Як зробити камеру-обскуру: покрокове керівництво

Думка про виготовлення власної камери може здатися лякаючою. Сьогодні камера розглядається як високотехнічна і дорога машина. Але в основному камера - це просто коробка з отвором у ній, і зробити її не так складно і дорого, як ви думаєте. Ось як зробити камеру-обскуру в комфорті власного будинку, використовуючи мінімум матеріалів.

Ми створили цей покроковий список із вищезазначеного відео Карла Шварца, і швидкий пошук на YouTube також покаже багато інших навчальних посібників, які ви, можливо, захочете переглянути.

Що таке камера-обскура?

Слово "камера" походить від камера-обскура, що просто означає "темна камера". Пінхол-камера - один з найосновніших прикладів цієї концепції. Камери-отвори виготовляються із світлостійкої коробки, трохи фотопаперу та крихітного отвору (часто роблять його шпилькою, звідси і назва). Технічно працює будь-який розмір коробки - навіть спальня може стати камерою-обскурою - але якщо ви хочете насправді зберегти свої зображення як фотографію, ваша коробка повинна бути розміром, щоб вмістити шматок фотопаперу.

Отвір - це просто отвір, не справжній об'єктив, але оскільки він настільки малий, він все одно буде фокусувати зображення на протилежному боці коробки, оголюючи розміщений там фотопапір. Так, це означає, що ви не побачите своє зображення відразу і вам потрібно буде спочатку розробити папір, але це частина задоволення.

Як зробити камеру-обскуру

Що вам знадобиться

Перш ніж ми почнемо процес створення камери-обскури, нижче наведено матеріали та інструменти, які вам знадобляться для початку. Хоча більшість із них є звичайними предметами домашнього вжитку, вам знадобляться приналежності для темної кімнати, якщо ви хочете безпечно розробити власні образи вдома. Нижче ми розмістили посилання на те, що вам потрібно для чорно-білих відбитків Ilford, але майте на увазі, що існують інші варіанти. Вам також знадобиться Adobe Photoshop (див., Як отримати безкоштовну пробну версію) або інша програма для редагування фотографій, яка може перетворити негатив на позитив.

 • Світлостійка картонна коробка (коробка для взуття, наприклад)
 • Чорний папір
 • Чорний маркер
 • Чорна стрічка
 • Алюмінієва банка
 • Push Pin
 • Клей
 • Ножиці
 • Різак для паперу
 • Лінійка
 • Гострий ніж
 • Фотопапір
 • Червоне безпечне світло
 • Розробник фото
 • Фото стоп розчин для ванни

Крок перший: Зробіть коробку світлостійкою

Хоча коробка для взуття запобіжить проникненню більшості світла, вона потребує декількох модифікацій, щоб переконатися, що вона повністю світлостійка (будь-яке джерело світла, що потрапляє в коробку, крім отвору, може зіпсувати ваше зображення).

Для цього вам потрібен ваш чорний маркер для паперу. Візьміть лінійку і виміряйте внутрішню сторону коробки. Розріжте чорний папір таким самим розміром, а потім приклейте його до внутрішньої сторони коробки, переконавшись, що всі ділянки покриті.

З’єднувальні кути коробки можуть все ще бути відкритими. Щоб це виправити, візьміть маркер і колір будь-якими частинами, які не покриті папером.

Для зовнішньої сторони коробки візьміть трохи чорної стрічки і закрийте всі краї. Стрічка - це ваш найкращий варіант. Завдяки своїй міцності у вас менше шансів проникнути світло, хоча це буде коштувати трохи дорожче, ніж звичайна чорна стрічка.

Все це може здатися надмірним, але краще бути у безпеці, ніж руйнувати ваше зображення через витоки світла.

Крок другий: Створення отвору

Візьміть лінійку і намалюйте X у центрі збоку коробки, куди ви хочете вкласти отвір.

Далі візьміть алюмінієву банку (можна використовувати содову банку) і виріжте з неї шматок розміром 1 х 1 дюйм. За допомогою маркера намалюйте контур (0,5 дюйма x 0,5 дюйма) навколо центру X на коробці.

Як тільки це буде завершено, візьміть свій ніж і виріжте шматок коробки, на якому ви намалювали контур. Під час різання будьте обережні, щоб не розрізати жодного паперу на внутрішній стороні коробки. Це призведе до витоків світла, які можуть вплинути на якість зображення.

Тепер настав час вкласти отвір у шматок алюмінію. Найкраще класти алюміній на шматок картону. Це буде діяти як подушка, коли ви пробиваєте алюміній.

Візьміть штифт і починайте просовувати його по центру алюмінію. Будьте обережні, щоб не проштовхнути його до кінця; Вам потрібно лише просунути першу чверть шпильки, щоб зробити досить великий отвір.

Крок третій: Виготовлення затвора

Заклейте алюмінієвий скотч так, щоб він закривав отвір, вирізаний у коробці. Ви зробили діафрагму камери. Як і всі камери, вашій також знадобиться затвор, який ви можете зробити за допомогою шматка чорної стрічки. Переконайтеся, що стрічка досить довга, щоб повністю закрити отвір, і дозволити вам відклеїти її назад, не виймаючи повністю з камери.

Крок четвертий: Використовуючи камеру-обскуру

Тепер, коли ви створили свою камеру, настав час випробувати її. Для цього вам знадобиться фотопапір. Працюючи в темній кімнаті, виріжте фотопапір так, щоб ви могли помістити його всередину вашої коробки, переконавшись, що він знаходиться на протилежній стороні від отвору (прикріпіть його шматком двостороннього скотчу, якщо хочете, щоб він залишався на місці ). Перш ніж вийти на світло, переконайтеся, що коробка повністю закрита, а стрічка надійно закриває отвір.

Щоб розпочати експозицію, відкрийте затвор, відклеївши чорну стрічку. Якщо ви знімаєте на вулиці в світлий день, вам слід поставити за мету експозицію близько 30 секунд, але залежно від розміру вашої щілини, можливо, вам доведеться провести деякі експерименти, щоб визначити правильний час експозиції.

Через тривалий час експозиції вам потрібно буде тримати камеру нерухомо, щоб запобігти розмитості руху. Встановіть його на тверду поверхню для найкращих результатів. Якщо у вас є людина, просто переконайтеся, що вони стоять або сидять якомога нерухоміше - ви не зможете повністю запобігти розмитості руху, але ви все одно можете отримати впізнаваний портрет, якщо це зробити правильно.

Після закінчення 30 секунд закрийте затвор, приклеївши стрічку на місце. Що важливо, залиште фотопапір у коробці, поки не потрапите в темне середовище.

Обробка зображення з вашої камері-обскури

Розробка фото негативу

Розробка іміджу може бути складною, але, маючи відповідні інструменти та практику, ви можете легко зробити це самостійно.

По-перше, завжди тримайте фотопапір подалі від світла як до, так і після експозиції. Під час розробки ви повинні знаходитись у кімнаті з повною темрявою, але ви можете використовувати червоне безпечне світло, щоб допомогти вам побачити, що не викриє ваш фотопапір.

Після того, як ви все налаштуєтесь у своїй темній кімнаті, вийміть фотопапір з оглядової камери. Вам потрібно мати два окремі лотки для розробки, що розробляється - один, щоб розпочати розробку зображення (розчин, що розробляє), а інший, щоб зупинити його (розчин стопора).

Помістіть фотопапір у розчин, що розвивається, і залиште на дві хвилини. Потім візьміть трохи кухонних щипців і вийміть його з піддону для розчину, що розвивається, і помістіть у розчин стопора на 30 секунд. Вийміть його з розчину пробки, змийте простою водою та покладіть збоку. Тепер у вас є щось, що називається фото-негативом.

Створення позитиву на фото

Ви можете перетворити негатив на позитив, відсканувавши його на свій комп’ютер (або пройшовши старий спосіб використання фотозбільшувача, але у нас сканування буде набагато менше клопоту).

Якщо у вас немає сканера фотографій, це не проблема; ви можете «відсканувати» папір, просто сфотографувавши його камерою або навіть телефоном. Відкрийте зображення в Photoshop і виберіть Зображення> Налаштування в рядку меню. Далі виберіть Invert. Це переверне зображення, перетворивши негатив на позитив - або іншими словами, на нормальну картинку. Збережіть зображення на комп’ютері, і все готово!

Зображення з отворів можуть бути не найкращими у технічному плані фотографіями у світі, але вони мають для них унікальний шарм. Більше того, досить приємно створювати фотографію з камери, яку ви зробили з нуля.

Останні повідомлення