Наскільки дорогий Mac Pro за 6000 доларів? Ось що ви отримали б у ПК

Коли Apple оголосила про ціну свого нового Mac Pro на WWDC, люди зрікалися. З початковою ціною 6000 доларів не важко зрозуміти, чому.

Але, наскільки це насправді завищено? Завжди важко порівнювати ПК з Windows із Mac від яблук до яблук, тим більше, що ми поки не знаємо, як точно будуть оцінюватися конфігурації Mac Pro. Але збираючись поштучно, чи зможете ви реалістично отримати більше потужності та розширюваності в ПК, який купуєте чи будуєте за значно менші гроші? Відповідь не така проста, як ви можете подумати.

Потужність у вежі

Почнемо з розміру самого корпусу. Повернувшись до форми вежі, цьогорічний Mac Pro - це сучасний римейк робочого столу Apple pro першого покоління, який передував переходу на минулорічний дизайн кошика для сміття. Завдяки повністю знімному алюмінієвому корпусу, що забезпечує 360-градусний доступ до внутрішніх елементів, Apple обіцяє модульну, зручну та модернізовану конструкцію, що забезпечує користувачам багаторічне використання.

Це риси, якими традиційний настільний ПК перевершує. Однак співвідношення потужності та потужності, на яке націлений Mac Pro, може бути чимось новим.

Mac Pro збільшив свою площу, зроставши з 11-фунтової каністри до 40-фунтової вежі.

Щоб задовольнити свій новий дизайн, Mac Pro збільшив свою площу, зроставши з 11-фунтової каністри до 40-фунтової вежі. Розміром 20,8 × 17,7 × 8,58 дюймів, Mac Pro є одним з найкомпактніших робочих столів, який ви можете придбати сьогодні, що підтримує чотири графіки. Як складаються деякі знайомі обличчя у світі потужних ігрових ПК?

Ну, Mac Pro важить більш ніж удвічі 18-фунтовий Origin Neuron, який поставляється в більш компактному корпусі. Схожий за розмірами обеліск HP розміром 23 фунти, в той час як ігровий робочий стіл Aurora R8 від Alienware додає верхню ручку для перенесення свого більш громіздкого 32-фунтового шасі. Хоча ці конкуренти на ПК можуть бути більш компактними та легшими, ніж флагманські обчислювальні потужності Apple, усі ці системи з Windows 10 мають деякі серйозні обмеження порівняно з Mac Pro з точки зору розширення продуктивності. Найголовніше, що ви обмежені подвійною графікою і менше можливостей для розширення PCIe.

Щоб відповідати підтримці чотирьох графічних процесорів Mac Pro, вам, швидше за все, доведеться перейти на набагато більший робочий стіл з боку Windows, наприклад, Aventum X від Digital Storm. Порівняльний корпус Aventum X для порівняння починається з 75 фунтів і вимірюється 25,7 × 28,3 × 10 дюймів, а конструкція без коліс ускладнює рух. Для графічної потужності, яку ви отримуєте у розмірі Mac Pro, він є власною лігою.

$ 6 тис. Кремнію

Базовий Mac Pro починається з 6000 доларів, і навіть за такої ціни він буде недоступний для більшості людей. Однак творчі професіонали знайдуть для себе багато чого полюбити з процесором Intel Xeon W, 32 ГБ оперативної пам'яті, графічним процесором AMD Radeon Pro 580X, потужним джерелом живлення на 1,4 кіловата, спеціальною картою Apple ASIC Afterburner, 256 ГБ SSD, зашифрованим мікросхемою безпеки T2, і вісьмома доступні слоти PCIe.

Деякі підрахували, що повністю налаштований Mac Pro буде коштувати понад 35 000 доларів.

Не все це можна відтворити на будь-якому одному ПК з Windows, але почнемо з процесора. Зірка шоу цього року - кремній Intel Xeon W, процесор робочої станції із шаленою кількістю ядер для інтенсивної багатопотокової продуктивності.

Хоча Apple не розкрила конкретну частину Xeon, яку вона використовує в базовій конфігурації, Intel перераховує порівнянний процесор Cascade Lake W 3,5 ГГц Xeon W з 66,5 МБ пам'яті за 749 доларів. Подібним чином, у високотехнологічній версії Intel перераховує порівнянний 28-ядерний Xeon W 3275M з частотою 2,5 ГГц за ціною 7 453 долари, хоча цей чіп має менше кеш-пам'яті, ніж процесор, зазначений Apple на повному спец.

Деякі підрахували, що повністю налаштований Mac Pro буде коштувати понад 35 000 доларів США, виходячи лише з деталей, що складає п’яту частину загальної ціни цієї робочої станції.

Зараз новітні набори мікросхем Cascade Lake W Xeon не постачаються ні на одній робочій станції, і навіть Mac Pro має вийти до осені. Більшість заздалегідь створених ігрових ПК постачаються з процесором Core i9 від Intel, як восьмиядерний Core i9-9900K на обеліску HP Omen або модернізований варіант на $ 9980XE на 18 ядер. Основне для основного, продуктивність процесора Mac Pro не надто складна для відтворення. Насправді, якщо вам потрібна більша обчислювальна потужність, робочі станції від Dell, HP і Lenovo можуть бути навіть оснащені процесором з подвійним процесором, що не підтримується Mac Pro.

Посилена графіка

Дискретна графіка на Mac Pro починається з графічного процесора Radeon Pro 580X від AMD. Незважаючи на те, що Radeon 580X не є новою частиною - вона доступна на недавньому iMac 5K - AMD не продає цей чіп як самостійну частину. На iMac ми виявили ігрову продуктивність 1080p посередньою, і творці, швидше за все, захочуть перейти на кращу графіку Vega II. На ПК продуктивність графіки RTX 2070 від Nvidia середнього класу в 499 доларів майже в будь-якій системі перевершить Radeon Pro.

Наприклад, в тому ж діапазоні 6000 доларів, що і Mac Pro, Neuron Origin PC повинен витримати набагато краще, ніж Radeon 580X. Вам доведеться поживитись слабшим процесором Intel Core i9 9980XE, але ви отримаєте дві відеокарти Nvidia RTX 2080 Ti, одночасно відповідаючи обсягу пам’яті Apple і збільшуючи об’єм пам’яті вдвічі. Навіть одна карта RTX 2080 Ti буде більш здатною до рендерингу, редагування відео та 3D-моделювання, ніж базовий графічний процесор Radeon Pro у базовій моделі Mac Pro.

Яблуко

Для професійної графіки ви навіть можете перейти на карту Titan RTX від Nvidia на 2500 доларів. Конструктори ПК можуть поєднати цю карту з процесором Intel Core i9-9900K, щоб заощадити гроші та отримати ще більшу продуктивність графічного процесора. У базовій моделі ваш типовий ігровий ПК має Mac Pro.

На висококласному Mac Pro Apple пропонує чотири графічне рішення, що складається з двох графічних процесорів з двома AMD. AMD Radeon Pro Vega II складається з двох графічних процесорів, кожен з яких підключений через фірмовий роз’єм Infinity Fabric Link від Apple у власній коробці MPX від Apple. Для квадратичної графіки ви можете використовувати два з цих модулів, які складають AMD Pro Vega II Duo.

Aventum X - це один з небагатьох попередньо побудованих ПК, який може відповідати підтримці чотирьох графічних процесорів на Mac Pro.

Під час свого основного виступу WWDC Apple заявляла, що Maxon здатний досягти на 20% швидшої продуктивності графічного процесора на Cinema 4D, ніж на системі Windows, що має три новітні карти Nvidia Quadro, але це може бути несправедливим порівнянням, оскільки Mac Pro є технічно оснащений чотирма відеокартами AMD.

Aventum X - це один з небагатьох попередньо вбудованих ПК, який може відповідати підтримці чотирьох графічних процесорів на Mac Pro, і він продається за вагому ціну в 36 000 доларів, якщо налаштований на 28-ядерний процесор Intel Xeon W-3175 з тактовою частотою 3,1 ГГц, 512 ГБ пам'яті DDR4, 1600 Вт джерела живлення, твердотільний накопичувач об'ємом 4 ТБ, розділений на 2-ТБ карти Samsung 970 EVO M.2 та чотири графічні карти Nvidia GeForce RTX 2080 Ti з роз'ємом NVLink. Навіть за такої ціни Aventum X все ще не може відповідати деяким специфікаціям Mac Pro, не вистачає оперативної пам’яті та не має можливості додати карту ASIC.

Призначений для майбутнього розширення

Там, де блищить Mac Pro, - це вісім слотів PCIe та підтримка Thunderbolt 3. Більшість попередньо побудованих ПК зазвичай постачаються з чотирма або п'ятьма слотами PCIe, що обмежує можливості розширення.

Навіть Aventum X підтримує лише чотири слоти PCIe, незважаючи на набагато більший розмір. Отже, хоча цей ПК може вмістити чотири відеокарти, ви не зможете додати нічого іншого, наприклад, спеціальну інтегральну схему Apple Afterburner, спеціальну програму Apple, яка використовується для відео та рендеринга. Незважаючи на те, що Digital Storm пропонує високопродуктивні обчислювальні процесори, щоб досягти подібної функції, вам доведеться робити компроміси з кількістю графічних процесорів, щоб заповнити чотири слоти PCIe.

Digital Storm Aventum X Digital Storm Aventum X

При конфігурації з подвійною графікою Nvidia Titan RTX та двома процесорами ASIC Nvidia GPGPU та 512 ГБ оперативної пам'яті вартість Aventum X пробирається на розкішну цінову територію BMW серії 4.

DIY-розробникам ПК, які прагнуть відповідати можливості розширення Mac Pro, потрібно буде знайти як материнську плату, так і корпус, що підтримує багато слотів PCIe. Один корпус, який може підтримувати вісім слотів, - це 3 795 доларів США Cube 3 One Stop System. Це означає, що виробники ПК вдома можуть розраховувати витратити близько 5000 доларів на корпус, базовий процесор Xeon, графіку AMD Radeon Pro 580X та джерело живлення - і це не враховуючи вентилятори, пам’ять, підтримку Thunderbolt 3 або SSD.

Пам'ять та зберігання днів

Легко знайти ПК, який підтримує початкові 32 Гб оперативної пам’яті Mac Pro, але практично неможливо знайти такий, який поставляється з 1,5 Тб пам’яті як повністю налаштовану модель. Маючи 1,5 ТБ оперативної пам'яті, Mac Pro потрапляє на територію сервера, і Apple навіть анонсувала для цієї мети корпус, встановлений в стійці. Вартість однієї флешки 128 ГБ оперативної пам'яті DDR4 ECC коштує 1500 доларів, а Mac Pro має 12 слотів DIMM загальною вартістю 18000 доларів.

Дуже мало ПК можуть поставляти пам’ять більше 1,5 ТБ.

Хоча 64-розрядні версії Windows 10 можуть підтримувати до 2 ТБ оперативної пам'яті - Windows 10 Pro для робочих станцій йде ще далі. Як зазначив проникливий читач, його можна налаштувати до 6 ТБ. Це в чотири рази перевищує максимальну пам’ять на Mac Pro - хоча більшість робочих станцій на сьогоднішній день не постачаються з коробкою, близькою до цієї кількості.

Такі опції, як Lenovo Thinkstation 920, можна налаштувати лише на 512 ГБ оперативної пам’яті з 16 слотами DIMM, тоді як заводська конфігурація найпопулярнішої моделі HP доповнює 768 ГБ пам’яті за премію майже 30 000 доларів США. . Робоча станція Dell’s Precision була єдиною робочою станцією, яка може бути налаштована на більше оперативної пам'яті, ніж Mac Pro, з можливістю переходу на 3 ТБ - із 128 Гб флешок, що займають 24 слоти DIMM - на загальну премію понад 90 000 доларів.

Зберігання на Mac Pro варіюється від одного твердотільного накопичувача на 256 ГБ або 4 ТБ об’єднаного сховища, розділеного між двома твердотільними накопичувачами. Зберігання Mac Pro не важко обіграти з боку ПК, адже деякі робочі станції підтримують десять відсіків для ще більшої ємності. Навіть на Neuron ви можете мати один основний твердотільний накопичувач Samsung 860 Pro на 4 ТБ, а також чотири додаткові твердотільні накопичувачі SATA III на 4 ТБ, щоб максимізувати пам’ять, або перейти на диски NVMe для ще швидшої продуктивності, але з деякою компромісною місткістю. Незважаючи на те, що на Mac Pro можливості зберігання обмежені, ви зможете швидко поміняти місця на великому диску або збільшити наявне сховище за допомогою диска Thunderbolt 3.

Незважаючи на те, що Mac Pro обіцяє бути шалено потужним інструментом, який задовольнить потреби креативів, базова модель здається дещо непосильною - 256 Гб пам’яті мізерне, а продуктивність графіки AMD Radeon Pro 580X погано тримається робочий стіл про-класу - особливо за ціну в 6000 доларів.

На вищому рівні спектру важко відтворити досвід Mac Pro на будь-якому ПК сьогодні. Найближче, що ви можете отримати, - це робоча станція, така як Dell’s Precision 7920, з вражаючою архітектурою з двома процесорами та чотирма графічними процесорами, хоча ця система перевищує 150 000 доларів. Знову ж таки, без офіційних цін на конфігурації вищого класу Mac Pro, важко зробити пряме порівняння.

Однак є деякі елементи, на які Apple сподівається, що їх не вдасться відтворити деінде. Спеціальна карта Afterburner дозволяє швидше редагувати та відтворювати відео, вісім слотів PCIe забезпечують серйозну можливість розширення, і, поставляючи Mac Pro з повністю налаштованою оперативною пам'яттю до 1,5 ТБ, Apple зробила Mac Pro робочим комп'ютером, який говорить безпосередньо з аудиторією, для якої вона створена.

Оновлено 6/6, щоб відобразити помилку в оригінальній публікації про обмеження оперативної пам’яті в Windows та додати порівняння деяких доступних ПК на робочих станціях.

Останні повідомлення