Як користуватися Apple CarPlay

Інформаційні дисплеї - це благо для водіння. Вони можуть підтримувати відтворення музики з кількох джерел, відображати інформацію про автомобіль, відображати номер вхідного дзвінка тощо. Apple CarPlay доповнює ці дисплеї, додаючи навігацію, послуги потокового передавання аудіо, новини та інші функції, встановлені безпосередньо на підключеному iPhone. Навіть краще, CarPlay є безкоштовним, доки його підтримує інформаційна панель - передплата не потрібна.

На щастя, налаштування та використання CarPlay надзвичайно прості. У більшості випадків для цього потрібен фізичний USB-зв’язок між автомобілем та iPhone. Однак користувачі повинні впорядкувати інтерфейс, перш ніж вирушати на довгу дорогу, щоб вони не несамовито гортали та не натискали екран під час руху. Ось як користуватися Apple CarPlay.

Подальше читання

  • Що таке Apple CarPlay?
  • Android Auto проти Apple CarPlay
  • Як вимкнути Apple CarPlay

Підключення до Apple CarPlay

Якщо інформаційно-розважальна система автомобіля має можливість запускати Apple CarPlay, розпочати роботу легко.

Дротові з'єднання

Крок 1: Поки Слухайте “Hey Siri” імовірно ввімкнено за замовчуванням, переконайтесь, що Дозволити Siri, коли він заблокований налаштування також увімкнено. Відкрийте Налаштування і торкніться Siri & Search щоб отримати доступ до цього налаштування.

Крок 2: Запустіть транспортний засіб і зачекайте, поки інформаційний дисплей завантажить інтерфейс за замовчуванням.

Крок 3: Підключіть iPhone до автомобіля за допомогою кабелю USB. У вашому транспортному засобі може бути кілька портів USB, тож прочитайте посібник користувача, щоб дізнатись, який із них слід використовувати для CarPlay. Зазвичай він має піктограму CarPlay або смартфон на кришці порту або поруч.

Крок 4: Що буде далі, залежить від моделі автомобіля. На вашому інформаційно-розважальному екрані повинно відображатися повідомлення із запитом, чи хочете ви ввімкнути CarPlay, і подібне повідомлення може з’явитися на вашому iPhone. Це дозволить вам використовувати CarPlay, поки ваш телефон заблоковано та надійно зберігається в транспортному засобі.

Це все для налаштування дротового з’єднання, але в деяких випадках може знадобитися кілька додаткових кроків. Залежно від вашого автомобіля, інформаційно-розважальна система може вимагати ввімкнення CarPlay у меню налаштувань. У деяких системах Apple CarPlay та Android Auto вимкнені за замовчуванням, але процес увімкнення служб зазвичай швидкий та безболісний.

Бездротові з'єднання

Деякі автомобілі підтримують бездротовий Apple CarPlay. Залежно від моделі дисплея, для цього з’єднання може знадобитися Bluetooth або Wi-Fi, або обидва одночасно.

На передній панелі Bluetooth з'єднання можуть використовувати Miracast для надсилання інформації CarPlay на дисплей. Без Miracast кнопка голосового управління просто обробляє запити на основі Siri через Bluetooth, не відображаючи звичний інтерфейс Apple на екрані.

У автомобілях з Wi-Fi інформаційний екран вимагає компонента точки доступу, щоб iPhone міг надсилати ті самі дані безпосередньо на екран. Іншими словами, iPhone підключався до машини так само, як і за допомогою локального мережевого маршрутизатора. Без цього компонента точки доступу автомобільний Wi-Fi може підключатися лише до інших мереж, як будь-який інший пристрій.

Тим не менш, перевірте посібник автомобіля, щоб побачити, який тип Wi-Fi він має. Однак, оскільки бездротовий CarPlay надзвичайно новий, інструкції щодо підключення залежать від моделі автомобіля та дисплея. Проте аспект Siri легко налаштувати:

Крок 1: Увімкніть Bluetooth на обох пристроях

Крок 2: Натисніть і утримуйте кнопку голосового управління на кермі.

Крок 3: На iPhone відкрийте Налаштування і торкніться Загальні слідом за ним CarPlay.

Крок 4: Торкніться виявленого автомобіля, щоб з'єднати два пристрої.

Якщо автомобіль не з’являється, спробуйте вимкнути та ввімкнути Bluetooth. Якщо це все одно не працює, зверніться до керівництва власника, щоб з’ясувати, чи потрібні додаткові кроки.

Нарешті, якщо транспортний засіб не підтримує бездротовий CarPlay, існує безліч сторонніх адаптерів, таких як CarPlay2Air, які можна підключити до порту USB. Ще існує фізичний зв’язок, але не для iPhone.

Керування Apple CarPlay

Якщо iPhone підключено, на інформаційно-розважальному екрані автомобіля в головному меню з’явиться або CarPlay - замість Підключення смартфона - або повністю переключитися на інтерфейс CarPlay. Це нагадує невеликий екран iPad.

Більшість сучасних автомобільних дисплеїв підтримують сенсорне введення. Типове проведення пальцем і торкання буде прокручувати, відкривати та закривати програми, як зазвичай. Дисплеї з підтримкою мультитач дозволяють збільшити масштаб, щоб, наприклад, користувачі могли детальніше розглянути всі місцеві ресторани під час навігації за допомогою Apple Maps.

Залежно від автомобіля, може існувати можливість використання Siri та голосових команд для управління CarPlay. Це можливо з підключенням USB і без нього. Просто натисніть і утримуйте кнопку голосової команди на кермі, і подібні звуки "дзвін" звучать через динаміки автомобіля. Просто вимовіть команду.

Налаштування головного екрану

iPhone Виберіть CarPlayНалаштуйте CarPlayДодайте програми до CarPlay

Як і на iPhone, програми можна переміщувати та видаляти, щоб впорядкувати головний екран. Ось як:

Крок 1: Відкрийте Налаштування і торкніться Загальні.

Крок 2: Торкніться CarPlay.

Крок 3: Торкніться парного автомобіля.

Крок 4: Торкніться Налаштувати.

Крок 5: Щоб видалити програму, натисніть червону кнопку «мінус», а потім червону Видалити кнопку. Він не видаляється, а натомість розміщується під ним Більше додатків.

Крок 5: Щоб додати програму, натисніть зелену кнопку «плюс» поруч із будь-якою програмою під Більше додатків.

Крок 6: Щоб переставити порядок, натисніть і утримуйте трирядкову кнопку «гамбургер» праворуч від кожної програми та перетягуйте її вгору або вниз.

Коли iPhone знову підключається, CarPlay повинен відобразити новий макет програми.

На жаль, бувають випадки, коли все працює не так, як очікувалося. У цих випадках є кілька варіантів. Ви можете усунути неполадки, виконавши основні дії, такі як відключення та повторне підключення iPhone, вимкнення автомобіля та його повторне увімкнення, перевірка налаштувань тощо.

Apple пропонує кілька ресурсів, які допоможуть вам, розташовані тут. Майте на увазі, що для деяких питань може знадобитися допомога дилерського сервісного центру вашого автомобіля.

Останні повідомлення