Як почистити навушники

У ваших навушниках здається, що останнім часом вони не працюють так добре? Перш ніж викинути їх у смітник і виплатити гроші на нову пару, спробуйте почистити навушники. Навіть якщо ви ретельно дбаєте про навушники, з часом бруд, сміття та вушний віск можуть накопичуватися.

Пам’ятайте, що для чищення навушників потрібен м’який дотик, саме тому ми запропонували для вас інструкції.

Перед чищенням

Від'єднайте навушники

Як правило, навушники беруть живлення від телефону або пристрою, до якого вони під’єднані. Перш ніж чистити їх, переконайтеся, що вони відключені від мережі. Шанси отримати струм тут нескінченно малі, але краще безпечні, ніж шкода. Крім того, якщо ви якимось чином вимкнете самі навушники, принаймні ваш пристрій не зачепить.

Оцініть шкоду

Ваш спосіб очищення може залежати від того, наскільки брудні ці навушники - і де знаходиться цей бруд (або сміття тощо). Найчастіше ви стикаєтеся з накопиченням вушної сірки (та інших брудних речей) на решітках, з яких видається звук. У більшості навушників ви можете видалити вушну прокладку (маленьку силіконову або пінопластову частину, яка потрапляє у ваш слуховий прохід), щоб отримати кращий огляд.

Якщо більша частина неприємних речей знаходиться на сітчастій решітці, тут потрібно бути дуже обережним. Якщо ця частина в основному чиста, ви можете безкарно очистити решту.

Варіанти чищення

Нижче наведено кілька різних методів чищення навушників. Жодне з цих рішень не буде дорогим, але, можливо, вам доведеться витратити кілька доларів, якщо вас турбує пошкодження деяких дорожчих навушників.

Примітка: Ніколи не занурюйте навушники в рідину. Це може спрацювати, але навіть якщо вони водонепроникні, є більш безпечні та ефективні варіанти.

М'яка тканина

Якщо ви працюєте з цілісними навушниками, які не мають навушників, як нові AirPod Pros, вам слід уникати використання мила, шампунів чи інших чистячих матеріалів. Ці навушники можуть бути чутливими, тому найкращим чином злегка змочіть м’яку тканину без ворсу та просто протріть їх чистою. Переконайтесь, що в отвори не потрапила рідина, замість цього очистіть мікрофон та сітки динаміків сухим ватним тампоном. Дайте їм висохнути перед тим, як помістити їх у зарядний чохол, і не намагайтеся використовувати їх, поки вони повністю не висохнуть.

Мило і вода

Ваш перший інстинкт - це, мабуть, просто створити розчин з антибактеріальним милом і теплою водою, а потім за допомогою м’якої тканини витріть навушники. Вгадай що? Це чудова ідея! Мило і вода зроблять чудеса на зовнішніх кожухах і дротах навушників. Наповніть миску теплою водою і додайте кілька крапель мила для рук або рідкого миючого засобу. Занурте в розчин м’яку бавовняну тканину або тканину з мікрофібри, віджимайте, поки вона не капає, і приступайте до роботи.

Однак ви не хочете використовувати такий метод для очищення гармати з решіток. Якщо вода потрапляє всередину навушників, нічого доброго з цього не вийде. В кращому випадку, ваші бруньки переживають страх. Гірший випадок - вони гинуть. Якщо ви чистите таким чином, обов’язково уникайте вхідного гнізда та будьте обережні на місці, де провід виходить із самого навушника (оскільки тут може проникнути вода).

Як тільки навушники виглядають достатньо чистими, покладіть їх десь сушити на годину-дві, переконуючись, що вони не знаходяться в такому положенні, щоб вода могла капати у нутрощі бруньок.

Спирт для втирання

Спирт для стирання, він же ізопропіловий спирт, є загальним розчином для чищення. Як і у випадку з водою з милом, це чудовий вибір для очищення менш крихких компонентів навушників, таких як кожухи та дроти. Оскільки спирт для втирання трохи потужніший, ніж мильна вода, вам просто потрібно буде занурити ватяну паличку в пляшку, струсити її, поки вона майже не висохне, а потім почати протирати бруд або віск на навушниках.

Як і у випадку з водою з милом, ви не хочете використовувати цей метод для очищення власне решіток з двох причин. По-перше, ви не хочете, щоб алкоголь капав у навушник. По-друге, ватяні палички схильні залишати шматочки бавовни на всьому, до чого вони торкаються. Металеві фільтри можуть затримувати нитки бавовни, що робить їх набагато складнішими в довгостроковій чистці і навіть глушить звук.

Знову ж таки, закінчивши, встановіть навушники кудись сушити.

За допомогою зубної щітки

Для цього рішення ви захочете придбати запасну зубну щітку з нейлоновою щетиною - на щастя, це майже кожна зубна щітка в наші дні, і, безумовно, кожна зубна щітка, що зберігається в доларах, - тому що нейлонова щетина не зламається і не застрягне у ваших бруньках. Крім того, нейлон є антистатичним, тому він не буде проводити електрику.

Зубні щітки - хороший вибір для очищення сітчастих решіток, оскільки немає небезпеки потрапляння небажаної вологи всередину, але вам потрібно бути дуже обережними, обережно чистити щіткою круговими рухами і не натискати занадто сильно, інакше бруд, який ви намагаєтеся видалення може потрапити в решітку, що значно ускладнює процес. Закінчивши, викиньте зубну щітку або опустіть її в посудомийну машину, щоб продезінфікувати. Ми не рекомендуємо використовувати його на зубах.

Використовуючи клей

За цю ідею заслуга Geek Detour. Хоча зубні щітки можуть виявитись надто потужними, а рішення на основі рідини викликають інші занепокоєння, використання сухої клейової шпаклівки, такої як Blu-Tack, є майже надійним методом для очищення навіть найчутливіших частин ваших навушників.

Вам потрібно сформувати шпаклівку, щоб ви могли натиснути один її кінець на сітчасту решітку навушника. Шпаклівка повинна захопити будь-який бруд або віск і зняти його, хоча вам, можливо, доведеться трохи возитися з ним, щоб переконатися, що він потрапляє у всі маленькі закутки.

Комбіновані методи

Якщо ви виявите, що жоден із перерахованих вище методів не працює досить ефективно, ви завжди можете застосувати більше одного з цих методів у пошуках чистих навушників. Можливо, ви можете скористатися клейкою шпаклівкою, щоб видалити віск з решітки, потім скотчем обклеїти отвір і за допомогою мильної тканини освітлити інші ділянки навушників. Якщо ви будете обережні, ви можете навіть скористатися голкою або шпилькою, щоб витягнути бруд із важкодоступних місць (хоча ви не хочете тут занадто сильно їхати, оскільки можете подряпати закінчення бруньок).

Чищення вушних раковин

Більшість навушників мають силіконові навушники. Деякі (як правило, більш дорогі моделі) оснащені навушниками з піни з пам'яті або комплектом аксесуарів різних розмірів. Чистити силіконові вушники просто. Просто обережно видаліть вушну раковину, створіть розчин з теплою мильною водою і протріть їх тканиною. Оскільки силіконові навушники важко пошкодити, єдиний час, коли вам потрібно буде бути особливо імбирним, - це їх видалення, оскільки деякі, як правило, прилипають. Те саме стосується силіконових кришок для вух або будь-яких інших знімних силіконових деталей. Тільки не втрачайте їх!

Натомість пінопластові наконечники важко чистити. Ви можете спробувати, але більшість виробників скажуть вам, що пінопластові навушники одноразові і не призначені для чищення. Вушна сірка і накопичення вбудовуються в піну, а спроба її вилучити може порвати піну, роблячи вушні сітки непридатними. Ми пропонуємо перейти на силікон або розбризкувати нову пару пінопластових вух (вони не такі дорогі).

Чищення справжніх бездротових навушників

Справжні бездротові навушники - як Amazon Echo Buds та Apple AirPods Pro - стають все більш і більш популярними. Отже, як їх очистити? Ну, наведені вище кроки повинні зробити трюк. І пам’ятайте: ми не рекомендуємо занурювати їх у воду і сподіватися, що це змиє слиз, навіть якщо вони водонепроникні. Замочування не може замінити хорошого очищення. Натомість найкращим способом є використання зубної щітки або клейової шпаклівки для їх очищення.

Останні повідомлення