Що таке музика Dolby Atmos і як ви можете це відчути?

Незважаючи на появу потокових музичних сервісів, які повністю змінили ландшафт, коли мова заходить про доступ до музики, не так багато змін у способі створення пісень. Незалежно від того, слухаєте ви музику через ефірний FM, цифровий супутник, MP3, CD, DVD-Audio чи навіть файли високої роздільної здатності, такі як FLAC чи DSD, оригінальний запис, ймовірно, був створений у стерео, у тому звичному двоканальному поєднанні звуку. це було з нами протягом десятиліть.

Це має змінитися: Dolby Atmos Music повільно пробивається у звичайний музичний бізнес і створює хороший старий стереозвук, як моно AM радіо. Можливо, ви вже знали про Dolby Atmos для фільмів та телевізійних шоу - якщо ні, ми маємо чудовий пояснювач та докладний посібник - але Dolby Atmos Music - це власний звір. Зовсім новий спосіб запису та прослуховування музики, Atmos Music може стати важливою частиною наступного великого стрибка записаної музики. Ось усе, що вам потрібно знати.

Що таке Dolby Atmos Music?

Довідковий прем’єрний спосіб життя Dolby Atmos 5

Dolby Atmos Music - це музика, яка була записана та створена із використанням аудіоформату Dolby Atmos 3D. Це ми називаємо це, але Долбі віддає перевагу терміну "занурення" перед "3D" і описує Atmos як не стільки формат, скільки "досвід". Окрім семантики, Atmos Music відрізняється від традиційної стерео музики кількома ключовими аспектами.

Тримайте канали відкритими

Сучасні музичні продюсери мають доступ до якогось дуже складного цифрового звукозаписуючого обладнання, що дозволяє їм змішувати музику з десятків окремих каналів (їх також називають треками). Однак незалежно від того, з скількох каналів вони починають, якщо вони створюють стереозапис, ці кілька каналів у підсумку повинні бути об’єднані лише у два канали: лівий та правий, що відповідає двом динамікам у стереосередовищі. Dolby Atmos Music, навпаки, є рідною технологією об'ємного звучання, що підтримує до 128 каналів і до 34 окремих динаміків у домашньому кінотеатрі, включаючи динаміки, які можуть спрямовувати звук до слухача зі стелі.

Це схоже на те, що можна отримати в комерційному кінотеатрі, і воно є - Dolby Atmos використовується для створення надзвичайно захоплюючих саундтреків до фільмів із звуком, який здається, що він виходить перед вами, позаду вас обох сторони і вище. Але цю саму техніку запису можна використовувати з музикою для отримання подібного результату: повне звукове занурення.

Легко було б відмовитись від Dolby Atmos Music як простого способу відтворення звичайних композицій за допомогою об'ємного звуку. Зрештою, кожен приймач домашнього кінотеатру може взяти таке джерело звуку, як вініл, компакт-диск або потокове мультимедіа, і пропустити його через схеми та програмне забезпечення, що оптимізують його для системи об'ємного звучання, як, наприклад, установка колонок 7.1. Але Atmos Music - це не перетворення стереосистеми на багатоканальне об'ємне звучання - це запис із нуля, який використовує ці додаткові канали абсолютно по-новому.

Однією з визначальних характеристик Dolby Atmos для фільмів та Dolby Atmos Music є те, що продюсер може самостійно маніпулювати об’єктом (або у випадку з музикою, інструментом чи вокальною доріжкою) у 3D-просторі. Наприклад, під час прослуховування музики Atmos на сумісній з Atmos звуковій системі ви можете почути скрипки з передньої частини кімнати, коли починається симфонія, але оскільки музика триває з часом, ці інструменти можна поступово зміщувати в просторі, щоб відчути наче вони йдуть звідусіль навколо вас. Це безпрецедентний ступінь контролю для продюсерів, і, подібно до ефекту 3D у фільмах, він може відчувати роздратування або навіть сирність, якщо його виконати хамським способом. Але, тим самим, він також може відчувати себе піднесеним, коли просторовими параметрами маніпулює спритна і досвідчена рука.

Як я можу слухати музику Dolby Atmos?

Джон Веласко / Цифрові тенденції

Станом на травень 2020 року Dolby Atmos Music можна слухати кількома способами:

Atmos Music на динаміках домашнього кінотеатру та звукових панелях

Підписка HiFi на Tidal включає бібліотеку композицій Dolby Atmos Music. Якщо у вас є медіа-стример із підтримкою Atmos, наприклад Apple TV 4K, Amazon Fire TV (Stick 4K, Cube, Stick 3-го покоління), або моделі Nvidia Shield TV 2019 року, та A / V-приймач із підтримкою Atmos або звукову панель, ви можете слухати музику Atmos за допомогою програми Tidal для цих стримерів.

Якщо у вас є телевізор Android із підтримкою Dolby Atmos від Sony або Philips, ви можете завантажити додаток Tidal із магазину Google Play і транслювати музичні композиції Atmos Music безпосередньо на телевізор. За замовчуванням вони відтворюються через внутрішні динаміки телевізора, але якщо ви підключите A / V-приймач або звукову панель із підтримкою Atmos через HDMI ARC або eARC, ви отримаєте повний досвід роботи з Atmos Music.

Також є кілька концертних відео, записаних у Dolby Atmos. Наприклад, тур "Reputation Stadium" Тейлора Свіфта на Netflix був записаний у Dolby Atmos. Живі виступи, записані в Atmos, забезпечують дещо інший досвід прослуховування, ніж Atmos, записаний у студії. Виступи в прямому ефірі отримують вигоду від Atmos, забезпечуючи більш реальний концертний досвід, посилюючи відчуття "перебування там".

Atmos Music на бездротових колонках

Сонос

Amazon Music HD також має бібліотеку музичних композицій Dolby Atmos Music, але єдиний спосіб їх почути - це власний бездротовий розумний динамік Echo Studio 3D від Amazon за 199 доларів.

Sonos також оголосила про свій перший бездротовий динамік, що підтримує Dolby Atmos, звукову панель Sonos Arc за 799 доларів. Наразі ні Tidal, ні Amazon Music HD не оголосили про підтримку Atmos Music on the Arc, але ми гадаємо, це не пройде задовго до її включення.

Atmos Music на смартфонах та планшетах

Смартфон або планшети Android, сумісні з Dolby Atmos, такі як Samsung Galaxy S20 та Galaxy S10, а також найновіші пристрої з підтримкою Dolby Atmos від Huawei і Sony можуть використовувати додаток Tidal разом із підпискою HiFi для доступу до композицій Atmos Music. Останні iPhone, хоча вони сумісні з Atmos, поки не підтримуються.

Завантаження музики Atmos

Наразі немає можливості придбати Atmos Music у цифрових форматах через Інтернет. Навіть інтернет-магазини, які обслуговують шанувальників музики високої роздільної здатності, не продають музичні композиції Atmos Music - хоча дотепер нам вдалося знайти два винятки: AcousticSounds.com, який продає єдину музичну композицію Dolby Atmos, яку вона пропонує. mp4 і Метт Дейрі, художник EDM, який продає свої альбоми Вовк і Ретроспектива, як виділений Atmos суміші безпосередньо для громадськості. Ви можете придбати їх у форматах MT2S, MKV та MP4.

Щоб слухати ці треки Atmos як справжню музику Atmos Music, вам потрібно буде скористатися медіа-стримером із підтримкою Atmos, таким як Apple TV 4K або Nvidia Shield, і програмою медіаплеєра, що підтримує Atmos, наприклад Plex.

Atmos Music на Blu-ray

Диски Blu-ray можна використовувати для відтворення музики Atmos, і в цьому форматі було випущено кілька альбомів. Фанати "Бітлз" будуть раді це знати Аббатська дорога трапляється, є одним із них. На жаль, вибір все ще тонкий як бритва. Якщо у вас є програвач дисків Blu-ray та ресивер або звукова панель із підтримкою Dolby Atmos, все готово.

Яка музика доступна в Dolby Atmos Music?

В даний час Dolby співпрацює з двома великими музичними компаніями: Universal Music Group та Warner Music Group. Обидві компанії заявили, що випускатимуть нові записи, а також класичні тексти у форматі Atmos Music. Точна кількість композицій Atmos Music - це те, що ніхто з гравців не ділився з усіма публічно, хоча попередні зобов’язання залежать від тисяч. Один інсайдер галузі стверджує, що в 2020 році буде доступно 10 000 композицій Atmos Music.

Warner не запропонував переліку доступних виконавців, але Universal заявив, що внески Atmos Music включатимуть композиції з Bastille, The Beatles, Billie Eilish, Elton John, Lady Gaga, Luciano Pavarotti, Marvin Gaye та The Weeknd - на ім'я кілька.

Чи є інші способи випробувати музику Dolby Atmos?

Деякі клуби починають встановлювати системи Dolby Atmos Music, які дають ді-джеям, що виконують, можливість керувати своєю музикою в 3D-просторі навколо клубу. До них належать Міністерство звуку в Лондоні, Sound-Bar в Чикаго та Halcyon в Сан-Франциско.

Чи є конкуренти Dolby Atmos Music?

Найважливіша конкуренція Atmos Music - від Sony. Нова технологія 360 Reality Audio, яка заспокоїла наших співробітників під час демонстрації на виставці CES 2019, також є захоплюючим об’єктним аудіоформатом як для колонок, так і для навушників. Він дебютував у потоковому ефірі на музичній службі Deezer у жовтні 2019 року, а незабаром прибув на Tidal. Sony також планує зробити цей формат доступним на Amazon Music HD та Nugs.net у майбутньому.

Як нова дитина в блоці, 360 Reality Audio має довгий, крутий підйом, щоб наздогнати Dolby Atmos як на стороні запису, так і на відтворенні рівняння. Однак, будучи власником величезної музичної видавничої імперії Sony BMG, Sony має велику перевагу, просуваючи свою концепцію захоплюючої музики вперед. Наступні кілька років будуть критично важливими для успіху цих конкуруючих технологій. І так, споживачі можуть опинитися в війні іншого формату.

У кінематографічному та домашньому кінотеатрах головним конкурентом Dolby є DTS, компанія, яка стоїть за DTS: X - об'єктною технологією об'ємного звучання, яка має значну схожість із Dolby Atmos. DTS: X можна використовувати і для музики, але поки що це не так вже й багато для підтримки. Більшість A / V приймачів, які можуть декодувати Dolby Atmos, також можуть декодувати DTS: X. Але знову ж таки, вам потрібна музика, записана за допомогою DTS: X, щоб скористатися нею. Якщо лейблі звукозапису не стрибають на пропускну здатність DTS: X, як Universal та Warner з Atmos, музичний пейзаж DTS: X певний час, швидше за все, буде нагадувати пустелю.

Пояснити музику Dolby Atmos важко, оскільки досвід роботи з Dolby Atmos не схожий ні на що інше (принаймні, на даний момент). Запатентована технологія Dolby повинна бути транспортним засобом, щоб доїхати туди, якщо ви хочете перейти від існуючої стерео музики до інноваційного підходу Dolby «занурення». Тобто, поки Sony або DTS не з’ясують, як наздогнати аудіогіганта. Чесно кажучи, нам не терпиться почути, як музика зміниться далі.

Останні повідомлення