Поширені проблеми MacBook та способи їх усунення

Якщо ви любите свій MacBook, це, ймовірно, вбиває вас, коли у вас виникають проблеми з ним. Щось не так з вашим обладнанням, або MacOS відчуває деякі проблеми? Які інструменти можуть допомогти вам знайти джерело проблеми та виправити це? Якщо ви віддасте свій MacBook професіоналу, чи вам навіть варто подумати про заміну?

Не хвилюйтеся, ми можемо допомогти! Давайте розглянемо найпоширеніші проблеми для MacBook, MacBook Air та MacBook Pro, а також те, що ви можете з ними зробити. Якщо можете, створіть резервну копію даних і перегляньте список, щоб знайти правильне рішення.

MacBook продовжує раптово вмирати

Зарядний кабель MacBook

Спочатку перевірте, чи правильно заряджається акумулятор. Якщо ні, перейдіть туди, де ми говоримо про MacBook, які не можуть заряджатись. Але якщо ваш Mac випадково вимикається навіть із здоровим відсотком заряду батареї, це вказує на інший тип проблеми.

Якщо це вимкнення відбудеться, перезапустіть Mac за допомогою кнопки живлення та зачекайте, поки він знову увімкнеться та завантажить MacOS. Коли MacOS завантажиться, виберіть перезавантажити Mac знову. Це дозволяє вашому MacBook виконувати здорову процедуру повного вимкнення. Тепер спробуйте скинути налаштування контролера керування системою (SMC). Це контролює багато важливих апаратних процесів вашого Mac, таких як зарядка акумулятора, режими сну тощо. Якщо щось пішло не так, скидання SMC - це швидкий спосіб це виправити.

Якщо крок SMC не працює, і ваш Mac продовжує вимикатись, можливо, час перенести його в Apple Store. Залежно від вашої гарантії, ви можете отримати заміну.

Запуск показує лише порожній екран

Порожній екран MacBook

Невдалий запуск MacBook може відображати кілька різнокольорових екранів, і кожен означає щось своє. Якщо ви бачите чорний або синій екран, який не зникне, це ознака того, що ваш Mac, ймовірно, завис, намагаючись завантажити проблемну програму або функцію входу. Перезапустіть Mac, натискаючи кнопку живлення протягом приблизно 6 секунд (якщо це не працює, спробуйте завантажитись у безпечному режимі). Потім спробуйте видалити будь-які клопітні програми або елементи входу, які можуть бути несумісними. Програма, така як CleanMyMac, може дуже допомогти при цьому.

Тим часом сірий екран - який може мати логотип Apple у центрі - це знак того, що важливе програмне забезпечення не працює належним чином. Спробуйте перезапустити вручну та відкрити у безпечному режимі, якщо це можливо. Якщо є якісь оновлення, які можна застосувати до MacOS, спробуйте оновити та перевірте, чи це вирішує проблему. Якщо ні, залиштесь у безпечному режимі та спробуйте за допомогою інструмента Disk Utility знайти та виправити будь-які проблеми з диском, які перешкоджають роботі Mac.

Зображення камери FaceTime дуже низької якості

як використовувати розділений перегляд на Mac

Це недавня проблема, помічена головним чином серед моделей MacBook Air. Зображення камери FaceTime демонструє дуже погане, зернисте зображення вашого обличчя, а іноді його такий поганий FaceTime навіть не варто використовувати.

Ця конкретна проблема, ймовірно, не пов’язана з апаратним забезпеченням, а це означає, що ваша камера MacBook, ймовірно, працює нормально і може виконувати інші завдання, пов’язані з камерою. Але це варто перевірити. Якщо ви можете змусити інші програми для відеозв’язку працювати належним чином, проблема полягає в програмному забезпеченні FaceTime. Тут ви не можете багато чого зробити, окрім того, щоб застосувати очікувані оновлення MacOS, щоб перевірити, чи вони вирішують проблему.

Якщо ваше відео взагалі не працює в жодному додатку, проблемою може бути щось інше. Спробуйте взяти свій Mac в Apple Store, коли є час, і попросіть їх поглянути.

Зовнішні пристрої не підключатимуться належним чином

Зовнішній жорсткий диск Лео Уотсон / Цифрові тенденції

Спочатку перевірте, чи працює пристрій належним чином на інших комп’ютерах, щоб ви могли звузити проблему до вашого Mac. Потім переконайтесь, що пристрій належним чином підключено до правильного порту на вашому Mac, а порт та кабель не пошкоджені чи заблоковані будь-яким чином. Нарешті, перезапустіть MacBook і, якщо потрібно, пристрій.

Якщо ці кроки не усувають проблему, знайдіть пристрій і перевірте, чи він сумісний з вашим Mac, і підключений до потрібної версії порту. Це може бути проблемою зі старими портами USB та новими пристроями. Якщо все здається нормальним, спробуйте скинути налаштування PRAM / NVRAM та SMC, щоб перевірити, чи не перешкоджає збоям налаштувань підключення пристрою.

Все ще не працює? Вам також слід витратити час, щоб підключити до цього ж порту інший сумісний пристрій, щоб переконатися, що з портом немає нічого страшного. Якщо на вашому Mac існує апаратна проблема, яка перешкоджає порту працювати повністю, настав час взяти ваш Mac у магазин.

Екран Mac продовжує мерехтіти

Ці проблеми з мерехтінням часто виглядають як періодичне затемнення або навіть повна втрата роздільної здатності, яка, здається, швидко повторюється. Є кілька різних речей, які можуть спричинити цю проблему. Спочатку перевірте наявність будь-яких фізичних пошкоджень екрану, що завжди є гарною ідеєю, коли ця проблема починається. Якщо екран виглядає нормально, ви можете спробувати виконати ці дії, щоб перевірити, чи допомогла вирішити проблему.

  • Скиньте PRAM / NVRAM. Це часто ефективно для усунення незначних проблем мерехтіння.
  • Перевірте наявність оновлень MacOS, які ви ще не застосовували, і оновіть, якщо можете.
  • Ви використовуєте Chromium або Firefox? Відомо, що обидві ці програми викликають мерехтіння у Mac. Спробуйте вимкнути або видалити ці програми, якщо вони є, і перевірте, чи це вирішує проблему.
  • Увійдіть у безпечний режим і подивіться, чи зможете ви виділити інший додаток, який може спричинити проблему

Звук MacBook раптово вимикається

Apple MacBook-огляд-оратори Білл Роберсон / Цифрові тенденції

По-перше, переконайтеся, що проблемою є не конкретна програма. Ви все ще отримуєте надійний звук з інших джерел, таких як iTunes? Якщо так, то, можливо, програму доведеться оновити або налагодити, щоб відновити звук.

Якщо проблема трапляється з усім звуком на вашому MacBook, у вас є широко поширена проблема. Спочатку спробуйте скинути налаштування PRAM / NVRAM та SMC, щоб перевірити, чи це вирішує проблему. Проблема з налаштуваннями може перешкоджати правильному відтворенню аудіо, і скидання цих функцій може це очистити.

Тут ми вдаємось трохи детальніше про виправлення звуку Mac, але якщо ці рішення не працюють, це, ймовірно, проблема апаратного забезпечення. Ви нещодавно зіткнулися з вашим Mac або пролили щось на нього? Пора забрати його в магазин Apple для більш поглибленого огляду.

MacBook працює дуже повільно

Огляд Macbook Air (2018) Райлі Янг / Цифрові тенденції

Багато уповільнення спричинені тим, що ви робите занадто багато часу одночасно і з'їдаєте свою оперативну пам'ять, або заповнюєте жорсткий диск так повно, що ваш MacBook намагається ефективно читати та писати дані. Якщо це ваша проблема, найкращим виправленням є оновлення Mac, хоча також може допомогти звільнення місця на жорсткому диску та відкриття меншої кількості вкладок одночасно. Якщо ваш Mac підозріло повільний, і здається, що щось пішло не так, є кілька речей, які ви можете спробувати:

  • Перезапустіть Mac. Іноді це просто так просто!
  • Застосовуйте будь-які оновлення, особливо якщо з моменту оновлення минув деякий час.
  • Відкрийте Activity Monitor і перевірте, чи працює незрозуміла програма, яка займає занадто багато ресурсів. Це може бути ознакою зловмисного програмного забезпечення або іншої проблеми. Видалення порушувальної програми повинно допомогти справам
  • Очистіть робочий стіл від файлів. Усі ці піктограми насправді є досить великим витратою ресурсів Mac!
  • Запустіть антивірусний сканер та Apple Diagnostics і перевірте, чи вони не виявили проблем.
  • Якщо уповільнення супроводжується незвичними шумами, віднесіть свій Mac у магазин Apple, щоб перевірити, чи це проблема апаратного забезпечення чи перегріву.

MacBook не може заряджатись, коли підключений до мережі

macbook usb type c Мауріціо Пеше / Flickr

Почніть з основ. Торгова точка працює? Чи все підключено до мережі? Чи є на зарядному пристрої та кабелі ознаки пошкодження, чи є завали, які заважають зарядному пристрою правильно підключитися? Пам’ятайте, зарядні пристрої та комп’ютери Mac можуть перегріватися, і, можливо, їм доведеться охолонути, перш ніж правильно заряджатись.

Якщо перевірка цих речей не допомагає, застосуйте будь-які оновлення програмного забезпечення, перезапустіть Mac та скиньте налаштування PRAM та SMC, щоб перевірити, чи це допомагає.

Якщо все-таки не везе, натисніть клавішу Option на клавіатурі та одночасно натисніть піктограму акумулятора у меню. Це дозволяє вибирати розширені параметри в меню акумулятора, і перевірка стану акумулятора допомагає. Якщо в меню сказано замінити або відремонтувати акумулятор, настав час взяти свій Mac у магазин для детального розгляду.

MacBook Bluetooth не вмикається (або не вимикається)

Підключіть Bluetooth AirPods на Mac

Якщо у вас виникають проблеми з увімкненням Bluetooth, відвідайте Системні налаштування і вибрати Bluetooth щоб переконатись, що всі ваші налаштування працюють, і щоб ви могли стежити за пристроями, які раніше були спарені. Іноді це просто, як вибір Увімкніть Bluetooth у цьому меню.

Якщо вам не вдається підключити повноцінний пристрій Bluetooth, переконайтеся, що ваш Mac оновлений, і перезапустіть MacBook та пристрій Bluetooth, щоб перевірити, чи вирішує це проблему. Якщо ні, ми пропонуємо також перейти на більш відкриту ділянку подалі від побутових приладів і спробувати ще раз: Іноді погані перешкоди можуть перешкоджати нормальній роботі пристроїв Bluetooth.

Нарешті, ви можете спробувати відкрити термінал і вручну примусово перезавантажити ваш Bluetooth. Введіть команду

“Sudo rm -R /Library/Preferences/com.apple.Bluetooth.plist”

і вдарив Введіть. Введіть свій пароль, якщо потрібно, і натисніть Введіть знову. Тепер перезапустіть MacBook, увімкніть Bluetooth і перевірте, чи працює він.

Деякі клавіші MacBook перестали працювати

Огляд Macbook Air (2018) Райлі Янг / Цифрові тенденції

Це проблема з деякими MacBook, особливо версіями 2016 року. Клавіші перестали працювати, починали видавати дивні звуки або просто відчували себе (це може бути особливо помітно, коли MacBook нагрівається).

Це загальновизнана проблема, і ми рекомендуємо перенести ваш MacBook в магазин Apple і подивитися, чи замінять його. Однак якщо ви дійсно хочете спробувати вирішити проблему самостійно, тоді захопіть балон з повітрям. Тримайте MacBook обережно, щоб клавіатура була вертикальною, і продувайте повітря між клавішами. Це може витіснити пил і допоможе вирішити деякі проблеми з клавіатурою.

Mac не вимкнеться

Огляд Macbook Air (2018) Райлі Янг / Цифрові тенденції

Деякі MacBook можуть почати зависати, замість того, щоб належним чином вимкнути їх. Якщо очевидно, що ваш Mac не вимкнеться, як би довго ви не чекали, спробуйте переконатися, що всі програми вимкнені, і при необхідності закрийте програми. Це може бути весь ваш Mac, необхідний для належного вимкнення (якщо програма продовжує зависати та спричиняє ці проблеми, переконайтеся, що всі ваші програми оновлені, щоб перевірити, чи це допомагає).

Якщо проблеми із завершенням роботи продовжуються, спробуйте скинути NVRAM та SMC, щоб перевірити, чи це допомагає. Якщо це все ще не корисно, запустіть Apple Diagnostics, щоб перевірити, чи може вона виявити будь-які проблеми. Якщо проблеми з вимкненням не зникають, спробуйте завантажитися в безпечному режимі та перезапустити Mac з цього режиму.

Нарешті, спробуйте прямувати до Системні налаштування, йти до Безпека та конфіденційність, і прямуйте до FileVault. Переконайтеся, що FileVault вимкнено. Іноді FileVault може спричинити ці проблеми з вимкненням ненавмисно.

Останні повідомлення