Як завантажити MacOS Catalina на будь-який Apple Mac

Catalina - це остання версія операційної системи MacOS від Apple, версія 10.15. Випущений у жовтні 2019 року, він має безліч нових функцій, які повинні сподобатися власникам Mac, наприклад, розповсюдження мультимедійних матеріалів на основі хмарних додатків (до побачення iTunes), підтримка другого екрану для iPad, підтримка iPad-подібних програм тощо.

Власникам Mac слід розглянути можливість оновлення до останньої версії як мінімум, як і Windows. І як і Windows 10, оновлення до останньої версії є абсолютно безкоштовним. Ви можете захопити Каталіну, просто завантаживши Mac App Store - єдина вартість - це ваш час і пропускна здатність.

Нижче ви знайдете наші прості покрокові інструкції щодо завантаження MacOS Catalina 10.15.

Крок 1: Перевірте, чи сумісний ваш Mac

MacOS Catalina Практичні | Macbook Pro Ден Бейкер / Цифрові тенденції

Спочатку переконайтеся, що ваш Mac може запускати Catalina. Apple пропонує зручний список сумісних Mac, але тут ми узагальнюємо список:

  • MacBook Pro з середини 2012 року
  • MacBook Air з середини 2012 року
  • 12-дюймовий MacBook з початку 2015 року
  • iMac Pro з 2017 року
  • iMac з кінця 2012 року
  • Mac Mini з кінця 2012 року
  • Mac Pro з кінця 2013 року

Крок 2. Створіть резервну копію Mac

Міцний твердотільний накопичувач Adata

Якщо у вас є щось важливе на вашому Mac, ми рекомендуємо створити резервну копію на зовнішньому диску або хмарній службі зберігання. Оновлення до нової версії несе певний ризик виникнення проблем під час встановлення. Якщо ви вже створили резервну копію, повернутися до старої інсталяції швидко і легко.

Якщо вам потрібна допомога у створенні резервної копії вашого Mac, дотримуйтесь наших покрокових інструкцій, опублікованих в окремій статті.

Крок 3: Відкрийте Mac App Store

Mac App Store Каталіна

Тепер, коли для вашого Mac створено безпечну резервну копію, запустіть Apple Mac App Store, натиснувши синю піктограму «A», припарковану на док-станції вашого Mac. Крім того, ви можете натиснути піктограму Apple, розташовану у верхньому лівому куті, і вибрати Магазин додатків у спадному меню.

Коли магазин відкриється, клацніть рядок пошуку у верхньому лівому куті та введіть “MacOS Catalina”. Натисніть кнопку повернення та клацніть на запис для Каталини, щоб завантажити сторінку продукту.

Крім того, ви можете натиснути посилання нижче, і воно має запустити сторінку продукту Catalina в App Store:

Отримайте MacOS Catalina

Крок 4: Завантажте MacOS Catalina

Завантаження MacOS Catalina

Коли будете готові, натисніть синій Отримати кнопку для завантаження програми встановлення MacOS Catalina (8,16 ГБ). Залежно від підключення до Інтернету, це може зайняти деякий час, тому будьте терплячі. Після завершення програма установки запускається автоматично.

Примітка: Якщо ви встановлюєте Catalina на MacBook, рекомендуємо підключити шнур живлення, якщо ви цього ще не зробили. Ви не хочете, щоб розряджена батарея перервала вашу установку, оскільки це може серйозно пошкодити ваші дані.

Крок 5: Запустіть програму встановлення

Установник MacOS Catalina

Коли інсталятор завантажений, виконуйте підказки на екрані, щоб встановити MacOS Catalina. Якщо ви віддаєте перевагу інсталювати нове оновлення на інший розділ, ніж вибір за замовчуванням, виберіть Показати всі диски коли представлений варіант. Виберіть цільовий розділ, перш ніж продовжувати.

Як тільки ви нарешті клацнете Встановити, ваш Mac може перезавантажитися кілька разів під час інсталяції. Ви також побачите порожній екран і індикатор виконання. Це все нормально і очікувано, тому не хвилюйтеся.

Встановлення завершено, коли ви побачите сторінку входу в систему MacOS Catalina. Вітаємо та отримуйте задоволення!

Останні повідомлення