Як збільшити частоту кадрів у секунду та плавний ігровий процес на вашому ПК

Немає нічого більш розчарувального, ніж спроби зіграти в гру, яка заїкається, зависає або аварійно завершує роботу, особливо якщо ви не можете реально оновити поточне обладнання зараз або не впевнені, в чому саме проблема.

Ми знаємо, що іноді викорінення проблем з продуктивністю гри може бути схоже на гру з вашими налаштуваннями, але є ефективні методи, які кожен повинен спробувати згладити продуктивність своїх улюблених ігор. Давайте розберемося, що працює.

Примітка. Якщо у вас ще немає інструментів контролю ефективності, ми настійно рекомендуємо вибрати один для вашого ПК, щоб ви могли перевіряти продуктивність під час гри.

Оновіть платформи та драйвери

Зображення оновлення Windows 10 та меню додаткових параметрів безпеки Даніель Мартін / Знімок екрана

Дивно, скільки проблем можна вирішити, переконавшись, що все оновлено! Якщо ви давно не пробували цього, перевірте Windows 10 на наявність оновлень, набравши на панелі пошуку «оновлення» та вибравши Перевірити наявність оновлень. Також переконайтеся, що ваша гра оновлюється, якщо це необхідно.

Ви також хочете перевірити, чи потрібен ваш графічний процесор оновленому драйверу. Графічні процесори регулярно отримують оновлення, щоб допомогти покращити спосіб використання енергії, виправити помилки та оптимізувати продуктивність для різних ігрових умов. Ці оновлення можуть покращити проблеми FPS та виправити проблеми несумісності між вашою грою та відеокартою.

Однак драйвери графічного процесора не оновлюються автоматично. Щоб перевірити наявність останньої версії драйвера вашого графічного процесора, ми пропонуємо встановити та ввімкнути оновлення Nvidia або GeForce Experience для графічних процесорів Nvidia GeForce. Для графічних процесорів Radeon від AMD використовуйте інструмент автоматичного виявлення драйверів.

Бувають випадки, коли оновлення драйвера може спричинити проблеми, а не вирішити їх. Це може статися через помилки або проблеми з новими функціями драйвера, які несумісні з тим, як гра розроблена. Якщо це трапиться, або поверніть драйвер графічного процесора до попередньої версії, або завантажте оригінальний драйвер заново - поки що не оновлюйте.

Увімкніть ігровий режим Windows

Кілька років тому Microsoft оновила Windows 10 із налаштуванням ігрового режиму. Раніше ви могли налаштувати поведінку процесора, розподіл заряду акумулятора та способи обробки графічного процесора, щоб побачити, чи допомогло щось із цього у вашій грі.

Ігровий режим по суті «надає перевагу ресурсам процесора та графічних карт» грі, що працює на передньому плані. Іншими словами, він тимчасово призупиняє фонові служби, які Windows 10 наразі не потрібні, тому ваш процесор (і графічний процесор) має менше неігрової роботи в черзі. Це управління системою має на меті забезпечити стабільну середню частоту кадрів, що є більш вигідним для нижчих систем.

Щоб увімкнути ігровий режим, введіть “gaming” у рядку пошуку Windows і виберіть Налаштування ігрового режиму перераховані під Найкращий матч. Коли програма налаштувань відкриється, переконайтеся Режим гри увімкнено. Вам потрібно буде перезавантажити комп’ютер, якщо ви лише зараз увімкнули цю функцію.

Зверніть увагу, що ви можете побачити зростання енергоспоживання під час запуску режиму гри на ноутбуці, тому вам слід тримати його підключеним. Напевно, слід тримати ноутбук підключеним так чи інакше під час ігор, задане управління живленням зменшить продуктивність, щоб зберегти час автономної роботи.

Оптимізуйте налаштування гри

Це може бути складним кроком, оскільки ігри різняться за своїми налаштуваннями та тим, що вони дозволяють вам налаштувати. Однак ви завжди повинні відвідати меню налаштувань гри і подивитися, що там є, особливо якщо гра бореться. Шукайте варіанти, які дозволять зробити наступне:

  • Оптимізуйте продуктивність.
  • Переключіться на високопродуктивні налаштування.
  • Дозволяє вимкнути спеціальні ефекти та подальшу обробку (або встановити їх на низький рівень).
  • Дозволяє регулювати відстань візуалізації та якість текстури.
  • Вимкніть згладжування.

Налаштуйте налаштування графічного процесора

Це ще один крок, який вимагає додаткової роботи, але вам слід по-справжньому ознайомитися з внутрішніми налаштуваннями вашого графічного процесора та як їх зміна може вплинути на ефективність вашої гри.

Одним з найкращих прикладів є зміна налаштувань Nvidia для максимізації продуктивності. Спробуйте це, клацнувши правою кнопкою миші на робочому столі та вибравши Панель керування Nvidia зі спливаючого меню. Після відкриття програми виберіть Керуйте налаштуваннями 3D в списку ліворуч під Налаштування 3D, а потім клацніть на Глобальні налаштування вкладка, показана праворуч.

Далі прокрутіть список, поки не знайдете Управління живленням Режим. Переконайтеся, що цю функцію вимкнено Адаптивний до Віддайте перевагу максимальній продуктивності, потім клацніть на Подати заявку кнопку. Подивіться, чи це виправляє будь-які уповільнення або проблеми з FPS, які можуть виникнути у вас.

Ми також закликаємо AMD по-справжньому відмінне керівництво щодо всіх різних графічних функцій, які ви можете налаштувати в їх налаштуваннях, що вони роблять і чому ви можете їх увімкнути чи вимкнути залежно від ваших цілей. Дізнайтеся про теселяцію, кеш-пам’ять шейдерів, оптимізацію формату поверхні та багато інших налаштувань, які можуть бути лише тим виправленням, яке ви шукаєте. Звичайно, це може спричинити деякі спроби та помилки, але до кінця ви станете професіоналом своєї роботи.

Виберіть нижчу роздільну здатність екрана

Це виправлення, але якщо ваша гра ледве працює взагалі, ви можете спробувати змінити налаштування роздільної здатності екрана Windows.

Для початку клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть Налаштування дисплею у спливаючому меню. Відкривши вікно налаштувань, прокрутіть вниз до Роздільна здатність дисплея та виберіть роздільну здатність нижчу, ніж рекомендована установка. Наприклад, перехід з UHD на Full HD може допомогти вашій грі.

Так само, можливо, ви захочете знизити роздільну здатність у грі, щоб збільшити частоту кадрів. Ви також можете побачити покращену продуктивність, якщо граєте в повноекранному режимі або без полів, а також вимикаючи будь-який додатковий дисплей, підключений до ПК.

Використовуйте рекомендований API гри

Поточні графічні API забезпечують прямий зв'язок між ігровим движком та драйвером вашого графічного процесора. Сюди входять OpenGL, DirectX та Vulkan - кожен із тих же цілей, але з різними підходами та функціями. Ці API можна оновити або змінити.

Оновлення API - наприклад, перехід від DirectX 11 до DirectX 12 - часто є чудовим способом зменшити споживання енергії, одночасно покращивши продуктивність.

Перехід на інший API також є можливим. Здається, деякі API працюють краще з різними відеокартами. Наприклад, AMD, як правило, віддає перевагу Vulkan за продуктивність. Деякі ігрові двигуни також надають перевагу певним API і забезпечують набагато кращу продуктивність, використовуючи один за одним. Ігрові двигуни з часом можуть також додавати підтримку API. У деяких випадках вони можуть рекомендувати певну зміну API, щоб допомогти покращити продуктивність гри.

Однак будьте готові надіти наукові окуляри. Зміна вашого API може також змінити ефективність вашого графічного процесора. Це може створити деякі додаткові проблеми, з якими вам доведеться вирішити з часом. Але якщо у вас зараз є серйозні проблеми з продуктивністю, перемикач API може бути вартий зусиль. Тим не менш, ми рекомендуємо вам подивитися, що рекомендує ваша ігрова спільнота для досягнення найкращих результатів.

Отримайте підсилювач гри

Не знижуйте хороший додаток для підсилення гри. Як і в ігровому режимі Windows 10, основною метою цих програм є зменшення фонової активності та покращення функцій гри, щоб ви не стикалися з проблемами FPS. Якщо вам цікаво спробувати це, ми рекомендуємо програмне забезпечення Cortex Game Booster від Razer. Пакет працює автоматично для мінімальних удосконалень, а також включає відмінне відстеження кадрів в секунду.

Гра в комп'ютерні ігри зі страшною швидкістю заморожування може бути рідше в наші дні. Але більшість геймерів не придумали, як повністю усунути проблему. Якщо оновлення апаратного забезпечення не передбачено вашим бюджетом, хороша новина полягає в тому, що ці виправлення можуть зробити вашу гру трохи плавнішою. І в більшості випадків задіяна діагностика не займе годин, які ви могли б витратити на ігровий процес.

Останні повідомлення