Як використовувати коляску в MacOS Catalina, щоб зробити ваш iPad другим екраном

Однією з найцікавіших функцій MacOS Catalina є нова функція підтримки другого екрана Sidecar. Нова технологія перетворює ваш iPad на другий екран для вашого Mac, а також на графічний планшет для ілюстраторів та дизайнерів. Щоб отримати максимальну віддачу від Sidecar, вам потрібно знати, як його налаштувати та що потрібно для правильної роботи.

Ось, що вам знадобиться, щоб Sidecar працював у MacOS Catalina, і кілька простих інструкцій щодо налаштування.

1. Перевірте обладнання

Фотографія преса Apple Sidecar Apple Newsroom / Apple Inc.

Sidecar працює лише на новіших моделях iPad і MacBook. Згідно з тією ж інформаційною книжкою, яку Apple опублікувала про Sidecar, друга функція підтримки екрану Каталіни дійсно вимагає процесора для Mac: вам знадобиться Mac з процесором Skylake або пізнішої версії.

Довідковий документ також містить перелік підтримуваних моделей Mac, які можуть запускати Sidecar, до яких належать: 2016 MacBooks або пізнішої версії, MacBook Airs 2018 або пізнішої версії, MacBook Pro 2016 або новішої версії, 2018 Mac minis або пізнішої версії, iMacs 2015 або пізнішої версії, iMac 2017 або пізнішої версії, і 2019 Mac Pros або пізнішої версії. Слід зазначити, що це інша системна вимога, ніж сама Каталіна.

Крім того, Sidecar можна використовувати лише на iPad, які підтримують Apple Pencil. У довідковому документі також перераховані окремі моделі iPad, які можуть працювати на Sidecar: iPad шостого покоління або пізнішої версії, міні-планшети iPad п'ятого покоління, iPad Airs третього покоління та iPad Pros (9,7-дюймові, 10,5-дюймові, 11-дюймові та 12,9-дюймові моделі).

2. Оновлення до iPadOS та MacOS Catalina

MacOS Catalina Практичні | Macbook Pro Ден Бейкер / Цифрові тенденції

Далі йде програмне забезпечення. Звичайно, вам потрібно буде почати з оновлення свого Mac до Catalina. Почніть із резервного копіювання свого Mac, а потім переконайтеся, що у вас є принаймні 12,5 ГБ пам’яті (або принаймні 18,5 ГБ пам’яті для Mac, які зараз працюють під управлінням OS X Yosemite або раніше). Після того, як ви все це зробите, ви готові завантажити Каталіну.

Крім того, якщо ви плануєте використовувати певні функції, пов’язані з Sidecar, такі як Continuity Sketch та Markup, вам також потрібно буде переконатися, що всі ваші пристрої (в яких ви плануєте використовувати ці функції) мають правильні операційні системи. Згідно з інформацією Apple про Sidecar, якщо ви хочете використовувати ескіз безперервності або розмітку, вам потрібно мати Mac під управлінням Catalina, iPad з iPadOS або iPhone з принаймні iOS 13.

3. Увійдіть до того самого Apple ID на своїх пристроях

Використовуючи Sidecar, вам також потрібно переконатися, що пристрої, для яких ви створюєте пару (ваш Mac і iPad), мають однаковий обліковий запис Apple ID, призначений для них.

Ви не зможете використовувати Sidecar з пристроями, які мають різні ідентифікатори Apple.

4. Встановіть з’єднання

Увійшовши, ви можете підключитися до Sidecar через меню AirPlay на своєму Mac. Після вибору Меню AirPlay, виберіть iPad із цього меню. Звідси ваш значок AirPlay тепер повинен відображатися як піктограма iPad. Клацніть на цю піктограму, щоб переглянути параметри, пов'язані з коляскою.

Хоча це правда, що ви можете користуватися функцією Sidecar, підключаючи пристрої бездротовим шляхом або через дротове підключення, все ж є два застереження, які варто пам’ятати. Для бездротових з’єднань важливо пам’ятати, що iPad можна використовувати бездротово лише на відстані 10 метрів від Mac. Крім того, згідно з технічним документом Apple, на обох пристроях потрібно ввімкнути Bluetooth, Wi-Fi та Handoff.

Для дротових з'єднань необхідний тип кабелю багато в чому залежить від того, яку модель iPad ви використовуєте, але вам знадобиться або блискавка, або кабель USB-C.

5. Почніть коляски!

Після підключення до iPad за допомогою Sidecar ви можете перетягнути на нього вікна програм Mac. Ви також можете скористатися опцією меню, але для цього потрібно навести курсор на зелену кнопку у вікні програми. Після цього відкриється меню, і ви можете вибрати "Перемістити на iPad".

Здебільшого Apple заявила, що підтримка Sidecar "включена на системному рівні для всіх програм". Ця підтримка повинна включати "як загальну навігацію, так і малювання за допомогою Apple Pencil".

Однак у прес-релізі від 7 жовтня 2019 року Apple продовжила, що для тих, хто планує використовувати "дисплей iPad для введення планшета для малювання, ескізування або написання за допомогою Apple Pencil", це потрібно робити через " будь-яка програма Apple або стороння програма Mac, яка підтримує введення стилуса. " Також варто згадати, що програми Mac, які вже пропонують підтримку малювання планшетів, також можуть запускати Sidecar.

Є деякі програми, які вже вказані як сумісні з Sidecar, включаючи Adobe Illustrator, Affinity Photo, Cinema 4D, Maya та ZBrush. Усі вони представлені на головній веб-сторінці Apple від Catalina.

Останні повідомлення