Як підняти машину

Літо - це сезон подорожей, що часто означає, що це також сезон технічного обслуговування автомобілів. Якщо ви щойно проїхали половину країни і назад, вам захочеться змінити моторне масло і повернути шини. Не засмучуйтеся, якщо у вас немає доступу до ліфта - підняти вантаж до автомобіля легко, швидко і на 100% безпечно, якщо дотримуватися основних запобіжних заходів. Ось що вам потрібно знати.

Що вам знадобиться

Єдиний інструмент, який вам потрібен, - домкрат. Майже у кожного автомобіля є один, зазвичай він знаходиться в багажнику, але є варіанти післяпродажного обслуговування, які є міцнішими та простішими у використанні. Ми рекомендуємо використовувати заводський домкрат, якщо ви просто міняєте спущену шину, але доцільно інвестувати в гідравлічний агрегат, якщо вам потрібно регулярно пробиратися під ваш автомобіль.

Ось деякі найпоширеніші типи домкратів:

Попередня Наступна 1 з 4 Як підняти домкрат на машину Домкрат для гідравлічної пляшки Владимир Решетник / 123RF Як підняти домкрат на машину Ножичний домкрат Happymay / 123RF Як підняти домкрат на машину Домкрат Михайло Абрамов / 123RF Як підняти домкрат на машину Підйомний домкрат

Як варіант, ви можете використовувати набір пандусів для підлоги, якщо колеса не потрібно відривати. Підлогові домкрати та пандуси відносно доступні та доступні в кожному магазині автозапчастин або в Інтернеті. Наприклад, комплект RhinoRamps коштує менше 50 доларів, тоді як традиційний підлоговий домкрат вартістю 3 тонни (6000 фунтів) можна придбати приблизно за 100 доларів. Підставки для джеків теж корисні, але будьте обережні, якщо ваші приходять з Harbor Freight. У травні 2020 року компанія відкликала 1,7 мільйони штативів, які можуть раптово зруйнуватися через дефект. Потім він згадав про стенди, які він надав своїм клієнтам.

Як підняти домкрат на машину Кріс Чін / Цифрові тренди Кріс Чін / Цифрові тренди

Є й інші, необов’язкові інструменти, які можуть полегшити вам життя:

  • Інструкція з експлуатації автомобіля (для посилання на типи моторного масла або рейтинг крутного моменту)
  • Домкрат (для додання додаткової стабільності та безпеки, особливо якщо ви вирішуєте довшу роботу)
  • Кілька шматків дерева, здатних нести вагу (для захисту нижньої частини вашого автомобіля)
  • Шлакоблоки або подібні (для блокування коліс)
  • Додаткове освітлювальне обладнання (для поліпшення видимості)
  • Надійні рукавички (для захисту рук)

Що слід зрозуміти перед тим, як підняти машину на домкрат

Спочатку запитайте себе, яка частина вашої машини повинна піднятися в повітря. Наприклад, якщо вам потрібно замінити масло, вам слід підняти кінець машини, в якій розміщений двигун. Для більшості автомобілів це спереду, але в деяких - посередині або ззаду. Якщо вам просто потрібно поміняти шину, то рівний кут повинен відійти від землі.

Кріс Чін / Цифрові тренди Кріс Чін / Цифрові тренди

Крім того, майте на увазі, що є чотири колеса, отже чотири точки, де розподіляється загальна вага автомобіля. Якщо ваш автомобіль важить 4000 фунтів, ви отримаєте приблизно 1000 фунтів вагою кожного колеса, хоча його компонування та розподіл ваги можуть змінити це рівняння. Підлогові домкрати та підставки різняться за вагою, тому перед покупкою уважно прочитайте дрібний шрифт, щоб переконатися, що ви берете додому, досить міцним для роботи.

Крок 1: Припаркуйте машину на рівній місцевості

Завжди піднімайте машину на рівну землю. Якщо цього не зробити, він може скотитися або зісковзнути з домкрата. Також найкраще припаркувати його на твердій поверхні, як асфальт, замість трави чи грунтової дороги.

Крок 2: Закріпіть машину на місці

Випряміть кермо, поставте машину на стоянку (або на першу передачу, якщо у вас механічна коробка передач; ніколи не в нейтральному положенні), і міцно ввімкніть стояночне гальмо. Це утримує його від несподіваного руху, коли ви знаходитесь під ним.

Крок 3: Знайдіть відповідні точки домкрата

На кожному автомобілі є специфічні місця, де пластина домкрата приварена до кузова. Саме сюди потрібно пройти домкрат, оскільки не кожне місце під машиною є несучим. Ви можете знайти цю інформацію в керівництві власника або в Інтернеті. Точки домкрата зазвичай знаходяться за передніми колесами та перед задніми колесами; наведена нижче схема є прикладом.

Крок 4: Розташуйте домкрат під відповідним місцем

Кріс Чін / Цифрові тренди Кріс Чін / Цифрові тренди

У нашому випадку це було посередині поперечини. Помістіть додаткові шматки дерева на пластину домкрата, щоб вклинитися між точкою домкрата автомобіля та самою домкратом. Це мінімізує ризик пошкодження автомобіля.

Крок 5: Повільно підніміть домкрат, поки він не зустрінеться з автомобілем

Якщо ви використовуєте традиційний домкрат для підлоги, переконайтеся, що випускний клапан закритий, що зазвичай робиться обертанням головного важеля за годинниковою стрілкою. Потім починайте піднімати домкрат, доки він не зіткнеться з частиною машини, що піднімається в повітря, і переконайтеся, що нічого не рухається, перш ніж йти далі. Слідкуйте за тим, як він контактує з тілом.

Кріс Чін / Цифрові тенденції Кріс Чін / Цифрові тенденції
  • Бічний наконечник 1: Якщо вам потрібно зняти колеса, не забудьте послабити колеса гайковим ключем, перш ніж вони відірвуться від землі.
  • Бічний наконечник 2: Не використовуйте компоненти підвіски в якості домкратів! Як правило, вони не є несучими, і ви можете їх пошкодити. Є винятки, але оскільки це «Зроби сам» для новачків, ми поки що не будемо робити це.

Крок 6: Підніміть машину

Кріс Чін / Цифрові тенденції

Подивіться, як рухається машина, коли ви її піднімаєте, і негайно зупиняйтеся, якщо вона нахиляється вбік. Якщо все перевірено, підніміть його досить високо, щоб у вас було достатньо місця для роботи. Ви не хочете, щоб ваша грудна клітка натиралася масляним піддоном, але вам також не потрібно, щоб це було на відстані восьми з половиною футів від землі, щоб замінити паливний фільтр.

Крок 7: Перевірте стійкість підвищеного транспортного засобу

Коли він досягне потрібної висоти, швидко поштовхайте автомобіль стегнами, щоб переконатися, що він стабільний.

Крок 8: Використовуйте додаткові підставки

Якщо ви просто не міняєте колесо, домкрат слід використовувати для підняття вашої машини, а не утримувати її на місці, поки вона в повітрі. Розмістіть домкрат у відповідних місцях і обережно опустіть домкрат, поки машина не опирається на них.

Кріс Чін / Цифрові тренди Кріс Чін / Цифрові тренди

Крок 9: Опустіть машину назад

Якщо ви ставите свою машину на домкрати, не забудьте їх зняти, перш ніж опускати автомобіль. Якщо ви зняли колесо, переконайтеся, що ви знову його затягнули вручну затягнутими гайками (повністю затягніть їх ключем, як тільки колеса повернуться на землю). Потім виконайте п’ятий та шостий кроки в зворотному напрямку - пам’ятайте, проти годинникової стрілки відкрити випускний клапан на традиційному домкраті, а кривошип проти годинникової стрілки - на ножичних домкратах. Робіть це повільно!

Врешті-решт, автомобіль знову опирається на колеса, і ви можете повністю зняти домкрат. Тепер ви готові повернутися в дорогу.

Останні повідомлення