Як створити резервну копію комп'ютера

Огляд твердотільного накопичувача Samsung T5 Білл Роберсон / Цифрові тенденції Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Віруси, шкідливе програмне забезпечення та програми-вимагателі представляють постійну загрозу для сучасних користувачів Інтернету. Ось чому як ніколи важливо, щоб ви знали, як зробити резервну копію комп’ютера. Переконавшись, що всі ваші найважливіші файли та папки заблоковані десь у безпечному місці, це означає, що внаслідок катастрофи вам доведеться відновити все, як було раніше.

Резервне копіювання вашої системи не повинно бути страшним. Існує багато способів зробити це. Деякі з них ефективніші за інші, але жоден не надто складний. Тож, якщо ви хочете переконатись, що ваші найважливіші цифрові файли, папки, фотографії та документи добре захищені, читайте далі, щоб дізнатись, як найкраще скопіювати комп’ютер.

Якщо ви хочете дізнатись, як зробити резервну копію свого Mac або iPhone, у нас також є посібник із резервних копій iCloud. Однак цей посібник орієнтований на рішення для резервного копіювання Windows. Якщо це ви, читайте далі!

Локальні резервні копії

Незважаючи на те, що резервне копіювання ваших файлів і папок у «хмарі» має переваги, є багато переваг і в локальному резервному копіюванні. Вони займають менше часу, не сприйнятливі до перебоїв у роботі мережі, і ви можете бути впевнені, що збережете свою конфіденційність. Лише ви можете отримати доступ до інформації, яку створюєте для резервної копії, оскільки ніхто інший не може до неї підключитися.

Тим не менш, хоча ви можете просто перетягнути свої найцінніші цифрові активи на вторинний диск, є низка утиліт, які можуть значно полегшити вам роботу.

Спосіб 1: Історія файлів Windows 10

Microsoft є однією з небагатьох великих технологічних компаній, що займає перше місце у захисті наших цифрових активів, і робить це різними способами. Окрім того, що регулярні оновлення захищають мільйони користувачів, він також впроваджує ряд функцій безпеки та захисту в саму Windows. Хоча вони не вирішують проблему в джерелі, вбудовані в Windows резервні утиліти є одними з найважливіших.

Користувачі Windows 10 зможуть використовувати Історію файлів для загальних резервних копій (і це може навіть допомогти вам переінсталювати саму Windows). Це дозволяє планувати регулярні резервні копії файлів на інший диск. Це означає, що вам знадобиться або додатковий накопичувач - жорсткий диск або твердотільний накопичувач (SSD) - у вашому ПК або зовні. Диски, розташовані за межами вашого ПК, безпечніші, оскільки вони менш схильні до будь-яких проблем, з якими стикається сам ваш ПК.

Крок 1: Щоб отримати доступ до історії файлів, перейдіть до меню «Оновлення та безпека» в налаштуваннях Windows або знайдіть «Історія файлів» на панелі завдань і натисніть «Налаштування резервної копії».

Крок 2: Для початку натисніть «Додати диск» і виберіть той, який хочете обробити резервні копії файлів зі списку, що з’явиться.

Крок 3: Якщо ви хочете залишити справи на власний розсуд Windows, ви готові. Однак, якщо ви хочете стати трохи практичнішим, поверніться до того самого меню «Резервне копіювання», і ви побачите, що речі трохи змінилися. Тепер є новий тумблер, щоб резервне копіювання відбувалося автоматично чи ні.

Хоча ввімкнення автоматичних резервних копій означає, що вам не потрібно турбуватися про резервні копії самостійно, ви можете активувати їх вручну, якщо так вирішите. Існує також низка налаштувань, які ви можете налаштувати, якщо натиснути синє посилання «Додаткові параметри».

На наступному екрані ви отримаєте "Огляд" вашої резервної копії. Він повідомить вам його поточний розмір (він буде дорівнювати 0 байтам, якщо його просто ввімкнути), загальний простір вашого накопичувача та поточний стан вашої резервної копії. Ви можете вибрати частоту автоматизованих резервних копій і як довго вони зберігаються, і навіть можна автоматично видаляти старі резервні копії, щоб заощадити місце.

Найважливіше, що ви можете вибрати, для яких файлів та папок створюється резервна копія історії файлів.

Папки, які резервна копія історії файлів виконується без вашого твердження, знаходяться у ваших особистих документах. Серед таких папок, як збережені ігри, завантаження, контакти, робочий стіл та картинки. Ви можете додати нові файли та папки до цього списку самостійно та спеціально виключити папки, якщо не хочете, щоб їх резервне копіювання. У цьому меню ви також можете відновити файли з поточної резервної копії та змінити диск, який ви використовуєте.

Спосіб 2: Безкоштовне стороннє програмне забезпечення для резервного копіювання

Хоча існує багато сторонніх програм резервного копіювання, одна, яка постійно очолює списки найкращих програм для резервного копіювання, - це EaseUS ToDo Backup. Хоча вона пропонує домашні та професійні версії, за які потрібно платити, безкоштовна версія має безліч чудових функцій, які роблять її гідною рекомендацією.

Просто слідкуйте за деякими вірусами під час встановлення. Обов’язково знімайте галочки з усіх ящиків.

ToDo Backup - це чисте та інтуїтивно зрозуміле програмне забезпечення з великою кількістю доступних опцій. Ви можете зробити резервну копію окремих файлів або вибрати повне рішення для резервного копіювання диска, якщо це те, що ви шукаєте. Ось як розпочати:

Крок 1: Клацніть на опції «Резервне копіювання системи» на головній сторінці, і ви потрапите на нову панель із запитом про деякі особливості.

Крок 2: Виберіть диск, з якого потрібно зробити резервну копію, а також диск і папку, на які потрібно зробити резервну копію.

Крок 3: Використовуючи додаткові посилання в основі панелі, ви можете зробити додатковий вибір, наприклад, чи хочете ви, щоб резервне копіювання було заплановано, чи ви хочете, щоб воно було автоматичним або запускалося вручну. Існують також варіанти шифрування, щоб заблокувати ваші файли, наскільки швидко ви хочете, щоб резервні копії були, і чи хочете ви, зокрема, отримувати повідомлення про їх завершення.

Крок 4: Незалежно від того, який із них ви виберете, як тільки ви натиснете, ви повернетесь на головну сторінку та отримаєте індикатор виконання, який дасть вам всю необхідну інформацію про вашу поточну резервну копію, включаючи час її завершення.

Для тих, хто хоче їх, ToDo Backup має ряд розширених опцій, які дозволяють клонувати розділи та цілі системи, вибирати конкретні файли та папки для резервного копіювання, створювати аварійні диски тощо. Ви можете копатись у всьому цьому, якщо і коли вас більше зацікавить специфіка резервних копій, але знайте, що з основними параметрами ToDo Backup пропонує все необхідне.

Спосіб 3: Преміум програмне забезпечення для резервного копіювання сторонніх виробників

Якщо ви така людина, яка не відчуває, що заробить свої гроші, не витрачаючи нічого, тоді найкращим варіантом може стати платне рішення для резервного копіювання. Найкращий варіант - Acronis True Image 2018. Він незмінно очолює список кращих комерційних програмних рішень для резервного копіювання з поважними причинами. Він швидкий, надійний і має потужний набір функцій, незважаючи на відносно скромний цінник.

Базова версія програмного забезпечення - це разова покупка на суму 50 доларів США, яка постачається з більшістю основних функцій. Сплата за більше, ніж це, дає вам можливість створювати резервні копії більшої кількості комп’ютерів в одному обліковому записі або вибирає рішення для резервного копіювання хмарного сховища, про яке ми докладніше розповімо у наступному розділі цього посібника.

Оплативши, завантаживши та встановивши, Acronis True Image 2018 пропонує простий у використанні інтерфейс з очевидними виборами та графікою, щоб зрозуміти, що відбувається, для нових користувачів. Ви можете вибрати варіанти резервного копіювання окремих файлів і папок або всього ПК, переглянути детальні графіки розміру та складу резервної копії, а також резервні копії обробляти вручну або автоматично.

Більше, ніж деякі інші рішення для резервного копіювання в цьому посібнику, Acronis True Image 2018 пропонує активний захист від вимоглювачів, згідно з яким він стверджує, що автоматично захищає від атак-вимоглювачів, а в деяких випадках навіть скасовує свої дії. Існують також додаткові інструменти для створення нових завантажувальних носіїв, які допомагають вирішити системні проблеми, і навіть можливість створювати повністю віртуальні клони вашої системи для тестування нових дій.

Віддалене резервне копіювання "хмари"

Резервне копіювання файлів або папок у зовсім іншу частину світу - чудовий спосіб захистити важливі дані. Це означає, що навіть якщо ваш ПК вийде з ладу, викрадений або ваш будинок зруйнований, ваша інформація буде захищена. А ще краще - це те, що відповідальність за резервне копіювання ваших даних та захист цих даних покладається на професіоналів.

З цим виникають певні проблеми щодо конфіденційності, особливо якщо врахувати деякі злом, які ми спостерігали за останні роки. Однак, якщо ви дотримуєтесь належних практик із надійними паролями та уникаєте можливих фішинг-посилань, більшість цих ям падає, щоб запобігти.

Якщо ви шукаєте простий віддалений диск для зберігання кількох файлів, OneDrive від Microsoft пропонує 5 ГБ вільного місця без жодних рядків. Google Drive пропонує безкоштовні плани зберігання до 15 Гб місця, тоді як Maga пропонує до 50 Гб і автоматичне шифрування. Deego пропонує найбільше, що ми могли знайти, на 100 Гб. Однак, всі вони, крім Deego, призначені більше для зберігання, ніж для резервних копій, і жоден з них не має деяких інструментів планування та автоматизації, які роблять резервні копії простими.

Незважаючи на те, що вищесказане допоможе вам розпочати віддалене резервне копіювання та добре працювати з кількома файлами або папками, для яких ви хочете іноді робити резервні копії вручну, якщо ви серйозно ставитеся до збереження важливих даних десь віддалено, ми рекомендуємо оплатити їх. Ви отримуєте сервіс набагато вищий.

Незважаючи на те, що існує багато різних постачальників хмарних резервних копій з різними наборами функцій, планами зберігання та варіантами ціноутворення, той, хто потрапляє у верхній частині списку рекомендацій майже всіх, є BackBlaze. Одне з небагатьох програм, що пропонує необмежений простір для зберігання даних за відносно низькою вартістю 50 доларів на рік або 5 доларів на місяць, це також наше рекомендоване комерційне рішення для резервного копіювання в хмарі.

Персональна версія програмного забезпечення постачається з безкоштовною 15-денною пробною версією, тому ви можете спершу пограти з нею, якщо не впевнені, і керувати своїми резервними копіями можна через локальне програмне забезпечення чи онлайн-рахунок. Усі резервні копії зашифровані в стандартному режимі, і є варіанти додаткової парольної фрази, щоб приховати ваш приватний ключ, якщо вам потрібен додатковий захист.

Крок 1: Для початку завантажте безкоштовну пробну версію з веб-сайту BackBlaze та встановіть її, як будь-яку іншу частину програмного забезпечення.

Крок 2: Після того, як він буде готовий, він зв’яже створений вами обліковий запис і автоматично відбере файли та папки, які, на його думку, гідні резервної копії. Натискання кнопки «добре» розпочинає процес і переходить до спрощеної панелі управління, де ви можете самостійно внести зміни.

Крок 3: У меню налаштувань ви можете змінити назву комп’ютера, для якого виконується резервне копіювання, з яких накопичувачів, з яких ви хочете зробити резервну копію (включаючи зовнішні джерела), наскільки швидкою буде резервна копія та вказати будь-які конкретні виключення, які ви хочете.

Єдине застереження щодо BackBlaze - це те, що файли розміром не більше 4 Гб не створюються автоматично. Однак ви можете зробити їх резервну копію вручну, тому обов’язково зробіть це, якщо у вас є кілька особливо великих файлів.

Ще одна чудова особливість BackBlaze полягає в тому, що, хоча ви можете завантажувати всі свої дані з віддаленого сховища, у вас є інші варіанти. За встановлену плату BackBlaze може надіслати вам копію ваших копій на папері або жорсткому диску.

Надмірність - це назва гри

Хоча перелічені вище рішення для резервного копіювання самі по собі чудові, ми завжди рекомендуємо принаймні два рішення для резервного копіювання для ваших найважливіших файлів та фотографій. В ідеальному сценарії найкраще використовувати три резервні копії, що використовують принаймні два різні носії інформації. Один за межами сайту, один в автономному режимі, а той, хто використовує іншу платформу зберігання.

Незважаючи на те, що не багато людей підписуються на цей суворий спосіб захисту своїх файлів, це надійний пожежний спосіб гарантувати, що незалежно від того, згорів ваш будинок, чи не згасає електроенергія у віддаленому центрі обробки даних, або електромагнітні перешкоди потрапляють у ваше сусідство, ваша цифрова інформація безпечний і надійний.

Останні повідомлення