Як користуватися та налаштовувати меню «Пуск» Windows 10

Меню «Пуск» у Windows 10 поєднує елементи простих списків на основі меню Windows 7 та попередніх версій, а також повноекранне оформлення повноекранного меню з ОС Windows 8. Хоча ця комбінація ефективна та універсальна, може знадобитися деяке звикання. до. Існує багато різних варіантів налаштування, набагато більше, ніж будь-яка попередня версія Windows. Цей посібник розповість вам все, що вам потрібно знати про нове меню «Пуск».

Зміна розміру меню «Пуск»

Нове меню "Пуск" складається з двох частин: основної програми та області налаштувань, вертикального списку ліворуч та області потокових плиток, частини меню Windows 8 праворуч. Жодну область не можна вимкнути (принаймні на момент запуску Windows 10), але розмір обох можна змінити.

Зображення меню Пуск Windows Даніель Мартін / Знімок екрана

Щоб змінити розмір меню «Пуск», наведіть курсор на вертикальний або горизонтальний край, клацніть та перетягніть, як і більшість програм Windows. Збільшивши меню по вертикалі, ви отримаєте більше місця для списку та області живих плиток, а додавання горизонтального простору лише розширить Live Tiles. При найменшому горизонтальному налаштуванні меню «Пуск» може обробляти лише три середні стовпці менших поточних плиток, але при максимальному значенні воно може вмістити шість.

Зображення Windows Live Tiles Даніель Мартін / Знімок екрана

Якщо ви насправді віддали перевагу повноекранному запуску з Windows 8, ви можете повернути його назад у Windows 10. Клацніть правою кнопкою миші порожню область робочого столу та натисніть Персоналізуйте. Виберіть Почніть з бічної панелі ліворуч від меню персоналізації. Переключити Скористайтеся пунктом "Почати весь екран" перейти до на. Тепер область прямої плитки займе весь робочий стіл (що зручно для сенсорних екранів).

Меню та кольори персоналізації

Поки у вас відкрито меню Персоналізація, перегляньте інші опції. Ці перемикачі дозволяють вибрати, чи відображати найбільш часто використовувані програми (які динамічно змінюватимуться під час користування комп’ютером), нещодавно додані програми чи файли та дії, які ви натискали або натискали у списках переходів.

Зображення Windows Start Full Screen Даніель Мартін / Знімок екрану Майкл Крайдер / Цифрові тенденції

Клацніть Виберіть, які папки відображатимуться на "Пуск". Звідси ви можете ввімкнути або вимкнути посилання на Провідник файлів або основне меню налаштувань, а також певні папки для папки основного облікового запису, особисті документи, завантаження, музику, зображення та відео, а також папку HomeGroup та сторінку налаштувань мереж. .

Виберіть увімкнено Кольори в лівій навігаційній області. На цій сторінці ви можете вибрати свій колір акценту, контрастний колір, який залишається незмінним у всіх Windows 10. За замовчуванням колір акценту вибирається автоматично на основі шпалер робочого столу - якщо вам подобається, як зараз виглядає Windows, просто залиште його як Це є. Якщо ні, встановіть Автоматично вибирати колір акценту з мого тла до Вимкненота виберіть вручну одну з палітри, що з’явиться.

Зображення кольорів меню "Пуск" Windows Даніель Мартін / Знімок екрана

За замовчуванням меню «Пуск» і панель завдань мають напівпрозорий чорний колір. Ви можете вручну розфарбувати ці елементи, натиснувши Показувати колір на Пуску, панелі завдань та центрі дій, і ви можете зробити їх непрозорими, увімкнувши Зробіть ефекти «Пуск», панель завдань та прозорість. Усі ці налаштування застосовуються негайно, тому натисніть меню «Пуск», щоб побачити, що вони роблять, і налаштувати його так, як вам подобається. Ви також можете вибрати, чи є режим програми за замовчуванням та режим Windows світлим або темним, і вирішити, чи застосовуватимуться кольори акценту до меж вікон та рядків заголовків.

Використання області списку меню «Пуск»

Ліва частина меню "Пуск" схожа на те, що ви пам'ятаєте в Windows 7 і раніше. Після того, як ви вибрали свої папки в кроках вище та вибрали, чи відображати ваші найпопулярніші програми, потрібно перевірити лише дві речі: кнопку облікового запису та усі програми список. Клацніть на кнопку облікового запису (область ліворуч із вашим портретом та іменем користувача) для швидкого посилання, щоб заблокувати комп’ютер, вийти з системи чи відкрити Меню налаштувань.

Зображення меню Пуск Windows Даніель Мартін / Знімок екрана

Від Меню налаштувань, виберіть Почніть і перемкніть кнопку, на якій написано Показати список програм у меню «Пуск». Це дасть вам алфавітний список усіх програм, встановлених у Windows, включаючи як вбудовані інструменти, так і програми, які ви встановили самостійно. На відміну від попередніх версій Windows, у цьому списку неможливо видалити чи переставити елементи, окрім видалення програм.

Зображення Windows Start Full Screen Даніель Мартін / Знімок екрана

Клацніть правою кнопкою миші будь-який елемент, і ви відкриєте контекстне меню. Програми можна закріпити на панелі завдань або в розділі "Плитка" в меню "Пуск", як і в Windows 8. Більшість програм, включаючи деякі нові універсальні програми Windows, можна безпосередньо видалити з цього вікна правої кнопки миші. Якщо запис у списку - це просто папка або ярлик, ви можете відкрити його місцезнаходження у Провіднику Windows.

Використання області плитки під напругою

Живі плитки дуже схожі на реалізацію Windows 8. Кожну плитку можна перетягувати та опускати на нове місце в області Плитка в реальному часі, а групи плиток можна переставляти, перейменовувати або видаляти. За замовчуванням область Live Tile включає два підрозділи: Життя з першого погляду і Грайте та досліджуйте. Щоб перейменувати ці підрозділи, наведіть курсор миші на заголовок, а потім клацніть дві горизонтальні смуги, що з’являються зліва. Звідси ви можете безпосередньо відредагувати заголовок або натиснути X щоб видалити його.

Зображення Windows Live Tiles

Щоб додати нові елементи до області прямої плитки, клацніть їх правою кнопкою миші в розділі «Усі програми» меню «Пуск» або в будь-якому місці Провідника Windows, а потім клацніть закріпіть на Пуск. Програма, папка або файл відображатимуться як власна плитка. Більшість мозаїк - це лише ярлики, але деякі додатки Універсальної Windows містять спеціальну анімовану плитку в реальному часі. Це схоже на додаток для смартфонів, але воно відповідає налаштуванням сітчастої області потокової плитки. Анімовані живі плитки за замовчуванням включають програми від Microsoft, як Погода, Новини, і Спорт. Деякі програми, завантажені з магазину Windows, також містять функціональну плитку. Щоб вимкнути анімацію прямої плитки, клацніть плитку правою кнопкою миші та виберіть Вимкніть плитку під напругою.

Зміна розміру плитки під напругою

Щоб змінити розмір будь-якої поточної плитки, клацніть плитку правою кнопкою миші та клацніть змінити розмір. Розмір за замовчуванням середній, що займає один квадратний простір на Плитка в прямому ефірі площі. Це також найменший розмір, який дозволяє живій плитці все ще оживляти. Маленькі плитки мають розмір середньої плитки на одну чверть, і ви можете помістити чотири ярлики в один квадрат на Плитка в прямому ефірі площі.

Зображення Windows Resize Live Tiles

Широкий плитка - це 2 × 1 прямокутники, вдвічі більші за середню плитку. Вони корисні для часто використовуваних програм або анімованих прямих фрагментів із більшими текстовими елементами, таких як Новини. великий налаштування займає чотири квадратні блоки, в чотири рази перевищує розмір середня плиткаі в шістнадцять разів перевищує розмір невелика плитка. Вони корисні для анімованих живих плиток із великими фотографічними або інформаційними дисплеями, наприклад Пошта і Погода.

Деталі меню "Пуск" у Windows 10X

Нещодавно корпорація Майкрософт розкрила більше інформації про Windows 10X, і це нове меню "Пуск", яке включає в себе покращення дизайну та його зручність. Поки поточні плитки все ще використовуються на даний момент, прийом меню «Пуск» Windows 10X може допомогти вирішити, наскільки швидко вони будуть усунені з майбутніх продуктів. Інші функції включають надання користувачам доступу до нещодавно використаних документів та програм, які можна закріпити на місці.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found