П’ять причин, чому ваша нова материнська плата не працює, як їх виправити

П’ять причин, чому ваша нова материнська плата не працює, як усунути проблеми з материнською платоюМатеринська плата вашого комп’ютера є критично важливим компонентом, який встановлює багато меж щодо того, які оновлення ви можете, а які не можете встановити. Однак материнські плати мають репутацію вибагливих способів усунення несправностей, що змушує деяких ентузіастів ПК боятися коли-небудь торкнутися їх.

Не хвилюйтеся, адже можна виправити п’ять найпоширеніших проблем, з якими ви можете зіткнутися під час оновлення материнської плати. Все, що вам потрібно - це трохи терпіння. Ми покажемо вам, як тут.

Не вистачає потужності

Так, перелік "перевірити потужність" як перший крок у будь-якому посібнику є дещо кліше, але тут це абсолютно необхідно, оскільки материнські плати мають не лише одне підключення до живлення, а два. Існує основний 20-до-24-контактний роз'єм і другий 4-контактний роз'єм, прихований від сокета процесора, хоча 4-контактний може бути натомість 8-контактним, особливо на мобо, побудованих з урахуванням розгону. Багато людей забувають про другий роз’єм. Ми робили це раніше в наші перші дні побудови ПК, тож перевірте, чи перебуває обоє.

Переконайтесь, що обидва штекери повністю закріплені та правильно під'єднані до відповідних шнурів живлення. Це вирішить багато питань, особливо тих, які з’являються, коли ви вперше встановлюєте нову материнську плату.

Неправильно встановлені компоненти

Компоненти можуть спричинити несправність материнської плати, якщо вони неправильно встановлені. У деяких випадках ваш комп’ютер може навіть не пройти POST (механізм самотестування, який використовують ПК під час завантаження), або навіть не ввімкнутись. Потенційні винуватці - процесор, відеокарта та оперативна пам’ять.

Неправильне розміщення відеокарти та оперативної пам'яті є найбільш вірогідними джерелами ваших проблем, оскільки проблеми в цих областях легко не помітити. Огляньте відеокарту та переконайтесь, що вона рівномірно розміщена по ширині гнізда PCI-Express. Потім дайте йому рішучий поштовх вниз, щоб бути впевненим.

Огляд ігрового робочого столу Origin Genesis всередині компонентів

Слот для оперативної пам'яті має два пластикових крила, які повинні закріпитися по боках кожного накопичувача пам'яті. Вони повинні стояти вертикально на 90 градусів від поверхні материнської плати та надійно вставляти їх навколо виїмок, розташованих на кожній стороні вашої оперативної пам'яті. Якщо одне або обидва крила трохи скошені, оперативна пам’ять встановлена ​​неправильно.

Неправильне встановлення процесора набагато складніше, але варто перевірити, чи справді ви обдурені. Шпильки та гніздо на процесорі та материнській платі повинні бути належним чином вирівняні. Після вставлення процесор повинен сидіти рівно на поверхні розетки. Радіатор процесора також повинен міцно прикріпитися.

Коротке замикання

Материнські плати наповнені конденсаторами і паяними з'єднаннями, які передають дані та живлення від однієї частини плати до іншої. Як ви вже могли помітити, материнська плата тримається вгорі від корпусу ПК за допомогою ряду гвинтових "протистоянь", товщина яких становить близько чверті дюйма. Вони існують тому, що материнська плата може стиснутись, якщо вона контактує з іншими металевими компонентами.

материнська плата

Материнська плата, що зазнала короткого замикання, може не пройти через POST, може завершити POST, але потім поводитись нестабільно або може завантажуватися, але потім випадково аварійно завершити роботу. Нездатність пройти процес POST є найчастішим симптомом, але інші ситуації можуть виникнути, навіть якщо між материнською платою та корпусом встановлено лише випадковий контакт.

Вивчіть, як встановлена ​​ваша материнська плата. Переконайтеся, що ви використовували підставки, які тримають мобо над корпусом, і переконайтеся, що будь-які непідтримувані частини материнської плати не згиналися до внутрішньої частини корпусу. Також перевірте, чи всі внутрішні дроти належним чином екрановані зовнішнім покриттям із гуми або пластику.

Немає підключення кнопки живлення

Кнопка живлення на корпусі комп’ютера під’єднується до материнської плати за допомогою маленького тонкого двожильного дроту. Без цього важливого, але легкого для пропуску з’єднання ваш комп’ютер не запуститься. Це пов’язано з тим, що материнська плата ніколи не отримує команду зробити це, якщо натиснути кнопку живлення, коли провід не підключений до належних контактів на материнській платі.

вимикач живлення

Підключення кнопки живлення може бути складним. На відміну від багатьох інших роз'ємів материнської плати, розроблених для унеможливлення неправильної установки, роз'єм кнопки живлення зазвичай позначається лише символами плюса і мінуса. Скласти їх із плюсом і мінусом, надрукованими на материнській платі, повинно бути легко, за винятком того, що більшість материнських плат друкують свої наклейки веселим дрібним текстом. Справа погіршується тим, що підключення передньої кнопки живлення є частиною кластера з'єднань, тому випадкове підключення живлення до штифтів, які керують кнопкою скидання або індикатором жорсткого диска, є простими помилками.

Для вирішення цієї проблеми вам знадобиться інструкція до вашої материнської плати та, можливо, збільшувальне скло. Вам знадобиться інструкція, щоб підтвердити, куди йде роз’єм кнопки живлення, і вам (можливо) знадобиться збільшувальне скло, щоб правильно вирівняти з’єднання з штифтами. Якщо ви не можете знайти свою інструкцію, виробник вашої материнської плати повинен мати її версію у форматі PDF на веб-сайті компанії. Просто знайдіть номер моделі вашої материнської плати.

Несумісність апаратного забезпечення BIOS

Материнські плати постачаються із заводу з операційною системою BIOS або UEFI, яка може працювати з сучасним обладнанням, але будь-яке апаратне забезпечення, випущене після його доставки, гарантовано не працює. Навіть нові процесори, які входять у гніздо процесора материнської плати, можуть бути несумісними.

msibios

Якщо така ситуація трапляється, ваш комп’ютер може не POST, або він може POST, але відмовляється завантажувати вашу операційну систему. Виправити цю ситуацію просто, але трохи засмучує.

Спочатку доведеться заново встановити все старе обладнання, яке ви видалили, як для підтвердження проблеми, так і для завантаження комп’ютера. Після цього ви можете завантажити комп’ютер, зайти на веб-сайт виробника материнської плати та знайти останню версію BIOS / UEFI. Встановіть його, а потім спробуйте встановити нове обладнання знову.

Висновок

Незважаючи на те, що усунення несправностей із материнськими платами може бути важким, їх далеко неможливо впоратись. Навчитися керувати ними - важлива навичка для будь-якого розробника ПК. Досвід, який ви отримуєте, замінюючи мобо, дає вам можливість користуватися одним і тим же комп’ютером протягом десятиліття (або більше), замінюючи внутрішні елементи, коли це необхідно. Не лякайтесь; з наведеними вище проблемами, хоч і далеко не рідкістю, можна впоратися з невеликим терпінням.

Кредит зображення: Wikmedia / Petteri Aimonen, Flickr / Judy-Robinson Cox

Останні повідомлення