Як створити дешевий ігровий ПК з підтримкою VR

Аудіоремінь HTC Vive Deluxe Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Минуло пару років з того часу, як ренесанс ВР стартував серйозно, і все шукає VR. HTC Vive та Oculus Rift тепер оновлені до Cosmos та Rift S відповідно, тоді як PlayStation VR від Sony пропонує чудову точку доступу для консольних геймерів, і лише в магазині Steam є сотні VR-назв. Віртуальна реальність зростає, але деякі круті бар'єри для вступу перешкоджають зацікавленим ентузіастам піти на повагу.

Найбільший бар’єр - простий: ціна. Ігри на ПК - це дороге хобі, а розробка VR - це ще від 300 до 700 доларів, залежно від того, що ви купуєте. Але є кілька простих способів заощадити: секрет полягає в тому, щоб створити правильний ПК для вашої системи VR недорого, і ми знаємо, як це зробити.

Ми не будемо проходити покроковий процес фактичного складання вашої системи разом, але ознайомтеся з нашими пропозиціями нижче, щоб побачити, що вам потрібно для початку роботи з VR на базі ПК.

Голі кістки: гарнітура

По-перше, давайте розглянемо мінімальний мінімум, який вам знадобиться для вашої збірки VR. Ми спробуємо уникати конкретних цін на цей посібник, оскільки ціни на обладнання так часто піднімаються і знижуються, але коли мова заходить про гарнітури, ми можемо бути дещо зрозумілішими: останній HTC Vive Cosmos починається з 700 доларів, Rift S продається за 400 доларів.

Як бачите, в останньому поколінні гарнітури сильно розходились у цінах. Вони також стали дещо схожими (обидва зараз використовують внутрішні датчики, тому вам не доведеться налаштовувати зовнішні трекери). Очевидно, що якщо ви працюєте з бюджетом, Rift S - кращий варіант для економії грошей. Однак є кришка - через труднощі виробництва та доставки Oculus більше не продає Rift S. Це не є постійною умовою, але якщо ви хочете, вам доведеться зареєструватися для отримання повідомлень від Oculus і підготуватися до запасіться терпінням. В іншому випадку Космос все ще доступний, хоча і за вищою ціною.

Голі кістки: GPU

AMD Radeon RX 590

Далі нам знадобиться ПК, і ось тут все стає складніше. Чи варто йти на заздалегідь побудовану машину або будувати її самостійно? Відповісти на це непросте запитання, особливо зараз, тож давайте просто подивимося, яке обладнання ви точно хочете шукати, незалежно від того, яким шляхом ви йдете.

Найважливішою частиною вашої установки VR, поруч із гарнітурою VR, буде відеокарта. Це компонент, який робить більшу частину важкої атлетики, коли ви граєте в ігри у VR або поза ним. Це також буде найдорожчим компонентом, крім гарнітури. Зараз ринок графічних карт відчуває дефіцит, тому відеокарти дорожчі, ніж мали б бути - ви повинні ретельно зважити, з якою з них ви хочете піти. Ми порівняли декілька відеокарт високого класу, середнього та початкового рівня з VRMark, щоб допомогти вам прийняти рішення.

Зазвичай, коли ми складаємо керівництво з продуктивності, ми намагаємось дотримуватися фактичної продуктивності в грі, але VR - це особливий випадок. VR-ігри не розроблені з урахуванням надшвидкої частоти кадрів, їм просто потрібно підтримувати 90 кадрів в секунду на обох головних дисплеях у гарнітурі VR. Це пов’язано з тим, що частота оновлення внутрішніх дисплеїв, як правило, заблокована на рівні від 80 до 90 Гц, залежно від моделі. VR-ігри та досвід роблять все можливе, щоб підтримувати постійну швидкість від 80 до 90 кадрів в секунду, щоб все виглядало гладко. Занадто високий або занадто низький рівень стрибків може неприємно вплинути на досвід. Зазвичай якась звичайна стара нудота. Тож давайте розглянемо цифри.

Кожна оцінка тут відображає ефективність відеокарти у тестах VR. Помаранчева кімната - найпростіший орієнтир, Блакитна кімната - проміжний орієнтир, а Блакитна кімната - найвимогливіша. Ми шукаємо графічну карту, яка добре працювала в Помаранчевій кімнаті і отримала пристойні оцінки в блакитній кімнаті. Ці два еталони найкраще відображають графіку початкового та середнього класу, яку ми прагнемо. У ідеальному світі ми просто рекомендуємо відеокарту, яка працювала кращий, але це не керівництво "як створити найдорожчу можливу установку VR". Тут бережливість.

Для довідки, оцінка 5000 в помаранчевій кімнаті вважається прохідною оцінкою для більшості вражень від VR. Для більш вимогливих Cyan Room прохідний бал становить 3088, а для високого класу 5K Blue Room прохідний бал становить лише 1082. Ми шукаємо пару відеокарт, які дозволять досягти принаймні 5000 в Помаранчевій кімнаті і наближаються до проходження в Голубій кімнаті.

Ціни на відеокарти VR

Дивлячись на наші результати тут, це означає, що рекомендованими нами картами є Nvidia GeForce GTX 1060, AMD Radeon RX 570 і RX 580. Усі три ці відеокарти отримали прохідні оцінки в Orange Room та Cyan Room. GTX 1060 і RX 580 пройшли всі троє орієнтири, тому вони повинні бути нашими найкращими претендентами.

Голі кістки: процесор і оперативна пам’ять

Фотографія основного процесора Intel 9-го покоління Новини Intel / Корпорація Intel

Ваш процесор і оперативна пам’ять також важливі, але стосовно обох цих компонентів ви повинні подивитися, як запобігти вузьким місцям. Наявність 32 ГБ оперативної пам’яті та найсучасніший AMD Ryzen Threadripper не матиме такого великого впливу на вашу продуктивність, як це матиме потужний графічний процесор. Для вашого центрального процесора та оперативної пам’яті ви захочете доволі близько відповідати апаратним рекомендаціям для Oculus Rift. Це означає щонайменше процесор Intel Core i5 7-го покоління - щось на зразок i5-7500 - або Intel Core i3-8100, що приблизно еквівалентно рекомендованому Oculus процесору i5-4590. Плюс, щонайменше 8 ГБ оперативної пам'яті, хоча натрапити на 16 ГБ у майбутньому не буде поганою ідеєю.

Для процесора Core i3-8100 ви, мабуть, шукаєте приблизно 120 доларів, а можливо, 70–100 доларів для оперативної пам’яті. Але, як ми вже згадували, ціни на компоненти ПК на даний момент дещо складні.

Купуйте, не будуйте

Огляд Dell Inspiron 5675 на столі Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Це правильно. Через поточний стан цін на графічні процесори, ви можете розглянути можливість придбання системи з потрібним графічним процесором та оновлення інших компонентів пізніше. Вислухайте нас: усі виробники ПК пропонують настільний комп’ютер із рекомендованим обладнанням за вищою ціною, ніж ви, мабуть, придбаєте компоненти самостійно - з невеликим дослідженням.

Рекомендуємо для початку відвідати наш список найкращих ігрових настільних ПК, щоб побачити, як виглядають деякі найпопулярніші машини та які технічні характеристики вони мають. Як ви зауважили, ці опції починаються з понад 1000 доларів, і всі вони могли б легко впоратися з VR… але, можливо, не входить до вашого бюджету.

Тоді погляньте на наш огляд останніх дешевих пропозицій ігрових ПК, щоб побачити, що можна знайти на більш доступних машинах, маючи на увазі найвищі характеристики для зручного порівняння. В даний час ігровий ПК ABS Rogue SE Radeon RX 580 за 750 доларів та ігровий ПК Dell G5 Gaming Nvidia GTX 1660 Ti за 830 доларів виглядають як вагомі варіанти для бюджетної моделі.

Заключні примітки: Ви не можете економити на графіці

Зараз найкращим вибором є перевірка базових системних вимог, рекомендованих до гарнітури. Ознайомившись із вимогами, ви зможете побачити, чи зможете ви знайти їх за доступною ціною. Наприклад, Vive рекомендує щонайменше NVIDIA GeForce GTX 1060 або AMD Radeon RX 480 - обидва ці цілком схожі на базові рекомендації, про які ми говорили вище.

Ви можете перевірити ціни на ці моделі та кілька нових чіпів для порівняння (якщо запас застарілий для графічних процесорів низький, вони можуть бути навіть дорожчими, ніж сучасні моделі). У будь-якому випадку, ви, мабуть, хочете заплатити принаймні 300 доларів за свою відеокарту, якщо тільки ви не готові зачекати на ринку, поки ціни знову не впадуть. Це все чудово, але це може пройти деякий час.

Якщо ви весь цей час додавали витрати, то побачите, що для того, щоб побудувати все для машини VR з нуля, потрібно близько 1000 доларів, включаючи гарнітуру - і це не враховуючи такі компоненти, як монітори та системи охолодження. На даний момент насправді не існує способу знизити ціни нижче, якщо ви не знайдете дійсно багато або не почнете переглядати використані компоненти. Загалом, 1000 доларів цілком здійсненно щодо кінцевого продукту: ПК, готовий до VR, виготовлений власноруч. Зі зростанням популярності VR зростатиме і ваша туга за працюючим ПК, який може впоратися з чудесами VR. Зрештою, ця технологія буде лише вдосконалюватися та трансформуватися протягом багатьох років.

Останні повідомлення