Чи зруйнує магніт смартфон або жорсткий диск?

магнітне кріплення для автомобіля Це кріплення для автомобільного телефону Nite Ize Steelie використовує магніти для кріплення вашого телефону, але чи безпечно воно? Я завжди був надзвичайно параноїком щодо магнітів, які потрапляють поблизу моєї електроніки. Я бачу викривлення екранів, дорогоцінні файли, що зникають в ефірі, і мій смартфон назавжди вимикається.

Коли мій син нещодавно отримав у подарунок кілька магнітів, минула лише година, перш ніж він махнув їм настільки близько до мого телефону, що я відчув змушеність їх конфіскувати. Зараз вони збирають пил на забороненій полиці, разом із світиться в темряві глопом та фальшивими собачими качами.

Але, обмежуючи їх лише іграшкою, я замислювався, чи мій страх ірраціональний. Чи насправді магніти представляють жахливий ризик для наших гаджетів, і звідки ми взяли думку, що вони в першу чергу небезпечні? Давай дізнаємось.

"Це, швидше за все, походить від старих електронних пристроїв, таких як ЕЛТ-монітори та телевізори, які були сприйнятливі до дії магнітних полів", - пояснює Метт Ньюбі з first4magnets, "Якщо розмістити сильний магніт біля одного з них, ви можете спотворити картину. На щастя, сучасні телевізори та монітори не сприйнятливі таким чином ".

Більшість сучасної електроніки, як і наші смартфони, не зазнають негативного впливу від малих магнітів; але чи це все?

Як магніти впливають на смартфони?

«Переважна більшість магнітів, з якими ви стикаєтеся щодня, навіть багато надміцних на ринку, не матимуть негативного впливу на ваш смартфон, - говорить Метт. - Насправді всередині пристрою буде кількість дуже малих магнітів, які виконують важливі функції. Наприклад, новий Apple Watch використовує магнітно-індуктивну бездротову систему зарядки ".

Однак, перш ніж захоплюватися і починати натирати магніти по всьому своєму смартфону, слід розглянути ще щось. Метт попередив, що магнітні поля можуть тимчасово перешкоджати роботі цифрового компаса та магнітометра у вашому смартфоні, і це серйозніше, ніж ви можете подумати.

Інженери K&J Magnetics насправді експериментували з iPhone, щоб продемонструвати, як магніт впливає на датчики всередині.

“Проблема, яку ми виявили, полягає в тому, що поруч розташований магніт впливатиме на внутрішні магнітні датчики всередині телефону. Компас читатиметься неправильно, - пояснив Майкл Пол, інженер K&J, - що ще гірше, якщо прикріпити до телефону сильний магніт, ви могли б трохи намагнітити деякі сталеві деталі всередині, змусивши їх діяти як слабкі магніти. Це може ускладнити правильну калібрування компаса ".

Можливо, ви вважаєте це неважливим, оскільки ви ніколи не використовуєте програму компаса, але це не означає, що інші програми не покладаються на той самий датчик. Наприклад, Google Maps використовує датчик, щоб визначити, в який бік спрямований телефон, і ряд ігор також покладаються на нього для визначення вашої орієнтації.

Магніти навряд чи вб’ють ваш смартфон, але існує ймовірність, що вони зіпсують деякі досить важливі аспекти.

Це те, що Apple враховує на дизайні корпусу та аксесуарів. У Керівних принципах дизайну корпусу Apple є розділи, присвячені розгляду датчиків та магнітним перешкодам, включаючи рядок: „Apple рекомендує уникати використання магнітів та металевих компонентів у футлярах”.

Виробники повинні переконатися, що вбудований магнітний компас не постраждав від їх корпусів. Також є конкретна згадка про iPhone 6 Plus, оскільки через потенційні проблеми магніти можуть спричинити задню камеру з автофокусом з оптичною стабілізацією зображення.

Здається, ніби магніти, швидше за все, не вб'ють ваш смартфон, але, безумовно, існує можливість зіпсувати деякі досить важливі аспекти, то навіщо ризикувати?

А як щодо жорстких дисків?

Ідея про те, що магніти можуть стерти жорсткі диски, досить популярна, особливо у світі розваг. Уолтер Уайт ганебно використовував масивний електромагніт, щоб спробувати витерти докази з жорсткого диска Погано, наприклад. Чи наші побоювання щодо магнітів, що стирають жорсткі диски, також базуються на старих технологіях?

"Дані, записані магнітом, також можуть бути пошкоджені за допомогою магнітів, включаючи такі речі, як касети, дискети, VHS та кредитні картки", - говорить Метт. "" Якщо дані записані магнітно, можна пошкодити їх магнітами ". Чудово, але де це залишає Уолтера Вайта та його жорсткий диск?

«Теоретично можливо, що неймовірно сильний магніт може пошкодити жорсткий диск, якщо його витерти безпосередньо поверхнею накопичувача, - пояснює Метт, - Однак жорсткі диски містять неодимові магніти всередині них, щоб керувати рукою зчитування / запису та записувати дані, тому знову ж таки, вони не будуть піддаватися впливу магнітів звичайного розміру. Наприклад, якщо ви приклеїли магніти до зовнішньої сторони вежі ПК, це не вплине на жорсткий диск ".

Є ще кращі новини, якщо у вас є спалах або твердотільний накопичувач. "На флеш-накопичувачі та твердотільні накопичувачі насправді не впливає сильне статичне магнітне поле", - заявив Майкл.

Інженери K&J насправді намагалися використовувати неодимові магніти для руйнування жорсткого диска, але результати невтішні. Вони розміщували великі магніти з обох боків працюючого жорсткого диска, доки не пролунали звуки механічного тертя, вказуючи на те, що магніти згинали деталі всередині. Незважаючи на це, файли на диску залишились на 100 відсотків цілими.

Більш великі магніти також використовувались із вимкненим дисководом, але коли його знову ввімкнули, файли все ще не зазнали змін. Очевидно, що в наш час більшість компаній подрібнюють жорсткі диски, щоб фізично їх знищити, тому що для витирання даних не можна покладатися на магніти.

Чи потрібно нам турбуватися про магніти?

"Вдома ви будете оточені магнітами - вони є в кожному комп'ютері, динаміку, телевізорі, двигуні, смартфоні, якщо назвати лише декілька програм", - каже Метт, "сучасне життя просто не було б можливим без них".

Здається, магніти несправедливо зіпсували прес, але все ж важливо проявляти обережність, володіючи найсильнішими магнітами.

“Сильні неодимові магніти - це не іграшки, - пояснює Майкл, - Ви, можливо, читали в новинах про те, як нещодавно деякі маленькі іграшки поглинали зовсім маленькі діти. Це дуже і дуже серйозний ризик для здоров'я, оскільки кілька магнітів можуть притягувати один одного через стінки кишечника. Ми говоримо про перитоніт, що означає, що для їх видалення потрібна негайна операція ".

Можливо, я все-таки залишу ці магніти на забороненій полиці.

Останні повідомлення