / с повинна підтримуватися в деяких конкретних середовищах, таких як офіси в приміщеннях, хоча принаймні 50 Мбіт / с повинні бути доступні скрізь".

Ця цифра 50 Мбіт / с вже деякий час є святим Граалем. Це загально узгоджена мінімальна швидкість, до якої в ідеалі мали б доступ усі.

"Справжньою перевагою 5G стане той факт, що оператори зможуть надавати фіксовані бездротові широкосмугові послуги кінцевим споживачам, які мають таку ж якість, що і послуги, що надаються через волокно або кабель", - сказав Барт. "Це посилить конкуренцію, оскільки більша кількість гравців зможе забезпечити надшвидку широкосмугову зв'язок значній кількості людей у ​​всьому світі".

Щільність руху або кількість людей, які одночасно підключаються в одній і тій же місцевості, суттєво впливає на фактичну швидкість, яку ви отримаєте. NGMN припускає, що навіть у надзвичайно багатолюдних районах, таких як стадіони з десятками тисяч людей, ми повинні мати можливість користуватися "швидкістю передачі даних у кілька десятків Мбіт / с", при цьому "1 Гбіт / с пропонується одночасно десяткам працівників в одному офісі підлогу ».

Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції

Крім порівняння швидкості, також важливо пам’ятати, що 5G є додатковою технологією. Він не замінить 4G LTE або Wi-Fi, але буде працювати разом із ними, щоб підтримувати зв’язок на пристойній швидкості, де б ми не знаходились.

Реально, це займе деякий час, перш ніж 5G стане широко доступним, і вам також потрібно буде оновити телефон до 5G, щоб скористатися ним. Ми будемо тримати вас в курсі всіх останніх новин 5G, коли вони стануть реальністю, незалежно від того, хочете ви розуміти різні спектри або читати новітні тести перевізників.

Останні повідомлення