Що робити зі старим ноутбуком

Хоча ваш старий комп’ютер може бути не в змозі грати в найновіші ігри або бути достатньо швидким для виконання ваших щоденних завдань, він все одно дуже корисний! Після збереження та передачі будь-яких цінних даних не наважуйтеся думати про те, щоб викинути їх у смітник. Натомість, ось кілька чудових ідей щодо того, що робити із цим старим ноутбуком!

Якщо ви хочете придбати старий ноутбук, ось кілька порад щодо придбання оновленого MacBook.

Вивчіть нову операційну систему

Коли ви будете готові встановити нову операційну систему на цьому старому комп’ютері, ви можете просто перевстановити ОС, яка в ньому була раніше. Однак тут є чудовий шанс дізнатися щось нове. Якщо ви завжди хотіли навчитися користуватися Linux, це чудова можливість це зробити. Вам не доведеться турбуватися про те, що щось зіпсуєте на своєму основному комп’ютері, і ви можете зайняти стільки часу, скільки захочете працювати на ньому.

Якщо у вас недостатньо досвіду роботи з Linux, можна почати багато. Udemy пропонує хороший завантажувальний табір вартістю близько 20 доларів, або ви можете знайти безкоштовні навчальні версії на Linux Foundation. Існує багато версій Linux для різних операційних систем, але найпростіше почати з завантаження Ubuntu та запуску навчальної програми, щоб дізнатися, що ти робиш. Це стосується й інших речей, які ви, можливо, хотіли спробувати на комп’ютері раніше.

Вивчайте нові навички та робіть внесок у проект з відкритим кодом

В Інтернеті буквально тисячі проектів з відкритим кодом, які пропонують дуже корисні інструменти та чудові можливості для навчання. Проекти варіюються від сценаріїв веб-сайтів до веб-навчання та веб-баз даних. Чудовим місцем для початку є вивчення PHP та MySQL. PHP - це мова сценаріїв на стороні сервера, яка проста у вивченні і добре підходить для веб-розробки. MySQL - це база даних з відкритим кодом, яка забезпечує значний відсоток веб-баз даних.

Інші популярні проекти для початківців з відкритим кодом включають Apache Commons, Google Guava та AVA. Майже на кожній платформі до неї підключений якийсь проект з відкритим кодом. Використовуйте свій старий ноутбук, щоб експериментувати з розширеннями, доповненнями та кодуванням власних рішень, не турбуючись про обробку додатків на вашому поточному комп’ютері.

Зробіть окремий, позаприватний комп’ютер

Хвости

Хотіли б ви машину, побудовану лише для приватного перегляду, без шансів, що Інтернет-провайдери чи інші користувачі зможуть зазирнути вам через плече? Подумайте про те, щоб перетворити цей ноутбук на приватну веб-сторінку. Оснастіть його TOR, виберіть чудову мережу VPN і розгляньте можливість переходу на структуру TAILS для найбезпечнішої установки. Це не буде настільки гнучко або швидко, як ваша стара ОС, але немає шансів підглядати очі.

Подавайте або відтворюйте медіафайли

Ще одне чудове використання для старих комп’ютерів - це ПК для домашнього кінотеатру (HTPC) або медіа-сервер.

HTPC - це комп’ютер, сконфігурований спеціально для відтворення медіафайлів (музики, фільмів та зображень) на звичайних компонентах домашнього кінотеатру, таких як стереосистеми, телевізори та мультимедійні проектори. Оскільки HTPC використовується лише для відтворення декількох типів файлів, і все, це може бути знята ОС і може бути налаштована на дуже ефективну роботу. Чудовим місцем для початку є завантаження надзвичайно універсального Plex та налаштування комп’ютера для потокового передавання на телевізор та динаміки, одночасно керуючи своїми розважальними файлами найбільш ефективним способом.

Однак вашому старому ноутбуку потрібно достатньо місця для зберігання даних, щоб зробити це можливим, що, можливо, буде складним із меншими накопичувачами. Старі комп’ютери також можуть боротися з управлінням відео 4K та подібними процесами, що вимагають великого попиту, навіть якщо у вас достатня пропускна здатність. Ось додаткова інформація про те, як змусити ваш ПК працювати 4K.

Створіть ретро-аркаду

Ще одним популярним проектом, який може використовувати ваш старий комп’ютер, є MAME - багаторазовий емулятор машинних аркад. MAME - це проект, який імітує старі аркадні ігри для використання на апаратному забезпеченні ПК. Для більшості операційних систем також є аркадні емулятори. Такі завантаження, як MAME, не вимагають багато для запуску емуляторів і дають вам доступ до тисяч різноманітних ігор старої школи, багато з яких сумісні з контролерами.

Ви також можете придбати продукти, які називаються кодерами клавіатури, такі як I-Pac, за допомогою яких ви можете підключити звичайний комп’ютер до справжніх аркадних елементів управління, таких як аркадні деталі, що продаються Happ Controls. Чудовим місцем для початку, крім сайту MAME, є Arcade Controls. Подивіться на сторінки їх проектів, щоб отримати натхнення. Є кілька неймовірних аркадних проектів, і багато відданих людей бажаючих допомогти.

Зробіть ігровий сервер

Ігрові ігри для ПК gorodenkoff / Getty Images

У наш час ігрові сервери вдома не дуже поширені, оскільки вони не є чудовими рішеннями для найпопулярніших багатокористувацьких ігор. Однак такі інструменти, як SteamCMD, як і раніше дозволяють створити власний ігровий сервер, який може працювати для онлайн-ігор з низьким попитом, якщо вам це цікаво. Ви також можете перевірити параметри спільних ігрових серверів на Game Servers, щоб побачити, у чому ви можете допомогти.

Сприяти проекту розподілених обчислень

Розподілені обчислення - це використання бездіяльних процесорів та графічних процесорів з комп’ютерів добровольців усього світу, які працюють над вирішенням загальної проблеми. У всьому світі існує багато розподілених обчислювальних проектів, що працюють над різними цілями, включаючи боротьбу з неприємними хворобами. Ці програми працюють над великими проектами, такими як аналіз потенційних помилок, вивчення складних даних ГІС та загалом вивчення явищ, про які ми поки що мало знаємо.

Наразі Folding @ Home є одним із найпопулярніших центрів розподілених спільнот проектів, і його надзвичайно просто реалізувати. Ви можете знайти довгий список інших проектів на DistributedComputing, але цей список не завжди добре оновлюється, і деякі проекти можуть бути неактивними.

Майте на увазі, що ці проекти займають відносно невелику пропускну здатність, але вам потрібно підтримувати роботу свого ноутбука, так що це буде коштувати електроенергії та виробляти тепло, витрати, які ви повинні зважити перед тим, як налаштувати спеціальну добровільну машину.

Розберіть його і навчіться будувати комп’ютер

комп'ютерні компоненти будують свій власний ПК

Якщо ви ніколи не будували комп’ютер і не встановлювали компоненти, ваша стара установка - чудове місце для навчання. Ви можете працювати над цим, не боячись зіпсувати свою основну робочу станцію. Якщо ви вживаєте загальних запобіжних заходів, ви дійсно нічого не зможете зіпсувати.

Як тільки ви розберете його, ці частини можуть бути корисними і для когось іншого. Зазвичай ви отримуєте більше грошей, якщо продаєте частину, а не весь комп’ютер. Помістіть кілька предметів на eBay (ось як) і подивіться, як це вийде. Можливо, ви зможете придбати щось інше, що має цінність, із виручки від продажу на eBay.

Переробити його

Людина, що стоїть в електронних відходів Зоран Міліч / Гетті

У наш час електронні відходи викликають дедалі більшу стурбованість, оскільки наші комп’ютери наповнені отруйними металами і часто неправильно утилізуються на звалищах або згорають, випускаючи токсини в повітря. Якщо ваш ноутбук занадто старий для витирання та перепродажу, то вам слід переконатися, що він належним чином перероблений. Перегляньте місцеві керівні принципи утилізації міського транспорту, щоб дізнатись, де можна викинути електроніку для переробки, або відвідайте веб-сайт, наприклад Recycle Now, щоб дізнатися більше.

Майте на увазі, що навіть після витирання дані все одно можна відновити з жорстких дисків. Щоб по-справжньому захистити приватні дані, вам потрібно вийняти жорсткий диск і фізично його знищити або надіслати до центру подрібнення.

Останні повідомлення