Як зробити ваш ПК тихішим

Настільний комп'ютер Dell XPS 8900 Грег Момберт / Цифрові тенденції По мірі просування у цифрову епоху наша електроніка зазнала суттєвих удосконалень та змін. Однак одним із аспектів ПК, у якого ще є багато можливостей для вдосконалення, є кількість шуму, який можуть видавати любителі ПК. Хоча, здавалося б, неважливі, такі роздратування можуть бути мучительними, особливо у вакуумі.

На щастя, є способи заспокоїти ваш ПК. Маючи належне обладнання та кілька заклинань, більшість користувачів можуть вигнати демона, який виє на своєму робочому столі. Ось кілька способів зробити ваш комп’ютер тихішим.

Перевірте кріплення вентилятора та накопичення пилу

ASUS M70AD US003S огляд настільних компонентів

Ось простий крок, який може зробити майже кожен. Обережно зніміть бічну панель ПК і перевірте всі додатки. Можуть бути задіяні ущільнювальні прокладки, прокладки та гвинти, і якщо хтось із них з часом розхитався, вони могли б вібрувати і робити ваш ПК набагато гучнішим, ніж передбачалося.

Перевірте їх усі, затягніть все, що потрібно затягнути, і переконайтесь, що вентилятори не хитаються і не розхитуються. Ви навіть можете придбати кріплення, які включають прокладку або гель для додаткової стійкості до вібрацій, хоча це крок, який захочуть зробити лише досвідчені користувачі. Це хороший час, щоб перевірити також основу комп’ютера та переконатися, що ноги прогумовані і розташовані на рівній площині, щоб зменшити шум.

Крім того, поки у вас є доступ до вентилятора та задньої частини вашого ПК, не забудьте очистити все це. Візьміть м’яку щітку та балончик з повітрям і позбудьтеся пилу, який побачите. Цей пил може перегріти ваш комп’ютер, а також зробити ваш вентилятор галасливішим, тому трохи очищення дійсно може змінити ситуацію.

Нарешті, перед тим, як замінити бічну панель, переконайтеся, що всі пилові фільтри та радіатори очищені. Пил викликає нагрівання, як і обмежений потік повітря, через що ваші вентилятори крутяться швидше і голосніше. Поліпшення управління кабелями також призводить до кращого потоку повітря, що також може допомогти підтримувати охолодження ваших компонентів, тобто вентиляторам не потрібно працювати так сильно.

Додайте звукоізоляцію

Справа в іншій області, де ви можете знайти покращення. Багато недорогих комп'ютерів поставляються у випадках, побудованих без урахування акустики. Корпус може посилити звук або дозволити йому вільно протікати від корпусу до ваших вух.

Цю проблему можна вирішити за допомогою звукоізоляції. Звучить екстремально? Це не. Типовий утеплювач - це не що інше, як формована піна, яку можна придбати за ціною від 20 до 60 доларів і заклеїти всередину ПК за допомогою клею. Пінопласт можна використовувати для закупорювання невикористаних кріплень вентилятора або шарувати на бічних панелях. Його легко вирізати, і він може бути прикріплений клейким або двостороннім скотчем у вашому місцевому магазині техніки.

Однак у цього методу є кілька мінусів. По-перше, не вся піна рівна. Обов’язково використовуйте піну, призначену для електроніки. В іншому випадку, ви можете виявити, що маєте справу з пожежею в будинку. Крім того, піна може зменшити потік повітря у вашому ПК, тому переконайтеся, що ви не перешкоджаєте будь-яким функціональним кріпленням вентиляторів або вентиляційним отворам.

Замініть старі вентилятори новими версіями

Система, яка завжди галаслива, страждає від поганих шанувальників, занадто великої кількості шанувальників або обох. Погляньте, що знаходиться всередині вашого робочого столу. Ви бачите лише одного чи двох шанувальників? Тоді вони, мабуть, дешеві чи старі і видають більше шуму, ніж слід.

У нас є хороші та погані новини. Погана новина полягає в тому, що цих вболівальників потрібно буде замінити. Хороша новина полягає в тому, що вболівальники дешеві! Більшість користувачів хочуть шукати вентиляторів, які пропонують регульований перемикач швидкості, або тих, які підтримують модуляцію швидкості вентилятора за допомогою такої програми, як SpeedFan. Чудовим прикладом є серія TriCool від Antec. Ці вентилятори можна встановити на низьку швидкість для майже безшумної роботи. Ви можете придбати пару хороших шанувальників за $ 20 до $ 30 кожен.

Ось ще один фокус - великі шанувальники тихіші за маленьких! Це може здатися дивним, але це правда. Потік повітря залежить від розміру та швидкості вентилятора. Великий вентилятор не повинен працювати так сильно, як маленький, щоб переміщати однакову кількість повітря, а швидкість вентилятора є основним генератором шуму вентилятора. В ідеалі, ви хочете використовувати найбільших, найповільніших вентиляторів, які підходять для вашого випадку.

Видаліть вентилятори повністю

Origin Millenium PC 2016 Білл Роберсон / Цифрові тенденції Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Що робити, якщо у вас занадто багато шанувальників? Видаліть деякі! Почніть з вентиляторів збоку або зверху корпусу, потім перейдіть до впускних вентиляторів спереду, а потім нарешті перейдіть до витяжних вентиляторів ззаду. Обов’язково залиште принаймні один впускний і один витяжний вентилятори.

З встановленими новими вентиляторами або видаленими додатковими елементами ви побачите, як працює охолодження комп’ютера. SpeedFan може повідомляти про температури так само, як і PC Wizard, Real Temp та HWMonitor. Процесор повинен працювати в режимі холостого ходу при температурі не вище 50 градусів за Цельсієм і при навантаженні залишатися нижче 70 градусів за Цельсієм. Якщо у вас є відеокарта, вам слід слідкувати і за цим. Він повинен працювати на холостому ходу нижче 60 градусів Цельсія і залишатися нижче 95 градусів Цельсія під навантаженням.

Додайте контролери вентиляторів або відрегулюйте криву

Налаштування вентиляторів, щоб вони не стільки крутились або роблять це лише тоді, коли ваш ПК напружено працює, може дійсно допомогти знизити рівень шуму. Для вентиляторів процесора та корпусу ви можете скористатися BIOS свого ПК і відрегулювати налаштування вентилятора, щоб орієнтуватися на більш високі температури або нижчий рівень шуму. Це може включати включення інтелектуального режиму вентилятора, який автоматично регулює швидкість обертання вентилятора залежно від центрального процесора та загальної температури системи. Можливо, ви зможете змінити цю криву, встановивши вручну певні швидкості обертання вентилятора для певних температур.

Для графічних процесорів ви можете використовувати сторонні програми, такі як EVGA Precision X1 або MSI Afterburner, щоб відрегулювати криву вентилятора GPU, хоча AMD і Nvidia також мають власні опції, вбудовані в драйвери.

Ви також можете скористатися сторонніми апаратними та програмними рішеннями для управління вентиляторами. Система CAM NZXT або iCUE Corsair можна контролювати за допомогою програмного забезпечення та фізично підключати вентилятори та кулери до внутрішнього контролера.

Є також зовнішні контролери вентилятора з циферблатами та сенсорними екранами, як модуль NZXT Sentry 3, який забезпечує сенсорний екран, що підтримує п’ять каналів на 15 Вт кожен. Він включає в себе п'ять роз'ємів для вентилятора з ШІМ, датчик температури та роз'єм живлення Molex. Він підключається безпосередньо до вентиляторів ПК та джерела живлення. Температурний зонд можна приклеїти до процесора або до сусідніх теплових труб.

Перейдіть на SSD

Якщо ваш жорсткий диск SATA видає багато шуму під час роботи, перехід на твердотільний диск позбавить цей шум. Твердотільні накопичувачі використовують схеми для зберігання даних замість диска. Рухомих частин немає, оскільки немає необхідності читати диск для отримання даних, що зменшує шум. Якщо у вас є гроші на заміну старого жорсткого диска і ви все одно зацікавлені в розширенні, чому б також не зменшити шум?

Що ще важливіше, галасливий механічний жорсткий диск може бути не дуже хорошим. Це може означати, що накопичувач вийшов з ладу, і в кінцевому підсумку ви опинитесь без даних та операційної системи. Заміна його для тихішого твердотільного накопичувача має дві важливі цілі.

А як щодо ноутбуків?

Охолоджувальна подушка для ноутбука Aukey

Галасливий ноутбук, як правило, є ознакою того, що ви маєте справу з технічною проблемою. Системні вентилятори є частою причиною надмірного шуму, і вам слід зв’язатися з виробником, якщо ви думаєте, що шум надходить від вентиляторів. На жаль, власники ноутбуків, як правило, не можуть їх замінити - неможливо легко відкрити корпус, увімкнути сторонній вентилятор і бути в дорозі, як це можна на робочому столі.

І що може ти робиш? Спробуйте підставку для охолодження. Попри додавання вентилятори, це може зробити ноутбук крутішим, оскільки вони переносять роботу від маленьких, гучних внутрішніх вентиляторів до більших, тихіших зовнішніх вентиляторів. Зверніть увагу, що результати можуть відрізнятися, і що підставка для охолодження може не усунути галасливий ноутбук.

Останні повідомлення