Як придбати колонки: Посібник для початківців домашнього аудіо

klipsch-forte-iii-spikers-2018-review-17

"Мої колонки коштують дорожче, ніж моя машина".

Ми насправді чули, як хтось вимовляв ці слова на аудіоконгресі - і ми схильні також йому повірити, тому що спікери може отримати обурливо дороге. Однак після того, як ми закінчили придушувати свій хихикання, ця заява змусила нас задуматися про те, як колонки насправді є важливою інвестицією, і чому все більше людей не ставляться до своїх покупок більше як до своїх автомобілів.

І те, і інше є важливими інвестиціями, і задовольняє практичні та легковажні потреби, і обидва сильно різняться між собою за розмірами, естетикою, якістю, характеристиками та ціною. Тим не менше, більшість людей, яких ми знаємо, витратять тижні, а то й місяці на дослідження, тест-драйв, торг та, зрештою, придбання нового автомобіля, тоді як ті самі покупці, як відомо, просто заходять до великого магазину електроніки, чують демонстрацію , і вийдіть із набором динаміків.

Правда полягає в тому, що правильний набір динаміків, якщо за ним правильно доглядати, прослужить значно довше, ніж ваш автомобіль. Ключ до звукового блаженства - це розширити свої можливості знаннями, провести невеликі дослідження та провести якийсь час перевірки водіння перед тим, як натиснути на курок.

Ми тут, щоб допомогти. Нижче наведено наш посібник з остаточного процесу придбання ораторів від початку до кінця. Озброївшись знаннями, що містяться у вас, ваша наступна покупка динаміка може бути легкою, веселою та відверто відрадною.

Доповідачі 101: Буквар

Якщо ви вже почали читати аудіо- чи журнали домашнього кінотеатру, можливо, ви натрапили на якусь невідому вам термінологію. Якщо ви вже знаєте різницю між супутником та монітором чи об'ємним звучанням та заднім об'ємним звуком, то, будь ласка, не пропустіть. Для тих, кому потрібно трохи наздогнати, обов’язково перегляньте наш глосарій домашнього аудіо, щоб отримати короткий огляд того, що відбувається в даний час на динаміках.

Клацніть на розділ або перейдіть на наступну сторінку:

  • Для чого ви їх будете використовувати?
  • Технічні характеристики, які мають значення
  • Інтернет проти купівлі цегли та розчину
  • Тестування вдома
  • Питання що часто задаються

Для чого ви їх будете використовувати?

Для отримання чудового звуку не обов’язково потрібні величезні колонки або повномасштабна 7.1-канальна система об’ємного звучання. Виділіть хвилинку, щоб подумати, які у вас звички слухання.

Якщо ви в основному слухаєте музику, одна пара динаміків може бути саме тим, що вам потрібно, щоб насолоджуватися своєю музикою, а також телевізором та фільмами.

Якщо ви слухаєте музику пасивно і не бачите, що сидите, щоб оцінювати звук протягом тривалого періоду часу, то пара якісних динаміків на книжковій полиці або настінні динаміки може бути вашим квитком. Хочете більше басів? Невеликий сабвуфер може забезпечити надзвичайно низький рівень, який ви шукаєте.

Якщо ви більше активний слухач або просто хочете, щоб вам задули волосся за примхою, пара моніторів або підлогові колонки можуть бути в порядку. Пам’ятайте, що невеликий підлоговий динамік з декількома драйверами може забезпечити справді повнозвучний, надзвичайно ситний музичний досвід, не займаючи багато місця.

Якщо ви просто хочете посилити звук свого телевізора для загального перегляду телевізора та фільмів і, можливо, випадкового прослуховування музики, чудовим вибором може стати комбінація звукової панелі чи звукової панелі та бездротового сабвуфера. На ринку є кілька варіантів якості, які ви можете знайти в нашому розділі оглядів.

Скажімо, ви любитель фільму та об'ємний звук є обов'язковим. На цьому етапі вам слід почати думати про те, де б були розміщені всі динаміки в системі об'ємного звучання. З цією метою давайте розглянемо фактори, пов’язані з вашою кімнатою.

Обстеження вашого простору

Важливою частиною процесу вдосконалення пошуку динаміків є врахування простору, в якому вони працюватимуть. Давайте розглянемо найважливіші фактори, пов’язані з тим, яким має бути новий будинок ваших динаміків.

dt-домашній театр

Розмір кімнати: Зверніться до професіонала за порадою, і одне з перших запитань, яке вони, ймовірно, поставлять, - це "яка велика ваша кімната?" В ідеалі, вони не намагаються визначити, наскільки великою акустичною системою вони можуть вас продати; швидше, вони повинні намагатися визначити, який вплив ваші характеристики кімнати матимуть на звук ваших динаміків. Однак розмір кімнати - це лише одне питання. Також нам потрібно подумати про те, наскільки відкрита кімната.

Взагалі кажучи, маленькі, закриті в кімнатах зі стінами з усіх боків не є чудовим середовищем для справді великих колонок. По-перше, вони займають багато місця. По-друге, вони, як правило, «завантажують» кімнату басами, що може спричинити каламутний звук. І навпаки, великі відкриті кімнати (наприклад, «великі кімнати») зроблять маленький динамік маленьким та локалізованим. Більші колонки можуть допомогти зберегти звукову сцену реалістичною, безшовною та захоплюючою - усі важливі частини звуку домашнього кінотеатру.

Колонки в меблях: Вам потрібно буде розмістити деякі колонки всередині розважальної шафи? Якщо так, то ви хочете триматися подалі від великої полиці для книг або монітора колонок з портами, що створюють багато басів. Весь цей бас у підсумку просто підстрибує в кабінеті і, можливо, спричинить небажаний резонанс. Якщо вам потрібно розмістити колонки всередині шафи, плануйте знайти динамік для книжкової полиці, який перестає відтворювати низькі частоти приблизно на 80 Гц. Поки ми йдемо про тему, всередині шафи - це найгірше місце, куди можна вставити перенесений сабвуфер. Виберіть місце для вашої субстанції або плануйте шукати субмарину з формою, яка полегшить запрягання у приховане місце.

Колонки в кутку: Розміщення повномасштабних підлогових гучномовців з обох боків телевізора, що вибувають у квадраті від кута, має певні труднощі. Ця композиція має спосіб скасувати низькі частоти, що є великою частиною того, за що ви могли б платити повним діапазоном підлогового динаміка. У цих випадках ви, швидше за все, отримаєте більше грошей, якщо будете користуватися колонками для книжкових полиць та окремим джерелом басів, тобто сабвуфером.

Стіни та підлоги: Тверді поверхні - головний ворог хорошого звуку. Незалежно від того, наскільки чудовий звук виходить з динаміка, якщо є купа великих гладких поверхонь, щоб цей звук відбивався, це змінить почуте. Якщо ви переживаєте, що ваша кімната може бути занадто «живою», підніміться в центр і голосно поплескайте. Якщо ви чуєте багато луни або дзвінка, подумайте про те, щоб помістити систему в іншу кімнату або вжити заходів, щоб заспокоїти це луну. Меблі, портьєри, килими, рослини ... все, що допомагає розбити довгі, тверді, рівні поверхні, найкраще допоможе звуку будь-якого динаміка.

Декор: Якщо ви або ваш знайомий витратили гарний час (і гроші) на те, щоб кімната виглядала приємно, то вам варто заглянути в динаміки, які доповнять простір, а не зіткнуться з ним. Повірте нам, коли ми говоримо, що, почувши про те, як потворно ваші динаміки регулярно виглядають у кімнаті, ви змусите вас сумувати за днем, коли ви зробили цю покупку. Хороша новина полягає в тому, що є декілька чудових дивовижних колонок з обробкою меблів, які обов’язково чудово поєднуються з декором вашої кімнати.

Варіанти розміщення колонок: Тепер ми повернулися до роздумів про те, куди можна покласти колонки, намагаючись визначити, скільки з них можна розумно включити у вашу систему. Наприклад, якщо ваш диван або стільці притиснуті до стіни, немає сенсу намагатися втиснути систему 7.1. У вас буде достатньо труднощів, щоб розмістити колонки об'ємного звучання в хорошому місці, не хвилюючись, турбуйтеся про задню частину, якій для ефективності потрібно принаймні 3 або 4 фути відстані від місця, де ви сидите. Сплануйте систему 5.1 і розберіть, куди можна поставити ці колонки об'ємного звучання, щоб отримати найкращий ефект. Не забудьте тут і про розгляд декору.

7-1-dolby-налаштування

З іншого боку, якщо позаду вас або в сторони немає стіни (або вони дійсно далеко), у вас можуть виникнути проблеми з пошуком місця для розміщення колонок об'ємного звучання. Стельові колонки, що використовуються як оточення, можуть зробити елегантне рішення, якщо це можливо у вашому домі.

Звичайно, є багато факторів, які слід врахувати, і це лише декілька можливих сценаріїв. Важливим є те, що ви витрачаєте час на обдумування того, для чого ви будете використовувати свої колонки, приміщення, в яке ви їх розмістите, і можливі варіанти розміщення колонок. Маючи гарне уявлення про те, скільки і якого типу акустичних систем вам потрібно, пора розпочати дослідження, зробити покупки.

Технічні характеристики: імпеданс, чутливість та інші технічні біти

У певний момент у ваших дослідницьких та торгових діях ви, ймовірно, почуєте, що важливо поєднувати колонки з приймачем або підсилювачем. У цієї концепції є два аспекти. По-перше, ви хочете переконатись, що з технічної точки зору ваш підсилювач здатний ефективно та безпечно керувати вашими динаміками. Інша сторона цього роздуму полягає в тому, як звучить ваш приймач або підсилювач (для простоти відтепер ми просто будемо використовувати “підсилювач”) разом із вашими динаміками. Почнемо з технічної частини.

Rotel-RA-1570-mem-3 Вбудований підсилювач Rotel RA 1570

Колонки мають електричну характеристику, відому як імпеданс, яка вимірюється в омах. Подумайте про імпеданс як про опір, який ваші колонки надають електричному сигналу, який їм надсилає підсилювач. Хоча це може здатися, що опір небажаний, насправді він має вирішальне значення. Підсилювач повинен бачити певний опір потужності, яку він посилає, інакше він буде продовжувати відкачувати потужність, поки не згорить. Більшість популярних приймачів та підсилювачів цілком раді, керуючи 8-омним "навантаженням". Як це трапляється, багато популярних колонок мають рейтинг 8 Ом. Напевно, ви зіткнетеся з проблемами лише в тому випадку, якщо спробуєте керувати низькоомним динаміком (4 Ом або 2 Ом) з підсилювачем, який просто не має соку, необхідного для безпечної роботи. Якщо ви виявили, що дивитесь на 4-омну акустику, знайте, що вам знадобиться серйозне посилення, щоб привести колонки до здорової гучності, не піддаючи колонки та підсилювач ризику. Якщо деякі динаміки, на які ви дивитесь, оцінені в 6 Ом, просто знайте, що для того, щоб привести ці колонки до потрібної гучності, потрібно більше енергії. Якщо у вас добре підсилений підсилювач, ви, швидше за все, не зіткнетеся з проблемами, якщо не загнати відразу кілька 6-омних динаміків до гучності, що розділяє вуха. У цей момент ваш ресивер може почати «відсікатися», і ви можете пошкодити колонки.

динамік

Звичайно, це піднімає питання про те, скільки потужності має ваш підсилювач (або підсилювач, який ви можете придбати). У вас може скластися враження, що ваш підсилювач видає 100 Вт на канал. Однак ви можете бути здивовані, дізнавшись, що виробники електроніки часто "готують книги", щоб показники потужності їх продукту виглядали добре, і тому ви, можливо, працюєте з меншою потужністю, ніж ви думаєте. Не хвилюйтеся, якщо раніше ваш підсилювач завжди добре звучав із 8-омними колонками, він буде продовжувати це робити. Знову ж таки, лише якщо ви розглядаєте низькоомний динамік, вам слід уважно розглянути, наскільки потужним є ваш підсилювач. Якщо ви розглядаєте 8-омну колонку, будь-який підсилювач, з яким ви працюєте, швидше за все, спрацює добре. Не наголошуйте і на надмірному живленні динаміків, дуже рідко хтось завдає шкоди колонкам, оскільки їх підсилювач занадто потужний. Частіше за все вуха людей видаватимуть надмірну гучність перед тим, як це робитимуть їхні колонки.

Ще одне вимірювання, з яким ви можете зіткнутися, дивлячись на характеристики динаміка, - це "чутливість". У двох словах, це стосується того, наскільки голосно динамік грає на ватт. Колонкам з низькою чутливістю знадобиться більше енергії, щоб домогтися гучних звуків. Для динаміків з високою чутливістю все навпаки. Взагалі кажучи, вважайте, що динамік із рейтингом чутливості від 80 дБ до 88 дБ на ват знаходиться на нижньому кінці спектру, а від 89 дБ до 100 дБ на ват або більше - до верху.

Існує також синергетичний розгляд при поєднанні колонок з підсилювачем, що стосується звукових характеристик. Ви можете почути динаміки, які описуються як “яскраві” (наголос на високих частотах), “спокійні” або “проникливі”. Підсилювачі, як і динаміки, також матимуть певні звукові характеристики. Ви можете собі уявити, як динамік, який описується як яскравий у парі з приймачем, який також відомий як яскравий, може об’єднатись, щоб створити особливо яскравий звук, який вам може не сподобатися (або ви можете ... і це теж круто). Однак у поєднанні з підсилювачем, який, як відомо, звучить м’яко, яскравий динамік буде приручений, і результуючий звук може бути більше на ваш смак. Ви можете собі уявити потенційні комбінації звідси. Цей фактор може бути важливим як для тих, хто купує новий підсилювач, так і для тих, хто вже має підсилювач і хоче знайти динаміки, які найкраще йому підходять.

Цегла та розчин проти інтернет-магазину

Відвідування місцевих магазинів електроніки та бутіків має певні переваги та недоліки порівняно з покупкою вашого обладнання в Інтернеті. Ми обговоримо плюси і мінуси обох, щоб допомогти вам вирішити, що може бути найкращим для вас.

По-перше, є очевидна перевага магазинів цегли та будівельних розчинів: ви можете відразу ж торкнутися та почути товари, які вас цікавлять. Ще одним плюсом є можливість тестувати численні комбінації динаміків та електроніки з людиною під рукою, щоб зробити все перемикання за вас, що робить процес прослуховування трохи менш трудомістким. Ще однією міркуванням, яку часто не враховують, є те, що багато виробників акустичних систем не продають свої колонки через Інтернет, тому звернення до уповноваженого дилера є єдиним варіантом. Якщо ви вирішите, що вам не подобаються вибрані колонки, повернення або обмін можна зробити відразу.

З іншого боку, як це часто буває під час придбання автомобіля, ви кидаєте кістки, коли справа доходить до того, з яким продавцем ви в кінцевому підсумку маєте справу ... це може піти в будь-який бік. Купувати колонки - це дуже суб’єктивне, особисте рішення, і поспішати з цим не слід. Вам не потрібно, щоб хтось дихав вам на шию, щоб взяти на себе зобов’язання, перш ніж ви будете готові. Крім того, будівля, в яку ви входите, і вся доставка товарів до неї та з неї призводить до неминучих накладних витрат. Часто ці витрати на бізнес перекладаються на вас через вищу націнку, отже, товари, на які ви дивитесь, можуть бути дорожчими. Нарешті, аудіосалони створені так, щоб звучати фантастично. Дилери впроваджують процедури в номерах і точну настройку, щоб зробити обладнання, яке вони демонструють, звучати дивовижно. Хоча в цьому немає нічого поганого, більшість людей не можуть дублювати такий сценарій вдома, тому те, що ви чуєте в магазині, часто виявляється сильно відрізняється від того, що ви чуєте вдома.

онлайн покупки планшетів -

Ми уявляємо, що при першій пропозиції пропозиція придбати те, що ви слухаєте, а насправді не слухали спочатку, була погано сприйнята. Проте, як свідчить бурхливий ринок інтернет-колонок, підхід працює. Як По-перше, інтернет-продавці обіцяють високоякісні колонки за бюджетними цінами. Вони мають менше накладних витрат і доставляють свої товари безпосередньо своїм клієнтам. Великі заощадження приводять до вагомих аргументів, але людям все одно потрібно почути своїх доповідачів, перш ніж поспілкуватися з ними. Ось чому ви виявите, що багато інтернет-компаній-спікерів пропонують безкоштовну зворотну доставку, якщо ви вирішите, що продукт вам не підходить.

Недоліком покупки в Інтернеті є час обігу. Вам доведеться зачекати, поки прибудуть ваші динаміки, і, якщо необхідне повернення або обмін, потрібно більше чекати. Крім того, оскільки доповідачі будуть довірені зайнятим вантажовідправникам, таким як FedEx та UPS, існує ймовірність їх пошкодження під час транзиту - і в цьому випадку очікування більше.

Додайте до цього той факт, що багато з цих компаній все ще є досить новими і не мають такого самого визнання бренду, як ті колонки, які існують з 60-х років. Якщо ви хочете бути авантюрними та терплячими, покупки інтернет-колонок можуть бути вибухом.

Прослуховування

shutterstock_134925746 Томіслав Пінтер / Shutterstock Томіслав Пінтер / Shutterstock

"Справжнє" прослуховування відбувається у вас вдома: як ми вже згадували раніше, перевірка динаміків у магазині має деякі переваги, але навряд чи ви зможете повторити всю роботу, яку вони вклали, щоб усе звучало якнайкраще у власному домі. Врешті-решт, вам потрібно почути динаміки у своїй кімнаті, з електронікою, сидячи на стільці або дивані. Унікальні атрибути ваших стін, меблів, стелі, підсилювача, дротових колонок ... все це суттєво змінить звук. Якщо ви вирішили придбати колонки в приміщенні, переконайтеся, що компанія має чітку політику повернення. Ви заслуговуєте і потребуєте вільної можливості перевірити свою покупку вдома, щоб вона відповідала вашим потребам.

Ногами шини: Під час тестового водіння аудіосистеми важливо відчути, що ви дивитесь і слухаєте. Багато що ще можна почерпнути з аудіо / відео еквівалента «брикання шин». Динамік зовні може виглядати круто і блискуче, але вам потрібно розібратися в тому, що відбувається під цим глянцевим зовнішнім виглядом.

Переглядаючи динамік, добре постукайте пальцями. Він повинен відчувати себе твердим, а звук, який ви чуєте, теж повинен бути твердим, а не порожнім. Якщо ви коли-небудь шукали шпильку в стіні, ви вже знаєте, на що слід прислухатися. Як тільки ви потрапляєте на цю шпильку, звук переходить від порожнього і печеристих до твердих і мертвих. Гучномовець з товстою, жорсткою шафою трохи відкусить ваші суглоби, і цей твердий звук означає, що внутрішня частина шафи не буде створювати небажаних резонансів. Цей "тест на суглоби" також допоможе зрозуміти, наскільки міцною є обробка динаміка. Якщо це вініловий макет дерева, ви це відчуєте.

Виберіть свій матеріал для прослуховування: Хоча багато магазинів електроніки та стерео-бутики обладнані для розміщення iPod і інших портативних медіа-пристроїв, це, як правило, жахливі джерела, за допомогою яких можна судити про справжні можливості аудіосистеми. Більшість цифрових музичних файлів стискаються, тому в музиці відсутня велика кількість деталей та вдосконалення. Натомість виберіть кілька пісень із кількох компакт-дисків, які вам справді знайомі. Ми пропонуємо пісню з сильним басом, тиху пісню, можливо, з якимись струнними інструментами, пісню, яка зосереджується на вокальному виконанні та будь-що інше, що ви, можливо, слухали незліченну кількість разів. Коли у вас під рукою є ваші добірки, послухайте їх ще на своїх старих динаміках і зробіть кілька приміток про те, як вони звучать, і що вас про них приваблює.

динаміки-роздуття

Коли ви слухаєте ці пісні під час прослуховування ораторів, подивіться, чи не чуєте ви речей, яких ніколи раніше не чули - інструмент, який раніше прикривали, скрип фортепіанної лавки чи скрип пальців, що ковзають по гітарі рядки, наприклад.

З іншого боку, іноді саме те, що ви не чуєте, робить спікера чудовим. Забарвлення вокалу та інструментів, неприродні репродукції високих частот, надто роздутий бас ... це все, що ви не хочете чути від хорошого динаміка.

Розслабте вуха: Деякі колонки здаються сліпучими прямо біля воріт, але з часом стануть втомлюючими. Хоча спочатку динамік може здатися дуже захоплюючим, через деякий час ви можете виявити бажання їх вимкнути. Єдиний спосіб дізнатися - це проводити з ними час (ще одна причина домашнього прослуховування має вирішальне значення) Саме через це явище мудрий інженер-спікер одного разу запропонував нам практикувати розслаблення вух. Ідея полягає в тому, щоб проігнорувати своє початкове враження і дозволити вуху розуму пристосуватися до нового звуку, який ви чуєте. Через деякий час, якщо вам просто не подобається те, що ви чуєте, напевно, пора рухатися далі.

Ця практика особливо корисна при порівнянні A-B. Стрибки вперед і назад занадто швидко не дозволяють розуму пристосуватися. Ви завжди будете порівнювати звук, який ви чуєте зараз, із звуком, який ви чуєте безпосередньо раніше, замість того, щоб намагатися порівняти звук із природним та реалістичним. Порівняння A-B допоможе вам відсіяти великих програшників, але вони не є ефективним способом вирішення між двома динаміками, які ви вже вирішили подобатись.

Ви пілот: У роздрібній торгівлі вам буде добре пам’ятати, що ви є пілотом, а продавець - вашим другим пілотом. Чудово отримати деякі пропозиції від торгового представника, але, зрештою, це так ваш якщо ви виконали домашнє завдання, ви знаєте, що потрібно почути, щоб приймати рішення. Шкода, але якщо є якийсь стимул (стимул) для продавця продати певного динаміка, вони знають, як спрямувати вас у цьому напрямку. Тоді переконайтеся, що ви повідомляєте, що саме ви хочете, і стежте, щоб продавець виконував ваші запити. Ви не хочете бути з цим придурком, але ласкаво пояснивши, що у вас є процес прослуховування, який працює для вас, має бути чергою, якій представник повинен зробити крок назад і натиснути кнопки, коли про це попросять.

Питання що часто задаються

Є декілька часто задаваних питань, на які ми хотіли звернутися, які, схоже, не відповідають жодній конкретній категорії, тому ми залишили їх на кінець. Однак на цьому етапі ми сподіваємось, що ви відчуваєте себе повноваженням вийти на ринок і зробити розумну покупку оратора. Пам’ятайте, це має бути весело! Момент, коли задоволення припиняється, - це момент, коли ви дізнаєтесь, що рухаєтесь у неправильному напрямку. Ніхто не чує речей так, як ти.

Довіртесь своєму розуму і знайдіть тих, хто вас рухає. Удачі!

Чи можу я поєднувати та поєднувати марки ораторів?

Звичайно, можна, але це не найкраща ідея. Різні марки динаміків звучатимуть по-різному, і коли звуки переходять від одного динаміка до іншого за сценарієм об'ємного звучання, ви хочете, щоб звуковий підпис залишався незмінним на всьому протязі. Якщо вам потрібно попоїсти свою систему, це добре. Тільки знайте, що з кожним відповідним динаміком, який ви додаєте, тим краще звучатиме ваша система. Єдиним винятком із цього правила є сабвуфер, який підводить нас до нашого наступного питання.

Чи можу я купити сабвуфер бренду, який відрізняється від моїх динаміків?

Так, ви можете, і в багатьох випадках це дуже гарна ідея. Не всі виробники акустичних систем обов’язково є чудовими виробниками сабвуферів (і зворотне положення цього твердження також відповідає дійсності) Ознайомтеся з оглядами сабвуферів, які входять до комплекту динаміків, які ви розглядаєте. Якщо вони менше, ніж світяться, розглянемо сабвуфер від компанії, яка спеціалізується на сабвуферах. Сабвуфер є великою частиною високопродуктивної системи домашнього кінотеатру, і на ньому не слід економити.

Чи потрібні два сабвуфери?

У багатьох випадках один сабвуфер видає багато басів і може стояти самостійно. Однак бувають випадки, коли область, в яку ви повинні розмістити свій сабвуфер, є менш ідеальною з точки зору продуктивності. Додавання другого сабвуфера має кілька переваг. Два підводних пристрою будуть працювати разом, щоб вирівняти “мертві місця” в кімнаті. Кожному субсистемі в системі з двома субкабелями не доведеться працювати настільки важко, а отже, отриманий звук часто стає чистішим. Також не виключено, що ваш апетит до басів просто ненаситний. Система з двома підсистемами повинна добре виконувати роботу, забезпечуючи ваші потреби у великих і поганих басах.

Тепер, коли ви експерт з домашнього аудіо, ознайомтеся з нашими індивідуальними оглядачами динаміків та постійно оновлюваним списком найкращих динаміків на ринку.

Останні повідомлення