Як налаштувати новий комп'ютер

Вітаємо, ти гордий власник нового ПК з Windows! Можливо, ви вирішили оновити свою ігрову установку, нарешті покинули старий коледжний ноутбук, або, можливо, ви хочете почати все з чистої інсталяції Windows 10. Незалежно від вашої причини, налаштування робочого столу або налаштування ноутбука на новому ПК простіше, ніж ви можете подумати .

Ми зібрали кодекс усього, що вам потрібно знати і робити, щоб пришвидшити роботу вашого нового ПК. Ось як швидко та легко налаштувати новий комп’ютер.

Як налаштувати обліковий запис Microsoft - чи ні

Незалежно від того, чи це новий гладкий ноутбук, чи спеціально створений ігровий робочий стіл із RGB-підсвічуванням та високоякісними системами охолодження, ваш ПК почне задавати всілякі запитання при першій його настройці. Одне з перших рішень, яке вам доведеться прийняти під час налаштування нового ПК, є вирішальним: локальний обліковий запис чи обліковий запис Microsoft? Коли ви вперше запустили новий ПК або ноутбук, Windows 10, швидше за все, попросив вас увійти в систему, і зараз він дошкуляє вам про створення облікового запису Microsoft!

Перш ніж ви вирішите створити новий обліковий запис Microsoft, вам слід знати, що він, можливо, вже є. Якщо у вас є обліковий запис Xbox Live, обліковий запис електронної пошти Outlook, обліковий запис OneDrive або навіть обліковий запис Skype, тоді ви вже маєте обліковий запис Microsoft. Незважаючи на те, що ви можете використовувати ці облікові записи для налаштування нового ПК, якщо ви цього не зробите, це істотно не вплине на ваш досвід роботи з Windows 10.

Використання облікового запису Microsoft трохи безпечніше, оскільки дозволяє отримувати сповіщення, пов’язані з вашим ПК. Крім того, це набагато доступніше в довгостроковій перспективі. Якщо ви забули свій пароль, ви завжди можете скинути його в Інтернеті або з іншого пристрою.

Якщо ви не хочете використовувати обліковий запис Microsoft, відкрийте меню «Пуск» і натисніть Налаштування (значок шестерні прямо над значком живлення внизу ліворуч).

Зображення налаштувань меню Пуск Windows Даніель Мартін / Знімок екрана

Клацніть Рахунки, потім виберіть Увійдіть за допомогою місцевого облікового запису.

Якщо ви хочете використовувати обліковий запис Microsoft, виберіть Увійдіть за допомогою облікового запису Microsoft з того ж меню.

Зображення домашньої сторінки налаштувань Windows 10 Даніель Мартін / Знімок екрана

Якщо ви ввійшли у свій обліковий запис Microsoft, якщо ви вирішили використовувати його, налаштування параметрів безпеки можна виконати, натиснувши Керувати моїм обліковим записом Microsoft. Виберіть Безпека та конфіденційність на панелі навігації веб-сторінки, яка з’явиться.

Зображення Керування вікном облікового запису Microsoft Даніель Мартін / Знімок екрана

Як зробити Windows 10 своїм за допомогою персоналізації

Перш ніж ми перейдемо до будь-якого іншого важливого оновлення безпеки та драйверів, нам потрібно переконатися, що ви можете терпіти перегляд вашого нового ПК. Це означає підібрати шпалеру та відрегулювати масштаб дисплея. Windows 10 поставляється в комплекті зі стандартним масивом шпалер, і для цього кроку ми просто збираємося використати одне із значень за замовчуванням.

Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та клацніть Персоналізуйте. У вікні, що з’явиться, просто виберіть один із доступних шпалер або натисніть Перегляньте щоб відкрити завантажене - виберіть зображення, яке має розмір, щонайменше, такий, як рідна роздільна здатність вашого монітора.

Зображення фонового меню Windows 10 Даніель Мартін / Знімок екрана

Якщо це не зовсім однакова роздільна здатність, не турбуйтеся. Туди, де написано Виберіть підгонку, ви можете вирішити, як Windows повинна підходити до вибраного вами зображення на дисплеї - розтягування може виглядати трохи дивно, але принаймні відповідатиме вашому екрану.

Тепер, коли ви вибрали шпалеру, настав час перевірити масштаб дисплея. Як і раніше, клацніть правою кнопкою миші на робочому столі, але цього разу клацніть Налаштування дисплею. Якщо ваш текст та піктограми здаються вам занадто великими та розтягнутими, можливо, ви захочете зменшити масштаб. Подібним чином, якщо все крихітне і важко розгледіти, підкручуючи це, слід подбати про це. Параметри за замовчуванням для тексту, програм та інших елементів - це збільшення на 100% та 125%, хоча користувацькі налаштування та перемикання автоматичного масштабування програм Windows можна знайти в Розширені налаштування масштабування. Однак варто зазначити, що ця функція масштабування працює лише з програмами, оновленими, щоб скористатися нею, тоді як старі програми можуть не змінювати розмір.

Зображення меню додаткових налаштувань масштабування Windows 10 Даніель Мартін / Знімок екрана

Далі натисніть Розширені налаштування дисплея і переконайтеся, що ваша роздільна здатність встановлена ​​на максимально доступну для вашого дисплея. Якщо це не так, тоді ваш текст, вікна та майже все буде виглядати нерівним та дивним.

Зображення меню додаткових налаштувань дисплея Windows 10 Даніель Мартін / Знімок екрана

Підвищивши роздільну здатність екрана, у вас можуть виникнути проблеми з читанням меншого тексту на дисплеї, що може бути проблемою, якщо у вас великий дисплей (1440p або 4K). У цьому випадку найкращим варіантом є збільшення масштабу дисплея для компенсації. Таким чином зображення, відео та мультимедіа відображатимуться належним чином, але ви також зможете зберігати текст та елементи відображення красивими та великими.

Поки ви там, зверніть увагу, яка роздільна здатність вашого дисплея. Це номер, який ви хочете пам’ятати, коли шукаєте шпалери в майбутньому.

Як використовувати Центр оновлення Windows, щоб отримати найновіші функції безпеки ПК

Тепер вам потрібно буде вирішити, як часто ви хочете, щоб ваш ПК перевіряв, завантажував та встановлював оновлення. Вам потрібно постійно оновлювати Windows, щоб забезпечити безпеку і роботу ПК, а виділення часу для оновлення ПК - перший крок.

У меню Налаштування натисніть Оновлення та безпека. Звідси ви можете перевірити наявність оновлень вручну та вирішити, коли ваш ПК самостійно завантажує та встановлює оновлення. Під Змініть активні години, ви можете сказати своєму ПК, який час доби ви зазвичай ним користуєтесь, тому Центр оновлення Windows буде завантажувати та встановлювати оновлення поза цими годинами.

Зображення меню оновлення та безпеки Windows 10 Даніель Мартін / Знімок екрана

Отже, якщо ви скажете своєму ПК, що ваш активний час роботи - з 9:00 до 17:00, він буде завантажувати та встановлювати оновлення лише поза цими годинами. Під Параметри перезапуску, Ви також можете визначити, коли ваш ПК перезавантажиться для встановлення оновлень, замість того, щоб робити помилки під час спроби роботи.

Зображення оновлення Windows 10 та меню додаткових параметрів безпеки Даніель Мартін / Знімок екрана

Так само ви можете визначити, чи слід Windows Update оновлювати інші програми, і якщо ви хочете дозволити Windows Update самостійно входити, щоб завершити процес налаштування під Розширені опції.

Якщо вас трохи збентежили всі параметри та налаштування тут, просто налаштуйте їх наступним чином:

  • Встановіть активні години на 8 ранку і 23:00.
  • Під Розширені опції, позначте обидва прапорці.
Зображення Windows 10 Меню зміни активних годин Даніель Мартін / Знімок екрана

Це воно. Центр оновлення Windows з цього моменту повинен дбати про себе.

Як захистити ПК з Windows 10

Інший спосіб, за допомогою якого ваш ПК буде піклуватися про себе, - це періодичне сканування на наявність шкідливого програмного забезпечення, і Windows Security робить чудову роботу, забезпечуючи безпеку вашого ПК.

Переконаймося, що це ввімкнено. Відкрийте меню налаштувань, а потім натисніть до Оновлення та безпека. Ліворуч натисніть Безпека Windows, та Захисні зони відкриється меню з низкою кнопок та перемикачів, щоб змінити ваші налаштування безпеки. Переконайтеся, що Обмежене періодичне сканування, Захист в реальному часі, Хмарний захист, і Автоматичне подання зразка всі включені.

Зображення меню зон захисту Windows 10 Даніель Мартін / Знімок екрана

Також непогано встановити окреме рішення щодо захисту від шкідливих програм. Ось деякі з наших улюблених безкоштовних варіантів.

Як налаштувати керування обліковим записом користувача Windows 10

Поки ми тут, давайте поглянемо на Контроль облікових записів користувачів або UAC. UAC - це система, яка з’являється в цих вікнах щоразу, коли ви намагаєтесь встановити програму чи гру. Хоча це і дратує, але захищає вашу систему, забезпечуючи, що програма не може встановити себе у фоновому режимі без дозволу. Відкрийте меню "Пуск" і введіть контроль облікового запису користувача і виберіть перший результат.

Зображення управління обліковим записом користувача Windows 10 Даніель Мартін / Знімок екрана

У цьому меню ви можете змінити, як часто система UAC буде повідомляти вас, коли програми намагатимуться внести зміни у ваш ПК. Ви повинні возитися з цими налаштуваннями лише у тому випадку, якщо ваші програми або ігри доставляють вам проблеми. Здебільшого ніколи не заважає з’являтися спливаюче вікно, коли програма хоче внести зміни у ваш ПК, тому тримайте це налаштування у другому рядку зверху. Таким чином, ваш ПК повідомлятиме вас, коли програми намагатимуться внести зміни, але не буде отримувати помилок під час спроби внести зміни.

Зображення панелі налаштувань керування обліковим записом користувача Windows 10 Даніель Мартін / Знімок екрана

Як увімкнути Cortana на ПК з Windows 10

Перш ніж ми займемося такими цікавими справами, як встановлення додатків та ігор, вам потрібно прийняти ще одне важливе рішення: чи хочете ви А.І. жити всередині свого комп’ютера?

Microsoft's A.I. Помічник, Cortana, за замовчуванням інтегрований у Windows 10, і це дуже зручно. Він може керувати відтворенням відео та аудіо, встановлювати нагадування, повідомляти вам погоду, відповідати на запитання та навіть розказувати жарти. Коли це ввімкнено, все, що вам потрібно зробити, це сказати "Гей Кортана", а потім сказати, що робити.

Якщо вам вистачило цих так званих розумних помічників, просто рухайтеся вперед. Його голосовий зворотний зв’язок вимкнено за замовчуванням, тому вам не доведеться турбуватися. Але якщо ви хочете, щоб ваш ПК поводився як Siri від Apple і Alexa від Amazon, читайте далі.

Спочатку натисніть на маленьке коло на панелі завдань, безпосередньо біля вашого меню «Пуск». Коло є кнопкою доступу до Кортани. На відміну від Siri, вам не потрібно взаємодіяти з нею за допомогою голосу.

Ви можете вводити запитання та команди прямо в маленьке віконце, яке спливає, що є приємним маленьким доповненням. Але ми шукаємо тут значок шестірні зліва - клацніть на ньому, і з’явиться меню налаштувань.

Зображення кнопки налаштувань Windows 10 Cortana Даніель Мартін / Знімок екрана

Тут є багато варіантів, але все, про що ми будемо турбуватися, - це дати Кортані почути вас. Клацніть на маленьку кнопку перемикання внизу Ей Кортана дозволити їй відповісти на твій голос, коли ти скажеш "Ей Кортана". Далі внизу ви знайдете варіанти точної настройки її продуктивності, але поки для цього достатньо лише ввімкнути її.

Зображення меню налаштувань Windows 10 Cortana Даніель Мартін / Знімок екрана

Навіть якщо ви не ввімкнули Cortana, ви можете використовувати панель пошуку Windows для пошуку файлів, веб-сайтів та іншої інформації. Ця функція, хоча і використовується Cortana, якщо її ввімкнено, не є частиною Cortana. Це також один із найкращих способів знайти файли, програми та іншу інформацію, яку ви втратили.

Як очистити ПК з Windows 10 від безладу та вірусів

Добре, ми створили ваші основи і майже готові розпочати цікаві справи. Але спочатку винесімо сміття. Клацніть на Меню «Пуск» і введіть слово Видаліть. Перший результат, який повинен з’явитися у вашому пошуку, - це Додавання або видалення програм. Це той, який ми хочемо, тож натисніть на нього, і давайте почнемо.

Зображення Windows 10 Додавання та видалення програм Даніель Мартін / Знімок екрана

Windows 10 Видаліть або змініть програму спливаюче вікно містить список усіх програм та ігор, встановлених на вашому ПК. Ми шукаємо тут «віруси» - це програми, які не слугують жодній цілі, але виробники включають рекламу своїх продуктів і намагаються змусити вас використовувати їх програмне забезпечення - навіть якщо воно вам не потрібне.

Проблема з вірусом полягає в тому, що він може зробити ваш ПК повільнішим, він може зайняти зайву кількість місця, а в деяких випадках може навіть збирати дані про ваші звички використання без вашої прямої згоди.

Існує два способи позбутися вірусів. Ви можете зробити це вручну, якщо впевнені, що можете виявити віруси та безпечно видалити їх, або зробити це автоматично за допомогою таких інструментів, як PC Decrapifier та Bulk Crap Uninstaller.

Якщо ви збираєтеся робити це вручну, ось кілька підказок. На Вікно програм та функцій, сортуйте програми за назвою та шукайте все, що починається з імені виробника ПК (Dell, Toshiba, Razer тощо).

Наприклад, стандартний програмний продукт Dell включає такі програми, як Dell Stage, Dell Digital Delivery та Dell DataSafe. Складіть їх список, а потім відкрийте, щоб побачити, що кожен робить. Іноді програми корисні. Наприклад, у ігрових ноутбуках зазвичай є додаток, який керує настроюваним освітленням клавіатури, і якщо його видалити, ви не зможете змінити яскравість. Але більшість програм не надто корисні.

Поки ми обробляємо налаштування, вимкнемо приховані файли. Настане день, коли вам потрібно буде заглибитися у структуру файлів вашого ПК і отримати доступ до файлів AppData або Windows, а коли ви це зробите, це стане простіше, якщо до ваших прихованих файлів буде легко отримати доступ.

Зображення Windows 10 Показати приховані файли Даніель Мартін / Знімок екрана

Клацніть меню "Пуск" і просто введіть слово прихований. Параметр, який ми шукаємо, з’явиться одразу. Натисніть на Показати приховані файли та папки, тоді у вікні, що з’явиться, просто клацніть Показати приховані файли, папки та диски. Готово!

Як встановити корисні програми на ПК з Windows 10

Далі ми розглянемо деякі найкорисніші програми, які повинен мати ваш ПК, і це поставить багато з них у пряму конкуренцію. По-перше, пора вибрати браузер. Рік тому ми, мабуть, просто сказали б вам завантажити Google Chrome і назвати це за день, але пейзаж браузера змінився. У вас є не тільки більше можливостей, ніж будь-коли, але деякі з них також досить непогані.

Ми зібрали тут детальну розбивку, де порівняли сильні та слабкі сторони Chrome, Firefox, Vivaldi та Microsoft Edge, і провели їх усі через ряд тестів. Chrome все ще є одним з найкращих браузерів, але є й інші надійні альтернативи.

Ви також захочете встановити антивірусний клієнт, якщо цього ще не зробили, і хороше рішення для резервного копіювання та менеджер паролів. Після цього ви можете пограти з будь-яким програмним забезпеченням, яке ви зазвичай використовуєте. Програми обміну повідомленнями, програми для редагування зображень, такі як GIMP або Photoshop, ігри через Steam, GOG та Epic Games Store. Це повністю залежить від вас. Існує багато варіантів завантаження цих програм, включаючи цифрові торгові площі, такі як магазин Microsoft або Steam. Ви також можете відвідати офіційний веб-сайт розробника програмного забезпечення.

Ви щось пропустили?

Перш ніж поїхати, обов’язково перевірте Ninite для додатків, які вам ще потрібно завантажити. Ви можете використовувати Ninite для вибору програм, які ви хочете встановити або оновити, та заощадити час, встановивши кілька програм одночасно. Використовуйте його, щоб захопити середовища виконання Java, інструменти продуктивності, програми обміну повідомленнями та інші програми, які вам можуть знадобитися. Це чудовий інструмент для того, щоб просто захопити популярне програмне забезпечення в одному акуратному, акуратному пакеті, не маючи необхідності переходити по купі непомітних веб-сайтів з великими кнопками завантаження скрізь.

Удачі вам у новому ПК!

Останні повідомлення